برگزیده های پرشین تولز

نمایش عکس در سایز کوچک

shimakh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
وقتی توی یاهو یک عکسی رو جستجو می کنید یاهو عکسهایی رو که پیدا می کنید به صورت دو در دو - سه در سه یا یک اندازه کوچک مشخص دیگه بهتون نشون می ده و وقتی شما روی اون عکس کلیک می کنید می تونید اون عکس رو در اندازه واقعی ببینید
حالا من یک سری عکس دارم که می خوام توی صفحه اول اینها رو در سایزهای کوچیک نمایش بدم برای این کار باید چطوری عکس ها رو کوچیک کنم ؟
متشکرم​

shimakh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فقط یکی دو تا لینک پیدا کردم که اونم فیلتر شده

ایجاد thumbnail از عکس و خواند عکس های یک ...NET و SQL. Reload this Page ایجاد thumbnail از عکس و خواند عکس ... روش زیر برای تغییر اندازه تصویرها در ...
www.hideus.org/cgiproxy/nph- proxy....persiantools.com/showthread.php=3fp=3d934240 - 51k - يافته‌های اضافی - ذخيره شده - صفحات همسان
http/forum.persiantools.com/showthread.php=3fp=3d934240 - 51k - يافته‌های اضافی -

اگه ممکنه یک بار دیگه بگیید

shimakh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متشکرم از راهنماییتون :)
اگه بخوام همین کارو توی ای اس پی کلاسیک بکنم باید چیکار کنم؟؟؟​

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان سوال خوبی بود و اما در اینجا چند نکته قابل ذکر و اندکی فکر کردن است :

1-این که تابعی که خود دات نت برای این کار گذاشته کیفیت عکس را یک کمی خراب می کند /
2-این که اگر عکس شما مثلا یک عکس با حجم 400 کیلوبایت باشد عکس کوچک شما هم به همین سایز است /:D
برای شما هم به این شکل است ؟ البته این را بر روی دات نت 1.1 بحث می کنم نه بر روی 2 . شاید در دو این مشکل مرتفع شده باشد

اگر که برای شما هم این مشکل ها هست راه حل ها را share کنید تا این مشکل حل شود .

البته من برای هر دوی اینها راه حل در جهان پهناور وب یافته ام شما چطور راه حلی دارید؟

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
این تابع دات نت برای کوچیک کردن عکس ها به کار نمیره بلکه برای ایجاد عکس های thumbnail فقط استفاده میشه ! که دوستمون هم برای این استفاده میخواست .
جالب اینجاست که با این روش اگر تصویر داری perview باشه به جای تصویر اصلی از perview برای ساختن thumbnail استفاده میشه .

برای اینکه بخوایم یک عکس رو در هر اندازه ای تغییر سایت بدیم باید از مستطیل مبدا و مستطیل مقصد و Imaging کلاس Graphics استفاده کنیم .

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
وقتی شما بر فرض یک عکس داری که اندازه اش 1000 * 1000 است و شما می خواهید که یک Preview از آن نشان دهید به سایز 100 * 100 . خوب انتظار دارید که حجم این دو فایل یکی نباشند . برای اینکه دیگر نمی شود Preview . حال آنکه در دات نت این در نظر نگرفته شده است و شما با استفاده از توابع مربوطه طول و عرض را کوچک می کنید حال آنکه حجم فایل مساوی است با همان فایل اصلی که اصلا درست نیست. دات نت در این بخش یک ررر خفن داده .

mehdi_25

Registered User
لایک‌ها
0
من یادمه همین سوال چند وقت پیش در برنامه نویس مطرح شده بود . یکی از بچه ها با استفاده از یه کامپونت سایز عکس ارسالی رو همراه با اندازه عکس کم می کرد که اگه اونجا در قسمت ASP بگردی می تونی پیدا کنی .

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
وقتی شما بر فرض یک عکس داری که اندازه اش 1000 * 1000 است و شما می خواهید که یک Preview از آن نشان دهید به سایز 100 * 100 . خوب انتظار دارید که حجم این دو فایل یکی نباشند . برای اینکه دیگر نمی شود Preview . حال آنکه در دات نت این در نظر نگرفته شده است و شما با استفاده از توابع مربوطه طول و عرض را کوچک می کنید حال آنکه حجم فایل مساوی است با همان فایل اصلی که اصلا درست نیست. دات نت در این بخش یک ررر خفن داده .

نه دوست من ، اینطوری ها هم نیست ! اینی که شما میگی مال وقتی اه که با HTML یه عکسی رو کوچیک کنی !:happy: البته من میدونم که منظور شما اون نیست :lol: شوخی کردم .

من یه مدتی طی یک پروژه با تصاویر در دان نت کار کردم ، کمی روی این موضوع از خیلی از دوستان که کارشون به این قضیه گره نخورده بیشتر تسلط دارم +GDI دات نت بسیار قوی اه و حتی میشه باهاش یه برنامه ای در حد فوتوشاپ (البته ورژن های 3 و 4 ! اش رو ) به راحتی ساخت !
وقتی شما یک تصویر رو کلاس گرافیکس تغییر شکل میدید در حقیقت دارید یک تصویر دیگر خلق میکنید ، که اصلا به تصویر قبلی ربطی نداره و در بهترین حالت تصویر قبلی تمام تصویر جدید رو میپوشونه !

بدیهی اه که وقتی تصویر رو تغییر اندازه میدی و یا فرمت تصویر رو عوض میکنی ، یا لایه های شفاش رو روی هم قرار میدی و نتیجه ای رو که در آخر به دست میاری ذخیره میکنی ، سایزش هیچ ربطی به سایز تصاویر اولیه نداره ! (البته اگر از اثر پروانه ای بگذریم ! )

نمیدونم شما چطور این حرف رو میزنید .
نمونه کدی رو که میگید عکس رو کوچیک میکنه ولی تغییر سایز نمیده برای من بفرستید ! خیلی برام جالب اه !

بالا