برگزیده های پرشین تولز

یه سوال در مورد عکس در دلفی

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام .
چطور میشه یه عکس رو که توی timage باز کردی سایزش رو کوچیک کنی بدون اینکه کیفیتش خراب بشه . چون اگر برای اینکار مثلا بخوای width و height مربوط به timage رو تغییر بدی یه خورده عکستو بی کیفیت میکنه مخصوصا وقتی که عکست خیلی بزرگ باشه . خوشحال میشم اگر راهکاری ارائه کنید . حتی اگر هم توی #C بلدید بگید :cool:

captanblack

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کلا ! عکسی که سایزش بزرگ هست را اگه کوچیک کنی خراب میشه !
اگه شما عکس را Stretch میکنی ! aspect ratio عکس حفظ نمیشه ! و عکس کیفیتش ضایع میشه ! برای اینکه aspect ratio حفظ بشه از خاصيت Proportional = True استفاده کن !

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
کلا ! عکسی که سایزش بزرگ هست را اگه کوچیک کنی خراب میشه !
اگه شما عکس را Stretch میکنی ! aspect ratio عکس حفظ نمیشه ! و عکس کیفیتش ضایع میشه ! برای اینکه aspect ratio حفظ بشه از خاصيت Proportional = True استفاده کن !

این کارم فایده ای نداره .
البته خودم یه الگوریتم توی اینترنت پیدا کردم ولی خیلی کند این کارو می کرد . سایز عکسایی که مد نظر
من 2272* 1704 که میخوام اندازه ی خیلی کوچیک تر از 640 * 480 بشه .
من یه الگوریتم میخوام که مثل خود ویندوز که عکسارو کوچیک میکنه تو حالت thumnails سریع عمل کنه .
اصلا ببینم تو دلفی کامپوننتی یا اکتیو ایکسی نیست که این طریقه ی نمایش ویندوز رو انجام بده ؟ یا یه حالتی مثل ACDSee که عکسارو سریع لیست میکنه در ابعاد کوچیک .
به هر حال ممنون می شم اگر کسی راه حلی بده
:D

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
نبود کسی بلد باشه؟ :(

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
جناب مدیر محترم! اینجا که سوت کوره کسی بحث نمی کنه پست ما زیاد شه . بخش گفتگو آزاد فقط زیاد میشه بحث کرد که اونجا هم شما پست اضافه نمی کنید . پس من تازه وارد چطور پستام زیاد شه؟

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
جناب مدیر محترم! اینجا که سوت کوره کسی بحث نمی کنه پست ما زیاد شه . بخش گفتگو آزاد فقط زیاد میشه بحث کرد که اونجا هم شما پست اضافه نمی کنید . پس من تازه وارد چطور پستام زیاد شه؟
297.gif

بالا