برگزیده های پرشین تولز

آذری های مقیم پی تی متحد شوید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Professor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
منم موافقم كه اين كاريكاتوره فقط يه بهانه بود تا مردم اعتراض خودشون رو به سال ها ظلم و بي مهري در حق مردم شريف آذربايجان نشون بدن و واقعاً تشبيه كبريتي بر بشكه باروت كاملاً به جا است اگه مردم همون اعتراض خودشون رو در اوايل انقلاب در راستاي حمايت از آيت الله سيد كاظم شريعتمداري ادامه ميدادند و اون رو به سرانجام مي رسوندند ديگه قضيه به اينجاها نمي كشيد اون موقع شدت اعتراضات خيلي بيشتر بود و حتي مردم ايستگاه راديو رو هم تصرف كرده بودند و حال كار به جايي رسيده كه يه عده افراد معلوم الحال ميان و مردم رو به اسم ارازل و اوباش خطاب مي كنند و الحق كه اين لفظ ارازل و اوباش شايسته خودشون هستش كه اسم شريف مردي مثل كوروش رو هم يدك مي كشدند واقعاً براي اين جورد افراد بايد تاسف خورد در هر اعتراض و درگيري در هر جاي دنيا حتي در پيشرفته ترين نقاط دنيا مثل فرانسه و امريكا خسارات و صدماتي به امكان عمومي و خصوصي وارد ميشه و اين امري است اجتناب ناپذير ( و البته مورد تاييد هم نيستش ) و دولت و ديگر نظاره كنندگان انها را ارازل و اوباش نمي نامند كه اگر اين طور باشد بايد اعتراض ميليون ها ايراني و ميليون ها مسلمان در كشورهاي ديگر و حتي غير مسلمانان به كاريكاتوري كه براي حضرت محمد كشيده بودند رو در اين دسته قرار داد و انها را ارازل و اوباش ناميد پس اگر اينطور باشد حدود 70 الي 80 درصد ايران از فرقه شريف ارازل و اوباش هستند جالب است كه سال هاست حكومت فخيمه ايران هر گونه اعتراضي از سوي مردم را به ارزل و اوباش پيوند مي دهد پس اين * كس شعر نويش كبير هم عاملي دست نشانده از سوي اين حكومت فخيمه هستش كه اين طور به فرهنگ و زبان يك قوم مي تازد در كشور هاي پيشرفته دولت به جاي توهين به اعتراض كنندگان با انها از در مذاكره وارد مي شود تا علت اعتراض انها را بداند و در رفع ان تلاش كند ( مانند اعتراض چند ماه قبل مردم فرانسه )
اگر ما انقلاب سال 57 ايران را درست و حقيقي و نياز واقعي مردم بدانيم نقش ملت آذربايجان در پيروزي اين انقلاب از هر قوم و مسلك ديگري پر رنگ تر و مهم تر بود و اگر مردم آذربايجان در اين انقلاب دخالت نمي كردن محال بود كه به پيروزي برسد ( البته درستي يا نادرستي انقلاب و انحراف آن مورد بحث نيست ) هنوز هم يادم است كه راديو بي بي سي را كه گوش ميكردم و اعتراض مردم آذربايجان در زمان انقلاب به اوج خود رسيده بود تحليل گر سياسي برنامه گفت با سقوط آذربايجان تمامي اميد شاه براي برگرداندن ايران به نا اميدي ختم شد البته بگذريم كه از اين جمهوري اسلامي نو رسيده جمهوري ان متعلق به تهران است و اسلامي ان متعلق به تبريز و آذربايجان
در ضمن در راستاي *س شعر هاي اين عوامل خود فروخته كه مي گويند زبان تركي اصالت ندارد و گمان مي كنند فارسي زباني زيبا و شيوا هستش در حالي كه اصلاً زبان به حساب نمي ياد و لهجه هستش اونم از سی و دومين شاخه زبان عربي و فقط به انواع قوميت هاي رايج در اين مملكت تحميل شده است و نيز مردم شريف آذربايجان را ارازل و اوباش خطاب مي كنند بايد بگويم كه استاد شهريار چه به جا سروده است كه :
( خوب احياناً اين *س شعر نويش كبير استاد شهريار رو هم از دسته ارازل و اوباش قلمداد خواهد كرد )

خر منم يا تو؟

الا اي داور دانا تو ميداني كه ايراني
چه محنتها كشيد از دست اين تهران و تهراني
چه طرفي بست از اين جمعيت ايران جز پريشاني
چه داند رهبري سرگشته صحراي ناداني
چرا مردي كند دعوا كسي كو كمتر است از زن
الا تهرانيا انصاف مي كن خر توئي يا من ؟

تو اي بيمار ناداني چه هذيان و هدر گفتي
به رشتي كله ماهي خور به طوسي كله خر گفتي
قمي را بد شمردي اصفهاني را بتر گفتي
جوانمردان آذربايجان را ترك خر گفتي !
تو را آتش زدند و خود بر آن آتش زدي دامن
الا تهرانيا انصاف ميكن خر توئي يا من ؟

تو اهل پايتختي بايد اهل معرفت باشي
به فكر آبرو و افتخار مملكت باشي
چرا بيچاري مشدي , وحشي و بي تربيت باشي
به نقص من چه خندي خود سراپا منقصت باشي
مرا اين بس كه ميدانم تميز دوست از دشمن

تو از اين كنج شيرك خانه و دكان سيرابي
بجز بد مستي و لاتي و الواطي چه دريابي ؟
در اين كولژ كه ندهندت بجز ليسانس تون تابي
نخواهي بو علي سينا شد و بونصر فارابي
به گاه ادعا گويي كه ديپلم داري از لندن

چرا با دوستدارانت عناد و كين و لج باشد
چرا بيچاره آذربايجان عضو فلج باشد
مگر پنداشتي ايران ز تهران تا كرج باشد
هنوز از ماست ايران را اگر روزي فرج باشد
تو گل را خار ميبيني و گلشن را همه گلخن

تو را تا ترك آذربايجان بود خراسان بود
كجا بارت بدين سنگيني و كارت بدين سان بود
چه شد كرد و لر ياغي كزو هر مشكل آسان بود
كجا شد ايل قشقائي كزو دشمن هراسان بود
كنون اي پهلوان چوني نه تيري ماند و ني جوشن

كنون گندم نه از سمنان فراز آيد نه از زنجان
نه ماهي و برنج از رشت و نه چائي ز لاهيجان
از اين قحط و غلا مشكل تواني وارهاندن جان
مگر در قصه خواني حديث زيره و كرمان
دگر انبانه از گندم تهي شد ديزي از بنشن

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

حالا مي بينيد كه خود اين افراد معلوم الحال هستند كه بذر نفاق رو ميان مردم مي كارند اگر فقط مسولين آذري با مردم آذربايجان هماهنگ و هم صدا و يك دل باشند همه مشكلات حل مي شود ولي افسوس كه مردم تنها هستند
در ضمن اين *ش شعر نويس كبير بهتر است به معروف ترين وب سايت هاي دنيا بروند اعم از وب سايت هاي كمپاني ها يا وب سايت هاي عمومي و ... و ببينند كه در ليست زبان هاي اين وب سايت ها اين زبان تركي است كه ليست شده است و كاربران اين زبان به حساب شمرده شده اند و نه لهجه فارسي در آخر شما عزيزان را به قضاوت حقيقي دعوت مي كنم تا خودتان كلاهتان را قاضي قرار دهيد و بر اوضاع نگرشي صحيح داشته باشيد و بدانيد كه *س شعر نويس كبير به بهشت نمي رود و وارد بازي شده است كه در ان از مسيري به مسير ديگري پنالتي ميزند

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از Professor :
سلام
منم موافقم كه اين كاريكاتوره فقط يه بهانه بود تا مردم اعتراض خودشون رو به سال ها ظلم و بي مهري در حق مردم شريف آذربايجان نشون بدن و واقعاً تشبيه كبريتي بر بشكه باروت كاملاً به جا است اگه مردم همون اعتراض خودشون رو در اوايل انقلاب در راستاي حمايت از آيت الله سيد كاظم شريعتمداري ادامه ميدادند و اون رو به سرانجام مي رسوندند ديگه قضيه به اينجاها نمي كشيد اون موقع شدت اعتراضات خيلي بيشتر بود و حتي مردم ايستگاه راديو رو هم تصرف كرده بودند و حال كار به جايي رسيده كه يه عده افراد معلوم الحال ميان و مردم رو به اسم ارازل و اوباش خطاب مي كنند و الحق كه اين لفظ ارازل و اوباش شايسته خودشون هستش كه اسم شريف مردي مثل كوروش رو هم يدك مي كشدند واقعاً براي اين جورد افراد بايد تاسف خورد در هر اعتراض و درگيري در هر جاي دنيا حتي در پيشرفته ترين نقاط دنيا مثل فرانسه و امريكا خسارات و صدماتي به امكان عمومي و خصوصي وارد ميشه و اين امري است اجتناب ناپذير ( و البته مورد تاييد هم نيستش ) و دولت و ديگر نظاره كنندگان انها را ارازل و اوباش نمي نامند كه اگر اين طور باشد بايد اعتراض ميليون ها ايراني و ميليون ها مسلمان در كشورهاي ديگر و حتي غير مسلمانان به كاريكاتوري كه براي حضرت محمد كشيده بودند رو در اين دسته قرار داد و انها را ارازل و اوباش ناميد پس اگر اينطور باشد حدود 70 الي 80 درصد ايران از فرقه شريف ارازل و اوباش هستند جالب است كه سال هاست حكومت فخيمه ايران هر گونه اعتراضي از سوي مردم را به ارزل و اوباش پيوند مي دهد پس اين * كس شعر نويش كبير هم عاملي دست نشانده از سوي اين حكومت فخيمه هستش كه اين طور به فرهنگ و زبان يك قوم مي تازد در كشور هاي پيشرفته دولت به جاي توهين به اعتراض كنندگان با انها از در مذاكره وارد مي شود تا علت اعتراض انها را بداند و در رفع ان تلاش كند ( مانند اعتراض چند ماه قبل مردم فرانسه )
اگر ما انقلاب سال 57 ايران را درست و حقيقي و نياز واقعي مردم بدانيم نقش ملت آذربايجان در پيروزي اين انقلاب از هر قوم و مسلك ديگري پر رنگ تر و مهم تر بود و اگر مردم آذربايجان در اين انقلاب دخالت نمي كردن محال بود كه به پيروزي برسد ( البته درستي يا نادرستي انقلاب و انحراف آن مورد بحث نيست ) هنوز هم يادم است كه راديو بي بي سي را كه گوش ميكردم و اعتراض مردم آذربايجان در زمان انقلاب به اوج خود رسيده بود تحليل گر سياسي برنامه گفت با سقوط آذربايجان تمامي اميد شاه براي برگرداندن ايران به نا اميدي ختم شد البته بگذريم كه از اين جمهوري اسلامي نو رسيده جمهوري ان متعلق به تهران است و اسلامي ان متعلق به تبريز و آذربايجان
در ضمن در راستاي *س شعر هاي اين عوامل خود فروخته كه مي گويند زبان تركي اصالت ندارد و گمان مي كنند فارسي زباني زيبا و شيوا هستش در حالي كه اصلاً زبان به حساب نمي ياد و لهجه هستش اونم از سی و دومين شاخه زبان عربي و فقط به انواع قوميت هاي رايج در اين مملكت تحميل شده است و نيز مردم شريف آذربايجان را ارازل و اوباش خطاب مي كنند بايد بگويم كه استاد شهريار چه به جا سروده است كه :
( خوب احياناً اين *س شعر نويش كبير استاد شهريار رو هم از دسته ارازل و اوباش قلمداد خواهد كرد )

خر منم يا تو؟

الا اي داور دانا تو ميداني كه ايراني
چه محنتها كشيد از دست اين تهران و تهراني
چه طرفي بست از اين جمعيت ايران جز پريشاني
چه داند رهبري سرگشته صحراي ناداني
چرا مردي كند دعوا كسي كو كمتر است از زن

تو اي بيمار ناداني چه هذيان و هدر گفتي
به رشتي كله ماهي خور به طوسي كله خر گفتي
قمي را بد شمردي اصفهاني را بتر گفتي
جوانمردان آذربايجان را ترك خر گفتي !
تو را آتش زدند و خود بر آن آتش زدي دامن

تو اهل پايتختي بايد اهل معرفت باشي
به فكر آبرو و افتخار مملكت باشي
چرا بيچاري مشدي , وحشي و بي تربيت باشي
به نقص من چه خندي خود سراپا منقصت باشي
مرا اين بس كه ميدانم تميز دوست از دشمن

تو از اين كنج شيرك خانه و دكان سيرابي
بجز بد مستي و لاتي و الواطي چه دريابي ؟
در اين كولژ كه ندهندت بجز ليسانس تون تابي
نخواهي بو علي سينا شد و بونصر فارابي
به گاه ادعا گويي كه ديپلم داري از لندن

چرا با دوستدارانت عناد و كين و لج باشد
چرا بيچاره آذربايجان عضو فلج باشد
مگر پنداشتي ايران ز تهران تا كرج باشد
هنوز از ماست ايران را اگر روزي فرج باشد
تو گل را خار ميبيني و گلشن را همه گلخن

تو را تا ترك آذربايجان بود خراسان بود
كجا بارت بدين سنگيني و كارت بدين سان بود
چه شد كرد و لر ياغي كزو هر مشكل آسان بود
كجا شد ايل قشقائي كزو دشمن هراسان بود
كنون اي پهلوان چوني نه تيري ماند و ني جوشن

كنون گندم نه از سمنان فراز آيد نه از زنجان
نه ماهي و برنج از رشت و نه چائي ز لاهيجان
از اين قحط و غلا مشكل تواني وارهاندن جان
مگر در قصه خواني حديث زيره و كرمان
دگر انبانه از گندم تهي شد ديزي از بنشن

حالا مي بينيد كه خود اين افراد معلوم الحال هستند كه بذر نفاق رو ميان مردم مي كارند اگر فقط مسولين آذري با مردم آذربايجان هماهنگ و هم صدا و يك دل باشند همه مشكلات حل مي شود ولي افسوس كه مردم تنها هستند
در ضمن اين *ش شعر نويس كبير بهتر است به معروف ترين وب سايت هاي دنيا بروند اعم از وب سايت هاي كمپاني ها يا وب سايت هاي عمومي و ... و ببينند كه در ليست زبان هاي اين وب سايت ها اين زبان تركي است كه ليست شده است و كاربران اين زبان به حساب شمرده شده اند و نه لهجه فارسي در آخر شما عزيزان را به قضاوت حقيقي دعوت مي كنم تا خودتان كلاهتان را قاضي قرار دهيد و بر اوضاع نگرشي صحيح داشته باشيد و بدانيد كه *س شعر نويس كبير به بهشت نمي رود و وارد بازي شده است كه در ان از مسيري به مسير ديگري پنالتي ميزند

این نشان از ضعف و کاستی این پان ترک و همسان اینهاست که از ترس پاسخی کوبنده هم اکنون با ساختن آی دی تازه, با روبنده همچون فرومایگان در پس یک آی دی تازه آمده و باز یاوه گویی میکند. زهی دشمنان نا توان ما!
در این میان بسادگی نشان داده شد بر پایه منابع تاریخی و دانشیک که این زبان هیچ گونه اصالتی در آذربایجان ندارد و زبانیست بیگانه. این آی دی بی هویت که همین آی دی سازی و روبنده زدنش نشان از ترس و بی پایه بودن سخنانش دارد, گمان کرده که برای نمونه با دشنام و هرزه گویی میتواند زره ای از ارزش من بکاهد!در اینجا این دشنامها نمیتواند از جایگاه من فرو بکاهد یا آن را افزون کند. باز هم این پان ترک بی هویت فراموش کرده که من خود آذری هستم و از دیار آذرآبادگان!
همان گونه که گفتم و میدانیم این راهپیمایی در درازای سعه روز از سوی تلوزیون ها و رسانه ها و... تبلیغ میشد و گروه های فاشیستی و نژادپرست پان ترک که رابطه ی سرراست آنها با بیگانگان و دستگاه های اطلاعاتی ترکیه آشکار است, در این چند روزه پول فراوانی را سرازیر کرده و نیروهای فریب خورده و نان به نرخ روز خور خود را از شهر های گوناگون بسیج کرده بودند(ارومیه و اردبیل و زنجان و تهران و تبریز و...) اما این شمار راهپیمایان به چند هزار هم نرسید!!! در این میان شماری دستگیر شده اند! آتش زدن بانک و شکستن شیشه و ... تنها کار یک مشت ارازل و اوباش شهر میتواند باشد و نه مردم با فرهنگ آذربایجان! افزون بر اینها در عکسها هم نمایان هست که خیلی ها هم تنها نظاره گرد این شیشه شکستن ها و ... هستند. بر اینها شماری پان ترک گرگ صفت(نشان اینها و نمادشان گرگ درنده است) باید افزود.
پس این شکست سختی بود که باز مردم آذربایجان بر مشتی ترک وارد کردند. در هر روی این اگر توهینی هم بوده(نبوده) این را با شیوه ی انسانها باید حل کرد و نه اینگونه وحشیانه!
همچنین بار دیگر میبینیم یاوه گویی های پان ترکها را . اینکه زبان پارسی لحجه ی سی و .. زبان عربیست همچون دیگر ادعای این جاعلان تاریخ که رستم را ترک میدانند و بومی های آمریکای جنوبی را ترک, خنده دار و بی ارزش است. اینها عقده تنها یک سری عقده گشاییست که شوربختانه باعث شده در جهان هیچ کس اینها را جدی نگیرد!
شاهکارهای ادبی زبان پارسی هستند و البته در زبان ترکی شاهکار ادبی و جهانی دیده نمیشود!

مردم شریف آذربایجان والاتر از این هستند که خود را همراه شماری ارازل و اوباش کنند!
استاد شهریار سه دیوان از 5 دیوان خود را به زبان پارسی سروده!(این سروده ی شما که از او آورده اید جعلیست وگرنه زمانی که برای یک کاریکاتور و نمن این هرج ومرج میشود باید استاد شهریار را بدار می آویختند با این توهین ها!!!)

در پایان سروده هایی از چامه سرایان آذربایجانی:

قطران تبریزی درباره ترکان می سراید:

چه ارزد غدر با دولت چه ارزد مکر با دانش // اگر چه کار ترکان هست مکاری و غداری

خاقانی شیروانی می سراید:

آشنای دل بيگانه مشو / آب و نان از در بيگانه مخور

نان ترکان مخور و بر سرخوان / با ادب نان خور و ترکانه مخور

خون خوری ترکانه کاین از دوستی است//
خون مخور ، ترکی مکن ، تازان مشو //
کشتیم پس خویشتن نادان کنی//
این همه دانا مکش ، نادان مشو//

نظامی گنجوی می سراید:

تُرکی صِفَت وَفای ما نيست // تُرکانِه سُخن سِزای ما نيست// آن کز نَسَبِ بُلَند زايد// او را سُخن بُلند بايد// به نِفرين تُرکان زَبان بَرگُشاد // که بی فِتنِه تُرکی زِ مادَر نَزاد//زِ چينی بِجُز چينِ اَبروُ مَخواه //ندارند پِيمان مردم نِگاه // سُخن راست گُفتند پيشينيان // که عَهد و وَفا نيست در چينيان // همه تَنگ چِشمی پَسنديده اند// فَراخی به چَشمِ کَسان ديده اند// خبر نی که مهر شما کين بُوَد// دل تُرکِ چين پُر خَمُ و چين بُوَد// اگر تُرکِ چينی وَفا داشتی // جهان زيرِ چين قَبا داشتی

روبنده را بردار :happy:

raxtastar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

این تهرانی را که شما گفتید حداقل 40 درصد اش ترکند>>>>

اینجانب حاج راکستا استار قزوینی اهل رشت ساکن جنوب شهر تهران

فتوا می دهم هر موجود زنده چه جاندار چه بی جان

با هم متحد شید

دوست عزیز ترک من

من هم مثل شما هر کسی رو که به ترکها توهین می کنه رو محکوم می کنم

ولی من منظور شما رو از فارس هنوز نمی دونم

نکنه مردم شیراز و می گویید!!!

یا مردم تهران رو؟؟؟؟

کشور دست ترک با شه
همین میشه

keyvan_itman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از raxtastar1 :

اینجانب حاج راکستا استار قزوینی اهل رشت ساکن جنوب شهر تهران

فتوا می دهم هر موجود زنده چه جاندار چه بی جان

با هم متحد شید

دوست عزیز ترک من

من هم مثل شما هر کسی رو که به ترکها توهین می کنه رو محکوم می کنم

یا مردم تهران رو؟؟؟؟

کشور دست ترک با شه
همین میشه
اولاشو خوب اومدی ولی آخراشو خراب کردی
نژاد پرستی چه برای فارسها و چه برای ترکها (یا همون آذریها) خوب نیست, فراموش نکنید!!!
اگر هر طرف بخواهد برتری خود را به کرسی بنشاند مطمئنن کار به جاهای باریک کشیده خواهد شد!

raxtastar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
نگرفتی

من نه فارسم نه ترک نه می خواهم به جفتشون توهین بشه

ولی قبول کن قضیییه سر همونه

Professor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از raxtastar1 :
یا مردم تهران رو؟؟؟؟

اين شعر Auto Detect هستش خود به خود مخاطبش رو پيدا ميكنه لازم به فسفر سوزوندن نيستش

Professor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از korosh bozorg :
این نشان از ضعف و کاستی این پان ترک و همسان اینهاست که از ترس پاسخی کوبنده هم اکنون با ساختن آی دی تازه, با روبنده همچون فرومایگان در پس یک آی دی تازه آمده و باز یاوه گویی میکند. زهی دشمنان نا توان ما!

اگر به تاريخ عضويت بنده نگاه مي كردي اين جسارت رو نمي كردي در اين جور محافلي كه *س شعر نويسان كبيري مثل شما حضور دارند بهتر است شنونده بود نه گوينده

در این میان بسادگی نشان داده شد بر پایه منابع تاریخی و دانشیک که این زبان هیچ گونه اصالتی در آذربایجان ندارد و زبانیست بیگانه. این آی دی بی هویت که همین آی دی سازی و روبنده زدنش نشان از ترس و بی پایه بودن سخنانش دارد, گمان کرده که برای نمونه با دشنام و هرزه گویی میتواند زره ای از ارزش من بکاهد!در اینجا این دشنامها نمیتواند از جایگاه من فرو بکاهد یا آن را افزون کند. باز هم این پان ترک بی هویت فراموش کرده که من خود آذری هستم و از دیار آذرآبادگان!

بله ارزش شما در ميان اعضاي اين انجمن كاملاً مشهود است ، كار دنيا به جايي رسيده است كه من تلاشي براي كاستن ارزش *س شعر نويسي كبير را آغاز كرده ام

همان گونه که گفتم و میدانیم این راهپیمایی در درازای سعه روز از سوی تلوزیون ها و رسانه ها و... تبلیغ میشد و گروه های فاشیستی و نژادپرست پان ترک که رابطه ی سرراست آنها با بیگانگان و دستگاه های اطلاعاتی ترکیه آشکار است, در این چند روزه پول فراوانی را سرازیر کرده و نیروهای فریب خورده و نان به نرخ روز خور خود را از شهر های گوناگون بسیج کرده بودند(ارومیه و اردبیل و زنجان و تهران و تبریز و...) اما این شمار راهپیمایان به چند هزار هم نرسید!!! در این میان شماری دستگیر شده اند! آتش زدن بانک و شکستن شیشه و ... تنها کار یک مشت ارازل و اوباش شهر میتواند باشد و نه مردم با فرهنگ آذربایجان! افزون بر اینها در عکسها هم نمایان هست که خیلی ها هم تنها نظاره گرد این شیشه شکستن ها و ... هستند. بر اینها شماری پان ترک گرگ صفت(نشان اینها و نمادشان گرگ درنده است) باید افزود.

شنيدن كي بود مانند ديدن
اگر از نزديك اين اعتراضات را مي ديديد آنگاه مي فهميديد كه آنهايي را كه ارازل و اوباش قلمداد مي كنيد همين مردم با فرهنگ و شريف اذربايجان هستند

پس این شکست سختی بود که باز مردم آذربایجان بر مشتی ترک وارد کردند. در هر روی این اگر توهینی هم بوده(نبوده) این را با شیوه ی انسانها باید حل کرد و نه اینگونه وحشیانه!

آره همين وحشياني كه خطابشون ميكني ديروز توي كوي دانشگاه تهران هم داشتند وحشيگري مي كردند چند ماه قبل هم توي فرانسه وحشيگري مي كردند

همچنین بار دیگر میبینیم یاوه گویی های پان ترکها را . اینکه زبان پارسی لحجه ی سی و .. زبان عربیست همچون دیگر ادعای این جاعلان تاریخ که رستم را ترک میدانند و بومی های آمریکای جنوبی را ترک, خنده دار و بی ارزش است. اینها عقده تنها یک سری عقده گشاییست که شوربختانه باعث شده در جهان هیچ کس اینها را جدی نگیرد!
شاهکارهای ادبی زبان پارسی هستند و البته در زبان ترکی شاهکار ادبی و جهانی دیده نمیشود!

وقتي تركي اصالتي نداشته باشه فارسي هم لهجه ميشه

مردم شریف آذربایجان والاتر از این هستند که خود را همراه شماری ارازل و اوباش کنند!
استاد شهریار سه دیوان از 5 دیوان خود را به زبان پارسی سروده!(این سروده ی شما که از او آورده اید جعلیست وگرنه زمانی که برای یک کاریکاتور و نمن این هرج ومرج میشود باید استاد شهریار را بدار می آویختند با این توهین ها!!!)

خيلي خوب آذري بودنتان را نشان داديد تا انجايي كه شعري كه شهريار سرورده و با زبان خودش هم ان را خوانده و جعلي ميدانيد در حالي كه تمامي آذري ها اين شعر را يكي از زيباترين شعرهاي شهريار مي نامند
و جالب ان كه اگر ان را حقيقي هم بدانيد سراينده ان يعني شهريار را سزاوار اعدام ميدانيد

با اين قسمت از سخنانتان واقعاً چهره واقعي خود را نشان داديد

روبنده را بردار

حالا ديگر معلوم است چه كسي بايد روبنده اش را بردارد

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من خودم ترکم!!پاش بیفته از همه ترک ها هم ترک ترم!!
لطفا از این قضیه کوه نسازید که آبرویی که تا الان برای ترک ها جمع شده یک روزه به باد ندید!!
لطفا اینقدر هم جریان رو پیچیده اش نکنید!!اینقدر هم مردم رو هیجان زده نکنید!!
در پایان سروده هایی از چامه سرایان آذربایجانی:

قطران تبریزی درباره ترکان می سراید:

چه ارزد غدر با دولت چه ارزد مکر با دانش // اگر چه کار ترکان هست مکاری و غداری

خاقانی شیروانی می سراید:

آشنای دل بيگانه مشو / آب و نان از در بيگانه مخور

نان ترکان مخور و بر سرخوان / با ادب نان خور و ترکانه مخور

خون خوری ترکانه کاین از دوستی است//
خون مخور ، ترکی مکن ، تازان مشو //
کشتیم پس خویشتن نادان کنی//
این همه دانا مکش ، نادان مشو//

نظامی گنجوی می سراید:

تُرکی صِفَت وَفای ما نيست // تُرکانِه سُخن سِزای ما نيست// آن کز نَسَبِ بُلَند زايد// او را سُخن بُلند بايد// به نِفرين تُرکان زَبان بَرگُشاد // که بی فِتنِه تُرکی زِ مادَر نَزاد//زِ چينی بِجُز چينِ اَبروُ مَخواه //ندارند پِيمان مردم نِگاه // سُخن راست گُفتند پيشينيان // که عَهد و وَفا نيست در چينيان // همه تَنگ چِشمی پَسنديده اند// فَراخی به چَشمِ کَسان ديده اند// خبر نی که مهر شما کين بُوَد// دل تُرکِ چين پُر خَمُ و چين بُوَد// اگر تُرکِ چينی وَفا داشتی // جهان زيرِ چين قَبا داشتی

این ترک با اون ترک فرق داره بالام جان!!
منظور از این ترک مغول ها هستن!!

Professor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از raxtastar1 :
نگرفتی

من نه فارسم نه ترک نه می خواهم به جفتشون توهین بشه

ولی قبول کن قضیییه سر همونه

منم دقيقاً همين طور ( اون وقت اين *س شعر نويس كبير بدون ذره اي شناخت از من منو پان ترك مي نامه )

دليل دخالت من در اين تايپيك اينه كه من با هر دو طرف ارتباط داشتم
هم با ترك ها يا آذري ها ( تبريز - اروميه - استانبول - انكارا و ... ) و هم با فارس ها و تهرانيا
خيلي خوب ديدم كه چه رفتاري با يه قريبه يا به اصطلاح شهرستاني دارند براي همين هم
هستش كه نتونستم تحمل كنم كه اينا دارن به ترك ها و آذري ها توهين ميكنند
و دوستاني از آذري ها و ترك ها دارم كه ذره اي از شرافت اونا به كل شرافت نداشته ي اينا غالب هستش

افسوس

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
به نقل از SherlockHolmes :
من خودم ترکم!!پاش بیفته از همه ترک ها هم ترک ترم!!
لطفا از این قضیه کوه نسازید که آبرویی که تا الان برای ترک ها جمع شده یک روزه به باد ندید!!
لطفا اینقدر هم جریان رو پیچیده اش نکنید!!اینقدر هم مردم رو هیجان زده نکنید!!

این ترک با اون ترک فرق داره بالام جان!!
منظور از این ترک مغول ها هستن!!
حالا چه ترک ايران .... چه ترک جاهاي ديگه
اين نظرات فاشيستي نيست؟:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا