برگزیده های پرشین تولز

آقا ما اگر بخوایم برنامه نویسی OOP یاد بگیریم کیو باید ببینیم؟!

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من هر چی زور زدم کسی منو درباره یادگیری برنامه نویسی شی گرا راهنمایی نکرد.:hmm:
اینجور که پیدا است آدم تا JavaScript و PHP بلد نباشه در زمینه گسترش وب چیزی نمیشه! منم که اصلا برنامه نویسی شی گرا بلد نیستم چه برسه به جاوا اسکریپت و پی اچ پی.
برای یادگیری شی گرا در بخش برنامه نویسی این پرسشو مطرح کردم ولی کسی اونجا نیست انگار همه به اصحاب کهف پیوسته اند:eek: . برای همین اومدم این سوالو اینجا مطرح کردم بلکه یه نفر پیدا بشه ما رو دریابه!:eek:
آقا ما میخوایم OOP دان بشیم ;) :rolleyes:
لطفا بگین چیکار کنیم
اگر برای جواب دادن نیاز به پشتک و واروو هست بگین تا براتون پشتک و واروو هم بزنیم:lol: :wacko:​

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
آقا رضا - برنامه نویسی بخشیش علمی و تکنیکیه که با مطالعه باید یاد بگیری. بخشیش هم هنره که بمرور زمان با نوشتن کدهای مختلف و خوندن کدهای دیگران بهش آشنا میشی و میتونی اون رو پرورش بدی!

اینترنت بهترین محیط یادگیری برنامه نویسیه - همون لینکی که بهت معرفی کردم نگاه کردی؟

ضمنا الزامی نیست که برای یادگیری php و javascript مسلط به oop باشی!

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
رضا جان (درسته؟)
شما اول باید همونطور که مازولاق گفت php اولیه رو با مطالعه کتاب و کدهای دیگران یادبگیری بعد که همه چیزت کامل شد حالا برو سراغ برنامه نویسی شی گرا!

در ضمن javascript رو با php قاطی نکن! زمین تا آسمون فرق دارن!

Parsa_361

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از rezadignity :
من هر چی زور زدم کسی منو درباره یادگیری برنامه نویسی شی گرا راهنمایی نکرد.:hmm:
اینجور که پیدا است آدم تا JavaScript و PHP بلد نباشه در زمینه گسترش وب چیزی نمیشه! منم که اصلا برنامه نویسی شی گرا بلد نیستم چه برسه به جاوا اسکریپت و پی اچ پی.
برای یادگیری شی گرا در بخش برنامه نویسی این پرسشو مطرح کردم ولی کسی اونجا نیست انگار همه به اصحاب کهف پیوسته اند:eek: . برای همین اومدم این سوالو اینجا مطرح کردم بلکه یه نفر پیدا بشه ما رو دریابه!:eek:
آقا ما میخوایم OOP دان بشیم ;) :rolleyes:
لطفا بگین چیکار کنیم
اگر برای جواب دادن نیاز به پشتک و واروو هست بگین تا براتون پشتک و واروو هم بزنیم:lol: :wacko:​
آموزش هایی رو که من دادم رو دیدی ؟
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=25227
و متأسفانه هنوز فرصت نکردم قسمت چهارمشم بنویسم :(

400 پستگیم مبارک ! :D :D

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از sama_sally :
رضا جان (درسته؟)
شما اول باید همونطور که مازولاق گفت php اولیه رو با مطالعه کتاب و کدهای دیگران یادبگیری بعد که همه چیزت کامل شد حالا برو سراغ برنامه نویسی شی گرا!

در ضمن javascript رو با php قاطی نکن! زمین تا آسمون فرق دارن!
یعنی من اول PHP یاد بگیرم بعد شی گرا؟:blink:
یعنی چی؟ مگه PHP با اصول شی گرا نوشته نمیشه؟ مگه میشه آدم اول دیکته نوشتن رو یاد بگیره بعد بره سراغ یادگیری حروف الفبا!؟
من متوجه منظور شما نمشیم!:eek:

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
ببین
php با برنامه نویسی شی گرا نوشته نمیشه
oop یا برنامه نویسی شی گرا مبحثی از برنامه نویسی ها هست که حتی بیشتر برنامه نویسان مجرب هم توش مشکل دارن
شما باید اول php رو با همه زیرو بم هاش یاد بگیری بعد که کامل شدی برای سراغ اون

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از sama_sally :
ببین
oop یا برنامه نویسی شی گرا مبحثی از برنامه نویسی ها هست که حتی بیشتر برنامه نویسان مجرب هم توش مشکل دارن
منظور شما اینه که من برای یادگیری PHP هیج نیازی به دانستن OOP حتی در سطح ابتدایی ندارم؟
اگر پاسخ شما مثبته در مورد JavaScript چطور؟ آیا این یکی هم نیازی به بلد بودن OOP نداره؟:eek:
کتابی که من درباره JavaScript دارم اولش نوشته که:​
کتاب حاضر با این فرض نوشته شده که در ایجاد صفحات HTML و سایتهای وب تجربه داشته و می خواهید به منظور افزایش ارتباط بین بینندگان سایت و شرکت مربوطه قدمی دیگر بردارید. چندین نکته مهم برای خوانندگان این کتاب در زیر آورده شده که حداقل دانش مورد نیاز آنها می باشد.
1- در این کتاب فرض می شود که خواننده مطالعاتی در زبانهای برنامه نویسی دارد
2- در این کتاب فرض می شود که خواننده یک متخصص حرفه ای زبان HTML نبوده بلکه حداقل اطلاعات اولیه برای ایجاد صفحات وب داشته و به چندین مطلب متداول مانند پیوندها، تصاویر، فرمها و قابها آشنایی داشته باشد.
3- این کتاب مانند دیگر کتابها در دستورات JavaScript غوطه ور نشده است. در این کتاب به جای فرو رفتن در جرییات فرمالیته بر روی مفهوم چگونگی استفاده از عملگرهای کاربر به همراه اطلاعات اضافی دیگر در مورد جاوا اسکریپت تمرکز شده است.

در مورد این کتاب باید بگم که من هیچی ازش نفهمدیم!​
Happy New Year!​

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
نه نیازی نیست
شما php رو یاد بگیر برای oop هم بعدا وقت هست
من خودم هنوز نتونستم oop رو کامل یاد بگیرم
در ضمن
برای اون کتاب همونطور که گفته باید مثل php مقدمات javascript رو بلد باشی بعد بیای سراغ این کتاب چون ممکنه این کتاب شامل چیزایی باشه که بدون دونستن مقدمات جاوا یاد گرفتنش امکان پذیر نباشه

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با درود
من به خاطر مشکلی که در پست تاپیک پیدا کردم و به همین خاطر حدود سه هفته است نمی تونم در اینجا تاپیک جدید بزنم. تا اگاهی بعدی پرسشهامو در تاپیک های قبلی خودم می پرسم. البته اگر به من برای برطرف کردن مشکلم در این انجمن کمک کنید خیلی بهتر خواهد بود و جای سپاسگزازی خواهد داشت. من مشکل خودم با انجمن PHP را در تاپیک زیر نوشتم، این تاپیک در گفتگوی آزاد زده شده است.
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=36289

اما اولین پرسش من درباره PHP که در تاپیک قدیمی مطرح می شود.
در ویژه نامه کلیک روزنامه جام جم به مقاله ای در مورد PHP برخوردم که یه سری سوال برام ایجاد کرد. به این مطلب توجه کنید!

یکی از مزیتهای بزرگ PHP نسبت به سایر زبانهای برنامه نویسی قابلیت open source یا رایگاه بودن آن است. زبانهای مشابه مانند ASP.net ( زبان تخصصی مایکروسافت در طراحی وب ) و یا JavaScript با قیمتهایی نسبتا بالا عرضه می گردند. متاسفانه نسخه کرک شده این زبانها در بازار ایران قابل دسترس است ولی در صورتی که ایران نیز به سازمان تجارت جهانی بپیوندد برای تهیه یک نسخه از زبان ASP.net و یا JavaScript به همراه نرم افزارهای همراه بالغ بر چند صد هزار تومان باید پرداخت کنید. بر اساس آمار گرفته شده در ماه های گذشته نرخ استفاده از PHP در هر ماه دارای رشدی معادل 15% است . حداقل توسط 7 میلیون domain در سرتاسر جهان بکار می رود که چیزی بیش از 20% از کل domain هاس ثبت شده تا این زمان را شامل می شود.
PHP به سرعت عیب یابی و بروز می شود و شما می توانید یک نسخه جدید و بروز شده این زبان را هر چند ماه یکبار از سایت رسمی PHP دانلود و استفاده کنید. هم اکنون نسخه آزمایشی PHP5 در سایت http://www.php.net قرار دارد و استفاده از آن برای عموم رایگان است و .....

برای من مثل اینه که بگن استفاده از HTML برای همه رایگان است! اگر کسی به من اینو بگه خوب من بش می خندم!
چون من در این زمینه تازه کار هستم تصورم از PHP اینه که مثل کد نویسی HTML نیاز به سواد HTML و یک عدد نرم افزار تکست ادیتور مثل نوت پد داره و بس! ولی از چیزایی که در این مطلب نوشته بود تازه متوجه شدم که نه خیر...!
مثلا نوشته که برای خرید یک نسخه از ASP.net و یا JavaScript بالغ بر چند صد هزار تومان باید پرداخت کنید! یا اینکه ASP.net و JavaScript قیمتهای بالایی دارند! یا هر چند ماه یکبار می توانید PHP را از سایت رسمی دانلود کرده و استفاده کنید! :blink:
مگه برای اسکریپت نویسی نیازی به خریدن یا دانلود کردن چیزی هست؟ مگه برنامه نویسی برنامه کاربردیه که نیاز به خریدن و استفاده کردن داشته باشه؟:wacko:
به عنوان مثال اگه کسی بخواد HTML کار کنه نیازی نداره چیزی بخره یا دانلود کنه ولی انگار در مورد زبانهای اسکریپت نویسی قضیه فرق می کنه!
اون موارد خریدنی و یا دانلود کردنی چی هستن و چه کاربردی دارن؟
میبخشید اگر سوالم خیلی سطح پایین بود!:blush:​

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
پرسیدن عیب نیست...

ببین
HTML چه بخوای چه نخوای باید روی هر سیستمی کار کنه.

ولی در مورد زبان های برنامه نویسی سمت سرور یا کاربر فرق میکنه قضیه. اینی که میگن بخر یعنی امکاناتی که شما میتونی باهاش یه سرور وب راه بندازی. PHP مجانی هست ولی زبانهای دیگه مثل ASP نه! باید برای هسته اونها پول بدی تا روی سیستمت نصب کنی و یه سرور راه بندازی.

شما که داری برنامه نویسی رو یاد میگیری، اگه یه وبسایت داشته باشی، این چیزا رو لازم نداری، همونطوری که گفتی فقط یه ادیتور و یه کتاب!!!! ولی بعد از یه مدتی میبینی که دیگه نمیشه هر کدی رو که نوشتی بفرستی رو سایتت و احتیاج پیدا میکنی که روی سیستم خودت امتحانشون کنی. اونوقت میفهمی منظور از این داونلود چیه!! اما فعلا فکرتو با این چیزا مشغول نکن

موفق باشی

iransbs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین
بابا سالار جان OOP رو که در حال حاضر بیشتر دارن استفاده می کنن
چون خیلی خیلی کار ها رو بهتر می کنه ، جدی می گم
ولی اینکه به یاد گیری و برنامه نویسی پی اچ پی خیلی ربط داشته باشه نه
می تونی بدون برنامه نویسی شیگرا هم کاری کنی
اصلا چه گیری به OOP داری ؟ :blink:
مثلا همین آرتین خودمون کسی نفس داره جلو آرتین بحث از بلد نبودن بزنه :lol:
یکی دو تا نیست که هر چی می پرسی با مثال جوابت رو می ده :p

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
می گم rezadignity جان شما تا به حال یک خط از PHP را کامپایل کردید ؟ ببنید چه جوری هاست ؟
از طرز نوشته ها تون به نظر میاد که تا به حال یک خط هم اجرا نکردید ( از اونجا که تصورتون از اجرای php مثل اجرا شذن html است )
آخه خوده من کلی وقت طول کشید تا فهمیدم که فایل php رو نمی شه مثل html تست و اجرا کرد ! آلان که یادم میاد خودم خندم می گیره ! (آخه اون موقع من بودم و یک کتاب ناقوس نه پرشن تولزی بود نه مجید آنلاینی ! )

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از miladmovie :
می گم rezadignity جان شما تا به حال یک خط از PHP را کامپایل کردید ؟ ببنید چه جوری هاست ؟
از طرز نوشته ها تون به نظر میاد که تا به حال یک خط هم اجرا نکردید ( از اونجا که تصورتون از اجرای php مثل اجرا شذن html است )
آخه خوده من کلی وقت طول کشید تا فهمیدم که فایل php رو نمی شه مثل html تست و اجرا کرد ! آلان که یادم میاد خودم خندم می گیره ! (آخه اون موقع من بودم و یک کتاب ناقوس نه پرشن تولزی بود نه مجید آنلاینی ! )
راستش نه من هنوز در این زمینه کاملا صفر کیلومتر هستم!:wacko:
من هنوز درباره مطلبی که پست کردم روشن نشدم. برای کار کردن در زمینه پی اچ پی دقیقا چه چیزهایی لازم است و برای اجرای آن چه ابزاری نیاز است؟

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستی مشکل پست تاپیک من رو هم خوندین؟ به نظر شما چه کار کنم؟!

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
فعلا پست تاپیک رو ول کن
ببین الان تو بگو سایت داری یا نه؟

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از sama_sally :
فعلا پست تاپیک رو ول کن