برگزیده های پرشین تولز

آموزش افزایش سرعت ADSL فوق العاده کاربردی

M.Ghadamyari

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

من چند ساله از شرکت های مختلف سرویس داشتم.
آخرین شون هم شاتل / صبانت بودن که بدلیل پورت شیر از اون ها استفاده می کردم تا سرعت دانلود بالا باشه.
در این مدت در شاتل سرعت دانلود من از 50 بالاتر نمی رفت و قطعی هم زیاد بود فکر می کردم از شیر بودن خط هست.
ولی یه مدت قطعی خط من دیگه بالا رفت و کفرم به شدت در آمد و چند هفته ای پیگیر جریان شدم تا اوضاع درست بشه و درست هم شد ! الان حدود یک ماهه که یک ثانیه قطعی هم نداشتم و سرعت دانلود من در شاتل در ساعات عادی روزانه تا 210 کیلوبایت بر ثانیه هم رسیده و واقعا از همه چیز راضی هستم الان !!!!!!!!!

حالا می خوام این مطلب رو به دوستان بگم تا شاید به کار اونها هم بیاد.

مشکل ما اینجا بود که سیگنال ADSL به دلیل نویز شبکه داخلی کم می شد و باعث کند شدن خط و قطعی و ... می شد.
اما چطور مشکل رو رفع کنیم ؟
توی منزل وارد تنظیمات مودم بشید ، برای مودم من در 192.168.1.1 در قسمت status نویز و سیگنال خط رو میگه، قبلا برای من :
SNR Margin : 6 بود ( همون سیگنال )
Line Attenuation :58 ( نویز ) 58 بود.
اگه مودم تون موارد فوق رو نشون نمیده زنگ بزنید به پشتیبانی ADSL می تونه نویز و سیگنال رو بگه بهتون.
نویز 58 بالایه اما خوب مربوط به مخابراته و کاریش نمی شه کرد.
اگه سیگنال شما بالای 12 هست که یعنی سیگنال کافی رو دارین. هرچه بیشتر باشه بهتر است. درواقع باید Max rate که مودم نشون میده به Data rate برسه یا از اون بیشتر باشه.

خلاصه اومدیم مودم رو دم در حیاط مستقیم وصل کردیم به خط و وضعیت رو چک کردیم ، سیگنال دم در به 14 رسید.

دیگه رفتیم سیم مفتولی + لوله خرطومی گرفتیم و از دم در حیاط تا اتاق مستقیم خط رو آوردیم تو اسپلیتر ، بعد اسپلیتر هم به هر یک از تلفن های موجود در خانه کابل مستقیم از زیر فرش رد کردیم و شبکه داخلی رو اصلا استفاده نکردیم.

با این کار الان 1 ماه هست که 100% راضی هستم از سرویس دهنده شاتل ! در صورتیکه قبلا کلی سر و کله زده بودم باهاشون و قصد تعویض ISP رو داشتم.

این رو نوشتم شاید به کار شما هم بیاد.

Last edited:

ErfanOnline

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,150
سیم کشی های داخلی اکثرا ضعیف هست حرفتون منطقی ولی شما با سیم مفتول سیم کشی کردید ؟!منظوراون اینه که رشته ای نبود دیگه ؟!خوب به جای اون هزینه نمشید از وایرلس استفاده کنید یعنی راهی که از دم در دیتا بدون نیاز به سیم به pc ارسال بشه ؟!

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
شما الان برو تو مودم ببین data rate چند هست ؟
امکان نداره با دیتا ریت پایین به سرعت 210 برسید !

من الان سیگنالم (snr margin ) نزدیک 20 هست !

mj_heydari

Registered User
لایک‌ها
10
اول اینکه ممنون به خاطر به اشتراک گذاشتن تجربه هاتون ...:happy:

دوم اینکه تجربه شما برای همه دوستان قابلیت اجرایی نداره یعنی تاثیر انجام این روش احتمالا همانند نتیجه ای که شما گرفتی ، برای سایر دوستان اینقدر چشم گیر نخواهد بود .

سوم اینکه برداشت شما از مفهوم snr margin صحیح هست ..و به نکته ظریفی اشاره کردین ..اما در مورد Line Attenuation گفتنی ها زیاد هست که دوستان میتونن از لینک زیر اطلاعات تکمیلی خیلی مفیدی رو پیدا کنند:

http://www.indiabroadband.net/broadband-how/9159-snr-margin-line-attenuation-what-do-they-mean.html

چهارم : این هم اطلاعات مودم من مربوط به downstream

SNR Margin (dB): 27.4
Attenuation (dB): 50.5

Attainable Rate (Kbps): 3508
Rate (Kbps): 508

Last edited:

Deathlord

Registered User
لایک‌ها
4
سلام به دوستان

این اعداد SNR , line Att خوبه؟

nc45cj4u0d01lujkp2p.jpg

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,728
من سيمم رو مستقيم از دم در كشيدم و از تلفن استفاده نمي كنم با اين حال هيچ افزايش سرعتي نداشتم

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
لول گفتم چیه:دی SNR و Line attenuation که دیگه تابلوه:دی می خواین حدود خوبش رو ببینین اینجا نوشته. کم و زیادش هم لزوما هم باعث افزایش سرعت نمی شه. ولی به هر حال باید یک حداقلی باشه.

Ali_Wm

Registered User
لایک‌ها
7
من سيمم رو مستقيم از دم در كشيدم و از تلفن استفاده نمي كنم با اين حال هيچ افزايش سرعتي نداشتم

به نظر من شما اول یک بیست دقیقه تا نیم ساعت کل سیم ها رو از دم در خانتون قطع کن تا اگر نویزی تو خط خانه بوده رفع بشه بعد سیم مخصوص اینترنت رو وصل و امتحان کن ببین حتما بهتر میشه .بعد سیم تلفن خانه رو وصل کن اگر سرعت پایین آمد یه فکری برای سیم های تلفن خانه بردار که دیگه نویز نداشته باشی .

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,728
به نظر من شما اول یک بیست دقیقه تا نیم ساعت کل سیم ها رو از دم در خانتون قطع کن تا اگر نویزی تو خط خانه بوده رفع بشه بعد سیم مخصوص اینترنت رو وصل و امتحان کن ببین حتما بهتر میشه .بعد سیم تلفن خانه رو وصل کن اگر سرعت پایین آمد یه فکری برای سیم های تلفن خانه بردار که دیگه نویز نداشته باشی .

من واسه ADSL يه خط جدا خريدم و وقتي وصل شد يه سيم از دم در كشيدم تو اتاقم اما هيچ افزايش سرعتي تا حالا نداشتم . يعني به هيچ وجه استفاده ديگه ي از اين خط نميشه

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124

افزایش سرعت که فکر نکنم داشته باشه این کار. تنها چیزی که این کار داره اینه که نویز های احتمالی رو کاهش می ده

Ali_Wm

Registered User
لایک‌ها
7
من واسه ADSL يه خط جدا خريدم و وقتي وصل شد يه سيم از دم در كشيدم تو اتاقم اما هيچ افزايش سرعتي تا حالا نداشتم . يعني به هيچ وجه استفاده ديگه ي از اين خط نميشه

باز هم ضرری نداره یه نیم ساعتی خط رو از دم در قطع کن تا اگر نویزی داره از بین بره.
یک احتمال دیگه هم این هست که خط رو شیر کردن اگر سرعتت خوب نیست.

ebrahim_abc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من چند ساله از شرکت های مختلف سرویس داشتم.
آخرین شون هم شاتل / صبانت بودن که بدلیل پورت شیر از اون ها استفاده می کردم تا سرعت دانلود بالا باشه.
در این مدت در شاتل سرعت دانلود من از 50 بالاتر نمی رفت و قطعی هم زیاد بود فکر می کردم از شیر بودن خط هست.
ولی یه مدت قطعی خط من دیگه بالا رفت و کفرم به شدت در آمد و چند هفته ای پیگیر جریان شدم تا اوضاع درست بشه و درست هم شد ! الان حدود یک ماهه که یک ثانیه قطعی هم نداشتم و سرعت دانلود من در شاتل در ساعات عادی روزانه تا 210 کیلوبایت بر ثانیه هم رسیده و واقعا از همه چیز راضی هستم الان !!!!!!!!!

حالا می خوام این مطلب رو به دوستان بگم تا شاید به کار اونها هم بیاد.

مشکل ما اینجا بود که سیگنال ADSL به دلیل نویز شبکه داخلی کم می شد و باعث کند شدن خط و قطعی و ... می شد.
اما چطور مشکل رو رفع کنیم ؟
توی منزل وارد تنظیمات مودم بشید ، برای مودم من در 192.168.1.1 در قسمت status نویز و سیگنال خط رو میگه، قبلا برای من :
SNR Margin : 6 بود ( همون سیگنال )
Line Attenuation :58 ( نویز ) 58 بود.
اگه مودم تون موارد فوق رو نشون نمیده زنگ بزنید به پشتیبانی ADSL می تونه نویز و سیگنال رو بگه بهتون.
نویز 58 بالایه اما خوب مربوط به مخابراته و کاریش نمی شه کرد.
اگه سیگنال شما بالای 12 هست که یعنی سیگنال کافی رو دارین. هرچه بیشتر باشه بهتر است. درواقع باید Max rate که مودم نشون میده به Data rate برسه یا از اون بیشتر باشه.

خلاصه اومدیم مودم رو دم در حیاط مستقیم وصل کردیم به خط و وضعیت رو چک کردیم ، سیگنال دم در به 14 رسید.

دیگه رفتیم سیم مفتولی + لوله خرطومی گرفتیم و از دم در حیاط تا اتاق مستقیم خط رو آوردیم تو اسپلیتر ، بعد اسپلیتر هم به هر یک از تلفن های موجود در خانه کابل مستقیم از زیر فرش رد کردیم و شبکه داخلی رو اصلا استفاده نکردیم.

با این کار الان 1 ماه هست که 100% راضی هستم از سرویس دهنده شاتل ! در صورتیکه قبلا کلی سر و کله زده بودم باهاشون و قصد تعویض ISP رو داشتم.

این رو نوشتم شاید به کار شما هم بیاد.
...................................................................................
سلام
این وضعیت مودمه منه
میشه تطفا نظر بدید و ببینید ایراد داره یا نه ؟
اگر مشکل داره ، چطوری میتونم درستش کنم
من adsl با سرعته 2مگ دارم ولی سرعت دانلوده من بین 150 ~ 220 بالا و پایین میشه و در اکثر مواقع روی 170 میمونه
لطفا کمک کنید
با تشکر
DownstreamUpstream
SNR Margin
:​
6.06.3db
Line Attenuation
75.046.0db
Data Rate
20481115kbps
Max Rate​
25401249kbps
CRC​
260

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462

با تشکر از زنده کرده این تاپیک زیر خاکی. ( آخرین پست مال 1 سال و نیم پیشه! )

امضا: انجمن احیا آثار باستانی پی تی!

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
حالا که آوردیمش بیرون!
من SNR margin
خطم رو ۱۰ هست
ضعیف هست به نظرم
کسی نظر بیشتری داره؟!

Hlin Scale 270
Loop Attenuation(dB) 50.2