برگزیده های پرشین تولز

آموزش برنامه نویسی Windows Mobile ٠

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام به همه دوستانی که علاقه مندند برنامه نویسی ppc رو یادبگیرند. امیدوارم این فروم به شما در برنامه نویسی پاکت پی سی کمک کنه. من خودم هنوز وسط و شاید اوایل راه باشم. چه دوستانی که از برنامه نویسی Ppc هیچ سررشته ندارن و چه اساتید محترم، از همه تقاضا میکنم که توی این ترد شرکت کنن.
برای تازه کارها دارم فایلهای آموزشی مینویسم که به ترتیب هر کدوم آماده شد لینکش رو میذارم:
قسمت اول: http://forum.persiantools.com/attachment.php?attachmentid=15270&d=1176990087
قسمت دوم: http://forum.persiantools.com/attachment.php?attachmentid=15864&d=1177676341

خیلی خوشحال میشم در خدمتتون باشم. اگر هم نتونستم بقیه دوستان هستند.
بیایید در کنار هم و با همیاری یکدیگر جلو بریم و تو پیشرفته همدیگه سهیم باشیم.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
ضمنا کسانی که تازه کار هستن و تجربه برنامه نویسی قبلی ندارن بنده در خدمتم و اگر کسی دوست داره بگه مقدمات برنامه نویسی در پاکت پیسی رو در این تایپک یا یک تاپیک مجزا آموزش بدم.

این مورد & این مورد رو اگر يک نگاهی بندازين ممنون میشم :blush:

BOROAMOO

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان گل
برای این موضوع قبلا یک تاییک بود اما چون دیدم آخرین پستش برای یک سال پیشه لذا تصمیم گرفتم یک تاپیک جدید بزم :blush:
چون اقبال از پاکت پی سی روز به روز بیشتر میشه, پیشنهاد میکنم بیایید یک گروه سایبر در این مورد تشکیل بدیم و هر کدوم در زمینه ای تحقیق کنیم و نتیجه رو در اختیار بقیه اعضای گروه قرار بدیم.
من خودم چند سالی برنامه نویسی کار میکردم و برنامه های زیادی نوشتم که عمدتا تجاری بوده و خیلی علاقه دارم این کار رو در زمینه پاکت پی سی هم انجام بدم. حالا دوستانی که توی دات نت وارد هستن اعلام همکاری کنن تا کار رو شروع کنیم.
ضمنا کسانی که تازه کار هستن و تجربه برنامه نویسی قبلی ندارن بنده در خدمتم و اگر کسی دوست داره بگه مقدمات برنامه نویسی در پاکت پیسی رو در این تایپک یا یک تاپیک مجزا آموزش بدم.;)
در ضمن یک سوال هم داشتم و اون اینکه آیا برنامه ای برای ساخت ebook مخصوص پاکت پی سی میشناسین؟(با فارسی و سرج فارسی سازگار باشه که چه بهتر)

من تازه کارم ودوست دارم یاد بگیرم.اینم یه لینک که فکر کنم خیلی مفید باشه البته من خودم چون سرعتم ذغالیه دانلود نکردم.
http://download.microsoft.com/downl...18-92d90b5f4ab4/WM Developer Resource Kit.msi

vahshat2

Registered User
لایک‌ها
0
بینم واسه کارتون احتیاج به گرافیست ندارین... اگه خواستین من هستم... کافیه یه پرایویت مسیج بدین... خوش باشید...

raminxp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کاملا آماده ام! تخصصم در زمینه برنامه نویسی تحت وب هستش ولی تحت ppc هم میخوام و میتونم کمکتون کنم! C#.net هم زبونمه!
موفق باشی

BOROAMOO

Registered User
لایک‌ها
0
لینکی که من گذاشتم به درد خورد/در ضمن من حاضرم ولی هیچی:( بلد نیسم

raminxp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتشه شروع کنیم.. من علاقه خاصی به برنامه نویسی دارم، پیشنهاد می کنم یه پروژه (هر چیزی، شماها نظر بدین) رو مشخص کنیم و وظایف رو تعیین کنید (moalla جان شما شروع و تعیین کن)
موفق باشید.

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برای کسانی که میخوان شروع کنن دو تا دیتابیس قرار میدم تا شروع به کار کنن:
دیکشنری:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=5039&d=1158673538
قرآن:
http://www.freewebs.com/reyir/quran.rar
هم میشه اینها رو به همون حالت اکسس استفاده کرد و هم میشه اونها رو به SQL server تبدیل کرد. راستی آقا رامین یک سوال: برنامه هایی که framework نمیخواد رو با چی مینویسن؟
یکسری برنامه دیدم که framework نمیخواستن و دیتابیسشون هم xml بود. خیلی دوست دارم بدونم این برنامه ها رو با چی مینویسن. توی Desktop application وقتی میخواستم برنامه ای بنویسیم که نصب نخواد از دلفی استفاد میکردیم. توی برنامه نویسی پاکت پی سی از چه برنامه ای میشه برای این منظور استفاده کرد؟

جدا از این سوال لطفا یکی از اون دیتابسها رو دانلود کنید و براش یک برنامه نقلی همراه با سرچ درست کنید تا هر کدوم برنامه های خودمون رو بذاریم

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
ایول آقا رامین که اینقدر پایه است.... من که امیدوارم ما شروع کنیم و بچه های دیگه ای هم پیداشون بشه.
راستی برای اون دوستمون که گفت چیزی بلد نیست. من همونطور که توی اول ترد اعلام کردم حاضرم برنامه نویسی برای پاکت پی سی رو از پایه یاد بدم به شرطی که شما هم پاکار وایستید و بعدا که کلی از خودم مایه گذاشتم آدم رو یخ نکنید.
آقا رامین اگر رضایت بدین مبنا رو vb.net 2005 بذاریم نه C# چون من خیلی توش گنگ هستم. فکر کنم برای شما مشکلی نداشته باشه. این طوری بچه دیگه هم راحت تر میتونن شرکت کنن.
لطفا یکی از فایلهای زیر رو به انتخاب خودتون دانلود کنید تا براش با هم برنامه بنویسیم:
دیکشنری:
قرآن:
هم میشه اینها رو به همون حالت اکسس استفاده کرد و هم میشه اونها رو به SQL server تبدیل کرد. راستی آقا رامین یک سوال: برنامه هایی که framework نمیخواد رو با چی مینویسن؟
یکسری برنامه دیدم که framework نمیخواستن و دیتابیسشون هم xml بود. خیلی دوست دارم بدونم این برنامه ها رو با چی مینویسن. توی Desktop application وقتی میخواستم برنامه ای بنویسیم که نصب نخواد از دلفی استفاد میکردیم. توی برنامه نویسی پاکت پی سی از چه برنامه ای میشه برای این منظور استفاده کرد؟

جدا از این سوال لطفا یکی از اون دیتابسها رو دانلود کنید و براش یک برنامه نقلی همراه با سرچ درست کنید تا هر کدوم برنامه های خودمون رو بذاریم اینجا تا بقیه نظر بدن و اشکالاش رو بگن. این طوری هم کم کم تجربه پیدا میکنیم و هم نرم افزارمون روی دستگاهای مختلف اجرا میشه و اگه با نسخه های مختلف سیستم عامل و فارسی ساز مشکل داشته باشه گزارش میشه.

میشه لطفا این لینک هارو یه جایی upload کنید؟! من تو اون سایت register نیستم!:rolleyes:
اگه خواستید vb.net 2005 یه مقدار بلدم می تونم یه کم پادویی کنم :lol: :D(dim کردنشو بدین به من:D(

raminxp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ایول آقا رامین که اینقدر پایه است.... من که امیدوارم ما شروع کنیم و بچه های دیگه ای هم پیداشون بشه.
راستی برای اون دوستمون که گفت چیزی بلد نیست. من همونطور که توی اول ترد اعلام کردم حاضرم برنامه نویسی برای پاکت پی سی رو از پایه یاد بدم به شرطی که شما هم پاکار وایستید و بعدا که کلی از خودم مایه گذاشتم آدم رو یخ نکنید.
آقا رامین اگر رضایت بدین مبنا رو vb.net 2005 بذاریم نه C# چون من خیلی توش گنگ هستم. فکر کنم برای شما مشکلی نداشته باشه. این طوری بچه دیگه هم راحت تر میتونن شرکت کنن.
لطفا یکی از فایلهای زیر رو به انتخاب خودتون دانلود کنید تا براش با هم برنامه بنویسیم:
دیکشنری:
قرآن:

جدا از این سوال لطفا یکی از اون دیتابسها رو دانلود کنید و براش یک برنامه نقلی همراه با سرچ درست کنید تا هر کدوم برنامه های خودمون رو بذاریم اینجا تا بقیه نظر بدن و اشکالاش رو بگن. این طوری هم کم کم تجربه پیدا میکنیم و هم نرم افزارمون روی دستگاهای مختلف اجرا میشه و اگه با نسخه های مختلف سیستم عامل و فارسی ساز مشکل داشته باشه گزارش میشه.

آقا حقیقتا من همیشه با C#.net کار کردم چه برای asp.net چه برای دسکتاپ. ولی خب اگه همه توی گروه vb کار باشن، من خودمو خیلی زود تطبیق میدم با گروه.. راستی همین الان فایل دیکشنری رو دانلود کردم که بشینم روش کار کنم..
در مورد اون سوالتون هم باید بگم خب استفاده از xml خیلی خوبه و مزایا و معایب خودش رو هم داره، ولی همون برنامه دلفی که شما مینوشتین هم روی ویندوز یکسری dll و کتابخونه های پیشفرز داشته.. یعنی شما اون فایل های runtime رو نصب نمیکردین ولی روی ویندوز همون زمان وجود داشته، مثل الان که .net framework روی ویندوز های جدید نصبه.. البته میشه به همون روش سابق برنامه هایی برای ppc نوشت که framework نخواد ولی دیگه شئ های دات نت برای ما بی معنی میشه و تمامی کنترل هامون شاید مال ویندوز 2002 به قبل! بشه.. همونطوری که در delphi میدیدید کنترل های یک فرم همگی حالت ویندوز 3.1 رو داشتن!
حالا چرا framework نباشه؟ چون نصبش برای بقیه سخته؟ من میگم خیلی از کاربرا الان اونو روی گوشیشون دارن، به بقیه هم توصیه میکنیم نصب کنن چون یکبار نصب می کنن برای همیشه و یجورایی برای سیستمشون لازمه. و اینکه از همین الان بگیم همه net framework 2. رو نصب کنن چون ماهم روی اون برنامه مینویسیم!
(راستی اینم بگم که با شیوه ی شروع کردنت واقعا موافقم و خوشحالم یه فرد با تجربه سرپرست این تیم شده)

موفق باشید

raminxp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب تو همون اول کار من به مشکل بر خوردم! آقا jet اینجا پشتیبانی نمیشه؟ خواستم از دیتابیس access استفاده کنم پیغام میده : provider ساپرت نمیشه! کسی تونسته به access کانکت بشه؟
راستی یه سوال دیگه، من برای ویندوز موبایل 5 نمینویسم چون عمومیت نداره، بلکه برای 2003 مینویسم که همه بتونن استفاده کنن.. شما چیکار می کنین؟

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
کار بسيار جالبی هست.
من دير امدم اينجا چون حدس ميزدم به سمت .net و vb خواهد رفت،که البته من بسيار از جفتشون متنفر هستم.
اما اگر سؤالات اساسی در مورد سيستم pocketpc/smartphone/wince داشتيد(يعنی در مقوله برنامه نويسی و ساخت برنامه،اما بی ارتباط با .net و vb)
من هم در خدمت هستم.

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
پروژه ای نیست که فارسی توش نباشه؟1:blink: من تاحالا برنامه فارسی و اینچیزا ننوشتم !! برنامه به زبون انگلیسی اگه باشه ممنون می شم:happy:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
می بینم که روزبه هم پاش به اینجا باز شد
حضورش رو گرامی بدارید ، دوک هم حضورش رو گرامی خواهد داشت

:D

vahshat2

Registered User
لایک‌ها
0
مثل اینکه برای ساخت برنامتون احتیاج به گرافیست ندارین...

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
مثل اینکه برای ساخت برنامتون احتیاج به گرافیست ندارین...

حتما احتیاج دارن قربان
منتها تازه در مراحل اولیه هستن ، پس عجله نکنید ، همین که پست گذاشتید و اعلام امادگی کردید خودش خیلیه

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به این میگن مدیر

b-xenon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم تا اونجا که بتونم در خدمتتون هستم.
126fs3281551.gif

البته برنامه‌نویس نیستم ولی هر چقدر بتونم در مورد گرافیک کمک می‌کنم. اگه همزمان که گروه برنامه‌نویس تشکیل میدید در کنارش آموزش هم بدید تا عده‌ای مثل من که علاقمند و ناوارد هستن بتونن یاد بگیرن خیلی عالی میشه.

بالا