برگزیده های پرشین تولز

آموزش زبان آلمانی

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,095

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
با دوره های زبان المانی آشنا شوید:
یادگیری زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی (DaF) از 3 پایه تشکیل شده است:

1- ابتدایی (A1, A2, B1)
2- متوسطه (B1+, B2,C1)
3- پیشرفته (C2)

مدت زمان گذراندن یک دوره بستگی به این دارد که زبان آموز کلاس‌های عادی، فشرده و یا فوق فشرده را بگذراند.معمولا هر دوره(به عنوان مثال A1)در آموزشگاه‌ها از 160 ساعت درسی(45 دقیقه)تشکیل شده است.در کلاس‌های خصوصی هر دوره به طور میانگین در 48 ساعت درسی تدریس می گردد.اهداف دوره‌ها به شرح زیر می باشند:

شمامی‌توانید از عبارات بسیار اساسی درزبان آلمانی استفاده کنید. A1
شمامی‌توانید در موقعیت‌های روزمره ارتباط برقرار کنید. A2
شمامی‌توانید در مورد بسیاری از موضوعات با زبان آلمانی ساده صحبت کنید. B1
شما می‌توانید مطالب پیچیده‌تر را درک کرده و یک گفتگوی معمولی راانجام دهید. B2
شما می‌توانید متون دشوار را درک کرده، روان و بدون تفکر طولانی به تمام سوالات پاسخ دهید. C1
شمامی‌توانید تقریبا به خوبی یک آلمانی صحبت کنید. C2

C1 سطح پیشرفته حساب می شه، چرا تو متوسط دسته بندیش کردید!!!! :confused::confused:

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
الان آموزشگاه گوته چطوره برای آموزش زبان آلمانی ؟ برای مبتدی ؟

شما حتی اگر یه کلمه هم بلد نباشید می تونید از اولین ترم شروع کنید و بعد از ۲ سال به سطح C1 برسید.

من خودم ۲ سال پشت سرم کلاس رفتم تا C1
برای مدرک هم فقط مدرک B2 گرفتم چون داشتم تفریحی زبان می خوندم به مدرک خاصی نیاز نداشتم.

الان دارم تو استانبول ترکی سطح B2 می خونم بعد از تموم کردن C1 می خوام برم سراغ ژاپنی :general406::general406:

mehrdad_seo

Registered User
لایک‌ها
187
سلام
به نظرتون آلمانی آسونتره یا فرانسه؟ از انگلیسی خیلی راحت ترن یا سخت تر؟ یکیشو میخوام یاد بگیرم ولی میگن سختن درسته؟

Last edited:

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
Haha, what is going on here? New wave of tangna?

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
سلام
به نظرتون آلمانی آسونتره یا فرانسه؟ از انگلیسی خیلی راحت ترن یا سخت تر؟ یکیشو میخوام یاد بگیرم ولی میگن سختن درسته؟
من فرانسه بلد نیستم ولی کلا زبان آلمانی و فرانسه هر دو برای فارسی زبان ها سخت تره یادگیریش از انگلیسی دلیلشم تفاوت های ساختار دستوری زبانهاست... آلمانی یا فرانسه؟ گفتم فرانسه بلد نیستم ولی فرانسه هم سخته اما خوانش المانی ساده تره چون همونجور که نوشته میشه خونده میشه ولی فرانسه نوشتار و خوانشش متفاوته

mehrdad_seo

Registered User
لایک‌ها
187
من فرانسه بلد نیستم ولی کلا زبان آلمانی و فرانسه هر دو برای فارسی زبان ها سخت تره یادگیریش از انگلیسی دلیلشم تفاوت های ساختار دستوری زبانهاست... آلمانی یا فرانسه؟ گفتم فرانسه بلد نیستم ولی فرانسه هم سخته اما خوانش المانی ساده تره چون همونجور که نوشته میشه خونده میشه ولی فرانسه نوشتار و خوانشش متفاوته
ممنون
زبان آلمانی هم جالبه همش توش "ش" داره و جذابه و به نظرم برم همینو یاد بگیرم بهتر از بقیس

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
درود
هر کدام دشواری های ویژه ی خود را دارد
**دشواری ها و اسانی های آلمانی:
1-دستور به مراتب گسترده تری نسبت به انگلیسی دارد(نسبت به فارسی که هیچی) چون بسیاری از ویژگی های دستوری و واژگانی و نحوی زبان های ژرمن تبار رو همچنان در خود نگه داشته است در حالی که انگلیسی نسبت به انگلیسی باستان ورحتی انگلیسی میانه(که نوشته های شکسپیر به این زبان هست) بسیار ساده تر شده است.
2-در کارواژه(فعل)های پایه مانند نوشیدن/خوابیدن/افتادن و.... و همینطور حرف های اضافه و ضمیرها اشتراک های بسیاری دارند مانند bevore و so که همان معنی before و so در انگلیسی را دارد.
3-برخی واژگان بسیار طولانی بوده و خشن ادا می شوند یک واژه ممکن است 15 یا 16 حرف هم داشته باشد که بر خلاف فرانسه همه ی آنها ادا می شوند.
4-در فرانسه تنها جنسیت مذکر و مونث داریم اما در آلمانی افزون بر این دو جنسیت خنثی هم به آنها افزوده می شود که اسم و صفت از دید شمار/جنسیت/حالت آن در جمله باید با هم همخوانی داشته باشند در فرانسه هم همینطور.
4-همانطور که فرمودید واژگان همانطور که نوشته می شوند خوانده هم می شوند.
5-همانندی های گرامری میان آلمانی و انگلیسی بالاست.

**دشواری ها و آسانی های فرانسه:
1-دستور آن از انگلیسی پیچیده تر اما از آلمانی کمتر است.
2-واژگان مشترک بسیاری میان انگلیسی و فرانسه وجود دارد که برخی از آنها مستقیما از فرانسه وارد شده اند و مقدار بسیار کمتری نیز از انگلیسی به فرانسه.حدود 45% واژگان انگلیسی لاتین هستند که تقریبا نیمی از آن به طور مستقیم از فرانسه و نیمی دیگر به طور مستقیم از لاتین در زبان انگلیسی جا خوش کرده اند (85% واژگان فرانسه لاتین هستند!)پس کسی که زبان انگلیسی را در حد بسیار خوب بداند مقدار گسترده ای از واژگان فراسه را نیز خواهد دانست(البته با کمی تغییر در نوشتار و کاربرد و تلفظ)
3-ساختار صفت و اسم در فرانسه همانند فارسی است (قرارگیری صفت پس از اسم در بیشتر مواقع)و حتی گاهی وقت ها تفاوتی نمی کند صفت پیش از اسم بیاید یا پس از آن اما از دید شمار/جنس باید با اسم خود همخوان باشد
4-ساختار مضاف و مضاف الیه نیز بسیار شبیه به فارسی است حتی کسره ی مالکیت نیز در بیشتر مواقع با de در فرانسه نمایش داده می شود برای نمونه:
ساختمان مرکزی ایران
Bâtiment central de l'Iran
به طور خلاصه یادگیری زبان های خارجی(به درد بخور و با دامنه ی گستردگی بالا) برای ایرانیان از دید من به ترتیب سختی اینگونه است:
زبان های اسلاوی(روسی/لهستانی/صربستانی/اوکراینی ....اما شباهت بسیار فراوانی به یکدیگر دارند)
زبان های ژرمنی (انگلیسی/آلمانی/نروژی /هلندی/سوءدی/دانمارکی)
زبان های رومی (فرانسوی/ایتالیایی/رومانیایی/پرتغالی/اسپانیایی/کاتالانیایی )
همه ی این گروه های زبانی با زبان های ایرانی و هندی از یک ریشه هستند و هنوز هم با گذشت چندین هزار سال(بالای 8000) واژگانی اصیل را می توان در همه این زبان ها یافت.

بالا