برگزیده های پرشین تولز

آموزش قدم به قدم C# از مبتدي تا حرفه اي

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
احتیاج به دات نت فریم ورک داره کد هایی که به سی شارپ می نویسید به کد ماشین واقعی تبدیل نمی شن تبدیل به کد یه ماشین مجازی می شن به این کد های MSIL می گن

aftab110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با اجازه آرش خان
باید دات نت فریم ورک را روی سیستمی که می خواهید برنامه اگزه شما اجرا شود را نصب کنید تا کدهای ام سیل توسط دات نت فریم ورک به کدهای مناسب اجرا تبدیل بشه. حدود 20 تا 30 مگاست فکر کنم. و فکر کنم به روشهایی میشه برنامه مستقل هم ساخت. که من هنوز کار نکردم.

sha19425

Registered User
لایک‌ها
21
اینجوری که برای یه برناه 100 کیلو بایت الکی حجم میبره؟
یه سوال دیگه : برنامه هایی که با ++vc نوشته میشه هم برای اجرا در کامپیوتر های دیگه احتیاج به محیط خاصی داره؟

aftab110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
من الان هم وی سی 6 کار می کنم و هم سی شارپ. برنامه های وی سی 6 نیاز به چیزی برای اجرا شدن ندارد. البته فعلا مبتدی ام و نمی توانم این دو را مقایسه کنم. بهتر است دوستان نظر بدهند.

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
چی کاری انجام می ده؟
ممکنه بیشتر توضیح بدید

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3

It should come as no surprise that .NET assemblies can be executed only on a machine that has the
.NET Framework installed. As an individual who builds .NET software, this should never be an issue,
as your development machine will be properly configured at the time you install the freely available
.NET Framework 2.0 SDK (as well as commercial .NET development environments such as Visual
Studio 2005).
However, if you deploy an assembly to a computer that does not have .NET installed, it will fail
to run. For this reason, Microsoft provides a setup package named dotnetfx.exe that can be freely
shipped and installed along with your custom software. This installation program is included with
the .NET Framework 2.0 SDK, and it is also freely downloadable from Microsoft.
---
Once dotnetfx.exe is installed, the target machine will now contain the .NET base class libraries,
.NET runtime (mscoree.dll), and additional .NET infrastructure (such as the GAC).

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
این همه بالاخره دات نت نصب می کنه برنامه های دات نت مثل برنامه های جاوا به فریم ورک خودشون احتیاج دارن

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
البته فکر نکنم داخل ويستا نيازي باشه غير از اينکه مدل بالاتر باشه

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
بله تو ویستا نیاز به نصب دات نت نیست

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام.دوستان من یک استاد حرفه ای در این زمینه میخواستم که بتونه از پایه آموزش بده تو قالب یه کلاس خصوصی.در ضمن من هیچ تجربه برنامه نویسی درست و حسابی ندارم!

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
با سلام.دوستان من یک استاد حرفه ای در این زمینه میخواستم که بتونه از پایه آموزش بده تو قالب یه کلاس خصوصی.در ضمن من هیچ تجربه برنامه نویسی درست و حسابی ندارم!
خب برای شروع که نیاز به استاد حرفه ای نیست خودتون هم میتونید یاد بگیرید البته اگه کلا به برنامه نویسی آشنایی سطحی داشته باشید

Mojgan110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
یه سوال؟چرا وقتی با سی شارپ.نت یه برنامه می نویسید و save می کنید فایل exe اش در ویندوزهای دیگه اجرا نمیشه؟ چیکار کنم؟

چون با يوتليتي NGEN كار نكرديد
:happy:

كارش همينه كه ميخوايد .
يعني exe رو بصورت Native Win32 توليد ميكنه
نتيجه اينكه براي اجراش به دات نت فريم ورك نياز نيست

همين !

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
چون با يوتليتي NGEN كار نكرديد
:happy:

كارش همينه كه ميخوايد .
يعني exe رو بصورت Native Win32 توليد ميكنه
نتيجه اينكه براي اجراش به دات نت فريم ورك نياز نيست

همين !
خودت با این کار کردی؟ تاثیرش تو سرعت چطوره؟ تکلیف کتابخونه هایی که ازشون استفاده شده چی میشه؟ اینا همراه exe قرار میگرین؟ حجم فایل به چه شکل میشه...

Mojgan110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
خودت با این کار کردی؟ تاثیرش تو سرعت چطوره؟ تکلیف کتابخونه هایی که ازشون استفاده شده چی میشه؟ اینا همراه exe قرار میگرین؟ حجم فایل به چه شکل میشه...

اگه هدف صرفا" اين باشه كه برنامه هاي دات نت توي كامپيوترهايي كه دات نت فريم ورك ندارند هم اجرا بشه ، راههاي آسونتري هم از زمان دات نت 1.0 بوده تا حالا ! مثلا بعضي ابزارهاي محافظت از كد ، يكي از كارهاشون هم ساختن يك Native PE هست كه خب ديگه نيازي به دات نت فريم ورك نداره ... اين ابزارها رايگان نيست ! ولي اونهايي كه بايد داشته باشند ، دارندش !
approve.gif

ولي Ngen بحثش گسترده تره !
يكي از مواقعي كه به Ngen فكر ميشه ، وختيه كه افزايش سرعت و پرفورمنس برنامه اهميت پيدا ميكنه . چون همونطور كه ميدوني CLR كه خودش نمياد IL رو تفسير كنه ! بلكه از JIT استفاده ميكنه
ولي وختي از NGen استفاده كنيم CLR ديگه مجبور نيست كه اول مثلا با لود كردن mscorjit.dll و اينا ، stub هاي JIT را استفاده كنه تا كد را توليد كنه ... بلكه بدون نياز مستقيم به JIT ، اين كار را انجام ميده و خب نتيجه هم كه توي Native Image Cache ذخيره ميشه. ( مثلا ميتونيد مثل من بشينيد و از وخت اضافه اي كه با لاگين نكردن توي برخي فرومها بدست مياريد استفاده كنيد و كدنهايي كه Ngen توليد ميكنه را با كدي كه CLR توسط JIT توليد ميكنه مقايسه كنيد تا ببينيد كه جفتشون در نهايت از يك كد يكسان استفاده ميكنند !!!!! ) ... چون اين stub هاي JIT واقعا وخت گير هستند ، چون وقتي Virtual Table را براي JIT تشكيل ميشه ، اونوقت براي هر متدي يك stub پيدا ميشه كه بايد بره سراغ mscorjit.dll تا متده را ترجمه كنه و بعد دوباره Jump بزنه به slot اون متده توي VTable و .... اوووه !!

بقيش هم MSDN !!!.. خسته شدم واااه !:)

براي شروع ميشه نگاهي هم به اينجا انداخت !

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
اگه هدف صرفا" اين باشه كه برنامه هاي دات نت توي كامپيوترهايي كه دات نت فريم ورك ندارند هم اجرا بشه ، راههاي آسونتري هم از زمان دات نت 1.0 بوده تا حالا ! مثلا بعضي ابزارهاي محافظت از كد ، يكي از كارهاشون هم ساختن يك Native PE هست كه خب ديگه نيازي به دات نت فريم ورك نداره ... اين ابزارها رايگان نيست ! ولي اونهايي كه بايد داشته باشند ، دارندش !
approve.gif

ولي Ngen بحثش گسترده تره !
يكي از مواقعي كه به Ngen فكر ميشه ، وختيه كه افزايش سرعت و پرفورمنس برنامه اهميت پيدا ميكنه . چون همونطور كه ميدوني CLR كه خودش نمياد IL رو تفسير كنه ! بلكه از JIT استفاده ميكنه
ولي وختي از NGen استفاده كنيم CLR ديگه مجبور نيست كه اول مثلا با لود كردن mscorjit.dll و اينا ، stub هاي JIT را استفاده كنه تا كد را توليد كنه ... بلكه بدون نياز مستقيم به JIT ، اين كار را انجام ميده و خب نتيجه هم كه توي Native Image Cache ذخيره ميشه. ( مثلا ميتونيد مثل من بشينيد و از وخت اضافه اي كه با لاگين نكردن توي برخي فرومها بدست مياريد استفاده كنيد و كدنهايي كه Ngen توليد ميكنه را با كدي كه CLR توسط JIT توليد ميكنه مقايسه كنيد تا ببينيد كه جفتشون در نهايت از يك كد يكسان استفاده ميكنند !!!!! ) ... چون اين stub هاي JIT واقعا وخت گير هستند ، چون وقتي Virtual Table را براي JIT تشكيل ميشه ، اونوقت براي هر متدي يك stub پيدا ميشه كه بايد بره سراغ mscorjit.dll تا متده را ترجمه كنه و بعد دوباره Jump بزنه به slot اون متده توي VTable و .... اوووه !!

بقيش هم MSDN !!!.. خسته شدم واااه !:)

براي شروع ميشه نگاهي هم به اينجا انداخت !
بعد بگو مایکروسافت بد :دی
ممنون مژگان خان!

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
در هر حال ماکروسافت بده دات نت کلش یه کپی از جاواست هر کاری هم بکنه نمی تونه به جاوا برسه

بالا