برگزیده های پرشین تولز

آيا يانگوم شايسنه ي اين همه توجه هست؟

آيا يانگوم شايسته ي اين همه توجه هست؟

• بله

Votes: 21 72.4%
  • كمي

Votes: 3 10.3%
  • اصلا

Votes: 7 24.1%

• Total voters
    29
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Capitan7ir

Registered User
لایک‌ها
0
شما رسما داري كار آشپز ها رو بي ارزش مي كني!!!
خوشم نيومد :(

نه به خدا

من خودم عاشق آشپزی ام با اینکه پسرم.

خیلیها هم از غذاهای من خوششون میاد.باور کنین.:rolleyes:

ولی خداییش یه لحظه عمیقا فکر کنین آیا سزاواره که اینقدر!توجه کنین!اینقدر این شخصیت ارزش داشته باشه؟

گاهی وقتا باور نمیکردم که سر مسائلی به این سادگی مثل بارون اشک میریخت!:blink:​

Capitan7ir

Registered User
لایک‌ها
0
مشکل اینه که بعضیها فکر میکنن این سریال فقط آشپزیه و یه عده جمع شدن و آموزش آشپزی میدن.بابا چند قسمت سریال رو نگاه کنید میبینید که اصلا آشپزی بهونه است و چه درسها و نکته هایی میشه از این سریال برداشت کرد.شما نظم و **** حاکم بر قصر و دربار رو نگاه کنید ببینید که چگونه بچه ها رو از سنین کم به چه درجاتی میرسونن.تیمهای فوتبال میتونن بهترین درس رو از این سریال بگیرن اینو جدی دارم میگم.
خود یانگوم مظهر شجاعت و مهربونی و صداقت هست.همیشه کار درست رو حتی اگه به ضررش باشه انجام میده.اینا درس نیست؟ما نمیتونیم از این سریال درس بگیریم؟
خود سریال هم که لحظات درام و زیبایی داره.در کل سریال جالبیه.
باور کنید من هم کسی نیستم که بشینم همه سریالهای تلویزیون رو نگاه کنم.الان تنها سریالی که میبینم همینه یعنی در واقع تنها سریالی که تو صدا و سیما فعلا ارزش دیدن داره و بعضی وقتها زیر تیغ رو نگاه میکنم.
بهتون پیشنهاد میکنم جواهری در قصر رو دنبال کنید مطمئنا خوشتون خواهد آمد.

آها همینو میخواستم بشنوم

"در واقع تنها سریالی که تو صدا و سیما فعلا ارزش دیدن داره " .......:happy:

پس در واقع اینم ارزش نداره!​

kia_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

نه به خدا

من خودم عاشق آشپزی ام با اینکه پسرم.

خیلیها هم از غذاهای من خوششون میاد.باور کنین.:rolleyes:

ولی خداییش یه لحظه عمیقا فکر کنین آیا سزاواره که اینقدر!توجه کنین!اینقدر این شخصیت ارزش داشته باشه؟

گاهی وقتا باور نمیکردم که سر مسائلی به این سادگی مثل بارون اشک میریخت!:blink:​

منم عاشق آشپزی ام:D :rolleyes: :happy:
ولي عجب تاپيكي زدما.... تركونده....:lol: :)
منم از يانگوم خوشم مياد.....:blush: :D :) :wacko:
چون با اين همه بدبختي و رنج و نامردي هاي روزگار اميدشو از دست نميده(البته بعضي مواقع زورم مي گيره:hmm: :hmm: :hmm: )
ولي در كل سريال خوبيه

lee_young_ae

Registered User
لایک‌ها
1

آها همینو میخواستم بشنوم

"در واقع تنها سریالی که تو صدا و سیما فعلا ارزش دیدن داره " .......:happy:

پس در واقع اینم ارزش نداره!​

شما فقط دوست دارین یه جورایی این سریالو زیر سؤال ببرید...
آیا واقعاً یه بار به این سریال نگاه کردین؟
یعنی شما توی ذهنتون انسانهایی رو ندارید که واقعاً ازشون خوشتون بیاد و دوست داشته باشید کارهای اونو انجام بدید.... که غیر ممکنه...
شخصیت یانگوم هم اینجور شخصیتیه که انسان با دیدن تصمیم گیری های این بانوی دربار به خودش می اد و میگه چرا من نباید تو زندگیم اینجوری زیبا زندگی کنم......
بهتره بیشتر در این باره فکر کنید و بعد نظر بدید...

Capitan7ir

Registered User
لایک‌ها
0

شما فقط دوست دارین یه جورایی این سریالو زیر سؤال ببرید...
آیا واقعاً یه بار به این سریال نگاه کردین؟
یعنی شما توی ذهنتون انسانهایی رو ندارید که واقعاً ازشون خوشتون بیاد و دوست داشته باشید کارهای اونو انجام بدید.... که غیر ممکنه...
شخصیت یانگوم هم اینجور شخصیتیه که انسان با دیدن تصمیم گیری های این بانوی دربار به خودش می اد و میگه چرا من نباید تو زندگیم اینجوری زیبا زندگی کنم......
بهتره بیشتر در این باره فکر کنید و بعد نظر بدید...

خدای من باورم نمیشه که یانگوم میتونه یه الگوی جدی باشه!
آخه این همه آدمای واقعا موفق وجود دارن!چرا سطح توقعات در این حد شده؟!
من وقتی این سریالو میبینم بیشتر شیفته روابط اجتماعی و ادبشون میشم که اینم مربوط به آداب معاشرتشون و فرهنگشونه.
ولی خیلی کلیشه ای به آشپزی و احساسات یه دختری پرداخته میشه که اگه مثلا یه دفعه رقیبش برنده بشه دیگه موفق نیست و دنیا رو سرش داره خراب میشه ، پس سعی و تلاش میکنه که باز بهترین باشه!توجه کنین که یانگوم همیشه سعی میکنه بهترین باشه و مورد توجه باشه!
الان وقت ندارم بیشتر از این توضیح بدم.ولی مطمئن باشین که نظر آشپزهای بزرگ هم غیر از این نیست!​

Azhy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

من وقتی این سریالو میبینم بیشتر شیفته روابط اجتماعی و ادبشون میشم که اینم مربوط به آداب معاشرتشون و فرهنگشونه.
ولی خیلی کلیشه ای به آشپزی و احساسات یه دختری پرداخته میشه که اگه مثلا یه دفعه رقیبش برنده بشه دیگه موفق نیست و دنیا رو سرش داره خراب میشه ، پس سعی و تلاش میکنه که باز بهترین باشه!توجه کنین که یانگوم همیشه سعی میکنه بهترین باشه و مورد توجه باشه!
الان وقت ندارم بیشتر از این توضیح بدم.ولی مطمئن باشین که نظر آشپزهای بزرگ هم غیر از این نیست!​

فکر می کنم که شما از مقام واقعی یانگوم مطلع نیستید دوست عزیز که او رو فرد موفقی نمی دونید
باید به استحضارتون برسونم که یانگوم یه آشپز معمولی نبوده و این سریال هم یه سریال تخیلی با داستان غیرواقعی نیست. یانگوم یه پزشک بزرگ در تاریخ کره بوده

درسته که روند اصلی زندگیش از آشپزی در دربار شروع می شه. اما چیزی که باعث شده به یک آدم موفق در تاریخ بویژه تاریخ کره تبدیل بشه اینه که او در زمانی که نهایت کمال برای یک زن آشپزی دربار بوده و زمانی که زنان معمولی حق داشتن سواد رو نداشتن و اون هایی هم که داشتن فقط در همون زمینه آشپزی ازش استفاده می کردند، به بهترین و بزرگترین پزشک کشورش تبدیل میشه. بگونه ایی که پادشاه او رو به سمت پزشک مخصوص پادشاه منسوب می کنه. او تاثیرات زیادی در علم و فرهنگ کشورش داشته و جون آدم های زیادی رو هم نجات داده. و همه این ها هم بواسطه ممارست و تلاش در شرایط بسیار سخت برای او بدست اومده.

به نظر شما چنین شخصیتی قابل احترام نیست. همون اندازه که دانشمندان ما برای ما قابل احترام هستند یانگوم هم برای مردم کشورش قابل احترامه. او یک دانشمند و یک پزشک بوده و نه فقط یک آشپز! این قسمت هایی که شما دارید از سریال می بینید نوجوانی و جوانی یانگوم و مراحل ابتدایی پیشرفتش هست. که حتی توی همین قسمت ها هم می بینیم که او با اینکه هنوز مطالعات زیادی در مورد پزشکی نداره چیزهایی رو می فهمه که پزشکان دربار نمی فهمن.

به هر حال به نظر من یانگوم به عنوان یکی از دانشمندان زن تاریخ کره قابل احترامه

lee_young_ae

Registered User
لایک‌ها
1

فکر می کنم که شما از مقام واقعی یانگوم مطلع نیستید دوست عزیز که او رو فرد موفقی نمی دونید
باید به استحضارتون برسونم که یانگوم یه آشپز معمولی نبوده و این سریال هم یه سریال تخیلی با داستان غیرواقعی نیست. یانگوم یه پزشک بزرگ در تاریخ کره بوده

درسته که روند اصلی زندگیش از آشپزی در دربار شروع می شه. اما چیزی که باعث شده به یک آدم موفق در تاریخ بویژه تاریخ کره تبدیل بشه اینه که او در زمانی که نهایت کمال برای یک زن آشپزی دربار بوده و زمانی که زنان معمولی حق داشتن سواد رو نداشتن و اون هایی هم که داشتن فقط در همون زمینه آشپزی ازش استفاده می کردند، به بهترین و بزرگترین پزشک کشورش تبدیل میشه. بگونه ایی که پادشاه او رو به سمت پزشک مخصوص پادشاه منسوب می کنه. او تاثیرات زیادی در علم و فرهنگ کشورش داشته و جون آدم های زیادی رو هم نجات داده. و همه این ها هم بواسطه ممارست و تلاش در شرایط بسیار سخت برای او بدست اومده.

به نظر شما چنین شخصیتی قابل احترام نیست. همون اندازه که دانشمندان ما برای ما قابل احترام هستند یانگوم هم برای مردم کشورش قابل احترامه. او یک دانشمند و یک پزشک بوده و نه فقط یک آشپز! این قسمت هایی که شما دارید از سریال می بینید نوجوانی و جوانی یانگوم و مراحل ابتدایی پیشرفتش هست. که حتی توی همین قسمت ها هم می بینیم که او با اینکه هنوز مطالعات زیادی در مورد پزشکی نداره چیزهایی رو می فهمه که پزشکان دربار نمی فهمن.

کاملاً تأیید میشه....

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
:f34r: انگار مردم ما به همه چی دید رادیکالی دارن!یه روز راجع به ... و یه روز راجع به یانگم!!!!:blink:

خب معلومه که نداره و دلیلش اونقدر روشنه که لزومی نداره گفته بشه.مثل اینکه بپرسی آیا ارزش داره ...(اینقدر روشنه که مثال هم نداره)

ولی از فکرت خیلی خیلی خوشم اومد.کسی که چنین سوالاتی رو مطرح میکنه نشون میده که به هیچ وجه تفکرات حاکم و سلیقه اکثریت یا بهتر بگم جو قویتر نمیتونه روی ذهنش سلطه داشته باشه!:happy:

منم ترجیح میدم این سوالو توی ذهنم مرور کنم!
ارزش داره؟
...
...
خب معلومه که نه!!

286.gif
البته با ارز معذرت از دوستداران سریال آشپزی جواهر خانووم​

اقا یه جوری می گم جو حاکم انگار الان یانگوم داره تو ایران حکومت می کنه!:lol:

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2

احساسات دخترا خیلم موضوع جالبیه!بابا لنگ دراز قصه های جزیره انشرلی با موهای هویجی!
و در مورد الگو هم خوب معرفی کنید!(به اوشین و رقیب..ش نپردازیم که حکم قتل داره!)

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
یانگوم حمایتت میکنیم.
242.gif

Capitan7ir

Registered User
لایک‌ها
0
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

این که گفتی همون جریان الگوی زن ایرانیه ؟!!! :blink:

:f34r: :f34r: وااااااااااااااااااای!! سوتی رو یادتونه؟:f34r: :f34r:​

sppp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

%100 تائید میکنم شما باید نسبت جامعه ای اون زمان بوده قیاس کنید . یانگوم نسبت به ادم های دور و برش خیلی مترقی بوده. شما سطحی فیلم و نگاه نکنین سعی کنید موقع تماشای فیلم(هر فیلمی) خودتون رو تو اون شرایط بگذارید جناب kia_z .ضمن اینکه شما ظاهرا از کل ماجرا خبر ندارین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا