برگزیده های پرشین تولز

آیا تولید در خانه نیاز مجوز داره؟

7star

Registered User
لایک‌ها
280
سلام
یکی از دوستام میخواد توی خونه اش، تولیدات و بسته بندی خشکبار ایجاد کنه! مثلا: میخواد پسته را از تولیدکننده بخره، بعد پسته ها را در بسته های کوچک(مثل بسته مغز تخمه یا بادام زمینی مزمز) بسته بندی کنه و بصورت عمده به سوپر مارکتها بفروشه!
فعلا میخواد این کار در سطح شهر انجام بده و بعد کار را گسترش بده و در کل کشور پخش کنه!
چند سوال ازم پرسید، گفتم اینجا بیان کنم تا دوستان پاسخ دهند و من نیز پاسخها را به دوستم منتقل کنم!
سوالات:
1. برای فروش نیاز به چه چیزهایی داره؟ مثلا: مجوز میخواد؟ استاندارد میخواد؟ دیگه چی میخواد؟
2. برای این کار وام بانکی هم میدن؟
و اگر نکته ای را میدانید، بیان کنید تا به دوستم منتقل کنم!
با سپاس

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
در قالب مشاغل خانگی باید مجوز بگیری که راحت هست و مجوز بهداشت بهت میدن ولی نمیدونم دقیقا متولیش کیه یه سرچ بزن

عزازیل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچی نمیخواد ولي اگه بخوای وام مشاغل خانگی بگیری مجوزشم بايد بگیری

7star

Registered User
لایک‌ها
280
مرسی!
در قالب مشاغل خانگی باید مجوز بگیری که راحت هست و مجوز بهداشت بهت میدن ولی نمیدونم دقیقا متولیش کیه یه سرچ بزن
هزینش چقدره؟ دوستم به کجا باید مراجعه کنه؟
اگه دوستم مجوز نگیره، مشکلی براش پیش نمیاد؟

هیچی نمیخواد ولي اگه بخوای وام مشاغل خانگی بگیری مجوزشم بايد بگیری
مرسی!
حالا وام هیچی! :دی
یعنی برای فروش، مجوز و استاندارد و ... نمیخواد؟ بعد از ارائه محصول به بازار، مشکلی از نظر قانونی پیش نمیاد؟

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
سلام درخصوص مواد غذایی باید از وزارت جهادکشاورزی مجوز مشاغل خانگی دریافت کنید.شرایط مختلفی دارد باید حداقل حدود 100ساعت آموزش ببینید ومدرک پایان دوره دریافت کنید .ضمنا کارتولید رامیتوانید درخانه انجام بدهید ولی فروش را نه . باید فروشنده کالای خود را تعیین کنید.باید ثابت کنید که اعضای خانواده درکارتولید مشارکت دارند . آلوده کننده محیط زیست نباید باشد وهمسایه ها از نظر سروصدا و ایجاد آلودگی های محیطی و بهداشتی وغیره شکایتی نداشته باشند وگرنه مجوز باطل میشود .بسته بندی باید استاندارد باشد و تاریخ تولید و انقضا داشته باشد .محل تولید باید مشخص باشد .شرایط دیگری هم هست که میتوانید با جستجوی موضوع (شرایط و ضوابط صدورمجوز مشاغل خانگی ) اطلاعات کامل به دست آورید .

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
توی این فروم میتونی بیشتر اطلاعات بگیری
سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

من زیاد اطلاعات ندارم ولی یادمه توی همین سایت که گفتم یکی میگفت اگه مجوز بهداشت نداشته باشی جنس بسته بندی رو ازت سخت میخرن ولی کاری که شما مد نظرت هست رو میتونی مجوز مشاغل خانگیشو بگیری و مجوز بهداشتم از این طریق بگیری

بالا