برگزیده های پرشین تولز

آیا داخل سایتتون از برچسب استفاده می کنید ؟

rapidleech

Registered User
لایک‌ها
1,261
وبمسترای عزیز یه سوال داشتم ازتون و اینکه آیا :
داخل سایتتون و مطالبتون از برچسب استفاده می کنید ؟ آیا برچسب ها رو ایندکس کردید ؟

بنده دقت کردم خیلی از سایت های بزرگ از تگ استفاده میکنن و تگ هاشونم داخل گوگل ایندکس میشه

دقیقا سوال اصلی اینه :
آیا اجازه ایندکس شدن به تگ ها بدیم یا نه ؟ اگر جوابتون مثبته چه راهکاری برای جلوگیری از محتوای تکراری دارید ؟

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
من به شخصه همیشه تگ ها رو میزارم ایندکس بشه (خیلی اوقات هم بیشترین بازدید از همون تگ ها بوده)
جلوگیری از محتوای تکراری منظورت تگ تکراری هستش؟ تگ تکراری نزن :دی

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
درود
شاید تو ظاهر این تگ ها ایندکس شدنشون باعث بازدید بشه اما نه به اندازه بازدید اصلی از مطالب که الیندکس میشه
ببینید اینو دیگه همه میدونن که مطالب تکراری امتیاز منفی داره
حالا شما فرض کن توی سایتت 10 تا تگ رو باز کن میبینی توی 10 تا تگ هم مطالب یکسان هست و این یعنی نمره منفی از گوگل
حالا نبودن تگ هم بازم خودش خوب نیست
پس بهتره تگ بزنی و ایندکس هم بشه اما نه تگ های زیاد
تگ زیاد باعث ایجاد صفحات تکراری میشه و این صفحه ها هم مضره و هم اینکه جلوی دیده شدن مطالب اصلیرو میگیره
امتیاز صفحات در گوگل بین تگ ها تقسیم میشه پس هرچی تگ کمتری داشته باشی برای بازدید از مطالب اصلی بهتره ( اما نه اینکه کلا نداشته باشی )

rapidleech

Registered User
لایک‌ها
1,261
من به شخصه همیشه تگ ها رو میزارم ایندکس بشه (خیلی اوقات هم بیشترین بازدید از همون تگ ها بوده)
جلوگیری از محتوای تکراری منظورت تگ تکراری هستش؟ تگ تکراری نزن :دی
با سپاس کمکتون
:D
نه دقیقا منظورم محتوا تکراری بود

درود
شاید تو ظاهر این تگ ها ایندکس شدنشون باعث بازدید بشه اما نه به اندازه بازدید اصلی از مطالب که الیندکس میشه
ببینید اینو دیگه همه میدونن که مطالب تکراری امتیاز منفی داره
حالا شما فرض کن توی سایتت 10 تا تگ رو باز کن میبینی توی 10 تا تگ هم مطالب یکسان هست و این یعنی نمره منفی از گوگل
حالا نبودن تگ هم بازم خودش خوب نیست
پس بهتره تگ بزنی و ایندکس هم بشه اما نه تگ های زیاد
تگ زیاد باعث ایجاد صفحات تکراری میشه و این صفحه ها هم مضره و هم اینکه جلوی دیده شدن مطالب اصلیرو میگیره
امتیاز صفحات در گوگل بین تگ ها تقسیم میشه پس هرچی تگ کمتری داشته باشی برای بازدید از مطالب اصلی بهتره ( اما نه اینکه کلا نداشته باشی )

با سپاس از راهنمایی و کمکتون
خب سوال اصلی همینه : امتیاز صفحات
خیلی وقتها تجربه داشتم لینک اصلی مطلب ایندکس نمیشه و لینک تگ مطلب بجاش ایندکس میشه :|
تگ canonical رو میشه جوری تو این زمینه بکار برد ؟ که به گوگل حالی کنیم برای مثال تگ ها اهمیت ندارن یا بسیار کم اهمیتن ؟

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
با سپاس کمکتون
:D
نه دقیقا منظورم محتوا تکراری بود

با سپاس از راهنمایی و کمکتون
خب سوال اصلی همینه : امتیاز صفحات
خیلی وقتها تجربه داشتم لینک اصلی مطلب ایندکس نمیشه و لینک تگ مطلب بجاش ایندکس میشه :|
تگ canonical رو میشه جوری تو این زمینه بکار برد ؟ که به گوگل حالی کنیم برای مثال تگ ها اهمیت ندارن یا بسیار کم اهمیتن ؟
خب خودت جواب خودت رو دادی
وقتی یک تگ ایندکس میشه دیگه مطلب اصلی از نظر گوگل میشه تکراری و ارزشش کم میشه
برای همینه که نباید تگ زیاد زد یا حتی اصلا تگ نزد
یه مثال بزنم : یه نگاه به این سایت های وبلاگ خوان و اسپمر بزن
هیچکدوم تگ ندارن و اگر هم دارن مربوط به مطلب اصلی نمیشه بلکه یه صفحه کاملا جداست
میتونی چند روز با آمارگیر مطالب و تگ هاتو بررسی کنی تا خودت بهتر متوجه بشی
یک مطلب رو وقتی منتشر میکنی چند تا تگ بزن اما سریع برو مطلب رو فیچ کن بعد از چند روز میبینی که دیگه تگ های اون مطلب ارزشی ندارن از نظر گوگل
یعنی یه جورایی اول ایندکس شدن برتری داره نسبت به دومی ( کنفرانس سال 2012 یا فک کنم 2013 رو نگاه کن توضیح کامل دادن داخلش )

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
هیچکدوم تگ ندارن و اگر هم دارن مربوط به مطلب اصلی نمیشه بلکه یه صفحه کاملا جداست
یک مطلب رو وقتی منتشر میکنی چند تا تگ بزن اما سریع برو مطلب رو فیچ کن بعد از چند روز میبینی که دیگه تگ های اون مطلب ارزشی ندارن از نظر گوگل
یعنی یه جورایی اول ایندکس شدن برتری داره نسبت به دومی ( کنفرانس سال 2012 یا فک کنم 2013 رو نگاه کن توضیح کامل دادن داخلش )
داداش اطلاعاتت خیلی خوب بود و درست.
فقط بی زحمت برای این که برای خودم بهتر جا بی افته چند تا سایت مثال بزن که برچسب هاشون رو به همین شکلی که گفتی میزارن تا روی سایت هام اعمال کنم ممنونم.

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
داداش اطلاعاتت خیلی خوب بود و درست.
فقط بی زحمت برای این که برای خودم بهتر جا بی افته چند تا سایت مثال بزن که برچسب هاشون رو به همین شکلی که گفتی میزارن تا روی سایت هام اعمال کنم ممنونم.
والا من هیچ سایتیرو مثال نمیزنم چون اصلا به سئو اعتقادی ندارم چون هم دیدم و هم تجربه چند سالم بهم ثابت کرده شما اگر مطلبی داشته باشی که کاربر از گوگل درخواست کنه ، چه تو سایتت همون چیزی که میگن سئو رو 100% انجام داده باشی چه انجام نداده باشی گوگل کاربر رو میفرسته به سایت
در کل من فقط اعتقادم روی محتوای مناسب هست حالا میخواد تو یه صفحه پر از کدهای استاندارد باشه و یا کدهای داغون و ...
البته این اواخر امتیازهای مثبتی گوگل میده به مثلا ریسپانسیو بودن سایت سبک و قسمت های مشخص و ...
و اینکه یکی از مهمترین بخش هایی که تضمین میکنم روی سایت اینه که کاربر چه مدت توی سایت میمونه که این توی گوگل محاسبه میشه از راه های مختلف
یعنی فرض کن اگر شما وارد یه لینک شدی و رفتی تو سایت و بستی گوگل دیگه ارزش اون سایتو مثل قبلش نمیدونه و اگر کاربر توی سایت موند و چند تا لینک دیگرو بازدید کرد اونوخت نتیجرو خودتون میبینید که چقدر عالی میشه !
خود گوگل میگه که سایت هاتون رو برای موتور گوگل بهینه نکنید که این بهینه کردم و ... حتی میتونه امتیاز منفی داشته باشه پس سعی کنید برای کاربر سایت خوبی درست کنید که اگر کاربر راضی باشه گوگل هم راضی هست !

Hanjera

Registered User
لایک‌ها
45
تگ رو هم کدشو زدم !
اما زدم که توضیحات رو واسه سایتم بیاره

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
من با تگ زدن در حد 5 تا 10 تا موافقم ولی با ایندکس تگ مخالف. مگر اینکه صفحه تگ کارایی در حد صفحه دسته بندی مطالب داشته باشه که حتی در اون حالت هم بنده ترجیح میدم دسته بندی ایجاد کنم تا تگ. ضمناً با ایندکس دسته بندی هم موافق نیستم!

sina_72

Registered User
لایک‌ها
164
من با تگ زدن در حد 5 تا 10 تا موافقم ولی با ایندکس تگ مخالف. مگر اینکه صفحه تگ کارایی در حد صفحه دسته بندی مطالب داشته باشه که حتی در اون حالت هم بنده ترجیح میدم دسته بندی ایجاد کنم تا تگ. ضمناً با ایندکس دسته بندی هم موافق نیستم!
چرا با ایندکس دسته بندی موافق نیستی ؟
فکر میکنی صفحه اصلی رو ضعیف میکنه ؟

sina_72

Registered User
لایک‌ها
164
میشه گفت کم یا زیاد زدن تگ خوبه یا بده / یا تکراری بودنش همینطور
چون خیلی از سایت های موفق میبینید که پر از تک تکراری هستن با تعداد بالا

hossein_online

Registered User
لایک‌ها
412
من خیلی از سایت های قوی ایرانی و خارجی رو دیدم
جالبیش اینجاست که هم اجازه ایندکس دسته بندی و هم تگ ها رو دادند!

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
داداش من یه سایت اتوماتیک دارم به نظرتون برچسب نزنم بهتره یا نه ؟

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
داداش من یه سایت اتوماتیک دارم به نظرتون برچسب نزنم بهتره یا نه ؟
من الآن میخوام برم سر خیابون به نظرت از راست برم یا چپ که به اون دیواره نخورم ؟
سوالت مثل سوال من میمونه
سایت اتوماتیک هزاران نوع مختلف هست تو ایران که الان مده یا بلاگ ریدره یا همون هستی بلاگ و ... یا rss news یا اسپمرهایی که شخصی نوشت همیشه
هرکدوم بستگی داره ببینی روش جواب میده یا نه مثلا ببینی تو صفحه تگ ها مطالب چطوری اورده مییشه تکراری هستن یا ...
خیلی ها فک میکنن گوگل به مطالب کپی نمره منفی میده اما این کاملا اشتباهه
گوگل یکی از توصیه هاش که تو تمام کنفرانساش و ارائه هاش تاکید میکنه کپی مطالب نه تنها منفی نداره بلکه مثبت هم داره از نظر ما اما به شرط اینکه منبع رو رعایت کنی
شما وقتی یک مطلب رو با منبع بازنشر یا همون کپی میکنی باعث میشی این مطلب به دست چند نفر کاربر بیشتر دیده بشه و این همون چیزیه که گوگل میخواد :)

حالا ایرانیا میان تاپیک میزنن بهترین سئو کار :| نمیدونم بهینه سازی :| صفحه اول گوگل با 50 هزار تومن :| و انواع این چرت و پرت ها و سر کاربر از همه جا بی خبرو ..... :)

بالا