برگزیده های پرشین تولز

آیا سایت جامعه مجازی در ایران سود داره؟؟

parhizkar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
به نظر شما با توجه به اینکه فیس بوک و لاین و وایبر و اینها اومده و همه استفاده می کنن عاقلانه هست ی سایت جامعه مجازی ساخت؟؟؟

حتی ی سرویس جامعه مجازی کاملا کامل شیک با امکانات عالی
به نظر شما میگیره؟؟؟

h4mid007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سایت جامعه مجازی فک نکنم بگیره چون رقیب بزرگ زیاد هست(فیس نما و ...)
ولی اگر در مورد یک موضوع خاص باشه مثل عکاسی - ماشین -نجوم و ... احتمالا کارتون بگیره

.:Erfan:.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام بر شما
سوال شما خیلی کلیه
اما به موارد خیلی زیادی موفقیت شما بستگی داره :
مدیریتتون و قوانین
ضمینه کار (تخصصی یا عمومی بودن موضوعات)
میزان تلاش شما و کادر مدیریتتون برای جذب کاربر و از اون مهم تر حفظ کاربر
و...

اگه قدم در این راه میگذارید حساب شده باشه و بدون برنامه نرید !

parhizkar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان ممنونم که جواب دادید.
من ی ایده ای در این زمینه داشتم و روش وقت گذاشتم.

ترکیب سرویس وبلاگدهی و جامعه مجازی
در واقع عین این سایت تا حالا ساخته نشده. وارد جزئیات نمی شم بیاد بالا خودتون می بینید که ی سایت خیلی خاص هست و کپی کورکورانه نبوده.

به بهترین شکل ممکن برنامش رو نوشتیم و دیگه داره تموم میشه ساختش.
به نظر شما برای تبلیغ این سرویس باید چکار کنم؟؟؟

بهتره سوالم رو دقیق تر بگم:
ببینید شما هیچ وقت ندید که لاین و وایبر تبلیغ بدن یا فیس بوک. چون سرویس رایگان ارایه میدن.و همه از طریق دوستان و آشنایان و حرف دیگران توش ثبت نام کردند. من هم می تونم پاپ آپ بریزم روی وطن بلاگ ی روزه بشه سایت زیر صد ایران. اما به نظرم درست نیست. فک می کنم سرویسی که رایگانه باید به واسته خوب بودنش بالا بیاد. بعنی اینقدر بهتر از بقیه باشه یا کلا اینقدر خوب باشه که به واسطه خوب بودنش همه بیان عضو بشن. ولی ی مشکلی هست اینکه این روش کنده!!! سرعت تغییرات تو اینترنت خیلی زیاده و باید سرویس رو به خوبی معرفی کنم. حالا موندم. دقیقا باید چکار کنم؟؟؟؟

تبلیغات زیاد؟؟؟
یا نه کاربرا خودشون خودشون رو خبر کنن؟؟؟

دوستان نظرتون رو بگید.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بسیار هم عالیه
ایده های نو اگه با برنامه ریزی و دید درست باشه میتونه شرایط معمولی و پیشبینی ها رو تغییر بده
با این توضیحاتی که شما دادید من رو بسیار کنجکاو کردید ببینم چی از اب در میارید
اینطور که معلومه طراحی دارید انجام میدید !!
پس از سرویس های شبکه اجتماعی (انجمن ساز ها) استفاده نکردید !
خب اگه طراحیتون ضعیف تر از اونها باشه جلب گاربر بسیار سخت خواهد بود و طراحی قوی تر هم کار بسیار سخت و زمانبری هست !
منتظر میمونیم !

ترکیبی از سرویس وبلاگ و انجمن رو ما در ویبیلتن داشتیم ! درسته ؟
چه تففاوتی ایجاد کردید ؟

بنده به شما قول میدم اگه محیط خوب و ارامی رو ایجاد کنید و مدیریت قوی داشته باشید
کاربر های وقادار جلب میکنید
یک کاربر وقادار برابر با دها کاربر جدب از طریق تبلیغاته
خود من و دوستانی دارم که سالهاست به یک مجموعه اجتماعی مجازی وابسطه ایم
تنها به دلیل صمیمیت و فضای خوب اونجا
که از نظر من بزرگترین دلیل وقاداری کاربر ها به اون مکان مدیریت قوی و منطقی اون مجموعه هست !

parhizkar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
Erfan از اینکه وقت گذاشتید و نظرتون رو نوشتید خیلی ممنونم.
سرویس ما در واقع اولین سرویس ایرانی هست که در زمینه جذب کاربر اینقدر کار کرده. ما از sso استفاده کردیم. Single sign-on. مثل گوگل ی حساب برای همه سرویس هامون. بله عرفان جان کاربر حفظ کاربر و ارائه خدماتی که کاربر انتظار داره و می خواد برای اینکه راضی باشه برای ما در اولویته و خیلی برامون مهمه.

اما الان بحث من اینه:
برای تبلیغات این سرویس من چکار کنم؟
من نمی خوام مثل ی فروشگاه اینترنتی براش تبلیغ کنم. در عین حال هم باید سریع همه مطلع بشن که همچین سرویس ایرانی راه اندازی شده.

پیشنهادتون چیه؟
راه خاصی به ذهنتون می رسه؟
ممنونم.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بسیار عالی
خب تبلیغات معمولی بنری رو داشته باشید
از سایت های ارائه دهنده این تبلیغات به صورت جامع استفاده کنید که هزینه بنر رو در مقابل کلیک میگیرند
گوگل کنید سایت های ارائه دهنده بالا میان ...
درمورد طراحی بنر بسیار حساس باشید که لپ هدف شما رو بسیار ساده و جذاب به کاربر انتقال بده
تبلیغات پاپ اپ رو اصلا توصیه نمیکنم و معمولآ توجهی بهش نمیشه (بیشتر فروشگاهیه که مد نظر شما نیست)
همینطور تبلیغات وبلاگ ، که معمولآ جذب کاربرش بنظر من جالب نیست

جامعه هدف شما افرادی با هدف تعامل اجتمایی هست
پس بهترین سایت های این عرصه رو پیدا کنید و تبلیغ بنری در محیطشون قرار بدید

اما توصیه اصلی خود من تبلیغات در چت روم هاست
چت روم ها بهترین مکان برای جلب کاربر برای سیستم های اجتماعی هست
البته تبلیغات غیر قانونی نه (تبلیغات در خود چت که باعث کیک شدن شما از چت روم میشه) چون نتیجه منفیه
شما با صاحب امتیاز چت روم های قوی تماس بگیرید و بنرشون رو بگیرید

به شخصه تجربه کردم که چت روم قوی ترین مکان جذب کاربر برای انجمن ها بوده
خود شما هم میتونید یک چت روم بصورت موازی سیستمتون داشته باشید برای جذب کاربر

از یاد نبرید کیفیت بهترین تبلیغ هست
دقیقآ مثل مسنجر های وایبر و واتس اپ و ...
چون نیاز کاربر رو شناسایی کردن و به موقع و درست جواب گفتن توسط خود کاربر ها تبلیغ شدن
و همین که یکیشون افت میکنه کاربر ها مهاجرت میکنن و به اپ دیگری که کیفیت بهتری داره میرن و این مهاجرت رو هم تبلیغ میکنند
شما هم بنظر من تنها تبلیغ اولیه رو نیاز دارید
بعد جذب کاربر در حد فعال موندن مجموعه در طول 24 ساعت ، دیگه نیاز به تبلیغات بنری و ... ندارید

parhizkar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به چت روم ها فکر نکرده بودم.
الان با توجه به اینکه وایبر ده میلیون کاربر ایرانی داره فکر می کنید تبلیغات در شرکت هایی که توی وایبر پیام می فرستن واسه جذب کاربر جامعه مجازی خوب باشه؟؟؟

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بله اون هم میتونه خوب باشه
من دیدم بعضی از انجمن ها مطالب جالب (مثل جوک و یا ... ) رو با لینک انجمن خودشون در زیر مطلب در وایبر و لاین و ... پخش کردند
دقیقا چون در این اپ ها حجم عظیمی از جامعه ی هدف شما در حال فعالیتن ، میتونه خیلی مفید باشه و به جذب کاربر کمک کنه

شما میتونید صفحاتی در فیس بوک ، اینستاگرام و... با نام مجموعه ی خودتون هم درست کنید
از این صفحات هم برای تبلیغات استفاده کنید و هم از تصاحب صفحاتی با نام مجموعه ی شما در این شبکه های اجتماعی از پیش جلوگیری کنید
علاوه بر این میتونید به تشکیل گروه های اینترنتی ایمیلی که مثلآ یاهو ارائه میده برای تبلیغات و مشهور شدن نام مجموعتون استفاده کنید

راه بسیار هست
شما باید ببینید چقدر میتونید وقت بزارید و کدوم رو میپسندید

Last edited:

PremiumDomains

Registered User
لایک‌ها
117
یه سوالی که برای من مطرحه اینه که نرم افزارهای مهم چت درامدشون از چه راهی هست مثلا تلگرام و لاین و وایبر و بقیه تا جایی که من یادمه تبلیغی ندارن

هزینه های سنگین سرور و نرم افزارها چطوری تامین میشه؟

parhizkar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دید مردم به سایته که شخصیت سایت رو می سازه.
مثلا من اینحوری فکر می کنم.
دیوار: از ی جایی که بقیه نیومدن اومده
شیپور: اینا چقد پولدارن همه جا تبلیغات دادن
دیجی کالا : هیچ وقت تبلیغات این ور اون ور نمیدن ولی هر کی کامپیوتر می خواد از اونجا سر در میاره ( نمیگم اینها درسته ها فقط طرز فکرها در مورد این سایتها رو می نویسم)
وایبر: کاملا رایگانه و دوستم بهم معرفیش کرده خارجی هم هست. صاحباش برای رضای خدا کار می کنن!!!

می دونید اینها شاید هیچ کدوم درست نباشه. ولی در واقع مدیریت هر سایتی باعث میشه مردم ی دید خاص به اون سایت داشته باشن. مخصوصا تو حوزه تبلیغاتش. یعنی مردم چطور با ی سایت یا اپلیکیشن آشنا میشن خیلی مهمه.

به نظر شما یک سایت جامعه مجازی یا کلی تر بگم یک مجموعه سایت شامل همه مدل سایت کاربرمحور در ایران چطور باید خودش رو معرفی کنه تا همه ایرانیان راغب به عضویت در این مجموعه سایت ها بشن؟

توجه داشته باشید بعضی ها از عضویت در سایت های ایرانی احساس خوبی ندارن. بعضی ها فقط در شلوغ ترین ها عضو میشن. بعضی ها زیاد باید ببینن تا قبول کنن و خیلی سلیقه های دیگه.
آیا راهی هست نظر همه جلب بشه؟؟؟

ممنون میشم در این باره صحبت کنید.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یه سوالی که برای من مطرحه اینه که نرم افزارهای مهم چت درامدشون از چه راهی هست مثلا تلگرام و لاین و وایبر و بقیه تا جایی که من یادمه تبلیغی ندارن

هزینه های سنگین سرور و نرم افزارها چطوری تامین میشه؟

خب خیلی جواب وسیعه
و شاید واقعا تمام جوانب برای همه اشکار نباشه و همچنین به علت غرض ورزی خیلی در این موارد شایعه پراکنی شده باشه !
خیلی ها میگن و دوست دارند اینطور بیان کنند که این نرم افزار ها در امد خودشون رو از راه دزدیدن اطلاعات کاربر ها و ارائه اون به سازمان های اطلاعاتی بدست می اورند و...
من نه اینو رد میکنم و نه کاملا تایید .
ولی خب خیلی روش های دیگه و پاک هم هست
اینا همه به علم تجارت و بازاریابی بر میگرده و زیاد هم به محض علوم کامپیوتر ربطی نداره
برای مثال وابسته سازی کاربر ها ، مدت زمانی به شما رایگان نرم افزار رو میدن و بعد از اینکه وابستش شدی ازت میخوان که اون رو بخری
یا ارزش افزوده ، به تو اصل نرم اقزار رو میدن و ازت میخوان برای موارد اضافی مثل تماس صوتی ، استیکر و ... هزینه پرداخت کنی
گاهیم این نرم افزار ها بستری برای ازمایش های کارایی و حتی تبلیغات غیر مستقیم هست ، به این صورت که خیلی از شرکت ها با همان نام یا تحت نام دیگه در حال ارائه این سرویس با کیفیت بهتر یا امنیت بالاتر و ... در مقابل دریافت هزینه هستن و از طریق این نرم افزار های رایگان اول برای خودشون تبلیغ میکنند و هر روزه در حال شناسایی باگ ها و ازمایش سرویس های جدید هستن ، با کاربری که هزینه پرداخت کرده نمیشه اینطور رفتار کرد چون اون کاربر هزینه داده که محیطی بدون باگ و مطمئن دریافت کنه

البته باز هم میگم درامد زایی این شرکت ها میتونه بسیار پیچیده و از راه های متفاوتی باشه و برای هر کدام متفاوت ، من تنها چند نمونه رو گفتم

بالا