برگزیده های پرشین تولز

اثبات جدید SCIENCE :زنان بهتر برنامه نویسی می کنند

Ittl.ir

Registered User
تاریخ عضویت
8 اکتبر 2015
نوشته‌ها
232
لایک‌ها
38
سن
29
سایت “GIZMO” یک خبر جدید با موضوع”گندش بزنن بچه ها:SCIENCE اثبات کرد که زن ها کدنویسهای بهتری نسبت به مردها هستند”:))،را منتشر کرد.بر اساس این خبر مردها ممکن است در همه گوشه‌ و کنار دنیای کامپیوتر و اینترنت حضور فعال داشته باشد و از آنها به عنوان «نردهای کامپیوتر» یاد شود، اما بر اساس یک مطالعه که به تازگی توسط Cal Poly و دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، وقتی پای کد نویسی در میان باشد زنان بهتر از مردان عمل می‌کنند.

این مقاله و ادعا البته هنوز در انتظار بازخوانی است و در نتیجه ممکن است مورد بحث و نقدهای بسیاری قرار گیرد. اطلاعات این مقاله بر مبنای کنش‌هایی است که از ۴ میلیون کاربر گیت‌ هاب جمع آوری شده. این تعداد کاربر در یک روز خاص به این سایت لاگین کرده‌ اند. با استفاده از SCIENCE، محققین توانستند جنسیت ۱.۴ میلیون از این افراد را شناسایی کنند و دریافتند که ۷۸.۶٪ از کدهایی که زنان ارسال کرده‌ اند، توسط همتاهای آنها پذیرفته شده است. این در حالی است که این عدد برای کاربرهای مرد ۷۴.۶٪ بوده. این موضوع نشان می‌دهد که کدهای نوشته شده توسط زنان نسبت به مردان بیشتر قبول می‌شود.

یکی از دلایلی که برای این اتفاق ارائه می‌شود چیست؟

زنان به طور نامتناسب در پروژه‌هایی شرکت می‌کنند که به کد در زمان کوتاه‌تری نیاز دارند.

در حالیکه این موضوع به عنوان یکی از دلایل بیشتر شدن درصد خانم‌ها مطرح می‌شود، اما لازم است اشاره شود که کدهای آنها در صورتی پذیرفته می‌شود که در پروفایل کاربری‌شان جنسیت ارسال کننده کد مشخص نشده باشد. در همین راستا نشان داده شده است کاربران خانمی که پروفایل آنها جنسیتشان را نشان نمی‌دهد ۷۱.۸٪ موفق‌تر از آنهایی بوده‌اند که جنسیتشان قابل تشخیص بوده است!

بر اساس اطلاعات این مقاله، زنان در ارسال کدهایی که پذیرفته می‌شوند موفق‌تر بوده‌اند به شرطی که جنسیت آنها از پروفایلشان قابل تشخیص نبوده باشد. در واقع چیزی که این مقاله قصد داشته نتیجه گیری کند این بوده که با وجود این که زنان در نوشتن کدهای پذیرفتنی‌تر در گیت‌هاب نسبت به مردان بهتر عمل کرده‌اند اما مشخص بودن جنسیت آنها و طرز تفکر و باورهای حاکم بر جوامع، در میزان موفقیت آنها منجر به جانب‌گیری‌هایی (منفی) شده که در نتیجه نهایی تاثیر گذار است.
منبع:
اثبات جدید SCIENCE :زنان بهتر برنامه نویسی می کنند
شاید این مطالب برایتان مفید باشداثبات جدید SCIENCE :زنان بهتر برنامه نویسی می کنند
9 دقیقه پیش


عکسهای شگفت انگیز از امواج دریا
24 دقیقه پیش


پیش بینی سرنوشت امسال سونی
 
بالا