برگزیده های پرشین تولز

ارتباط كامپيوتر با بيرون

m_mahdian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي دوستان
من از اون زماني كه با كامپيوتر آشنا شدم هميشه دوست داشتم از طريق كامپيوتر با دنياي بيرون يه جورايي رابطه داشته باشم. منظورم از نظر سخت افزاريه. مثلا با كامپيوتر بتونم يك چراغ رو خاموش و يا روشن كنم يا يك رله رو كنترل كنم. و يا اينكه مثلا يه دكمه اي بيرون سيستم باشه كه وقتي مي زنم بتونم از طريق كامپيوتر اونو كنترل كنم.
البته قبلا يك پلاگين براي Winamp گرفته بودم كه با وصل كردن چند عدد سيم به پورت سريال مي شد تنظيمات Winamp رو مثل ترك قبلي يا بعدي و يا كاهش و افزايش ولوم رو انجام داد.

با توجه به اينكه من از الكترونيك چيز زيادي نمي دونم از دوستاني كه توي اين زمينه وارد هستند خواهش مي كنم يه راه ساده و يه نقشه ساده براي براي مثلا كنترل يك رله از پورت سريال به من ياد بدهند.

با تشكر

MASoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر براي يك رله تا 8 رله بخواي به نظر من پورت پارالل خيلي بهتره. چون نياز به طراحي مدار خاصي نداره.
البته طول سيمت نميتونه خيلي بلند باشه توي پارالل.
ولي براي سريال طراحي مدارش يه خورده سخت ميشه.
به زودي برات مدارش رو ميكشم و ميفرستم. (البته مدار خاصي نداره، اصلش يه ترانزيستوره و يه ديود)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
كنترل وسايل با كامپيوتر به هيج وجه موضوع پيچيده اي نيست.
يادمه قديما برنامه گت رايت هم يه برنامه جانبي كوچيك با يه نقشه داده بود براي نمايش دادن درصد دانلود انجام گرفته شده! خيلي جالب بود اما اونموقع من تقريبا هيچي از الكترونيك نميدونستم.

بالا