برگزیده های پرشین تولز

اساتید پارتیشن بندی داخل بشن برای این سوال

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
سلام

یه خورده سابجکت تاپیک تخصصی بود :blink:

من یه هارد 300 ساتا دارم و بعد از این همه سالی که با کامپیوتر کار می کنم به همچین مشکلی برنخوردم

چندین ماهی هست که این هارد رو گرفتم و پارتیشن بندی کردم.6 تا درایو که در این اندازه ها هستند

C: 25
D: 15
E: 51
F: 40
G: 133
H: 12
البته مگ های خورده ای رو ننوشتم

فرمت تمام درایو ها هم NTFS است.

بعد از چند ماه کاکردن همینطوری که می خواستم یکی از درایورهامو کلا جوین کنم با یک درایو دیگه وقتی که پارتشین مجیک رو باز کردم دیدم که چیزی به نام پارتیشن ندارم و یه خط زرد رنگی است و نام پارتیشن رو Bad نوشته

ابتدا فکر کردم مشکل از ویندوز یا چیزی دیگه است و با ریستارت هم مشکل حل نشد.خلاصه یه چند وقتی بیخیال شدم تا دیروز که هارد را روی یه کامپیوتر دیگه گذاشتم و هارد Slave شده بود و وقتی پارتیشن مجیک رو باز کردم باز هم پارتیشن اینطوری بود

حالا وقتی می خوام ویندوز نصب کنم از طریق داس کاملا پارتیشن ها درست است و درایو ها هم درست هستند.حتی در ویندوز هم مشکلی ندارم.اما چرا در پارتیشن بندی اینطوریه؟؟

من اگر بخوام این مشکل رو حل کنم باید چیکار کنم؟؟و اگر کاری انجام بدم ایا امکان داره که یدفه پارتیشن ها Unknown بشه و اطلاعات دود بشه؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوست عزیز متاسفانه منم همین مشکل رو داشتم البته هاردم ساتا نبود اومدم دوتا از درایو ها رو مرج کنم ولی وقتی سیستم دوباره اومد بالا گفت برای اینکه وارد بشی باید این دوتا پارتیشن که مرج کردی فرمت بشن خلاصه هرکاری کردم نشد مجبور شدم دوباره پارتیشن بندی کنم وکلی اطلاعاتم پرید.من یه ماهی باهاش کلنجار رفتم راهی پیدا نکردم شاید کسی از بچه ها اینجا بدونه!

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
داخل ویندوز هیچ گونه مشکلی نداره.حتی در داس هم درسته

اما در پارتیشن مجیک مشکل داره و نمی تونم درایورهامو جوین و یا پارتیشن کنم

مشکل من بیشتر برای اینه که پارتیشن نپره و اطلاعاتم دود نشه

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
داخل ویندوز هیچ گونه مشکلی نداره.حتی در داس هم درسته
اما در پارتیشن مجیک مشکل داره و نمی تونم درایورهامو جوین و یا پارتیشن کنم
مشکل من بیشتر برای اینه که پارتیشن نپره و اطلاعاتم دود نشه

سلام

دوست عزیز متاسفانه این نرم افزار دوست داشتنی پارتیشن مجیک
با هارد ساتا مشکل داره از این یکی استفاده کن کارت را راه میاندازه .
Acronis Disk Director Suite 10
http://www.acronis.com/homecomputing/download/diskdirector

موفق باشی

sardareghalbha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز شما هارد خودت رو dynamic فرمت کردي من با ID هميشه آن هستم توضيح بيشتري خواستين PM بدين بگم چي کا بايد بکني sardareghalbha

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
اين مشکل درسته که ميتونه مربوط به sata بودن يا Dynamic بودن هم بشه ولی الزاماً هم اينطور نيست. گاهی Partition Table قسمتهاييش به هم ميريزه. پارتيشن مجيک به دليل اين آشفتگی ها نميتونه آناليز کنه و اينطور نشون ميده، ولی خود سيستم عامل با استفاده از نسخه های پشتيبان (مخصوصاً در NTFS) کار خودشو انجام ميده.
پيشنهاد ميکنم همه drive ها رو کامل اسکن کنين.

hamidjoon98

Registered User
لایک‌ها
0
من هم با یه هارد IDE به همین مشکل بر خوردم و بعد از کلی کلنجار دیدم درست بشو نیست آخر سر اطلاعات رو به یه هارد دیگه منتقل کردم و هارد رو با برنامه Ontrack که با بوت داس اجرا میشد Low Level Format کردم و درست شد
منظورم هم این بود که ربطی به پارتیشن مجیک و sata و یا IDE نداره ...

بالا