برگزیده های پرشین تولز

استفاده از منابع يك كامپيوتر ديگر؟

farzad14817

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

آيا ميشه كه يك كامپيوتر قديمي و سرعت پايين از منابع سخت افزاري(مثل ram ,cpu ,... ) يك كامپيوتر مدل بالاتر كه با هم شبكه شده اند , استفاده كنه ؟

شنيدم كه در محيط Linux اين كار امكان پذير هستش. آيا درسته ؟

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از farzad14817 :
سلام

آيا ميشه كه يك كامپيوتر قديمي و سرعت پايين از منابع سخت افزاري(مثل ram ,cpu ,... ) يك كامپيوتر مدل بالاتر كه با هم شبكه شده اند , استفاده كنه ؟

شنيدم كه در محيط Linux اين كار امكان پذير هستش. آيا درسته ؟
من روششو بلد نيستم ولي براي كاراي محاسباتي خفن به جاي استفاده از سوپر كامپيوتر معمولا از روش parallel processing استفاده مي كنند. يعني چند تا كامپيوتر رو با هم پارالل مي كنند و برنامه رو ران ميكنن و برنامه از cpu و ram همه دستگاهها استفاده ميكنه.
اولين بار اين مورد توي دانشگاه شريف ديدم (خيلي وقت پيشا) كه 4 تا كامپيوتر 486 رو با هم پارالل كرده بودند براي اجراي يه برنامه شبيه سازي.

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از setareh2 :
من روششو بلد نيستم ولي براي كاراي محاسباتي خفن به جاي استفاده از سوپر كامپيوتر معمولا از روش parallel processing استفاده مي كنند. يعني چند تا كامپيوتر رو با هم پارالل مي كنند و برنامه رو ران ميكنن و برنامه از cpu و ram همه دستگاهها استفاده ميكنه.
اولين بار اين مورد توي دانشگاه شريف ديدم (خيلي وقت پيشا) كه 4 تا كامپيوتر 486 رو با هم پارالل كرده بودند براي اجراي يه برنامه شبيه سازي.

چه جالب.....

حالا اگر LAN باشه چي .
50.gif
. كسي چيزي مي دونه؟؟؟؟؟؟

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
اجراي برنامه ها به صورت موازي روي چند سيستم در درجه اول نياز داره كه خود اون برنامه اين قابليت رو داشته باشه! يعني نويسنده اون برنامه بايد طوري كدش رو نوشته باشه كه بشه برنامه رو به صورت موازي روي چند سيستم اجرا كرد.

farzad14817

Registered User
لایک‌ها
0
مثل اينكه بحث از موضوع اصلي خودش خارج شده.

اگر در مورد سوال پست اول , كسي چيزي ميدونه لطفآ راهنمايي كنه

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
بحث خارج نشده از موضوع! همون طور كه گفتم اگه شما بخواي تو شبكه از منابع يه كامپيوتر ديگه استفاده كني دقيقا ميشه همون موازي كاري كه بايد برنامه شما قابليتش رو داشته باشه.

BESKOOT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت همه دوستان و عزيزان انجمن پي تيّ! :)

شما به وسيله نرم افزار Symantec PcAnywhere به راحتي مي توانيد از طريق LAN که هیچی از طریق Modem هم با کامپیوتر خود یک کامپیوتر دیگه رو کنترل کنید. البته باید این برنامه روی هر دو کامیوتر نصب باشد.

ابتدا باید تنظیمات لازم را انجام دهید. سپس یک کامپیوتر مهمان و دیگری میزبان میشود. سپس وقتی کامپیوتر مهمان به میزبان connect می شود یک پنجره برایش باز میشود(که امکان fullscreen را هم دارد) که دقیقا desktop همان کامپیوتر میزبان است و شما می توانید هر کاری که خواستید اعم از اجرای برنامه ها/ بازیها و عیب یابی را از طریق کامپیوتر مهمان انجام دهید.

البته شما هر کاری را که انجام می دهید در کامپیوتر میزبان هم اتفاق می افتد. یعنی وقتی موس کامپیوتر را در این صفحه تکان میدهید در مانیتور میزبان هم موس حرکت می کند .
این روش را من خودم چندین بار انجام دادم و 100% جواب می دهد.

موفق باشید. :blush:

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
چه جالب !
طریقه راه اندازی و کار باهاشو توضیح میدی؟

BESKOOT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Shahedr :
چه جالب !
طریقه راه اندازی و کار باهاشو توضیح میدی؟
کار باهاش خیلی راحت است.
حتما . اگه واقعا نیاز دارین براتون می گذارم. خوشحال میشم.

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
چه برنامه ي جالبي ... قبلا مشابهشو ديده بودم ولي نه با اين كيفيت..... اي ول ;)

حالا نمي شه يه كاري كرد كه طرف توي كامپيوترش نبينه كه ما چيكار مي كنيم؟؟؟؟؟

در ضمن من مثلا وقتي يه فيلم رندر مي كنم حدود 9-10 ساعت طول مي كشه و cpu كامپيوتر 100% كار ميكنه و هيچ كار ديگه اي نميشه كرد....

حالا مي خوام بدونم كه مي شه با دوتا كامپيوتر كه با هم شبكه اند به طور مشترك اين كارو كرد تا زمان نصف شه؟؟؟؟؟ برنامه هم premier و Dr. DivX . :wacko:

BESKOOT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از afshiun_dks :
چه برنامه ي جالبي ... قبلا مشابهشو ديده بودم ولي نه با اين كيفيت..... اي ول ;)

حالا نمي شه يه كاري كرد كه طرف توي كامپيوترش نبينه كه ما چيكار مي كنيم؟؟؟؟؟

در ضمن من مثلا وقتي يه فيلم رندر مي كنم حدود 9-10 ساعت طول مي كشه و cpu كامپيوتر 100% كار ميكنه و هيچ كار ديگه اي نميشه كرد....

حالا مي خوام بدونم كه مي شه با دوتا كامپيوتر كه با هم شبكه اند به طور مشترك اين كارو كرد تا زمان نصف شه؟؟؟؟؟ برنامه هم premier و Dr. DivX . :wacko:
در این مورد برنامه ای من نمی شناسم . اما شما اگه می خواهید در این مدت کاری دیگه با اون کامپیوتر دوم کنید و پای کامیوتر اول باشید امکان پذیر است و کار با cpu شما نداره.

در مورد سوال اول هم باید بگم تا اونجا که من می دونم نه نمیشه.

موفق باشید.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از BESKOOT :
والا لینک داونلودش را ندارم.
از cd فروشی ها بخرینش.تو مجموعه top cd بود.
ئه؟
من 2005 شو دارم !
تو کودوم سیدیش؟

farzad14817

Registered User
لایک‌ها
0
عزيزم اينقدر به خودت زحمت نده و چيزي از جايي دانلود نكن !
با Remot Desktop ويندز xp به راحتي اين كار رو مي توني انجام بدي.

در ضمن مهدي جان از راهنمايت ممنونم , پس براي برنامه هاي معمولي كه اين خاصيت رو ندارند امكان پذير نيست ؟

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
والا من كه بعيد ميدونم. البته خوبه كه از چند تا كارشناس اين كار هم سوال كني. شايد بشه به صورت مجازي و با استفاده از يه نرم افزار مخصوص اين كار رو عملي كرد.

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از mahdi206 :
والا من كه بعيد ميدونم. البته خوبه كه از چند تا كارشناس اين كار هم سوال كني. شايد بشه به صورت مجازي و با استفاده از يه نرم افزار مخصوص اين كار رو عملي كرد.

اگه بشه چه خووب ميشه....
15.gif
8.gif

BESKOOT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از farzad14817 :
عزيزم اينقدر به خودت زحمت نده و چيزي از جايي دانلود نكن !
با Remot Desktop ويندز xp به راحتي اين كار رو مي توني انجام بدي.

در ضمن مهدي جان از راهنمايت ممنونم , پس براي برنامه هاي معمولي كه اين خاصيت رو ندارند امكان پذير نيست ؟
دوست عزیز. شاید برداشت من ازسوال شما اشتباه بوده است!!

در ضمن با remot desktop وقتی از مهمان به میزبانconnect می شویم user کامپیوتر میزبان disconnect می شود. همچنین قابل استفاده از طریق مودم هم نیست. فقط هم در ویندوز xp و 2000 و server2003 است.

به هر حال شرکت Symantec بی کار نبوده که این برنامه را ساخته!!

موفق باشید.

farzad14817

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از BESKOOT :
در ضمن با remot desktop وقتی از مهمان به میزبانconnect می شویم user کامپیوتر میزبان disconnect می شود.
منظورتان را از disconect شدن نمي فهمم :questionm

به نقل از BESKOOT :
همچنین قابل استفاده از طریق مودم هم نیست.
در هر شبكه مبتني بر پروتكل TCP/IP قابل اجرا مي باشد!

به نقل از BESKOOT :
فقط هم در ویندوز xp و 2000 و server2003 است.
اگر مي خواهيد در ويندوز 98 هم قابل اجرا باشد , برنامه اش را از سايت Microsoft دانلود كنيد.

بالا