برگزیده های پرشین تولز

اسمايلي هاي چيني - با احتياط داخل شويد !!

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
amokola.png

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
Smile که میشه خندیدن :دی
اما اسمایلی Smiley همین شکلک های خودمون هست >> ;)
smile البته با اجازه تون میشه لبخند یا لبخند زدن. یه خرده با خنده فرق داره.
اما smiley در انگلیسی همونطور که فرمودید به معنی شکلک هست و برعکس اونچه که اکثر قریب به اتفاق دوستان، اون رو "اسمایلی" تلفظ میکنند، اما باید عرض کنم تلفظ درستش "سیمه لی" هست. که جمع اش هم میشه "سیمه لیز".
البته قصد خدای نکرده توهین یا مسخره کردن کسی رو نداشتم. من خودم هم خیلی چیزا رو مسلما بلد نیستم و اگه کسی راهنماییم کنه خوشحال میشم. متاسفانه زبان انگلیسی استثنا و بی قاعدگی زیاد داره.

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
smile البته با اجازه تون میشه لبخند یا لبخند زدن. یه خرده با خنده فرق داره.
اما smiley در انگلیسی همونطور که فرمودید به معنی شکلک هست و برعکس اونچه که اکثر قریب به اتفاق دوستان، اون رو "اسمایلی" تلفظ میکنند، اما باید عرض کنم تلفظ درستش "سیمه لی" هست. که جمع اش هم میشه "سیمه لیز".
البته قصد خدای نکرده توهین یا مسخره کردن کسی رو نداشتم. من خودم هم خیلی چیزا رو مسلما بلد نیستم و اگه کسی راهنماییم کنه خوشحال میشم. متاسفانه زبان انگلیسی استثنا و بی قاعدگی زیاد داره.

حالا خیلی حساس نشید به تلفظ :دی ... اسمایلی چیزی هست که رایج میگیم و می نوسیم، مثل "فروم" که تلفظش اینجوری درست نیست اما رایج هست...

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
تلفظ درست کلمه smiley به معنی "شکلک" همون "سیمه لی" هست که گفتم عزیز جان.
اگه smiley به معنی خندان و شاد منظور گوینده باشه، اونوقت اصلا قضیه فرق میکنه و تلفظش میشه همون "سمایلی" که همه میگن.
شما اصلا نوشته و عرض بنده رو نه خوندید و نه متوجه شدید، واسه همینم دوباره با شفافیت بیشتر توضیح دادم. باشد که متوجه شده باشید.

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
حالا خیلی حساس نشید به تلفظ :دی ... اسمایلی چیزی هست که رایج میگیم و می نوسیم، مثل "فروم" که تلفظش اینجوری درست نیست اما رایج هست...
به توضیحات کاملی که واسه اون دوستمون هم نوشتم مراجعه فرمایید.
باز هم تکرار میکنم این واژه بسته به معنی و کاربردش دو جور تلفظ داره که اصلا ربطی هم به هم ندارند.
"سیمه لی" یعنی منظور شکلک های مورد استفاده در اینترنت و فروم و ... این داستانها.
"سمایلی" واژه ایست به معنی خندان و بشاش و هیچ ربطی هم به شکلک های مورد استفاده در نوشتار اینترنتی ندارد. والسلام/نامه تمام

Poets Of Fall

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
486
باز هم تکرار میکنم این واژه بسته به معنی و کاربردش دو جور تلفظ داره که اصلا ربطی هم به هم ندارند.
"سیمه لی" یعنی منظور شکلک های مورد استفاده در اینترنت و فروم و ... این داستانها.
"سمایلی" واژه ایست به معنی خندان و بشاش و هیچ ربطی هم به شکلک های مورد استفاده در نوشتار اینترنتی ندارد. والسلام/نامه تمام
ممکنه یه منبع درست و حسابی برای این حرف و اون تلفظ معرفی کنید ؟

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615

ممکنه یه منبع درست و حسابی برای این حرف و اون تلفظ معرفی کنید ؟

میخواین بیخیال بشیم
f%20%281%29.gif
هر کی هرجور دوست داره تلفظ کنه خب
h%20%287%29.gif

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
دوستان مثل اینکه این برنامه با ویندوز 8.1 سازگار نیست و ورژن جدید نساختن ازش.
جایگزینش رو لطفا معرفی کنید؟

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
اینو قبلا گذاشتم ولی فکر کنم پاک شده بود:
1hst9wcgjw4anvuxmyqa.gif

tkmob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی اسمائیل کارتون هم داره؟