برگزیده های پرشین تولز

اصطلاحات روز خارجي ( اينترنتي )

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
سلام.
تو اينجا ميخوام تا اونجايي كه ممكنه واژهها و كلمات و عباراتي رو كه تو اين روزها ميتونيم به وفور تو چت رومها ، فرومها و حتي خيلي از سايتهاي معروف انگليسي زبان پيدا كنيم رو تا حد كاملي معرفي كنم . از اونجايي كه خيلي از پستهايي كه در اين مورد خواهم زد عموما از تجربيات ناقص خودم و يه سري سايت پابليك گرفته شده ، پس اگه اشكالي چيزي بود به بزرگي خودتون حلالم كنيد !

-=-=-=-

1. LOL

ريشه اين كلمه : اين كلمه مخفف Laughing Out Loud ميباشد ( خنديدن با صداي بلند ) . بعضي ها هم اين كلمه رو مخفف Lots Of Laughs ميدونن ( خنده خيلي زياد ) .

توضيحات : اين كلمه يكي از قديمي ترين و پركاربردترين كلماتيه كه در عالم اينترنت به وجود آمده . تاثير گذاري اين كلمه به حديه كه حتي وارد زبان هاي اينترنتي ديگه ( مثله چت رومهاي خودمون ) هم شده . در هر صورت كاربرد اين كلمه صرفا براي بيان خنده يا جالب بودن يك موضوع خاص نيست . اين كلمه ميتونه كاربرد برعكسي هم داشته باشد . يعني وقتي طرف گفتگو به يك موضوع بي مزه يا مسخره برميخوره ولي دوست نداره كه به صراحت نظرشو اعلام كنه از اين واژه استفاده ميكنه . به مثال زير توجه كنيد :

- دوستام ميگن كه من آدم خيلي خوش تيپي هستم . نظر تو چيه ؟
- Lol !

همچنين وقتي كه جواب خاصي براي گفتن به طرف نداريد و يا مايل به ادامه بحث نيستين ميتونين از اين كلمه استفاده كنيد .

- بيا بحث سياسي بكنبم !
- Lol

فرمهاي ديگر اين كلمه :
Lol , looooooooool ,l0l , \o/ و ...

عكس مرتبط :

lol-47983.jpg

2. LMAO

ريشه اين كلمه : اين كلمه برگرفته از كلمات Laughing My A*ss Off مي باشد . به معناي لغوي ( خنديدن تا مرز پاره شدن *ون ! )

توضيحات : از اين كلمه فقط در عالم اينترنت استفاده ميشه ( فرومها ، چت رومها و ... ) و براي بيان يك مطلب واقعا خنده دار كاربرد داره .

فرمهاي ديگر اين كلمه :

LMFAO كه مخفف Laughing My Fu*king A*ss Off ميباشد و يك درجه شديدتر از LMAO هست !

اسمايلي مرتبط :
129fs2705461.gif

عكس مرتبط :

lmao-56282.jpg

Last edited by a moderator:

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
3. WTF

ريشه اين كلمه : اين كلمه مخفف What The Fu*k هست . به معناي لغوي ( چه اوضاعه بگايي ) - همچنين در بعضي اوقات ميتونه مخفف Who The Fu*k هم باشه ، به معناي لغوي ( كدوم آدم بگايي )

توضيحات : نميشه يه معني كاملي رو براي اين كلمه متصور شد . موقعيت و حالتي كه اين كلمه توش به كار برده ميشه مشخص كننده معني كلمه هست . ممكنه بعد از اين كلمه از علامت سوال استفاده بشه و يا علامت تعجب . به چند مثال توجه كنيد :

" فرض كنيد كه داريد مسابقه فوتبال تيم مورد علاقتون رو ميبينيد و تيمتون در يك مسابقه حساس تا دقيقه 85 ، دو بر صفر از رقيبش جلو افتاده . بعد براي مدت 5 دقيقه با خوشحالي تمام ميرين توالت و حال ميكنين ! بعد مياين ميبينين كه نتيجه 2 بر 3 شده و تيمتون داره ميبازه ، دقيقه 90 هم هست ! در اين حالت اگه آدمي با تعصب بالا روي تيمتون باشين اولين چيزي كه به ذهنتون ميرسه اينه : WTF ؟ "

- ديروز حواسم نبود با ماشينم زدم به يه ماشين گشت پليس ، تازه گواهينامه هم نداشتم !
- WTF !

همچنين براي كميك تر كردن بيشتر موضوع ميشه به جاي كلمه Fu*k از Shit استفاده كرد و اينجوري اين كلمه تبديل ميشه به : WTS .

اسمايلي مرتبط : :blink:

عكس مرتبط :

wtf-18374.jpg

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
جالب بود دستت درد نکنه..

این "LMAO" رو زیاد میدیدم توی فاروم های خارجی اما معنیش رو نمیدونستم...تازه اولا هم WTF رو نمیدونستم..گیج شده بودم خلاصه،البته جدیدا میگن FTW
!

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
جالب بود دستت درد نکنه..

قربونت‌! من مدتها بود كه قصد زدن اين تاپيك رو داشتم ولي به دلايل زيادي ( از قبيل بالا بودن كاليبر ماتحت و .. ) اين كار رو به تعويق انداختم . ولي الان كه اين تاپيك رو شروع كردم ، سعي ميكنم حداقل روزي يه كلمه با توضيحات كامل توش بذارم .

این "LMAO" رو زیاد میدیدم توی فاروم های خارجی اما معنیش رو نمیدونستم...تازه اولا هم WTF رو نمیدونستم..گیج شده بودم خلاصه،البته جدیدا میگن FTW
!

در مورد FTW بايد بگم كه از همون WTF مياد . منتها اينجا به صورت عمدي برعكس نوشته شده ( يه جور غلط املايي عمدي براي تاكيد بيشتر ) . ما تو زبان محاوره خودمون هم از اين ترفند گاه گداري براي تاثير بخشي بيشتر به مخاطبمون استفاده ميكنيم . مثلا ممكنه بجاي گاييدي ما رو بگيم ماييدي گا رو ! ( شرمنده مثالي از اين بهتر گير نياوردم :blush: )

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
البته بهتر است که این تایپیک به بخش موضوعات اینترنتی یا یه جای بهتر منتقل بشه،که کمتر هم اسپم کنن برادر ها..

یک نکته ای هم که باید بگم اینه که : معمولا این کلمات معانی بدی ندارند،بستگی به جمله ی داره که شما میگی،اما اگر به یه ایرانی یه جمله ای بگی که توش FCuk باشه میگه وااااااااااااااااااااااااااااااااای چقدر بی ادب هست و..

مثلا الان من میگم: What a fucking weather

persia_dj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قربونت‌! من مدتها بود كه قصد زدن اين تاپيك رو داشتم ولي به دلايل زيادي ( از قبيل بالا بودن كاليبر ماتحت و .. ) اين كار رو به تعويق انداختم . ولي الان كه اين تاپيك رو شروع كردم ، سعي ميكنم حداقل روزي يه كلمه با توضيحات كامل توش بذارم .

در مورد FTW بايد بگم كه از همون WTF مياد . منتها اينجا به صورت عمدي برعكس نوشته شده ( يه جور غلط املايي عمدي براي تاكيد بيشتر ) . ما تو زبان محاوره خودمون هم از اين ترفند گاه گداري براي تاثير بخشي بيشتر به مخاطبمون استفاده ميكنيم . مثلا ممكنه بجاي گاييدي ما رو بگيم ماييدي گا رو ! ( شرمنده مثالي از اين بهتر گير نياوردم :blush: )

مثال کاملا شیوایی بود:)

چه عجب ما یه چیز درست و حسابی از تو دیدیم
اطلاعات خوبی بود
ممنون
ادامه بده

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
البته بهتر است که این تایپیک به بخش موضوعات اینترنتی یا یه جای بهتر منتقل بشه،که کمتر هم اسپم کنن برادر ها..

یک نکته ای هم که باید بگم اینه که : معمولا این کلمات معانی بدی ندارند،بستگی به جمله ی داره که شما میگی،اما اگر به یه ایرانی یه جمله ای بگی که توش FCuk باشه میگه وااااااااااااااااااااااااااااااااای چقدر بی ادب هست و..

مثلا الان من میگم: What a fucking weather

در مورد معني Fu*k باهات موافقم . هميشه ، الزاما اون معني مستهجن (!) رو نداره . معني اين كلمه كاملا بستگي به موقعيتي داره كه توي جمله به كار ميره . به عنوان مثال واژه زيباي STFU ( كه در پست بعدي بهش ميپردازم ! ) به هيچ عنوان مفهوم بدي نداره ، حتي بيشتر ميشه گفت كه يك مفهوم كمدي داره !
در مورد انتقال تاپيك هم زياد تمايلي ندارم . چون اون ورا خيلي سوت و كور به نظر ميرسه . يه سري يه تاپيك تو بخش بازيهاي اينترنتي زدم تا يه هفته تو صدر تاپيكاي اونجا بود ( بدون خوردن هيچ پستي ! )

مثال کاملا شیوایی بود:)

چه عجب ما یه چیز درست و حسابی از تو دیدیم
اطلاعات خوبی بود
ممنون
ادامه بده

STFU ! ( :شوخي! )

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
yeah man!

keep it up:D

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
ايول تاپيك جالبيه

اين LMAO رو فقط يه بار تو يه فروم خارجي تو يه تاپيك ديدم ، دو ، سه نفر گفتن .. فكر كردم دارن ايتاليايي صحبت ميكنن lol

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
منم یه دونه بگم:OMG که مخفف oh my god هستش به معنی آو خدای من که کنایه از حیرت و ایناس:)

معنی NH میشه چی؟چند دفعه دیدم مخصوصا توی پوکر فیس بوک.

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
ايول تاپيك جالبيه

اين LMAO رو فقط يه بار تو يه فروم خارجي تو يه تاپيك ديدم ، دو ، سه نفر گفتن .. فكر كردم دارن ايتاليايي صحبت ميكنن lol

اره من خودمم اوايل خيلي با اين كلمه مشكل داشتم :D

منم یه دونه بگم:OMG که مخفف oh my god هستش به معنی آو خدای من که کنایه از حیرت و ایناس:)

معنی NH میشه چی؟چند دفعه دیدم مخصوصا توی پوکر فیس بوک.

سلام . NH مخفف Nice Hand به معناي دست خوب و وقتي مورد استفاده قرار ميگيره كه طرف يه دست خيلي عالي تو پوكر يا هر بازي ديگه اي كه با ورق انجام داده ميشه به دست بياره .

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
اره من خودمم اوايل خيلي با اين كلمه مشكل داشتم :D

سلام . NH مخفف Nice Hand به معناي دست خوب و وقتي مورد استفاده قرار ميگيره كه طرف يه دست خيلي عالي تو پوكر يا هر بازي ديگه اي كه با ورق انجام داده ميشه به دست بياره .

ایول TY :)

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
4. STFU

ريشه اين كلمه : اين واژه برگرفته از حروف اول كلمات Shut The Fuc*k Up ميباشد . به معني ( لطفا خفه شو ! ) يا ( در گاله رو ببند ! ) مي باشد .

توضيحات : اين كلمه جزو واژه هاي مورد علاقه منه ! همونطور كه از معني كلمه پيداست ، وقتي مورد استفاده قرار ميگيره كه دوست نداريم يه بحثي ادامه پيدا كنه و يا اينكه وقتي كه مشغول انجام كار مهمي هستيم يكي مرتب و بدون دليل مزاحممون بشه و اعصابمون رو خورد كنه ! همچنين به خاطر جنبه كميك بالا اين كلمه ، ميشه به عنوان شوخي براي پاپان دادن به يك بحث خاص ازش استفاده كرد . به چند مثال توجه كنيد :

- اه ، بيا يه چند دقيقه اي چت كنيم ديگه‌ !
- STFU ، مگه نميبيني دارم مطالعه ميكنم !

--------

- خوب ميبينم كه تيمتونم 3 تا از تيم ما خورد و لوله شد !
- STFU !

عكس مرتبط :

stfu-47502.jpg

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
ممنون از بابت تاپيك با اجازه صاحب تاپيك منم دوتا مثال خدمت دوستان بگم ...سعي كردم در چارچوب پست ها شما بگم تاپيك يه دست بشه

5.

NP
ريشه اين كلمه :اين واژه بر گرفته از حروف اولNo Problem ميباشد به معني "مشكلي نيست "

6.
ASAP
ريشه اين كلمه:اين واژه بر گرفته از حروف اولAs Soon As Possible ميباشد به معني "در اولين فرصت"

6.1
ASA
ريشه اين كلمه:اين واژه بر گرفته از حروف اولAs Soon As به معني "به محض اينكه"

Last edited:

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
آقا این CNG چیه ؟؟ هم تو فروم های خارجی دیدم هم پشت ماشینا !!:lol:

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
ممنون از بابت تاپيك با اجازه صاحب تاپيك منم دوتا مثال خدمت دوستان بگم ...سعي كردم در چارچوب پست ها شما بگم تاپيك يه دست بشه

دست درد نكنه ! حال دادي :)

biggrin.gif
biggrin.gif

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19

ولي محض اطلاعات عمومي و براي اينكه بدونين من چقد بلدم ( :p ) اين CNG مخفف : Compact Natural Gas هست . و معنيشم نميگم كه خودت بري پيدا كني !

بالا