برگزیده های پرشین تولز

اصطلاح مَچ بودن قطعات؟

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- آيا تا به حال اين اصطلاح به گوش شما هم خورده؟ اينکه گاهي اوقات بعضي ها ميگن قطعات با هم مَچ نيستند مثل اين مارک گرافيک با اون مارک مادربورد ، اون مارک رم با اين مارک مادربورد و مخصوصا در مورد کارتهايه ميکس که با هر مادربوردي سازگار نيست! آيا شما اين حرفها رو قبول دارين؟

به نظر من که اين حرفها غير منطقي هستند . آيا کسي نظره ديگه اي داره؟

ممنون

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
چرا قبول نداري
اين واقعا درسته چون بعضي از مواقع واقا دوتا مارك با هم مشكل دارن و به هيچ صراتي مستقيم نيستند
حتي چند روز پيش ديدم يه پاور با يه مادر بورد <مچ> نبود و مادر بورد روشن نشده خاموش مي شد

Same

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از als_1360 :
چرا قبول نداري
اين واقعا درسته چون بعضي از مواقع واقا دوتا مارك با هم مشكل دارن و به هيچ صراتي مستقيم نيستند
حتي چند روز پيش ديدم يه پاور با يه مادر بورد <مچ> نبود و مادر بورد روشن نشده خاموش مي شد

- ممنون

- آخه چرا؟ مگه ممکنه! یعنی نه مادربورد اشکال داشت و نه پاور؟ یعنی اون پاور رو برای مادربوردهایه خاصی ساختن؟ یا اون مادربورد با پاورهایه خاصی کار میکنه؟

ممنونم

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اين اصطلاخ بيشتر بدرد كاسبها ميخوره اما همچين چيزي امكان داره اما من واقعا دليلش رو نميدونم از كجاس البته خيلي كم چنين اتفاقي ميفته شايد 1 در 20

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از faridbahal :
اين اصطلاخ بيشتر بدرد كاسبها ميخوره اما همچين چيزي امكان داره اما من واقعا دليلش رو نميدونم از كجاس البته خيلي كم چنين اتفاقي ميفته شايد 1 در 20
اين كه ميگن سيستم مچ نيست كه خيلي تابلو هست مچ در اصطلاح ميشه همون ست شدن كه اگر يك سيستم قطعاتش از يك شركت باشه بهتر عمل ميكنه كه مهمترينش مادر بورد و كارت گرافيك هست
در مورد پاور هم عرض كنم كه تو بازار پاورهاي مختلف زياد داريم كه 300 وات و 350 يا 400 وات هست كه بعضي از اينها خالي بندي روش نوشته 400 وات
بعدشم پاور به مچ شدن شدن ارتباطي نداره اگر هم داشته باشه ربطي به خوب كار كردن سيستم نداره اون سيستم هم كه گفتيد خاموش ميشود به خاطر اين ميتونه باشه كه 1 پاورش آشغال بوده 2 اينكه او سيستم قطعاتش زياد بوده كه هر چه قدر هم زياد باشه بايد او پاور جواب ميداده در هر صورت ببخشيد كه تو كار شما دخالت كردم
موفق باشيد

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اگر قدرت پاور كم باشه چند لجظه برق به مادر بورد و يا هارد نميرسه در نتيجه سيستم يا هنگ ميكنه يا ريست ميشه

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Same :
-اينکه گاهي اوقات بعضي ها ميگن قطعات با هم مَچ نيستند ... آيا شما اين حرفها رو قبول دارين؟
این مشکلات گاهی پیش میاد. برای من چند بار اتفاق افتاده! دلیلش هم اینه که بعضی سازنده ها ، استانداردها رو دقیقا رعایت نمیکنند یا با عجله و بدون تست کافی قطعه رو به بازار میدن. اگه از قطعات سازنده های معتبر استفاده کنید این مشکلات خیلی کمتر میشه.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از Same :
- آيا تا به حال اين اصطلاح به گوش شما هم خورده؟ اينکه گاهي اوقات بعضي ها ميگن قطعات با هم مَچ نيستند مثل اين مارک گرافيک با اون مارک مادربورد ، اون مارک رم با اين مارک مادربورد و مخصوصا در مورد کارتهايه ميکس که با هر مادربوردي سازگار نيست! آيا شما اين حرفها رو قبول دارين؟

ممنون

خيلي چيزا منطقي كه نيست هيچ، اصلا با هیچ جور عقلی هم جور در نمیان ولی وجود دارن.
مثلا از اینی که شما میگین جالب تر اینه که تجربه به من (البته نه فقط به من) ثابت کرده که که یه کامپیوتر نو مثله یه ماشینه نو پر از ایراده و بعد از این که یه مقدار می گذره این ایرادا کم کم خودبخود برطرف می شن و به اصطلاح کامپیوتر آب بندی می شه.
والا من یکی که هرچی زور زدم نتونستم دلیلی برای این قضیه پیدا کنم و حتا این موضوع به نظرم یه کم مسخره اس ولی چی کار کنیم که هست. ;)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
و اما در مورد سازگاری کارت های میکس!! :
این موضوع یه بحث کاملا منطقی و علمی ای ه. مهم ترین مشخصه یه مادربورد Chip اونه كه مثله يه رشته كروموزم خصوصيات و اخلاق و رفتار مادربورد رو تعيين ميكنه. معمولا سازنده هاي سخت افزار تمام تلاششون رو به كار مي برن كه محصولشون با بيشترين رنج سخت افزارهاي ديگه سازگار باشه ولي تا اونجايي كه من مي دونم در مورد كارت هاي ويدئو اين طوري نيست.
مثلا اگه كارت DVStorm2 رو روي يه مادربرد با چيپ nForce ببندي كار نمي كنه. حالا يا بايد كارت يه ميليوني رو عوض كني و يه چيز ديگه بگيري يا بايد مادربرد 100-150 تومني رو. تو باشي چيكار ميكني؟

esimof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين قضيه رو من قبلا هم باهاش روبرو شدم.
يك مودم اكسترنال Creative داشتم كه با عوض كردن مادر بوردم بازي درمي اورد رفتيم نمايندگي اش گفتن با چيپهاي Via مشكل داره.
نمي دونم ولي فكر نكنم اين قضيه به اصطلاح مچ نبودن رو به حساب بد بودن اون قطعات بگذاريم.
فكر مي كنم بيشتر از همه دورغهاي فروشندهاي كامپيوتر كه كوتاهي خودشون رو با چنين حرفهايي در مقابل مشتري ناوارد توجيه مي كنن باعث اين تصور شده.
خصوصا كه همون طور كه بچه ها گفتن اتفاق مي افته ولي كم.

Same

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از xPlod :
و اما در مورد سازگاري کارت هاي ميکس!! :
اين موضوع يه بحث کاملا منطقي و علمي اي ه. مهم ترين مشخصه يه مادربورد Chip اونه كه مثله يه رشته كروموزم خصوصيات و اخلاق و رفتار مادربورد رو تعيين ميكنه. معمولا سازنده هاي سخت افزار تمام تلاششون رو به كار مي برن كه محصولشون با بيشترين رنج سخت افزارهاي ديگه سازگار باشه ولي تا اونجايي كه من مي دونم در مورد كارت هاي ويدئو اين طوري نيست.
مثلا اگه كارت DVStorm2 رو روي يه مادربرد با چيپ nForce ببندي كار نمي كنه. حالا يا بايد كارت يه ميليوني رو عوض كني و يه چيز ديگه بگيري يا بايد مادربرد 100-150 تومني رو. تو باشي چيكار ميكني؟

- به حق چیزهایه نشنیده !!!

- xPlod عزیز آیا شما مطمئنی؟ این چه طور ممکنه. پس با این وضع چرا خوده شرکت Canopus اونو اعلام نکرده؟
الان هر کی میپرسی چه مادربوردی بخرم مدلی بهت میگن که روش چیپ ست nForce باشه.
آیا دیگر محصولات Canopus هم همین طوریه؟ حتی ACEDVio ؟

ممنونم

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Same :
- به حق چیزهایه نشنیده !!!

- xPlod عزیز آیا شما مطمئنی؟ این چه طور ممکنه. پس با این وضع چرا خوده شرکت Canopus اونو اعلام نکرده؟
الان هر کی میپرسی چه مادربوردی بخرم مدلی بهت میگن که روش چیپ ست nForce باشه.
آیا دیگر محصولات Canopus هم همین طوریه؟ حتی ACEDVio ؟

ممنونم

اگرم چنين مشكلي باشه مطمئنا تا الان با درايوراي جديدي كه براي دو محصول دادن بيرون اين مشكل برطرف شده

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من درمورد ACEDvio نمی دونم که با چه چیپی سازگار نیست این رو بهتره از خود Canopus بپرسي. ولي طبق سنت نانوشته قديمي (با اين كه من شخصا به شدت از Intel متنفرم) ولي اگه مادربرد با چيپ 865 يا 875 (فرق نمي كنه كدوم رده باشه) بگيري معمولا هيچ مشكل عدم سازگاري نخواهي داشت، متاسفانه.

بالا