برگزیده های پرشین تولز

الكترونيك

selectronics

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mamiz :
دوست عزیز parsa boroomand میشه لطف کنید و آواتارتونو عوض کنید؟ چیه این عکس ؟؟ ؟؟؟؟

منم موافقم :D

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از vahid_134134134 :
سلام
من برای مدار ساعتم که به LPT وصل میشه به یک دیکدر 4 به 16 یا 3 به 8 نیاز دارم
میخاستم بدونم که قبل از دیکدر به آی سی بافر نیاز هست یا نه؟
قبل از آی سی 7447 چه طور؟ آخه قبلا یه 7404 گذاشتم
راستی برای دیکدر و بافر باید از چه آی سی استفاده کنم
من به یه بافر 8 تایی نیاز دارم
با تشکر
ما که یه هفتس اینحا پست زدیم انگار پشمکه هر کی میبینه رد میشه
خدا به خیر کنه:eek: :eek: :blink: :eek: :blink: :wacko: :wacko: :wacko:
در ضمن اینجا هر کسی اختیار خودشو داره:hmm:

afshin khafan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان عزیز :D
با سلام :rolleyes:
من یه سوال داشتم که به نظرم این قدر مهم نبود که یه تاپیک جدید باز کنم
سوال من اینه که من وقتی mp3 player م رو به اسپیکر کامپیوتر یا هر باند و چیز دیگه ای وصل میکنم به من میگن که این کار به دستگاه فشار میاره وباعث میشه دستگاه خراب بشه
آیا درسته و اگر درسته راه حل چیست؟ :eek:
ممنون میشم اگر زود جواب بدید:wacko:

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نظر من حرف مفت زدن......اگه خيلي مي ترسي مي توني از يك ترانس به عنوان واسطه استفاده كني..

selectronics

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از afshin khafan :
سوال من اینه که من وقتی mp3 player م رو به اسپیکر کامپیوتر یا هر باند و چیز دیگه ای وصل میکنم به من میگن که این کار به دستگاه فشار میاره وباعث میشه دستگاه خراب بشه

اگه منظورت از اسپیکر یا باند بلندگوی خالی هست نباید وصل کنی چون آمپلیفایر mp3 player ها تو کلاس هدفون هستن. اگه میخوای به یه مدار اکتیو مثل آمپلیفایر وصل کنی (مثل همین اسپکرهای کامپیوتر) باید حتما از نظر dc ایزوله باشن. البته ایزوله شدن داخل خود اسپیکر انجام میشه ولی برا اینکه خیالت راحت باشه میتونی از دوتا خازن کم ظرفیت (مثلا 100 نانو) ویا ترانس برا اینکار استفاده کنی. اگه دیگه میخوای خیلی پاستوریزه عمل کنی یه مدار تطبیق امپدانس باید طراحی کنی. در ضمن مواظب باش که سیمهای رابط و فیش ها اتصالی نداشته باشن.

afshin khafan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان:)
با تشكر از راهنمايي هايتان:D
راستش من تا اين حد الكترونيك بلد نيستم:blush:
اكر ممكنه درباره ايزوله dc وهمينطور نحوه قرار دادن خازن(ترجيحا با نقشه) توضيح بدين:rolleyes:
همين طور اگر خودتون مدار تطبيق امپدانس آماده داري همين جا بزار:rolleyes:

selectronics

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از afshin khafan :
سلام دوستان:)
با تشكر از راهنمايي هايتان:D
راستش من تا اين حد الكترونيك بلد نيستم:blush:
اكر ممكنه درباره ايزوله dc وهمينطور نحوه قرار دادن خازن(ترجيحا با نقشه) توضيح بدين:rolleyes:
همين طور اگر خودتون مدار تطبيق امپدانس آماده داري همين جا بزار:rolleyes:

تطبیق امپدانس یعنی امپدانس خروجی یه دستگاه و ورودی یه دستگاه دیگه رو برابر کنی. چون اینا تو هر دستگاهی فرق داره نمیشه یه مدار برای همه استفاده کرد. در مورد طراحی هم شرمنده ام چون تخصصش رو ندارم. ولی این پائین یه مدار کوچیک گذاشتم که خودم گاهی از اون استفاده می کنم. بهر حال use it on your own risk

صدای mp3player رو بذار رو نصفه اگه تون کنترل یا اکولایزر داره همه رو فلت کن. در ضمن اگه تجربه ساخت مدار نداری بهتره که نسازی چون ممکنه یه مشکلات دیگه ای پیش بیاد.

فایل های ضمیمه

• scan0002.jpg
    scan0002.jpg
    9.3 KB · نمایش ها: 18

afshin khafan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خودت برای چه وسیله ای استفاده میکنی
برای بقیه موارد هم توضیح ندادی

yousofnejad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
multisim electronic workbench 9.0.155 serialnumbere avvale nasb ro mikham na crack to in crack3megie serial dash vali kar nemikard joone har ki doos dari peida kon baram
be sheddat mamnoonam va na crack

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
خدا عمرت بده :happy: تكليف مارو روشن كردي
اما يه چيزي گرماي 7805 در چه حدي بود
و ايا صدا ها تراك تراك ميشد

ببخشید دیر جواب دادم
اونقدرا گرم نمی کرد که دست رو بسوزونه
مساله قطع و وصل صدا هم بر میگرده به کیفیت cd drive و لرزش و خش روی cd واسه لرزش میتونین cd drive رو اسفنج پیچش کنین
کیفیت cd drive هم که بستگی به مارکش داره اونی که من داشتم بد نبود اما به مرور بخاطر نفوذ گرد وخاک به داخل اون کم کم بد شد چون همونطور که می دونید cd drive که ما استفاده می کنیم استاندارد home و office رو دارند و در محیط پرگرد و غباری مثل ماشین دوام نمیارند البته میتونین هر چند وقت بازش کنین و لنز قسمت optical اونو پاک کنین با این کار اوضاع یه کمی بهتر میشه

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4

اگه از اسپیکر های آمپلی فایر دار معمولی کامپیوتر استفاده میکنین هیچ اتفاقی نمی افته فقط بهتره ولوم mp3 player رو درست تنظیم کنین به این صورت که ولوم mp3player رو در حدی میزان کنین که خروجی mp3 playerورودی امپلی فایر اسپیکر شما رو به اشباع نبره این کار هم یه راه حل دم دستی داره
یه موزیک رو از mp3 player پخش کنین
ولوم mp3player رو تا حدی بالا ببرین که صدای اسپیکر با بالا ترین ولومش( ولوم آمپلی فایر اسپیکر ) هم خراب و نویزی نشه ولوم mp3 player رو ثابت نگهدارین و با ولوم اسپیکر صدا رو به دلخواه تنظیم کنین
یه مساله دیگه هم میتونه کمی کیفیت صدا رو خراب کنه اونم اینکه امپدانس خروجی mp3 player پایینه و امپدانس ورودی اسپیکر های کامپیوتر بالا واسه حل این مشکل هم میتونین دو تا مقاومت حدود 33 اهم با خروجی های mp3 player موازی کنین
موفق باشید

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه اعضاي گل و مديران با تجربه
من دارم در مورد اين نوع مانيتورها تحقيق ميكنم و در مورد سيستم‌ها و مدارهاي به كار رفته در اونها و همچنين انواع اونها مطلب ميخوام.
كسي هست كه كمكم كنه؟
انگليسي يا فارسي هم فرقي نداره

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
سلام به همه اعضاي گل و مديران با تجربه
من دارم در مورد اين نوع مانيتورها تحقيق ميكنم و در مورد سيستم‌ها و مدارهاي به كار رفته در اونها و همچنين انواع اونها مطلب ميخوام.
كسي هست كه كمكم كنه؟
انگليسي يا فارسي هم فرقي نداره
یه سری به how stuff works بزن

zbfk2005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست من!
به آقای الکترونیک بگین یه تماس با بنده بگیرن
اگه هم که خود آقای الکترونیک این پیغام رو دیدن لطف کنن سریع با من تماس بگیرن
[email protected]
با تشکر: شاعر و برنده جایزه شعر غزلهای الکتریکی از کنفرانس برق آبان 78

Behnam_frantic

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام

من یک مدار گیرنده مادون قرمز دارم که توش از سنسور TSOP1238 استفاده شده. و یک میکرو که مهم نیست AVR باشه با 8051.

میخوام با یک ریموت کنترل تلویزیون وقتی دکمه های ریموت رو فشار میدم یک عدد داخل میکرو ذخیره بشه. یعنی وقتی دکمه 1 رو فشار میدم یک عدد ذخیره شه دکمه 2 یه عدد دیگه و ....

حالا تو برنامه نویسیش مشکل دارم؟؟ چه جوری تشخیص میده فرکانسهایی که به سنسور میرسه و از خروجی سنسور به میکرو؟

کسی از دوستان مداری یا برنامه ندارن بتونه به من کمک کنه؟

ممنون میشم.

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
سلام
لطفا منو درمورد این مداری در زیر براتون قرار میدم راهنمایی کنید:
یه سری سوالاتی داشتم :
1-برای اینکه این کابل رو درست کنم باید از چه نوع کابلی استفاده کنم؟
2-سایز کابلی که می خوام درست کنم باید چند سانت باشه؟
3-دیوت نورانئی که تو مدار هست چه وظیفه ای رو به عهده داره؟
4-توی این مدار از چهار تا پین مورد نیاز(9،10،19،و20) فقط دو تا پین مشخص شده پین های 19و20 که جی ان دی هستن کجا باید وصل شن؟
5- من برای 78L05 مدل L7805 رو خریدم حالا با توجه به مدار آیا L7805 به کارم میاد یا باید 78L05 تهیه کنم؟

ممنون میشم کمکم کنید.

فایل های ضمیمه

• RS232 map D900i.bmp
    804.1 KB · نمایش ها: 12
Last edited:

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
کسی نیست جواب منو بده؟

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
به نوع و اندازه خاصی نیاز نیست، سیم چند رشته معمولی هم جواب میده، طول رو برای اطمینان از 1.5 متر بیشتر نگیرین !
l7805 تا 0.5 آمپر و 78l05 تا 1.5 آمپر قراره بده ( مقادیر نامی که اصولا باید رووی هیت سینک باشن اما در نهایت به این هم نمی رسه ! ) توو این مدار استفاده از هیچ کدوم تفاوتی نداره

دیود نوری رو بین 2 تغذیه زده، احتمالا فقط برای نشون دادن روشن بودن مداره

به GND این مدار !

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
ممنون
ولی درمورد l7805 منظورتون رو متوجه نمیشم که روی 1.5 آمپر قرار بدم یعنی چی؟چطوری می تونم این کارو بکنم؟
راستی گفتین هیت سینگ مگه هیت سینگ هم نیاز داره؟
درمورد GND توی نقشه نوشته V0= gnd و یه شکلی رو نشون داده یعنی اینکه این شکل تو هر جای مدار میشه همون GND یعنی من پین 19 و 20 رو هر جا که اون شکل بود وصل کنم؟

ببخشید که من این سوالاتو می پرسم آخه توی الکترونیک خیلی مبتدی هستم
بازم ممنون که جوابمو دادین

Last edited:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
منظورم اين بود كه هر مداري براي كار نياز به ميزان مشخصي جريان داره، وقتي تعداد آي سي و ... مدار زياد باشه به طبع اون جرياني كه دار مي كشه هم بيشتر ميشه
اگر جرياني كه مدار شما مي كشه تا 0.5 آمپر باشه، l7805 كافيه ، يعني مي تونه جريان لازم رو تهيه كنه اما اگر جرياني كه مدار مي خواد بيشتر بشه بايد از 78l05 كه مي تونه اسما تا 1.5 آمپر بده استفاده كنين
توو مدار شما كه فوقش 20-50 ميلي آمپر مي كشه، فرقي نمي كنه كدوم رو بگذارين، اگر 78l05 بگذارين فقط هزينه بيشتر پرداخت كردين ! همين

هيت سينك هم 78l05 اگر توو مداري باشه كه جريان بالاي 1 آمپر بكشه، داغ مي كنه و مي خواد ! فقط توو توضيحاتم اسمش رو اورده بودم، بيخيالش شين

بله،‌هر جا كه GND نوشته شده رو به هم وصل كنين و بزنين - باطري يا تغديه تون

بالا