برگزیده های پرشین تولز

املاک تهران کرج

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
اول با خودم گفتم شاید طرح این سوال اینجا عجیب باشه ولی الان می بینم از این عجیبترش هم اینجا مطرح شده

راستش من در آینده نزدیک (حدود یک ماه دیگه) قصد دارم خانه و کاشانه رو از مشهد به تهران منتقل کنم (برای ادامه تحصیل ارشد در یکی از دانشگاههای تهران یا امیرکبیر)

اینجا (مشهد) یک آپارتمان داریم که اجاره اش 250-300 تومانه و طبعا آنجا باید آپارتمانی اجاره کنیم و ترجیح می دهم که بیشتر از اجاره ای که اینجا می گیرم آنجا اجاره ندهم (از کجا بیارم خب؟:wacko::rolleyes: )

برای همین اول رفتم تو فکر اسکان در شهریار! که قیمت اجاره اونجا خوبه ولی علاوه بر بعد مسافت (که حالا شاید بشه باهاش کنار اومد) دقت کردم باید ماهی حدود 30-40 تومن فقط پول اینترنت بدم!;) (چون کار من با کامپیوتر و اینترنته و ADSL امریست 100% واجب!)

من تصویر مناطق تهران رو (که دور منطقه احتمالی دانشگاه آینده هم با سبز و قرمز خط کشیدم) اینجا می ذارم
با در نظر گرفتن قیمت اجاره و مسافت و سایر مسائلی که تو انتخاب محل اسکان نقش دارند به نظر شما کجا خونه اجاره کنم؟
(سایتهایی هستند که املاک تهران و ... رو دارند ولی بانکشون جامع نیست و از همه مناطق اطلاعات نداره)
tehran.PNG

اینم عکس: http://javadphp.gsn.0lx.net/tehran.PNG
یک جمله ای این آخر نوشته بودم ترسیدم برداشت سیاسی بشه بی خیالش شدم
(ولش، جمله این بود: هم اکنون نیازمند نظرات سبزتان هستیم)

سه سال پیش یک تاپیک زدم در مورد مشورت خرید یخچال، هفته پیش یکی جواب داد، غافل از اینکه گارانتی یخچالمم تموم شد بابا!
خلاصه امیدوارم اظهار لطف شما به موقع به دست ما برسد
مرسی پیشاپیش!:)

Last edited:

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
ازدواج کردی؟ با خانمت میخوای بیای؟ اگر جواب مثبت هست که خب مسئله فرق میکنه. اما اگر خودت تنها میخوای بیای فقط طبق یه تجربه شخصی بگم یه نیمرو درست کردن و جوراب شستن برات کابوس میشن چه برسه به کارهای معمولی خونه!

این اجاره ای که میدی کم هست ولی کاملا بستگی به پول پیش داره. دقیقا اطلاع ندارم ولی اگر پول پیش بالای 15تومن باشه با این اجاره یه جای خوب میتوانی در شرق یا غرب تهران بگیری. (شهر تهران)

اگر مجردی به نظرم به ترتیب الویت میتوانی "خونه دانشجویی"، "مسافرخونه"، "پانسیون" و "خوابگاه" رو انتخاب کنی. اگر اینا رو انخاب کنی بنا بر محدودیتهایی که داری خوشی هم زیر دلت نمیزنه ارشد رو 4 ساله تموم کنی! :D تازه وقتی تموم شد بخوای پشت آزمون دکتری چند سال بمونی و دکتری بگیری و آخرش هم توی همین تهران موندگار بشی. همون دو ساله تموم میکنی بر میگردی پیش خانوادت.

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
ازدواج کردی؟ با خانمت میخوای بیای؟ اگر جواب مثبت هست که خب مسئله فرق میکنه. اما اگر خودت تنها میخوای بیای فقط طبق یه تجربه شخصی بگم یه نیمرو درست کردن و جوراب شستن برات کابوس میشن چه برسه به کارهای معمولی خونه!

این اجاره ای که میدی کم هست ولی کاملا بستگی به پول پیش داره. دقیقا اطلاع ندارم ولی اگر پول پیش بالای 15تومن باشه با این اجاره یه جای خوب میتوانی در شرق یا غرب تهران بگیری. (شهر تهران)

اگر مجردی به نظرم به ترتیب الویت میتوانی "خونه دانشجویی"، "مسافرخونه"، "پانسیون" و "خوابگاه" رو انتخاب کنی. اگر اینا رو انخاب کنی بنا بر محدودیتهایی که داری خوشی هم زیر دلت نمیزنه ارشد رو 4 ساله تموم کنی! :D تازه وقتی تموم شد بخوای پشت آزمون دکتری چند سال بمونی و دکتری بگیری و آخرش هم توی همین تهران موندگار بشی. همون دو ساله تموم میکنی بر میگردی پیش خانوادت.

در جواب اون سوال اولتون: بله!
در مورد پول پیش باید بگم تو همون اجاره حساب کردم (یادم اومد از بهلول که به ناصرالدین شاه گفت با لنگ حساب کردم)
البته من می دونم این اجاره کم هست و یک آپارتمان 60 متری تو بعضی مناطق تهران تا 600 تومن هم اجارشه برای همین تو فکر حومه تهران بودم

ولی می خوام بدونم با این مبلغ اجاره تو کدوم مناطق تهران می شه خونه اجاره کرد؟ و صد البته نمی خوام اون منطقه جایی باشه که فاصلش تا دانشگاه از کرج و شهریار تا دانشگاه (دانشگاه تهران/امیرکبیر) دور تر باشه (حالا یا دور تر از نظر مکانی یا زمانی (ترافیک و ...))

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
در جواب اون سوال اولتون: بله!
در مورد پول پیش باید بگم تو همون اجاره حساب کردم (یادم اومد از بهلول که به ناصرالدین شاه گفت با لنگ حساب کردم)
البته من می دونم این اجاره کم هست و یک آپارتمان 60 متری تو بعضی مناطق تهران تا 600 تومن هم اجارشه برای همین تو فکر حومه تهران بودم

ولی می خوام بدونم با این مبلغ اجاره تو کدوم مناطق تهران می شه خونه اجاره کرد؟ و صد البته نمی خوام اون منطقه جایی باشه که فاصلش تا دانشگاه از کرج و شهریار تا دانشگاه (دانشگاه تهران/امیرکبیر) دور تر باشه (حالا یا دور تر از نظر مکانی یا زمانی (ترافیک و ...))

شهریار را که کلا بیخیال شو. خیلی دوره. چطوری حساب کردی بری شهریار آخه؟ :p همون شرق یا غرب تهران یا کرج رو در نظر داشته باش. هر جا هم بری حداقل 3 تومن پول پیش باید بدی. کرج تا تهران مترو هم داره که مسیر 50 کیلومتری رو در کمتر از 45 دقیقه میره.

نمیشه خودت تنهایی بیای؟ خیلی ها یه مدت از خانوادشون دور بودن و وقتی برگشتن با عشق و محبت بیشتری زندگیشون رو شروع کردن. 2 سال رو اگر تعطیلاتش رو کم کنیم زمان زیادی نیست. مخصوصا یه قطار تندرو تهران مشهد هم هست گویا 5 ساعته مسیر رو میره. زود زود میتوانید برید به خانوده سر بزنید.

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
بابت جواب هاتون ممنون
فقط یک سوال تخصصی هم داشتم
منظور شما از شرق یا غرب تهران دقیقا کدوم منطقه هست؟
توی اون عکسی که تو پست اول گذاشتم:
http://javadphp.gsn.0lx.net/tehran.PNG
کدوم منطقه و محله؟ چون باید برم بنگاههای همون اطراف دقیقتر بدونم بهتره، از نظر رفت و آمد هم می تونم دید بهتری داشته باشم
باز هم ممنون

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
عکسی که گذاشتید باز نمیشه. :(

مظورم از شرق، تهرانپارس و محدوده نزدیکش هست. منظور از غرب حدفاصل بین صادقیه و پارک چیتگر هست.

دانشکدتون دقیقا کجاست؟ اگر مستقر در محل خود دانشگاه باشه که فاصله از هر طرف یکی هست مضاف بر اینکه اونجا طرح ترافیکه و با خودروی شخصی نمیتوانید برید. دسترسی به مترو در شرق تهران راحتتره چون ایستگاههای بیشتری داره. البته در غرب تهران هم با یک خط تاکسی میتوانید به نزدیکترین ایستگاه مترو برسید.

خواهش میشه. :rolleyes:

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
شرق تهران نرو .. ترافیک داره ...
بیا همین سمت غرب ..
کرج با گلشهر .. فاصله ی زمانی از کرج (با مترو) تا صادقیه 45 دقیقه هست ...(البته مترو تهران کرج فرق داره از نظر صندلی و چیدمان قطار ، پس این 45 دقیقه راحت میگذره)

از نظر محله ای چه جور محله ای رو می خوای ؟ برات مهمه ؟؟
سمت شهریار نرو ..خیلی دور میشه ..
اینجا هم سر بزن .. آگهی های روز تهران .. (می تونی زنگ بزنی قیمت ها رو بپرسی)
http://www.rahnama.com/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
از نظر محله بیشتر می خوام ناامن نباشه. احیانا از اقوام خاص هم نباشند (مثلا محله فلانی ها و فلانی ها. اسم نمی برم که سو تفاهم نشه)
البته مسئله ترافیک مهمه. هر چند با بعد فاصله و طرح ترافیک و مسئله بنزین و ... فکر نکنم بتونم با ماشین هر جایی برم ولی ماشین دارم، موتور هم دارم که شاید زیاد به درد زمستون نخوره

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
شهریار دوره . تازه می بردنت تاکسی ها تا میدون آزادی . بیچاره میشی تا دانشگاه تهران یا امیر کبیر . اگر 8 صبح کلاس داشته باشی بیچاره میشی از شهریار بیای تا اونجا . من رفتم که میگم .

5 تومن پول جور کن برای پیش با همون 400 جای متوسط طرفهای پل چوبی حالا یکم بالاتر یا پایین تر گیرت میاد نزدیک دانشگاهت هم هست حدودا .

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
میتونی بری اطراف میدون راه آهن ( کمی بالاتر توی ولیعصر یه جای خوب پیدا کن ) هم به خ کارگر نزدیکی و هم ولیعصر و هم نواب . تا مترو شوش هم راهی نیست . واسه همه جا هم اتوبوس داره . با ماشین و موتور هم راحت میتونی بری اینور اونور . قیمت های اجاره هم زیاد نیست . از دانشگاه تهران هم زیاد دور نیست ( سر راسته ) ولی باید یه محله خوب ( نسبتا خوب ) پیدا کنی .

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
طرف میدون راه آهن که end بد جا بودنه . این مسلمون میخاد با زنش بره

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
طرف میدون راه آهن که end بد جا بودنه . این مسلمون میخاد با زنش بره

از چه نظر بدجایه؟
راستی من فردا صبح زود می رم مسافرت یک هفته ای، وقتی برگشتم حتما نظرات شما رو خواهم دید
از همه وقتی که گذاشتید و می گذارید ممنونم:)

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
محله های خوبم داره . شما خودت اونورا رفت وآمد داشتی یا فقط شنیدی ؟

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
ببین اون حوالی درسته جای خوبم داره اما در کل مکان stable برای یک کسی که از مشهد با زنش میاد وضع مالیش هم افتضاح نیست . نمی باشد

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
ببین اون حوالی درسته جای خوبم داره اما در کل مکان stable برای یک کسی که از مشهد با زنش میاد وضع مالیش هم افتضاح نیست . نمی باشد

کلا تهران همینطوره! و راه آهن هم طبق فرمایش دوستمون بیشتر!

یکی از دوستانمون اونجا یه آپارتمان 70 متری داره، با کلی بدبختی یه جا رو اجاره کرده 2 شیفت کار میکنه که اونجا نره. مثلا اجاره ای که از اونجا میگیره ماهی 150 تومنه ولی الآن داره ماهی بیشتر از 600 تومن اجاره میده. :wacko:

کلا یه مناطقی فقط باید بچه محلش باشی تا برات خوب باشه... غریبه باشی توی ذوقت میخوره! :blush:

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
کلا تهران همینطوره! و راه آهن هم طبق فرمایش دوستمون بیشتر!

یکی از دوستانمون اونجا یه آپارتمان 70 متری داره، با کلی بدبختی یه جا رو اجاره کرده 2 شیفت کار میکنه که اونجا نره. مثلا اجاره ای که از اونجا میگیره ماهی 150 تومنه ولی الآن داره ماهی بیشتر از 600 تومن اجاره میده. :wacko:

کلا یه مناطقی فقط باید بچه محلش باشی تا برات خوب باشه... غریبه باشی توی ذوقت میخوره! :blush:

این حرف حسابه . دیدی میگن بچه طرفای میدون راه آهن ؟ باید اونجایی باشی تا بتونی راهت اونجا زندگی کنی

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
با 5 میلیون - 300 تومن میتونی یه اپارتمان 7-80 متری تو مناطق بین سیدخندان تا رسالت پیدا کنی ! مجیدیه - گلبرگ - کرمان ! دسترسی به دانشگاهت هم خوبه ! adsl هم میتونی بگیری ! مناطق خوبی هم هستن ! یه زمانی اسم و نام خوبی نداشتن ! ولی بهت اطمینان میدم جای خوبی واسه زندگی با این بودجه هست !!!!

به هیچ وجه سمت پایین نرو ! از مشکلات خود منطقه هم که بگذری ! مشکل طرح و ترافیک و تجاری بودن و انبار گونه بودن خیلی از خونه ها اصلا خوب نیست ! بیچارت میکنه !

بالا