برگزیده های پرشین تولز

انتخاب بین psp و ps2

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان

اگر بخواهید بین 2 کنسول محبوب ps2 و psp یکی رو انتخاب کنید شما کدوم رو انتخاب میکنید؟
حتما نظرتو بگید و دلایل خودتون حتی دلایل شخصی خودتون بفرمایید

مزایا ps2 :
تعداد بازی بسیار بالا
تنوع بازی زیاد
بازیاشو بقالی سر کوچتونم داره
لوازم جانبی مفت ( مثلا دسته شیشه ای ps2 الان با 10 هزار تومن میشه خرید یا لوازم دیگشو )
2 نفره بازی کردن
ویژگی وصل شدن به tv
کپی خور شدن با فلش و اجرا بازیا با فلش
توانایی اجرا بازیا ps1

معایب ps2 :
کپی خور فلشیش نسبتا ضعیفه و تعداد کمی از بازی ها اجرا میکنه ( به فرض از 50 تا بازی حدود 10 تا اجرا میکنه )
در کپی خور فلشی برای اجرا بازیا ps1 باید یه شبیه ساز دانلود کرد که اونم محدودیت ها اجرا بازی داره
نسبتا قدیمی بودن کنسول ( نسل شش )

..............................................................................

مزایا psp :
دستی بودن و قابلیت حمل داشتن
تمام بازیا از روی رم اجرا میشن
بازیا جدیدتر داشتن نسبت به ps2 ( نسل هفت بودن )
حتی بازیا مشترک با ps2 و بازیا مشترک با ps3 داره مثل دانته -
قابلیت اتصال به tv
بعضی از بازیا جالب مثل لیتل بیگ پلن - لوکو روکو و ...........
با برنامه خاصی بازیا ps1 تبدیل میشن و روی psp اجرا میشن ( اما افت کیفیت کمی پیدا میکنن )
امکان اتصال psp به ps3 و تبدیل شدن به گیم پد
امکان اتصال با wifi به pc و نمایش ویندوز در psp و کنترل pc
امکان نصب ویندوز 95 و 98 روی psp حتی نصب لینوکس
خود کنسول امکان پخش با کیفیت موزیک و ویدیو داره که میشه یه مدیا سنتر همراه قدرتمند
امکان اتصال به اینترنت ( ساپورت نکردن زبان فارسی )

معایب :
تنوع بازی بسیار کم ( اکثر بازی ها ژاپنی هستن میشه گفت 80 درصد بازیاش rpg و ژاپنی هستن که علاقه ای به سبک ژاپنی ندارم )
تعداد بازی ها کم ( اصلا رزیدنت اویل نداره - فقط یک نسخه کالاف داره اونم اصلا خوب نیست و ...... )
گرافیک کمتر نسبت به ps2
بخاطر دستی بودن فقط تک نفره میشه بازی کرد
احتمال پیکسل سوختگی خیلی مواقع میشن
خراب شدن دکمه ها و هزینه زیاد تعمیر ( اما ps2 دسته خراب شد 10 هزار میدی دسته جدید میدن )
اتصال به tv اما نه بخوبی متصل شدن ps2 به tv چون خروجی ضعیفتری داره

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام عزیز. شما هدفتون بازیه. از هر نظر PS2 قوی تره و جدیدتر محسوب میشه. تعداد بازیهاشم زیاده و حالا اینکه از روی فلش ... اینقدر قیمت بازیهاش مفته که ارزش اینکه قیمت بازی بخواد ملاک انتخاب باشه رو نداره. دسته ها شم به نظر من از PS1 بهتره. در کل مشخصه که PS2 بازیهای بروز تر و سخت افزاری بروز تر نسبت به PS1 داره.
نظر بنده PS2 هستش.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ببخشید بنده PSP رو با PS1 اشتباه گرفتم. خوب فلسفه PSP هون Portable بودنشه. اگر قابل حمل بدنش براتون مهمه PSP کارآیی داره والا مسلمه که PS2 بهتر و قوی تره. بازیهاشم میدون توپخونه هر CD حدود 1000 تومان. دقیقا مثل انتخاب بین لپ تاپ و PC میمونه که در وضعیت فعلی اگر قابل حمل بودنش واسه کاربر خیلی مهم باشه لپ تاپ و در غیر اینصورت PC برتره.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
ببخشید بنده PSP رو با PS1 اشتباه گرفتم. خوب فلسفه PSP هون Portable بودنشه. اگر قابل حمل بدنش براتون مهمه PSP کارآیی داره والا مسلمه که PS2 بهتر و قوی تره. بازیهاشم میدون توپخونه هر CD حدود 1000 تومان. دقیقا مثل انتخاب بین لپ تاپ و PC میمونه که در وضعیت فعلی اگر قابل حمل بودنش واسه کاربر خیلی مهم باشه لپ تاپ و در غیر اینصورت PC برتره.

مرسی داداش دستت درد نکنه
ممنونم که کمکم کردی

مشکل همینجاست psp خوب پرتابله و قابل حمله + مدیا پلیر هم هست
بازیا خوبم زیاد داره
بازیا rpg زیاد داره که من rpg باز نیستنم و مثلا بعضی بازی هاش مثل کیلزونش دوربین از بالاست

اما ps2 قدیمتره ولی بازیا بهتر و متنوع تر داره
مشکل ضعف لنزم داره

hippie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
هر دو تاشو داشتم هر دوتاشم قبله گرونیایه سال 90 فروختم مفت :( یعنی تا فروختم فردا صحبش همه چی 3 برابر شد :)
پلی 2 خیلی خوبه خیلی دوسش دارم با این که wii o 360 دارم اما میخام یه پلی 2 از این فت قدیمیا بگیرم
اصن یه چیز استثناییه لامصب :))
اما psp خوب نیست :| اصن حال نمیده شارژشم که زود تموم میشه
اگه میخای دستی بگیری ds یا 3ds باحال ترن بازیاشونم خیلی باحال ترو بیشتره
راستی با پوله ps2 میتونی wii بگیریا :\ تازه ماریو ام داره :))

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام
هر دو تاشو داشتم هر دوتاشم قبله گرونیایه سال 90 فروختم مفت :( یعنی تا فروختم فردا صحبش همه چی 3 برابر شد :)
پلی 2 خیلی خوبه خیلی دوسش دارم با این که wii o 360 دارم اما میخام یه پلی 2 از این فت قدیمیا بگیرم
اصن یه چیز استثناییه لامصب :))
اما psp خوب نیست :| اصن حال نمیده شارژشم که زود تموم میشه
اگه میخای دستی بگیری ds یا 3ds باحال ترن بازیاشونم خیلی باحال ترو بیشتره
راستی با پوله ps2 میتونی wii بگیریا :\ تازه ماریو ام داره :))

سلام داداش
مرسی از کمک و راهنماییت
البته من 9 سال wii داشتم و 11 سال ds داشتم و حسابی بازی هاشونو بازی کردم
اما ps2 زیاد نداشتم چون همش لنزش خراب میشد چون زیاد بازی میکردم اما الان با فلش بازی اجرا میکنه راحت
بین psp و ps2 موندم - خوبی psp اینه که قابل حمله و خوبی ps2 قدرت و بازیا زیادشه

mikiebrahimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام دوستان

اگر بخواهید بین 2 کنسول محبوب ps2 و psp یکی رو انتخاب کنید شما کدوم رو انتخاب میکنید؟
حتما نظرتو بگید و دلایل خودتون حتی دلایل شخصی خودتون بفرمایید

مزایا ps2 :
تعداد بازی بسیار بالا
تنوع بازی زیاد
بازیاشو بقالی سر کوچتونم داره
لوازم جانبی مفت ( مثلا دسته شیشه ای ps2 الان با 10 هزار تومن میشه خرید یا لوازم دیگشو )
2 نفره بازی کردن
ویژگی وصل شدن به tv
کپی خور شدن با فلش و اجرا بازیا با فلش
توانایی اجرا بازیا ps1

معایب ps2 :
کپی خور فلشیش نسبتا ضعیفه و تعداد کمی از بازی ها اجرا میکنه ( به فرض از 50 تا بازی حدود 10 تا اجرا میکنه )
در کپی خور فلشی برای اجرا بازیا ps1 باید یه شبیه ساز دانلود کرد که اونم محدودیت ها اجرا بازی داره
نسبتا قدیمی بودن کنسول ( نسل شش )

..............................................................................

مزایا psp :
دستی بودن و قابلیت حمل داشتن
تمام بازیا از روی رم اجرا میشن
بازیا جدیدتر داشتن نسبت به ps2 ( نسل هفت بودن )
حتی بازیا مشترک با ps2 و بازیا مشترک با ps3 داره مثل دانته -
قابلیت اتصال به tv
بعضی از بازیا جالب مثل لیتل بیگ پلن - لوکو روکو و ...........
با برنامه خاصی بازیا ps1 تبدیل میشن و روی psp اجرا میشن ( اما افت کیفیت کمی پیدا میکنن )
امکان اتصال psp به ps3 و تبدیل شدن به گیم پد
امکان اتصال با wifi به pc و نمایش ویندوز در psp و کنترل pc
امکان نصب ویندوز 95 و 98 روی psp حتی نصب لینوکس
خود کنسول امکان پخش با کیفیت موزیک و ویدیو داره که میشه یه مدیا سنتر همراه قدرتمند
امکان اتصال به اینترنت ( ساپورت نکردن زبان فارسی )

معایب :
تنوع بازی بسیار کم ( اکثر بازی ها ژاپنی هستن میشه گفت 80 درصد بازیاش rpg و ژاپنی هستن که علاقه ای به سبک ژاپنی ندارم )
تعداد بازی ها کم ( اصلا رزیدنت اویل نداره - فقط یک نسخه کالاف داره اونم اصلا خوب نیست و ...... )
گرافیک کمتر نسبت به ps2
بخاطر دستی بودن فقط تک نفره میشه بازی کرد
احتمال پیکسل سوختگی خیلی مواقع میشن
خراب شدن دکمه ها و هزینه زیاد تعمیر ( اما ps2 دسته خراب شد 10 هزار میدی دسته جدید میدن )
اتصال به tv اما نه بخوبی متصل شدن ps2 به tv چون خروجی ضعیفتری داره
دوست عزیز با حفظ احترام مقایسه یک کنسول خونگی با یک کنسول دستی کاملا اشتباه هستش.اگر شما یک کنسول میخوای که باش بتونی بازی های مختلفو بصورت 2 نفره یا تک نفره بر روی یک صفحه نمایش بزرگ بازی کنی قطعا کنسول PS2 رو انتخاب کن ولی اگر قصدت داشتن یک کنسول Portable و بازی کردن در همه جاست میتونی کنسول PSP رو انتخاب کنی.
ضمنا تنوع بازی های با کیفیت اعم از Black و ... روی کنسول PS2 بسیار بالاتر است.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوست عزیز با حفظ احترام مقایسه یک کنسول خونگی با یک کنسول دستی کاملا اشتباه هستش.اگر شما یک کنسول میخوای که باش بتونی بازی های مختلفو بصورت 2 نفره یا تک نفره بر روی یک صفحه نمایش بزرگ بازی کنی قطعا کنسول PS2 رو انتخاب کن ولی اگر قصدت داشتن یک کنسول Portable و بازی کردن در همه جاست میتونی کنسول PSP رو انتخاب کنی.
ضمنا تنوع بازی های با کیفیت اعم از Black و ... روی کنسول PS2 بسیار بالاتر است.
درسته حق با شماست البته شعار سونی برای psp و ps vita این بود که : با psp تجربه بازی ها کنسول خانگی را در psp تجربه کنید
با ps vita یک کنسول خانگی همراه داشته باشید

اگر قبلا بود ps2 حتما انتخاب میکردم اما امروزه که وسایل پرتابل بهتر شدن psp مدنظر تره
اما خوب درسته psp بخاطر قابلیت ها پرتابل و مدیا پلیر با کیفیت همراه برای امروز مناسبتره ولی از نظر بازی ps2 بهتره
این این انتخاب سخته

mikiebrahimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
درسته حق با شماست البته شعار سونی برای psp و ps vita این بود که : با psp تجربه بازی ها کنسول خانگی را در psp تجربه کنید
با ps vita یک کنسول خانگی همراه داشته باشید

اگر قبلا بود ps2 حتما انتخاب میکردم اما امروزه که وسایل پرتابل بهتر شدن psp مدنظر تره
اما خوب درسته psp بخاطر قابلیت ها پرتابل و مدیا پلیر با کیفیت همراه برای امروز مناسبتره ولی از نظر بازی ps2 بهتره
این این انتخاب سخته
به نظر من با پیشرفت امروزه ی گوشی های موبایل دیگه پی اس پی توجیه نداره خریدش چون همه ی این قابلیت هایی که شما ذکر کردین در یک گوشی موبایل جمع شده.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
به نظر من با پیشرفت امروزه ی گوشی های موبایل دیگه پی اس پی توجیه نداره خریدش چون همه ی این قابلیت هایی که شما ذکر کردین در یک گوشی موبایل جمع شده.

از این زاویه دید حق با شماست و کاملا درست میگید

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
نظر لطف شماست.
گرچه بنده به نظر شما هم احترام میذارم دوست عزیزم.

ممنون . لطف نیست از قدیم گفتن حرف درست حتی اگر از دشمنت شندیدی قبول کن
حالا شما که آدم بزرگوای هستی و داری راهنماییم میکنی و ازت ممنون و حرفات درسته

البته خودم یه گوشی اندرویدی دارم که قدیمی هم شده سخت افزارش , روش شبیه ساز gameboy advance نصب کردم باهاش بازی میکنم ولی خوب بازیاش دیگه حال نمیده شبیه سازیا سگاه
روش شبیه ساز psp ریختم 2 تا بازی psp دانلود کردم اجرا کردم تو بازی خدا جنگ که خیلی خیلی خیلی کند بود , تو یه بازی دیگه کمی گیر داشت
این مشخصات گوشیمه
http://www.gsmaria.com/fa/Phones/Smart/کرال_اس_5201_دوال_سیم/Coral_S5201_Dual_SIM.htm?s=UElEPTU0ODcmUE1vZD1QaG8=

حالا باید تصمیم گرفت که بنظرم 4 تا راه پیش رو دارم !!! این گوشی رو فروخت روش پول گذاشت یه گوشی دیگه خرید ,- یا مثلا کنسولی مثل wii که جدیدتره خرید ,- یا گوشی بفروشم + پول بزارم یه ps3 اوریج خور ارزون قیمت خرید ( اما نمیخوام پول بازی اوریج بدم ) ,- یا یه این باکس ها اندرویدی هست که تلویزیون عادی به تلویزیون هوشمند تبدیل میکنه دیدم که خروجی hdmi و 3 فیش داره و سخت افزار قویی هم داره قیمتشم پایینه

Last edited:

mikiebrahimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ممنون . لطف نیست از قدیم گفتن حرف درست حتی اگر از دشمنت شندیدی قبول کن
حالا شما که آدم بزرگوای هستی و داری راهنماییم میکنی و ازت ممنون و حرفات درسته

البته خودم یه گوشی اندرویدی دارم که قدیمی هم شده سخت افزارش , روش شبیه ساز gameboy advance نصب کردم باهاش بازی میکنم ولی خوب بازیاش دیگه حال نمیده شبیه سازیا سگاه
روش شبیه ساز psp ریختم 2 تا بازی psp دانلود کردم اجرا کردم تو بازی خدا جنگ که خیلی خیلی خیلی کند بود , تو یه بازی دیگه کمی گیر داشت
این مشخصات گوشیمه
http://www.gsmaria.com/fa/Phones/Smart/کرال_اس_5201_دوال_سیم/Coral_S5201_Dual_SIM.htm?s=UElEPTU0ODcmUE1vZD1QaG8=

حالا باید تصمیم گرفت که بنظرم 4 تا راه پیش رو دارم !!! این گوشی رو فروخت روش پول گذاشت یه گوشی دیگه خرید ,- یا مثلا کنسولی مثل wii که جدیدتره خرید ,- یا گوشی بفروشم + پول بزارم یه ps3 اوریج خور ارزون قیمت خرید ( اما نمیخوام پول بازی اوریج بدم ) ,- یا یه این باکس ها انردودی هست که تلویزیون عادی به تلویزیون هوشمند تبدیل میکنه دیدم که خروجی hdmi و 3 فیش داره و سخت افزار قویی هم داره قیمتشم پایینه
دوست عزیز به نظر من یک ps3 اوریج خور دست دوم بگیر که فت نباشه بهتره.بازی های بسیار شاخی داره که با قیمت بسیار خوب میتونی بخری.اعم از The Last Of Us ،گاد آف وار، beyond و...
الان تقریبا هر بازیشو میتونی به 20 30 تومن بگیری مگه از بازی های خیلی جدید باشه که قیمتش بره بالاتر.هر بازی رو هم که تموم کردی میتونی بفروشی یا با بازی دیگه معاوضه کنی.
روی امولاتور ها و شبیه ساز ها اصلا حساب باز نکن چون اولا مشخصات بسیار بالای سخت افزاری نیاز دارن دوما اون گیم پلی و حسی که دسته و کنسول فابریک بهت میده رو نمیتونن بهت القاء کنن.
تو دیوار بگرد پی اس تری زیاد گیرت میاد.
من زمانی که میخواستم چندین سال پیش PS2 بگیرم مثل تو سر دو راهی موندم که PSP بگیرم یا PS2 که PS2 رو انتخاب کردم و پشیمون هم نشدم.
کلا کنسول خونگی یک چیز دیگست واسه بازی کردن.
ضمنا خیلی از مدل های PS3 کپی خور میشن که بهضیاشون با برد کبری باید جیلبریک بشن.میتونی اگه کنسولت این قابلیت رو داشت بعدا 200 300 تومن بدی کپی خورش کنی.
موفق باشی.

abasarvaneh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام عزیز. شما هدفتون بازیه. از هر نظر PS2 قوی تره و جدیدتر محسوب میشه. تعداد بازیهاشم زیاده و حالا اینکه از روی فلش ... اینقدر قیمت بازیهاش مفته که ارزش اینکه قیمت بازی بخواد ملاک انتخاب باشه رو نداره. دسته ها شم به نظر من از PS1 بهتره. در کل مشخصه که PS2 بازیهای بروز تر و سخت افزاری بروز تر نسبت به PS1 داره.
نظر بنده PS2 هستش.
سلام دوستان کسی میتونه در مورد بازی کماندو 2 بهم کمک کنه؟پی اس 2

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
کنسول ps2 یه کنسول فراموش نشدنیه

هم تنوع بازییش تو هر سبک بازی انقدر خوب و کامله که واقعا یه گیمر از بازیاش لذت میبره
هم تعداد بازیاش زیاده و گستره زمانی 13 سال بازی تو کارنامه اش داره ( کنسول ps2 از سال 2000 تا 2013 تولید شد )
از نظر طراحیم واقعا زیباست
لوازمش مفته , یه دسته ps2 میشه با 12 تا 15 هزار تومن خرید
بازیا ps1 هم اجرا میکنه

خود ps2 یه dvd player هم هست راحت میتونید موزیک و فیلم ها روی دیسک cd و dvd اجرا کنید

با روش کپی خور فلشی میشه هم بعضی بازی رو از روی فلش اجرا کرد , هم با اجرا شبیه ساز بازیا ps1 و sega و .......... از روی فلش اجرا کرد

این همه مزیت + قیمت پایین کنسول = الان مثلا یه ps2 تمیز میشه با 150 هزار تومان خرید

zwazutzyjqmu0uiulflq.jpg

بالا