برگزیده های پرشین تولز

انتقال بی سیم خط تلفن

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
یه حرکت عجیب غریب میخوام بکنم ... نمیدونم عملی هست یا نه !

تو منطقه ما مخابرات هنوز ADSL نمیده ! ولی از چند تا کوچه خیابون پایین تر مخابراتش فرق میکنه و ADSL داره !

میشه خط تلفن رو ( که ADSL داره ) از یه جایی مثلا چند تا کوچه پایین تر به خونه بیارم و مودم ADSL رو بذارم اینجا و استفاده کنم ؟ کسی تو این زمینه اطلاعات داره ؟‌

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقا شایان
خوبی ؟

شما اگه یه فامیل تو اون منظقه داشته باشی میشه یه کارای کرد
یه سیستم بزاری تو خونه فامیلت به ADSL وصل کنی بعد با وایرلس به سیستم خودت وصلش کنی

خیلی ساده
و کم هزینه !
;)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از artin :
سلام آقا شایان
خوبی ؟

شما اگه یه فامیل تو اون منظقه داشته باشی میشه یه کارای کرد
یه سیستم بزاری تو خونه فامیلت به ADSL وصل کنی بعد با وایرلس به سیستم خودت وصلش کنی

خیلی ساده
و کم هزینه !
;)
لول!

شایان فکر نکنم، آخه محدودیت طول کابل داره...

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
به نقل از balabala :
لول!

شایان فکر نکنم، آخه محدودیت طول کابل داره...
کابل چی ؟!؟! من که میگم بی سیم ! نمیخوام سیم کشی کنم که !‌:D

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
خوب این سیستم وایرلس خودش سرعت کاهش نمیده؟

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
سلام آرتین خان ،
شما خوبی ؟! :D

برای حدود ۲،۳ کیلومتر ( شاید کمتر ) چه تجهیزاتی میخواد و چنده ؟

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
من اصلا میخوام ببینم عملی هست یا نه ! سرعت مهم نیست خیلی در حال حاضر !

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از شايان :
کابل چی ؟!؟! من که میگم بی سیم ! نمیخوام سیم کشی کنم که !‌:D
:blush: تیتر تاپیک یادم نبود، فقط توضیحاتش رو خوندم. فکر کنم کاری که آرتین گفت تنها راه حلش باشه ولی گرون در میاد یعنی باید یه سیستم همیشه روشن باشه و باهاش ارتباط برقرار کنی.

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از شايان :
سلام آرتین خان ،
شما خوبی ؟! :D

برای حدود ۲،۳ کیلومتر ( شاید کمتر ) چه تجهیزاتی میخواد و چنده ؟
برای مسافت بالا باید آنتن پارابولیک بزاری که هزینه اش خیلی میره بالا ولی بعدش دیگه راحتی ولی نصب اینی که میگم خودش مکافاتی داره حالا خود دانی

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از شايان :
یه حرکت عجیب غریب میخوام بکنم ... نمیدونم عملی هست یا نه !

تو منطقه ما مخابرات هنوز ADSL نمیده ! ولی از چند تا کوچه خیابون پایین تر مخابراتش فرق میکنه و ADSL داره !

میشه خط تلفن رو ( که ADSL داره ) از یه جایی مثلا چند تا کوچه پایین تر به خونه بیارم و مودم ADSL رو بذارم اینجا و استفاده کنم ؟ کسی تو این زمینه اطلاعات داره ؟‌
این دقیقا کاری بود که به ذهن من هم رسیده بود. ما هم دقیقا چنین وضعیتی داریم! فاصله ۱۰۰ متری با جایی که ADSL میدن! ولی هر چی چرتکه انداختم دیدم نه به دردسرش میارزه نه هزینش. فعلا با همین وایرلس داتک سر میکنیم. ولی جهت اطلاع میگم، برای انتقال خط تلفن به صورت بیسیم از دستگاهی به نام رادیو ماکس استفاده میکنند که برای همچین فاصله ای فکر میکنم جفتش حدود دویست الی سیصد تومن خرجش بشه. ولی اینکه با ADSL هم سازگار خواهد بود یا نه برای خودم هم جای سوال بود و هست. اگر تونستم میپرسم و خبر میدم. راه دیگش هم همونیه که دوستان گفتن. یعنی یک کامپیوتر اون طرف با یک شبکه وایرلس بین دو ساختمون که نمیدونم هزینش چقدر میشه.

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اخه اینجا وایرلس داتک کار نمیکنه ! اگر بود که دیگه دنبال این چیزاش نمیرفتم :(

mastic

Registered User
لایک‌ها
0
Senao 2611 = 150000
Pajoohesh parabolic antenna = 50000
Pigtail & nType Connector = 10 تا 18000
از هر کدوم 2 تا لازم داری ! سر جمع باید 450000 تومان ناقابل خرج کنی. راه دیگه ای هم وجود نداره. در ضمن طرف کسی که میخواهی ازش wireless بگیری باید server و از این جور چیزا راه بندازه که 24 ساعته روشن باشه که شما هر وقت خواستی بتونی استفاده کنی.

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
mastic
این تجهیزاتی که دادی بردش چقدره ؟ دید مستقیم می خواد ؟ تا چه سرعتی می ده ؟

mastic

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از artin :
mastic

دید مستقیم بله میخواد بردشم برای کار شما جواب میده تا 10 کیلومترو بدون بوسترو آکپلیفایر راحت میزنه !!! :happy:

mastic

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از artin :
mastic
این دستگاه senao 2611 سرعتش 11 مگ هست 3054 هست که سرعتش 54 مگ هست تا 108 مگ هم وجود دارد ولی برای اینکار همان 11 مگ کافی میباشد. بسته به مارک تجهیزات هزینه ها متفاوت میباشد مثلاً مدل Proxim MP11 دستگاه تکش بدون هیچ گونه متعلقات 470000 تومان هست با همان سرعت 11 مگ ولی یکی از بهترین مارکها است.

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون
این آنتنش بزرگه ؟
کسی بهش گیر نمی ده ؟ برای مصرف شخصی ؟

mastic

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از artin :
ممنون
این آنتنش بزرگه ؟
کسی بهش گیر نمی ده ؟ برای مصرف شخصی ؟

رو فرکانس 2.4 نه کسی کاری نداره ولی از 5 به بالا مجوز میخواد !
بله آنتنش بزرگه ! این لینکو ببین : http://www.winet.ir

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
من خودم از جایی اینترنت وایرلس میگیرم که انجا رو ساپورت نمیکنه ولی توی شرکت یکی از همکارام که بین خونه م و شرکت بود یه access point گزاشتیم 200 تومن . شریکی که هم اون میتونه استفاده کنه هم من و نیاز به سرور نداره فقط access point یکسره روشن باشه .

البطه اکسس پوینت خونه مارو هم ساپورت میکنه ولی من میخاستم با وایرلس ضعیف لپتاپ کار کنم که دارم میکنم و با دوستم شریکی خریدیمش . یه انتن دو متری هم داره

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از shankimout :
من خودم از جایی اینترنت وایرلس میگیرم که انجا رو ساپورت نمیکنه ولی توی شرکت یکی از همکارام که بین خونه م و شرکت بود یه access point گزاشتیم 200 تومن . شریکی که هم اون میتونه استفاده کنه هم من و نیاز به سرور نداره فقط access point یکسره روشن باشه .

البطه اکسس پوینت خونه مارو هم ساپورت میکنه ولی من میخاستم با وایرلس ضعیف لپتاپ کار کنم که دارم میکنم و با دوستم شریکی خریدیمش . یه انتن دو متری هم داره
روش mastic عزیز رو خوندم ، اون روش واقعا هزینه بر هست و برای انتقال پهنای باند زیاد فایده داره.

اما اون چیزی که شایان درخواست داده با چیزی که شانکیموت گفت بیشتر جور درمیاد. گرچه برد آنتن هم مساله هست. وگرنه ارزونتر در میومد.

به نقل از mastic :
Senao 2611 = 150000
Pajoohesh parabolic antenna = 50000
Pigtail & nType Connector = 10 تا 18000
از هر کدوم 2 تا لازم داری ! سر جمع باید 450000 تومان ناقابل خرج کنی. راه دیگه ای هم وجود نداره. در ضمن طرف کسی که میخواهی ازش wireless بگیری باید server و از این جور چیزا راه بندازه که 24 ساعته روشن باشه که شما هر وقت خواستی بتونی استفاده کنی.

سوال : دید مستقیم چقدر تاثیر گذاره !؟ (تاثیر گذاری در : بر قراری اتصال ، پهنای باند و....)

برای حدود 20 کیلومتر کدام یکی از رادیوهای senao رو پیشنهادی می کنید !؟ (بدون نیاز به مجوز)

بالا