برگزیده های پرشین تولز

اهمیت استفاده از صندلی برای فرزندانتان در خودرو

behnazar

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
8 سپتامبر 2019
نوشته‌ها
3
لایک‌ها
1
سن
34
محل سکونت
تهران
مطمئن ترین روش برای جابجابی کودکان در مسافرت های داخل شهری و بین شهری استفاده از صندلی خودرو کودک می باشد. با افزایش سطح آگاهی مردم و حس مسئولیت پذیری ، استفاده از صندلی خودرو کودک به یک فرهنگ تبدیل شده است. شما می توانید وسیله مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن امنیت کودکتان تهیه کنید، در کمال آرامش و راحتی فرزندتان را از جایی به جای دیگر منتقل کرده و از سفر خود لذت ببرید. براساس قوانین راهنمایی و رانندگی کشورمان، استفاده از صندلی خودرو کودک برای کودکان با وزن کمتر از ۳۶ کیلوگرم و قد کمتر از ۱۵۰ سانتی متر اجباری شده و اجرای این قانون سبب می شود کودکان از مصدومیت های گردن و ستون فقرات ناشی از تصادف در امان بمانند.
ما در این مقاله سعی می کنیم انواع مدل های صندلی خودرو کودک ، یار همیشگی فرزندتان را از لحاظ ایمنی، عملکرد و بازه سنی مناسب بررسی کنیم، پس به خاطر سپردن آن ها خالی از لطف نیست. صندلی خودرو کودک یکی از مهمترین قطعاتی است که شما برای نوزاد خود خریداری می کنید. دستگاهی که به درستی بر روی اتومبیل شما نصب شود در طول یک تصادف از فرزند شما محافظت خواهد کرد. بیشتر مدل صندلی هایی که در کشور ما تولید می شود مدل صندلی خودرو قابل تنظیم (همه کاره) است که در ادامه به معرفی این مدل می پردازیم.

صندلی خودرو کودک قابل تنظیم (همه کاره)

مدل صندلی قابل تنظیم از بدو تولد تا زمانی که کودک شما به اندازه کافی رشد کرده باشد که بتواند به تنهایی و بدون محافظ از کمربند ایمنی صندلی خودرو استفاده کند مناسب خواهد بود. این مدل برای کودکان تا وزن ۳۶ کیلوگرم مناسب می باشد و بسته به وزن نوزاد قابلیت تنظیم صندلی به مدل رو به عقب و مدل رو به جلو را دارا می باشد.
زمانی که کودک شما کمتر از ۲ سال داشته و یا وزن کمتر از ۱۲ کیلوگرم داشته باشد شما می توانید صندلی را به مدل رو به عقب تنظیم کنید. همانطور که می دانید هنگام تصادف در افراد بزرگسال، فشار وارده از تصادف به دلیل استفاده از کمربند ایمنی بین قسمت های قوی بدن مانند شانه ها و کمر تقسیم می شود، اما نوزادان به دلیل ساختار بدنی ضعیفی که دارند آسیب پذیر هستند، در نتیجه این صندلی که بصورت مدل رو به عقب بین دو صندلی تعبیه می شود از نوزاد محافظت کرده و نیروی وارده بین تمام قسمت های بدن او تقسیم می شود. از طرفی، سر نوزاد به خاطر وزن بالا و سنگینی بر روی گردن ظریف او آسیب پذیر می باشد، پس شما می توانید با استفاده از این روش به بهترین شکل ممکن از نوزادتان محافظت کنید. از طرفی زمانی که کودک شما به اندازه کافی وزن گرفت و به تنهایی قادر به نشستن بر روی صندلی برای مدت طولانی شد، می توان صندلی خودرو را به حالت رو به جلو تنظیم کرد. به دلیل ارتفاع مناسبی که این صندلی دارد کودک به راحتی می تواند به تماشای مناظر بیرون بپردازد.

مزایا و معایب استفاده از مدل های صندلی خودرو کودک

شما گزینه های زیادی برای انتخاب صندلی خوردو کودکتان دارید اما مناسب ترین و ایمن ترین صندلی خودرو برای کودک شما کدام گزینه است؟ ما بعضی ویژگی های صندلی خودرو کودک را با هم مقایسه می کنیم ، اما انتخاب اینکه کدام مدل با سبک زندگی و نیازهای های شما بیشتر همخوانی دارد به عهده شما خواهد بود.
شرکت های ایرانی چندین نمونه از این محصولات را تولید نموده اند که از لحاظ جنس، رنگ و کیفیت دارای تنوع زیادی هستند. صندلی ماشین کودک دلیجان یکی از بهترین‌های بازار است. این صندلی استاندارد‌های لازم برای ایمنی کودک را رعایت می‌کند. نمونه های پیشنهادی را در لینک منبع مشاهده کنید.
منبع: behnazar.com
 
بالا