برگزیده های پرشین تولز

اوبونتوی جدید را نصب نکنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مبدع و **** جنبش نرم افزار آزاد، جدید ترین نسخه اوپ سورس سیستم عامل اوبونتو را خطرناک و جاسوسی خواند.

به نقل از آی تی آنالیز؛ ریچارد استالمن که پروژه گنو و جی پی ال را نوشته است در وبلاگخود هشدار داد نسخه سیستم عامل جدید اوبونتو کد جاسوسی در خود دارد.
وی کمپانی Canonical را بدلیل قرار دادن فیچر جدید سرچ و جستجو مورد انتقاد قرار داده و گفت این فیچر بدون اجازه کاربر، هنگام جستجو پکت ها و بسته های دیتا را از روی کامپیوتر کاربر بدون اجازه به سرورهای تعریف شده روی کمپانی Canonical می فرستد.
اوبونتوی 12.10 با برنامه home lens در ترکیبی با محصولات آمازون نتایج جستجو را از روی کامپیوتر کاربر می خواند و این خود باعث به اشتراک گذاری دیتای کامپیوتر کاربر برای سایرین می شود.
شبیه این برنامه اولین بار روی ویندوز مایکروسافت بنام Microsoft OS phoning home قرار دادهشد که همان زمان بعنوان برنامه جاسوسی از روی کامپیوتر کاربران شناخته شد و چیزی که در حال حاضر روی اوبونتوی جدید نصب شده نیز دقیقا شبیه همین برنامه است. این ساختار نرم افزاری مانند بد افزار بوده و کدهای مهاجم در نهایت سکوت، بک دور می سازند.
به گزارش خبرآنلاین استالمن نوشت مشکل در تبلیغات اینترنتی نیست بلکه مشکل بر سر جاسوسی است! کمپانی Canonical گفته ما به آمازون نیم گوییم چه کسی چه چیزی را روی سایتش جستجو می کند اما خود این کمپانی اطلاعات شخصی شمار را جمع آوری می کند. استالمن می گوید این کمپانی تحت فشار کرابران دکمه خاموشی سرچ را درست کرده اما این کافی نیست و ممکن است کار اصلی بدون اطلاع انجام شود.

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
والا من که همون نسخه های قدیمش هم نصب نمیکردم. اصلا از اوبونتو از همون اولش هم خوشم نمی اومد. لینوکس فقط PCLinuxOS و بعدش هم Linux Mint

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ابونتو مزيتش نسبت به لينوكسهاي ديگه همه گير بودنش هست من خودم opensuse رو ميپسندم .

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
ابونتو مزيتش نسبت به لينوكسهاي ديگه همه گير بودنش هست من خودم opensuse رو ميپسندم .

بهتره می فرمودید واگیردار بودنش! باور کنید این نسخه از لینوکس هیچ چیز خاصی افزون بر توزیع های دیگه نداره و فقط مثل خیلی چیزا که بیخودی سر زبون ها میفتن اینم شده ورد زبون لینوکس بازا. وگرنه بقول شما همون اوپن سوسه صد رحمت بهتر از اوبونتو هست. اتفاقا اوبونتو اصلا واسه بخصوص تازه واردها به لینوکس مناسب نیست. اون دو تا توزیعی که من تو پست بالا نوشتم باور کنید هم نصبشون هم سرعت اجراشون هم سادگی و شباهتشون به ویندوز خیلی بیشتر از اوبونتو هست. ضمن اینکه آخرین آمار رسمی حکایت از برتری لینوکس مینت و محبوبیتش نزد کاربرها نسبت به اوبونتو داره. منبع: ویکی پدیا

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله لينوكس مينت هم خوبه . فرصت تستش رو نداشتم . arch linux هم بد نبود . ابونتو هم طرفدار هاي خاص خودشو داره . البته واگير دار بودنش شايد به خاطر آموزش هاي زيادي كه براش هست . كلا لينوكس تو ايران جدي گرفته نميشه .

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
بله لينوكس مينت هم خوبه . فرصت تستش رو نداشتم . arch linux هم بد نبود . ابونتو هم طرفدار هاي خاص خودشو داره . البته واگير دار بودنش شايد به خاطر آموزش هاي زيادي كه براش هست . كلا لينوكس تو ايران جدي گرفته نميشه .

بله کاملا درست میفرمایید. لینوکس که اصلا جدی گرفته نمیشه. ولی شاید یکی از دلایلش همین شاخه شاخه بودن لینوکس و توزیع های بسیار مختلفی ست که این سیستم عامل داره. جالبه که یه چیزی مثل آزاد بودن و اوپن سورس بودن که نقطه قوت لینوکس به شمار میاد و جلوی انحصار و دست بردن یک شخص یا گروه خاص رو در اون میگیره، از سویی به یه جور نقطه ضعف هم تبدیل شده به این معنی که یه جورایی این سیستم عامل هم هزاران نفر سرپرست و متولی داره و هم نداره!
در واقع اگه نخبگان و برنامه نویسان یا همون Developer ها مینشستن (مثلا یه تیم 100 نفره از بهترین ها و قایل اعتمادترین ها به نظر و رای یه گروه بزرگتر چند هزار نفره) و یه تصمیمی واسه اتحاد رویه درباره آینده لینوکس، مسیر توسعه و کدنویسی و اینکه ابزارها و رویه های موردنظر با هم سازگار باشن میگرفتن، مطمئن باشید اکنون بجای صدها توزیع خوب فعلی، فقط یکی دوتا توزیع داشتیم ولی با کیفیت و قدرت و پایداری فوق العاده خوب و بی نظیر.

l3al3ak.kral

Registered User
لایک‌ها
113
در واقع اگه نخبگان و برنامه نویسان یا همون Developer ها مینشستن (مثلا یه تیم 100 نفره از بهترین ها و قایل اعتمادترین ها به نظر و رای یه گروه بزرگتر چند هزار نفره) و یه تصمیمی واسه اتحاد رویه درباره آینده لینوکس، مسیر توسعه و کدنویسی و اینکه ابزارها و رویه های موردنظر با هم سازگار باشن میگرفتن . . . . . . .

و بعد این گروه خود به گروههای کوچکتر تقسیم میشد و هر گروه توزیع مخصوصش رو بیرون میداد و . . . .
دوباره روز از نو و روزی از نو
N_aggressive%20%2826%29.gif

jadi

Registered User
لایک‌ها
35
من فدورا رو بیشتر می پسندم

املت شهید پرور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
من فکر کنم شایه درس کردن همچین چیزی نیس

ادسال شده توسط املت به کمک امت 2

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221

phpmastercode

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
لینوکس اوبنتو واقعا جالبه و البته پرطرفدار ولی من به شخصه CentOS رو خیلی می پسندم خیلی هم راحته و توی کارهای وب هم من باهاش راحت ترم.
البته سازگاری عالی با VNCServer هم که خیلی راحت توی نسخه هاش هستش خیلی جالبه و ریموت بهش خیلی زیبا و جالبه. البته این مورد رو با اوبنتو تست نکردم البته میدونم که در این هم ساپورت میشه.
یا حق...

unknown boy

Registered User
لایک‌ها
918
لینوکس اوبنتو واقعا جالبه و البته پرطرفدار ولی من به شخصه CentOS رو خیلی می پسندم خیلی هم راحته و توی کارهای وب هم من باهاش راحت ترم.
البته سازگاری عالی با VNCServer هم که خیلی راحت توی نسخه هاش هستش خیلی جالبه و ریموت بهش خیلی زیبا و جالبه. البته این مورد رو با اوبنتو تست نکردم البته میدونم که در این هم ساپورت میشه.
یا حق...

CentOS بر پایه ردهت هست و برای سرور هستش و به درد دسکتاپ نمیخوره،فکر کنم بحثی که در تاپیک شکل گرفته راجع به دسکتاپ باشه.

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
ای بابا میخواستیم اپگرید کنیما...

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
لینک دانلود نداره؟
راستی مشکلی با درایو ها نداره ؟ مثلا" شناسایی نکنه ووو

بالا