برگزیده های پرشین تولز

اينترنت دائمي بدون محدوديت ارزان براي همه ايران

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
راستش توي اذربايجان و ارمنستان نمي‌دونم چرا اينجوريه ولي تو ايران يه جواب بيشتر نداره و اونم دزد بودن مخابراته مخابرات ايران پهناي باند 2 مگ در ثانيه رو 15 تومن ميخره و قيمتهاي گزاف تو پاچه‌ي مردم مي‌کنه البته شايد علت ديگه هم داشته باشه کلا تو ايران دولت دوست نداره اينترنت گسترش پيدا کنه ;)
نه دوستان شما دارید در باره دولت بد فکر میکنید. البته بگم من از صد و بیست و هشتم هم راضی نیستم و خیلی تلاش کردم که بتونم 512 بگیرم ولی متاسفانه نتونستم. دولت خیلی هم میخواد که گسترش پیدا کنه ولی عده ای از افراد با نفوذ در دولت مثل یه مافیا این امتیازات رو گرفتن و دارن با هر قیمتی که دلشون میخواد در اختیار مردم میزارن. ولی باز هم تاکید میکنم من حاضر نیستم یه ماه از اینترنت استفاده نکنم. مگه چقدر ارزون میشه؟ این بیست و پنج تومنی که من در ماه میدم اگه مفت هم بشه باز نمیتونه یه ماه کار نکردن منو تا ده سال آینده جبران کنه. منظور منم این بود که خیلیا واقعا دارن از اینترنت استفاده میکنن. و هزینشون هم از اون زمانی که خیلی خیلی گرون تر بود تا به حال پرداخت میکنن. نگران نباشید وضعیت روز به روز بهتر میشه! حرف اون دوستمون رو هم قبول دارم تعرفه های ایران از یه سری کشورا واقعا گرون تر و با کیفیت کم تره مثلا یکی از دوستان من در انگلیس که من باهاش یه تماسایی دارم خب میگه اینترنت اینجا خوبه وضعیتش ولی خب اونقدرام که شما فکر میکنید ارزون نیست. همین بنده خدا یه ماشین خریده 50 پوند باورتون میشه؟ ولی دولت 1000 پوند برای بیمه این ماشین 50 پوندی و مالیاتش فقط برای یه سال گرفته.
انقدر در باره دولت و مخابرات خودمون بد فکر نکنید به خدا اگه شما زمانی که من کارت میخریدم 10 ساعت 4 تومن بودید پس چی میخواستید بگید و قبل از من زمانی که برای اینترنت دایل آپ باید ثبت نام میکردی!
در کل تو این تاپیک بحث سیاسی رو بزارید کنار.
حالا میرسیم به حرف اصلی من:
یه راه برای این موضوعی که شما میگید داره اونم اینه که مثلا بیایم به جای استفاده از سرویس های این شرکتا به فکر استفاده از سرویس ماهواره ای باشیم که غیر عملیه خود من میخواستم بگیرم به خاطر هزینش منصرف شدم.
پس در کل باید وایسیم که یا خصوصی سازی انجام بده و همه شرکت ها با هم رقابت داشته باشن. نه مثل الان که همه سرشون تو یه آخوره و با هم تبانی میکنن. یا این که دولت رو تعرفه ها تخفیف بده و شرکت ها رو مجبور به اعمال تخفیف ها کنه که این موضوع رو من به شما بگم احتمالا تا بهار سال آینده اتفاق میفته یعنی تخفیف زوری که دولت شرکت ها رو مجبور به دادن اون میکنه!
نگران نباشید فعلا تنها راه صبر کردنه​

power DDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من سپنتا رو پیشنهاد میکنم
دزدیش کمتره

r2_irooni

Registered User
لایک‌ها
54
وضع adsl تو اين مملکت از افتضاح هم اونور تره
شما که ماهی 27$ بابت سرعت 128 ميدی بهتره بدونی با اين پولی که ميدی اگه جای ديگه زندگی ميکردی سرعت اينترنتتون کم کم 2 مگ بود! اونم نا محدود!
تورو خدا يکم واقع بين باشيم
اين شرکت ها و ارباب همشون پارس آنلاين به تنها چيزی که اهميت نميدن جيب اين مردم و جوونهای بيچاره هست
خيلی دوست داشتم در مورد مدير های اين شرکت ها براتون بگم که با اين پول ها چه ها که نميکنن ...
ولی در کل هر طرحی که بزارين تا باعث بشه قيمتها بياد پايين من همه جوره حمايت ميکنم
در مورد اين هم صحبت کنين که چرا به کاربرهای خانگی سرعت بيشتر از 128 نميدن
مگه نميگن ما يکی از ابرقدرتهای جهان هستيم؟ ابر قدرت جهان بايد وضع اينترنتش اين باشه؟؟؟
اينجوری بگيم شايد بهشون بر بخوره:D

مشکل شماها اینه که دارین از نقطه نظر خودتون حرف میزنین
در صورتی که اگر یک نفر از شماها آی اس پی داشته باشه میدونه چقدر بدبختی داریم ما آی اس پی دارا با مخابرات

مخابراتی که در دادن یک خط E1 به آی اس پی کم کاری میکنه پس هیچ انتظاری از آی اس پی بدبخت نداشته باشید که براتون خدایی کنه

آقایی که میگی 25000 تومان برای 128 زیاده

عزیز دل وقتی بخوای با یه شرکت مثلا فلان شرکت قرار داد ای دی اس ال برای آِ اس پی دیگه ببندی
1001 کرم میریزن
توی 3 ماه 64 تا پورت باید بفروشی
برای هر مرکز مخابراتی 2 میلیون تومن میگیرن
برای هر پورت 30 تومن
هزینه ی نصب - جا و مکان - غذا و....
پهنای باند هم از خودمون
خوب اگه سرویس خوب باشه چرا سود نداره؟

ولی وقتی سرویس و به آی اس پی بد میدن آی اس پی چیکار کنه واست؟

وقتی 3 میلیون برای هر پورت E1 میگیرن
و بعدشم پورت رو بعد از 3 ماه اونم ناسالم میدن

--------------------
اینا یه کوچولو از بدبختی های آی اس پی هست
آی اس پی ای که ماهی 5000000 تومان هزینه ی پهنای باند + خرابی دستگاه + قسط وام و..... رو میده
و در نهایت 1000000توی جیب خودشه:lol:

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
اين چه جور خسابيه شما كردي
خيلي ادم خوره باشه ماهي 10 مگ استفاده كنه
كه با حساب شما ميشه 5 هزار تومن

eztech

Registered User
لایک‌ها
35
به نظر من يك نامه بفرستيم براي احمدي نژاد شايد دلش سوخت يك كاري كرد :D:p
يك نامه دلسوزانه

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
نه دوستان شما دارید در باره دولت بد فکر میکنید. البته بگم من از صد و بیست و هشتم هم راضی نیستم و خیلی تلاش کردم که بتونم 512 بگیرم ولی متاسفانه نتونستم. دولت خیلی هم میخواد که گسترش پیدا کنه ولی عده ای از افراد با نفوذ در دولت مثل یه مافیا این امتیازات رو گرفتن و دارن با هر قیمتی که دلشون میخواد در اختیار مردم میزارن. ولی باز هم تاکید میکنم من حاضر نیستم یه ماه از اینترنت استفاده نکنم. مگه چقدر ارزون میشه؟ این بیست و پنج تومنی که من در ماه میدم اگه مفت هم بشه باز نمیتونه یه ماه کار نکردن منو تا ده سال آینده جبران کنه. منظور منم این بود که خیلیا واقعا دارن از اینترنت استفاده میکنن. و هزینشون هم از اون زمانی که خیلی خیلی گرون تر بود تا به حال پرداخت میکنن. نگران نباشید وضعیت روز به روز بهتر میشه! حرف اون دوستمون رو هم قبول دارم تعرفه های ایران از یه سری کشورا واقعا گرون تر و با کیفیت کم تره مثلا یکی از دوستان من در انگلیس که من باهاش یه تماسایی دارم خب میگه اینترنت اینجا خوبه وضعیتش ولی خب اونقدرام که شما فکر میکنید ارزون نیست. همین بنده خدا یه ماشین خریده 50 پوند باورتون میشه؟ ولی دولت 1000 پوند برای بیمه این ماشین 50 پوندی و مالیاتش فقط برای یه سال گرفته.
انقدر در باره دولت و مخابرات خودمون بد فکر نکنید به خدا اگه شما زمانی که من کارت میخریدم 10 ساعت 4 تومن بودید پس چی میخواستید بگید و قبل از من زمانی که برای اینترنت دایل آپ باید ثبت نام میکردی!
یه راه برای این موضوعی که شما میگید داره اونم اینه که مثلا بیایم به جای استفاده از سرویس های این شرکتا به فکر استفاده از سرویس ماهواره ای باشیم که غیر عملیه خود من میخواستم بگیرم به خاطر هزینش منصرف شدم.
پس در کل باید وایسیم که یا خصوصی سازی انجام بده و همه شرکت ها با هم رقابت داشته باشن. نه مثل الان که همه سرشون تو یه آخوره و با هم تبانی میکنن. یا این که دولت رو تعرفه ها تخفیف بده و شرکت ها رو مجبور به اعمال تخفیف ها کنه که این موضوع رو من به شما بگم احتمالا تا بهار سال آینده اتفاق میفته یعنی تخفیف زوری که دولت شرکت ها رو مجبور به دادن اون میکنه!

برو تو سايت مخابرات تعرفه‌هايي که تو پاچه آي اس پي ها مي‌کنه يه نگاه بکن. ميخاي بدوني همين مخابرات اين باندو چقدر ميخره من که چند سال تو سيستم اين کثافتها بودم ميدونم که پهناي دو مگابايت در ثانيه (16 مگابيت)
فقط 15 دلار براشون آب مي‌خوره. با اينکه دولت خودشو خيلي مشتاق به گسترش اينترنت نشون ميده کاملا خوشه که سنگ مياندازه جلوي پاي مردم براي شما که از پشت پرده خبر ندارين هم راههايي هست که بفهمين همين دولته که نمي‌خاد اينترنت گسترش پيدا کنه. يه نگاهي به ايين نامه کنترل اينترنت شواري کذايي عالي انقلاب فرهنگي بکنين يه نگاه به بخشنامه‌هاي وزارت ارتباطات به شرکتها بکنين تازه اينها چيزهايي که علني شده ولي همين طور که گفتم پشت پرده خيلي قضيه‌ها هست که ما داريم مي‌بينيم و نمي‌تونم اونارو دونه دونه شرح بدم.
در ضمن اينترنت ماهواره‌اي هم غيرممکنه چون چند دقيقه بعد از راه اندازيش دستگاههاي مخابرات منطقه از روي تمرکز سيگنالها شناسايت مي‌کنن و به جرم جاسوسي و ضد ولايت فقيه بودن تحويل برادرهاي اط*لاع%اتت ميدن بازهم خودم شاهد بدبخت بودن خيلي‌ها به اين علت بودم. در ضمن شانس اورديم وضع اينترنتو با 200 سال پيش مقايسه نکردي بله 30 سال پيش هم اصلا کامپيوتري وجود نداشت اين که دليل نمي‌شه چون 30 سال پيش کامپيوتر نبود الان به کيفيت پايين اينترنت که با تکنولوژي امروزي مي‌تونه صدها برابر بهتر و ارزون تر باشه راضي بشيم
و به قول شما خدا رو شکر کنيم و فقط ببينيم تکنولوژي روزرو خودمون از خودمون محروم کرديم

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مشکل شماها اینه که دارین از نقطه نظر خودتون حرف میزنین
در صورتی که اگر یک نفر از شماها آی اس پی داشته باشه میدونه چقدر بدبختی داریم ما آی اس پی دارا با مخابرات

مخابراتی که در دادن یک خط E1 به آی اس پی کم کاری میکنه پس هیچ انتظاری از آی اس پی بدبخت نداشته باشید که براتون خدایی کنه

آقایی که میگی 25000 تومان برای 128 زیاده

عزیز دل وقتی بخوای با یه شرکت مثلا فلان شرکت قرار داد ای دی اس ال برای آِ اس پی دیگه ببندی
1001 کرم میریزن
توی 3 ماه 64 تا پورت باید بفروشی
برای هر مرکز مخابراتی 2 میلیون تومن میگیرن
برای هر پورت 30 تومن
هزینه ی نصب - جا و مکان - غذا و....
پهنای باند هم از خودمون
خوب اگه سرویس خوب باشه چرا سود نداره؟

ولی وقتی سرویس و به آی اس پی بد میدن آی اس پی چیکار کنه واست؟

وقتی 3 میلیون برای هر پورت E1 میگیرن
و بعدشم پورت رو بعد از 3 ماه اونم ناسالم میدن

--------------------
اینا یه کوچولو از بدبختی های آی اس پی هست
آی اس پی ای که ماهی 5000000 تومان هزینه ی پهنای باند + خرابی دستگاه + قسط وام و..... رو میده
و در نهایت 1000000توی جیب خودشه:lol:

به نظرم من يکي از کثيف ترين وزارتخونه‌ها مخابراته. به خدا صد رحمت به ارشاديها با اوناهم کار کردم صد رحمت به اطلاعاتيها. مخابراتيها براي 1 قرون پول حاضرن هر کسي رو زير پاشون له کنن. البته بعضي اي اس پي ها هم واقند کلاه بردارن مثلا من خودم عبدالله فاتح (مدير عامل پارس انلاين) رو از نزديک ميشناسم به هيچ چيز غير از سود خودش فکر نمي کنه. بچه‌ها هم با رئيس اسياتک کار کردن ميگن اونم از فاتح بدتره. به هر حال فعلا يه شرکتهايي منصف تر از بقيه هستند

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1

عزیز شما که انقدر سنگ این دولت و مخابرات رو به سینه میزنی تاحالا مشکلی داشتی که باید مخابرات برات حل کنه؟ ببینی چند روز علاف میشی تا اوضاع دستت بیاد. یا مثلا خیلی از خط تلفن هایی که تازگی ها ارایه میدن - لا اقل توی اصفهان - اصلا امکان وصل شدن به ای دی اس ال رو نداره در صورتی که کل هزینه یه خط ثابت رو میگیرن و...

در مورد دولت هم که ... مثلا چه توضیحی در مورد محدود کردن سرعت تا 128 کیلو داری؟(گرچه فقط اسماَ هستش)
اگه مخابرات اینترنت پر سرعت با قیمت مناسب ارائه میداد که شرکت هایی مثل پارس آنلاین در جا ورشکست میشدن...

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
عزیز شما که انقدر سنگ این دولت و مخابرات رو به سینه میزنی تاحالا مشکلی داشتی که باید مخابرات برات حل کنه؟ ببینی چند روز علاف میشی تا اوضاع دستت بیاد. یا مثلا خیلی از خط تلفن هایی که تازگی ها ارایه میدن - لا اقل توی اصفهان - اصلا امکان وصل شدن به ای دی اس ال رو نداره در صورتی که کل هزینه یه خط ثابت رو میگیرن و...

در مورد دولت هم که ... مثلا چه توضیحی در مورد محدود کردن سرعت تا 128 کیلو داری؟(گرچه فقط اسماَ هستش)
اگه مخابرات اینترنت پر سرعت با قیمت مناسب ارائه میداد که شرکت هایی مثل پارس آنلاین در جا ورشکست میشدن...

اشتباه مي‌کني مگه تو کشوراي ديگه اي اس پي ها ورشکست شدن فقط کافيه به حقشون قانع باشن همين

shakarami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر دوستان عزيز

نميدانم سوالم به اينجا مربوط ميشه يا نه؟ اگر نيست از مدير بخش خواهشمندم به بخش مربوطه منتقل كنه.

من ميخوام از طريق سيم كارت ايرانسل به اينترنت وصل بشم. زير باطري لپ تاپ من يك جاي سيم كارت وجود داره كه ميتونم سيم رو اونجا قرار بدم. اما با چه نوع كانكشني نميدونم؟ چطور بايد اينكار رو كرد؟ اصلن امكانپذير هست يا نه؟
ممنون ميشم اگه كسي كمك كنه.
در ضمن لپ تاپ من Dell Vostro 14 هستش و سيم ايرانسل دائمي

اينو هم بگم كه بارها خودم امتحان كردم. ظاهرا بايد يه Access point بسازم اما نميدونم چطور. همه رقم كانكشن ها رو امتحان كردم اما نتونستم با تنظيماتي كه ايرانسل داده آنلاين بشم.
يه مشكلي هم هست اينكه من ويندوز ويستا دارم كه يه خورده شكل و شمايل Network Connection تفاوت كرده.

منتظر كمك دوستان هستم.

cordless

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای کشوری که قدمی اساسی برای سیتستمهای اینترنت بر نمی داره درحالیکه در اواخر عصر اطلاعات هست باید تاسف خورد!
به هر حال صرفنظر از هزینه ای که این اینترنت مخابرات داره اولاً در خیلی از مناطق ارائه نمی شه و هنوز در حد شعار باقی مانده من مراکز مخابراتی را دیدم که قول تجهیز یک ماهه را دارند و الان 4 سال از زمان وعده آن ها می گذره.. این جماعت هنوز مراکز را تجهیز نکردند آنوقت قیمت ها را کاهش بدهند ، این که یک رویاست...
ترافیک ماهیانه نامحدود! خوب اوایل می دادند مثل شاتل ولی دیگه نمی دن چون تو بری توی Youtube فیلم ببینی !
اگر منطقی هم فکر کنی این دوستان زیاد رقبت ندارند که اینترنت در ایران پرسرعت و پراکنده بشه به هر جهت خوب راهی نیست باید بریم تا ببینیم به کجا می رسیم.. به هر حال تنها کاری که از دست من و شما بر می آید امیدواری است!

cordless

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب البته مشکلات زیاد هست و به نظر من مشکلی نیست که با یکپارچگی حل نشه.. البته اگر این اتفاق بیافته .. اگر واقعاً تقاضانامه های مکرر و مناسبی از تمام برو بچ این فروم تهیه بشود و در Intreval مکرر تقدیم مسولین بشود از فشار هم شده بالاخره کاری می کنند...

البته این کمی شبیه امید واهی هست ولی شاید یک راه حل باشه.. البته به نظر من مشکل بیشتر در ارائه خدمات سرعت پهنای باند نیست بلکه محدودیت های ترافیکی از زالو هم بدتر است
به نظر من استفاده از سیستم Load Balance می توانه مشکل سرعت را برای ISP ها بهتر کنه که البته ISP های ایران گفتند نمی شه حالا نمی دانم چرا ... به هر حال بدبختیم دیگه ... ما جوونا داریم انرژی خودمونو توی این خراب شده می فرستیم هوا تا خورشید گرم بشه و یک عده عشق کنند.

بالا