برگزیده های پرشین تولز

اپرا از الف تا ی

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
خوب از اونجایی که اکثر تاپیک ها در مورد مرور گر ها تبدیل به کل کل های بی فایده شده من این تاپیک رو زدم تا توش فقط به آموزش و رفع اشکال مرورگر اپرا بپردازیم از دوستانی که به هر عنوان از اپرا بدشون میاد یا عاشق مرور گر دیگه ای هستند و یا عاشق سنه چاک اپرا هستند عاجزانه
203.gif
203.gif
خواهش میکنم برن تو تاپیک های دیگه ای که کم هم نیست علاقه یا تنفرشون رو ابراز کنن و بزارن این تاپیک جنبه آموزشی داشته باشه
من سعی میکنم آموزش رو از پایه و مسایل ابتدایی شروع کنم تا کم کم به قسمت های مهم برسیم هر کی هم میتونه کم کنه یا علی این گوی و این میدان
پ.ن: از اونجای که آخرین ورژن فینال اپرا 8.51 هست ما مبنای کارمون رو این ورژن قرار میدیم البته سعی میکنم هر جا شد تغییرات ورژن 9 رو هم بگم

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
از بررسی منوها شروع ميکنيم قبل از هر چیز بگم به کلیدهای میانبر خیلی توجه کنید چون یکی از مهمترین نقاط قوت اپرا همین میانبر هاش هست:
۱- منوی فايل (file) :
new tab: يک تب (tab) جديد باز ميکنه حتما ميدونيد که از ويژگيهای اپرا اينه که هر چند صفحه که بخواي توی يه پنجره باز ميکنه خوب حالا ميگيد ميخوام مثل ie هر صفحه تو يک پنجره جديد باز بشه کافيه گزينه New window يا (Ctrl+Alt+N) رو بزنيد
open: نياز به گفتن نداره فقط اينو بدونيد که بر خلاف ie ميتونيد باهاش هر تعداد صفحه که خواستيد رو در يک مرحله باز کنيد
Save as: برای ذخيره کردن هست که اگر بخواهيد صفحات با عکس ذخيره بشن بايد از ليست Save as type گزينه html with image رو انتخاب کنيد که به نظر خیلی ها از نقاط ضعف مهم اپرا است که توی ذخيره کردن صفحات با عکس يک کم به هم ريخته و شلخته عمل ميکنه اما دو تا نکته خوشحال کننده
1- من خودم ندیدم ولی توی یکی دو تا از تاپیک ها میگفتن تو آخرین preview ورژن 9 این امکان اضافه شده
2- برای ورژن 8.50 به پایین هم به آدرس زیر برید و روی لینک کلیک کنید یه دکمه به My buttons توی Appearance اضافه میشه که همون کار رو میکنه
http://mohammadk.persiangig.com/document/opera_add_sv.htm
Session: از امکانات خيلی عالی اپراست به عنوان مثال شما ۱۰ تا صفحه رو راجع به یک موضوع باز کرديد که بعدا ميخوايد ازشون استفاده کنيد چکار ميکنيد همه رو تو بوکمارک يا favorite ذخيره ميکنيد يا بعدا يکی يکيشون از اول مياريد بجای همه این ها از session استفاده کنيد يعنی با زدن گزينه save this session اون به اصطلاح جلسه رو به اسم دلخواه ذخيره ميکنيد و بعد ها هروقت خواستيد کافيه از همين مسير احضارش کنيد
import &export: خلاصه اینکه از اين قسمت ميتونيد تمام بوکمارک های ورژن های قبلی اپرا و فایر فاکسfavorite های ie و ليست آدرسهای انواع برنامه های مديريت ايميل رو وارد بوکمارک يا آدرس بوک اپرا کنيد و البته برعکس
print: اين گزينه و دو گزينه بعدی برای پرينت گرفتن هستند
work offline: از اسمش کاملا مشخصه برای مرور صفحات بدون اتصال به اينترنت استفاده ميشه که برای ديدن يک سری صفحات بسيار بدرد ميخوره
exit: برای این گزینه خیلی فسفر سوزوندم تا بفهمم چیکار ميکنه
297.gif
297.gif

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mammad81 :
exit: برای این گزینه خیلی فسفر سوزوندم تا بفهمم چیکار ميکنه
297.gif
297.gif
:lol::lol::lol:

آفرین ، ایده جالبی رو شروع کردی ، ادامه بده .

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
محمد جات ایول بدرد من یکی که خیلی میخوره ... هفته 5 ام استفاده من از این مرورگر هستش ورزبروز داره بیشتر اذیت میکنه !!!! خیلی کنده ... حالا آموزشات تو رو بخونم شاید مشکلش رفع شه ...
locomotive.gif

راستی این آواتاره همون حبیبه خودمونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
293.gif

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
اولا که خواهش میشه آیسی جون دوم اینکه سوالات رو هم همینجا مطرح کن تا هر کدوم از بچه ها که بلد بودن جوابتو بدن منم مثل تو بودم با این تفاوت که فقط ازش خوشم میومد اوایل از اپرا فقط تب برازینگش رو بلد بودم
272.gif
272.gif
ولی بهش ور رفتم از این اون پرسیدم تا کم کم اونقدربهش عادت کردم که الان نمیتونم با مرور گر دیگه ای کار کنم
سوم یه بار بهت گفتم مشکل کند بودن از همون اینترنتت هست
302.gif
ولی از شوخی گذشته یه بار اپرا رو پاک کن بعد برو توی این آدرس ( D:\Documents and Setting\[user name]\Application Data\Opera)و هرچی ازش مونده رو پاک کن دوباره نصبش کن (ترجیحا ورژن 8.50 چون ورژن 9 مشکل داره هنوز) ببین فرقی میکنه یا نه اگرهم تنظیماتی چیزی (مثل bookmark یا همچین چیزهایی) توش داری قبل از پاک کردن اینجا بگو تا بهت بگم چطوری ازشون بک آپ بگیری

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منوهای Edit و View:
این منوی edit مثل همه منوهای edit دیگه اس تازه خیلی هم جمع و جور تره تنها گزينه جديد و قابل بحث copy to note هست که خودش به اندازه سه تا منو میارزه مثلا توی یه سايت وقتی ميخوام برنامه ای رو که شماره سريال داره بگيرم یا یه شماره تلفن از توی یه صفحه شونصد کیلویی رو احتیاج دارم خيلی راحت به جای باز کردن يک فايل متن يا ذخيره کردن کل صفحه اون رو توی note کپی ميکنم تا بعدا برم سراغش همينطور اگر متن يا لينک جالبی رو ببينيد ميتونيد ازش استفاده کنيد.
منوی view:
toolbars: مثل همه برنامه ها از اينجا ميتونيد تولبار های برنامه رو بياريد بهترين و مهمترينش هم panel هست که تو پست بعدی کاملا راجع بهش مينويسم.
zoom: از اسمش معلومه اما يک نکته جالب اینه که تو هر صفحه ای که باشيد ميتونيد با زدن کليدهای + و - مثل acdsee صفحتون رو از ۲۰ تا ۱۰۰۰٪ روش زوم کنيد و تغيير اندازه بديد شايد بگيد این فقط برای صفحاتی که توی مرورگر جا نميشن خوبه اما برای اون هم اپرا يک گزينه داره با نام fit to windows widht که توی همين منو هست و بطور اتوماتيک اندازه صفحه رو تنظيم ميکنه و دیگه اسکرول افقی ندارید
Image: این گزینه هم خوراک اونایی هست که اکانت نفتی دارند و جگرشون خون میشه تا یه صفحه رو باز کنند
102.gif
با این گزینه میتونید هر صفحه ای رو که خواستید عکسهاش رو نشونتون نده یا اینکه فقط عکسهای کش شده رو یعنی اونهایی که قبلا یک بار لود شده و الان توی کش اپرا هست رو بهتون نشون بده این گزینه خیلی جاها بداد من رسیده
Style: نمیدونم این رو چه جوری توضیح بدم باید خودتون امتحان کنید ولی خلاصه اش اینه که اگر این قسمت رو روی author mode بگذارید صفحات به همون شکلی که تهیه کنندش طراحی کرده نشون داده میشوند ولی اگر روی User mode بگذارید میتونید تنظیم کنید که مثلا فقط متن نمایش داده بشه یا فقط عکس و لینک ها و ... باید خودتون امتحان کنید:wacko: :wacko:
گزینه های Encoding وsource هم عینا مانند گزینه های مشابه توی IE عمل میکنند

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
خوب حالا یه جاده خاکی بریم پانل ها رو توضیح بدم بعد دوباره برگردیم سر منوها:

پانل ها:
به جرات میشه گفت که یکی از بزرگترین نقاط قوت اپرا پانل های متنوع و مفیدش هست پانل ها رو میشه از چند طریق دید اول از همه از داخل منوی view هست یا اینکه گزینه panels رو از قسمت main bar کلیک کنید اما لواشک تر از همه اش اینه که f4 رو بزنید و خیال خودتون رو راحت کنید:D .همونطور که گفتم پانل های مختلفی برای اپرا هست و مثال خیلی جاهای دیگه اپرا قابل تغییر (customize شدن) هست ،حتی میتونید پانل های جدیدی رو از سایت اپرا دانلود کنید :eek: اما پانل هایی که معمولا بصورت پیش فرض توی قسمت panels فعال هستند عبارتند از:
1- transfers: کمتر کسی هست که با اپرا کار کرده باشه و از این امکان فوق العاده اش استفاده نکرده باشه انصافا از یک download manager درست و حسابی چیز زیادی کم نداره حتما همه IE دوستان
281.gif
و متنفران
276.gif
برای یکبار هم که شده لذت از دست رفتن فایل دانلودیتون رو چشیدید و هر چه قدر این فایل از دست رفته حجیمتر بوده باشه میزان سوزش اعضای مختلف بدن هم بیشتر هست اما اینجا شما میتونید با خیال راحت فایل هاتون رو برای دانلود بسپارید بهش اون ها رو pause کنید یا اگر فایلی درست دانلود نشد restart کنید همچنین سرعت دانلود زمان باقیمانده آدرس فایل دانلودی و... رو هم بهنوم نمایش میده
2- note:راجع به این قسمت قبلا یه کم توی منوی edit گفته بودم فقط بگم که یادداشت های کپی شده توی note رو اینحا میتونید ببینید پاک کنید ویرایش کنید و یا یک یادداشت جدید درست کنید من یکی اگر اپرا فقط همین یه قسمت رو داشت بخاطرش از اپرا استفاده میکرد خیلی بدردم میخوره شما رو نئی دونم
300.gif

3- links: این یکی خیلی باحاله هر چی لینک توی صفحه ( tab فعال) باشه رو بهتون نشون میده
4- info: اطلاعات کاملی راجع به صفحه فعال بهتون نشون میده از قبیل آدرس نوع encoding صفحه محل و اسم فایل کش شده این صفحه حجم و... که میتونه بدرد طراحان وب بخوره
پانل های دیگری که میتونند فعال کنید عبارتند از: Mail, contact,windows, search و ...خوب حالا که اینا رو گفتم بذارید دو تا پانل دانلودی هم که تو سایت اپرا هست براتون بذارم لینکشو:
اولی top site english هست که بوسیله اون میتونید از داخل اپرا فایل ها و پوشه هاتون رو ببینید به زبان ساده تر اپرا رو تبدیل به اکسپلورر ویندوز میکنه این پانل ها و بسیاری دیگر رو میتونید از آدرس زیر بگیرید.هست که 50 سایت پر بیننده انگلیسی رو براتون لیست میکنه و دومی که خیلی با حاله
http://my.opera.com/community/customize/panel/

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منوی Bookmark:
این منو دقیقا معادل منوی favorite در IE هست اما با امکانات بیشتر
نمی دونم دقت کردید یا نه ولی یکی از نقطه ضعف های اپرا این هست که شما وقتی صفحه ای رو ذخیره میکنید آدرس اون صفحه توی وب ذخیره نمیشه و صفحه به صورت آدرس محلی روی سیستم شما باز میشه و شما نمیفهمید که آدرس اون صفحه تو وب چی هست اما اگر بتونید با bookmark ها به خوبی کار کنید این نقطه ضعف تا حد زیادی جبران میشه
نکته: توی ورژن های قبل از 8.0 خود برنامه اپرا یک لیست نسبتا کامل از category های مختلف را به طور پیش فرض در خودش داشت اما البته واضح و مبرهن است که نزدیک به 90 درصدش به درد ما ایرانی ها نمی خورد هرچند بعضی لینکهاش واقعا عالی بود اما از در این چند ورژن این لیست بسیار کوتاه شده و به لینکهای خود سایت اپرا بسنده کرده و اما منوی bookmark
اول از همه هر صفحه ای رو که ازش خوشتون اومد میتونید با کلیک روی گزینه bookmark page از منوی bookmark یا زدن کلید هایCtrl+D به لیست خودتون اضافه کنید وقتی اینکار رو میکنید پنجره ای باز میشه که توش میتونید نام ذلخواه برای نمایش توی لیست،یک توضیح )Description( برای لینک و همینطور یک nickname تعیین کنید همچنین میتونید تعیین کنید که این لینک تو کدوم قیسمت (پوشه) از بوکمارکتون قرار بگیره و اینکه توی پانل ها یا personal bar نشون داده بشه یا نه
بعد از زیاد کردن لینک ها و بعد از مدتی اگر همینطور بدون حساب و کتاب او نها رو add کنید نیاز به مدیریت و مرتب سازریشون کاملا احساس میشه برای این کار از منوی bookmark گزینه manage bookmark رو میزنید و یا در قسمت پانل ها پانل bookmark رو باز میکنید در اینجا شما میتونید لینک ها رو ویرایش کنید پوشه (دسته بندی) جدید ایجاد کنید و لینک های هر موضوع رو به پوشه مربوطه منتقل کنید لینکهای اضافه رو پاک کنید ، نحوه مرتب سازی لینکها تو منو رو تعیین کنید و.... همچنین میتونید آرشیو لینک هاتون رو برای استفاده های بعدی به صورت یک فایل با پسوند adr ذخیره کنید برای اینکار از منوی فایل مسیر زیر رو طی کنید و فایل رو با اسم دلخواهتون ذخیره کنید:
File>Import & Expot > Export opera Bookmarks
و برای برگرداندن import opera bookmarks رو بزنید اگر از بوکمارک ها استفاده میکنید حتما اینکار رو بکنید چون بع داز مئتی مجموعه ای از لینکهای دلخواه خودتون رو دارید که جمع کردن دوبارش اگر شدنی باشه خیلی وقتتون رو تلف میکنه

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از mammad81 :
اولا که خواهش میشه آیسی جون دوم اینکه سوالات رو هم همینجا مطرح کن تا هر کدوم از بچه ها که بلد بودن جوابتو بدن منم مثل تو بودم با این تفاوت که فقط ازش خوشم میومد اوایل از اپرا فقط تب برازینگش رو بلد بودم
272.gif
272.gif
ولی بهش ور رفتم از این اون پرسیدم تا کم کم اونقدربهش عادت کردم که الان نمیتونم با مرور گر دیگه ای کار کنم
سوم یه بار بهت گفتم مشکل کند بودن از همون اینترنتت هست
302.gif
ولی از شوخی گذشته یه بار اپرا رو پاک کن بعد برو توی این آدرس ( D:\Documents and Setting\[user name]\Application Data\Opera)و هرچی ازش مونده رو پاک کن دوباره نصبش کن (ترجیحا ورژن 8.50 چون ورژن 9 مشکل داره هنوز) ببین فرقی میکنه یا نه اگرهم تنظیماتی چیزی (مثل bookmark یا همچین چیزهایی) توش داری قبل از پاک کردن اینجا بگو تا بهت بگم چطوری ازشون بک آپ بگیری

خب من چون از سایتش گرفتم ورژن 9 اش رو دارم ... میشود ورژن 8.50 ش رو لینک بدهید آیا ؟!
300.gif

مشکلاتش چی هست 9 حالا ؟
292.gif

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از IcedAngel :
خب من چون از سایتش گرفتم ورژن 9 اش رو دارم ... میشود ورژن 8.50 ش رو لینک بدهید آیا ؟!
300.gif

مشکلاتش چی هست 9 حالا ؟
292.gif
لینک ورژن 8.53 که آخرین ورژن فینال هست
ftp://ftp.idilis.ro/mirrors/opera/win/853/en/ow32enen853.exe
خوب ایرادش اینه که بتا هست یعنی هنوز تو تسته ممکنه رو بعضی سیستم ها به مشکل بخوره مثل سیستم شما
راستی اول یادت نره 9 رو پاک کنی دوم اینکه اطلاعات داری بگو بهت بگم چیکار کنی بعد نگی نمیدونم چی داشتم پاک شد منو بزنی ها

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منوی tools بخش اول :
رسیدیم به مهمترین منوی اپرا که بهترین و تاپ ترین امکانات اپرا رو در خودش جای داده خوب بدون مقدمه میرم سراغ گزینه هاش:
Mail&chat account: از این گزینه برای ایجاد و مدیریت اکانت های میل و چت در محیط IRQو یکسری روم ها استفاده میشه که من به توضیح قسمت Mail اش میپردازم که که برای یک مرورگر زیر 4 مگا بایتی بسیار کامل و خوب بشمار میاد و نیاز های اصلی و اولیه تون رو به عنوان یک برنامه مدیریت ایمیل براحتی برآورده میکنه (فقط نگید اینکه همه امکانات out look2003 رو نداره که قاطی میکنم
113.gif
) خوب برای اینکه توضیحاتم بهتر جا بیفته من نحوه ایجاد و استفاده از اکانت gmail رو با اپرا اینجا میذارم امیدوارم بدردتون بخوره:
بعد از زدن گزینه Mail &chat accountاگر اولین بار باشه که ازش استفاده میکنید یه پنجره باز میشه و به شما میگه که باید یه اکانت بسازید پس روی yes کلیک کنید و بعد از پنجره ای که باز میشه گزینه اول یعنی Regular email(pop) رو میزنیم تا ویزارد مربوطه اجرا بشه همچنین اگر اکانتی توی سایر برنامه های مدیریتی مثل outlook داشته باشید میتونید با گزینه import e-mail اون رو Import کنید اما فعلا ما با گزینه اول کار داریم بعد از اجرای ویزارد در مرحله اول اسمتون و آدرس میلتون رو در شکل زیر وارد میکنید

nzitcx.jpg

سپس در قسمت login name همون id و در قسمت پسورد هم که معلومه چی بزنین
در قسمت آخر هم برای gmail بذارید تنظیمات پیش فرض باقی بمونه برای اطلاعات بیشتر میتونید به آدرس زیر برید
http://mail.google.com/support/bin/topic.py?topic=1555
ضمنا اگر میخواهید پیغام هاتون بعد از دانلود شدن روی کامپیوترتون از سرور (همون inbox شما) پاک بشن که به نظر میرسه برای gmail لازم نباشه کافیه تیک گزینه Leave message on server رو بردارید

nzite1.jpg

خب بعد از اتمام این مراحل اپرا به میل سرورتون وصل میشه و میل هاتون رو براتون میاره توی پنجره ای شبیه به شکل زیر

nzitnc.jpg

بعد از ایجاد اولین اکانت میل یک منو با نام mail به منو بار و گزینه ای با همین نام به پانل های شما اضافه میشه که شما میتونید میل هاتون رو با هاش چک کنید یا بصورت آفلاین بخونید پاک کنید یا میلی رو برای کسی بفرستید و خیلی امکانات دیگه که برای یاد گرفتنشون یه کم تنبلی بزارید کنا ر بهش ور برید دیگه
90.gif

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
ممنون
--
حالا نوبت من:D
-----
این فایل رو باز کنید Menu.ini
دنبال عبارت "[Color Scheme Menu]" بگردید حالا زیرش باید یه لیست از رنگ هارو ببینید
از قسمت Appearence هم عوض میشه قسمت رنگ ها ... اینم یه لیست از رنگ ها
17.gif

کد:
Item, "Gold" = Set skin coloring, #803C00 
Item, "Sand" = Set skin coloring, #BD9431 
Item, "Jungle" = Set skin coloring, #2FB35E 
Item, "Sea" = Set skin coloring, #2F83B3 
Item, "Blue" = Set skin coloring, #001E80 
Item, "Indigo" = Set skin coloring, #606090 
Item, "Purple" = Set skin coloring, #4B0082 
Item, "Crimson" = Set skin coloring, #DC143C 
Item, "Red" = Set skin coloring, #900000 
--------------------2 
Item, "Aliceblue" = Set skin coloring, #F0F8FF 
Item, "Antiquewhite" = Set skin coloring, #FAEBD7 
Item, "Aqua" = Set skin coloring, #00FFFF 
Item, "Aquamarine" = Set skin coloring, #7FFFD4 
Item, "Azure" = Set skin coloring, #F0FFFF 
Item, "Beige" = Set skin coloring, #F5F5DC 
Item, "Bisque" = Set skin coloring, #FFE4C4 
Item, "Black" = Set skin coloring, #000000 
Item, "Blanchedalmond" = Set skin coloring, #FFEBCD 
Item, "Blue2" = Set skin coloring, #0000FF 
Item, "Blueviolet" = Set skin coloring, #8A2BE2 
Item, "Brown" = Set skin coloring, #A52A2A 
Item, "Burlywood" = Set skin coloring, #DEB887 
Item, "Cadetblue" = Set skin coloring, #5F9EA0 
Item, "Chartreuse" = Set skin coloring, #7FFF00 
Item, "Chocolate" = Set skin coloring, #D2691E 
Item, "Coral" = Set skin coloring, #FF7F50 
Item, "Cornflowerblue" = Set skin coloring, #6495ED 
Item, "Cornsilk" = Set skin coloring, #FFF8DC 
Item, "Crimson2" = Set skin coloring, #DC143C 
Item, "Cyan" = Set skin coloring, #00FFFF 
Item, "Darkblue" = Set skin coloring, #00008B 
Item, "Darkcyan" = Set skin coloring, #008B8B 
Item, "Darkgoldenrod" = Set skin coloring, #B8860B 
Item, "Darkgray" = Set skin coloring, #A9A9A9 
Item, "Darkgreen" = Set skin coloring, #006400 
Item, "Darkkhaki" = Set skin coloring, #BDB76B 
Item, "Darkmagenta" = Set skin coloring, #8B008B 
Item, "Darkolivegreen" = Set skin coloring, #556B2F 
Item, "Darkorange" = Set skin coloring, #FF8C00 
Item, "Darkorchid" = Set skin coloring, #9932CC 
Item, "Darkred" = Set skin coloring, #8B0000 
Item, "Darksalmon" = Set skin coloring, #E9967A 
Item, "Darkseagreen" = Set skin coloring, #8FBC8F 
Item, "Darkslateblue" = Set skin coloring, #483D8B 
Item, "Darkslategray" = Set skin coloring, #2F4F4F 
Item, "Darkturquoise" = Set skin coloring, #00CED1 
Item, "Darkviolet" = Set skin coloring, #9400D3 
Item, "Deeppink" = Set skin coloring, #FF1493 
Item, "Deepskyblue" = Set skin coloring, #00BFFF 
Item, "Dimgray" = Set skin coloring, #696969 
Item, "Dodgerblue" = Set skin coloring, #1E90FF 
Item, "Firebrick" = Set skin coloring, #B22222 
Item, "Floralwhite" = Set skin coloring, #FFFAF0 
Item, "Forestgreen" = Set skin coloring, #228B22 
Item, "Fuchsia" = Set skin coloring, #FF00FF 
Item, "Gainsboro" = Set skin coloring, #DCDCDC 
Item, "Ghostwhite" = Set skin coloring, #F8F8FF 
Item, "Gold2" = Set skin coloring, #FFD700 
Item, "Goldenrod" = Set skin coloring, #DAA520 
Item, "Gray" = Set skin coloring, #808080 
Item, "Green" = Set skin coloring, #008000 
Item, "Greenyellow" = Set skin coloring, #ADFF2F 
Item, "Honeydew" = Set skin coloring, #F0FFF0 
Item, "Hotpink" = Set skin coloring, #FF69B4 
Item, "Indianred" = Set skin coloring, #CD5C5C 
Item, "Indigo2" = Set skin coloring, #4B0082 
Item, "Ivory" = Set skin coloring, #FFFFF0 
Item, "Khaki" = Set skin coloring, #F0E68C 
Item, "Lavendar" = Set skin coloring, #E6E6FA 
Item, "Lavenderblush" = Set skin coloring, #FFF0F5 
Item, "Lawngreen" = Set skin coloring, #7CFC00 
Item, "Lemonchiffon" = Set skin coloring, #FFFACD 
Item, "Lightblue" = Set skin coloring, #ADD8E6 
Item, "Lightcoral" = Set skin coloring, #F08080 
Item, "Lightcyan" = Set skin coloring, #E0FFFF 
Item, "Lightgoldenrodyellow" = Set skin coloring, #FAFAD2 
Item, "Lightgreen" = Set skin coloring, #90EE90 
Item, "Lightgrey" = Set skin coloring, #D3D3D3 
Item, "Lightpink" = Set skin coloring, #FFB6C1 
Item, "Lightsalmon" = Set skin coloring, #FFA07A 
Item, "Lightseagreen" = Set skin coloring, #20B2AA 
Item, "Lightskyblue" = Set skin coloring, #87CEFA 
Item, "Lightslategray" = Set skin coloring, #778899 
Item, "Lightsteelblue" = Set skin coloring, #B0C4DE 
Item, "Lightyellow" = Set skin coloring, #FFFFE0 
Item, "Lime" = Set skin coloring, #00FF00 
Item, "Limegreen" = Set skin coloring, #32CD32 
Item, "Linen" = Set skin coloring, #FAF0E6 
Item, "Maroon" = Set skin coloring, #800000 
Item, "Mediumauqamarine" = Set skin coloring, #66CDAA 
Item, "Mediumblue" = Set skin coloring, #0000CD 
Item, "Mediumorchid" = Set skin coloring, #BA55D3 
Item, "Mediumpurple" = Set skin coloring, #9370D8 
Item, "Mediumseagreen" = Set skin coloring, #3CB371 
Item, "Mediumslateblue" = Set skin coloring, #7B68EE 
Item, "Mediumspringgreen" = Set skin coloring, #00FA9A 
Item, "Mediumturquoise" = Set skin coloring, #48D1CC 
Item, "Mediumvioletred" = Set skin coloring, #C71585 
Item, "Midnightblue" = Set skin coloring, #191970 
Item, "Mintcream" = Set skin coloring, #F5FFFA 
Item, "Mistyrose" = Set skin coloring, #FFE4E1 
Item, "Moccasin" = Set skin coloring, #FFE4B5 
Item, "Navajowhite" = Set skin coloring, #FFDEAD 
Item, "Navy" = Set skin coloring, #000080 
Item, "Oldlace" = Set skin coloring, #FDF5E6 
Item, "Olive" = Set skin coloring, #808000 
Item, "Olivedrab" = Set skin coloring, #688E23 
Item, "Orange" = Set skin coloring, #FFA500 
Item, "Orangered" = Set skin coloring, #FF4500 
Item, "Orchid" = Set skin coloring, #DA70D6 
Item, "Palegoldenrod" = Set skin coloring, #EEE8AA 
Item, "Palegreen" = Set skin coloring, #98FB98 
Item, "Paleturquoise" = Set skin coloring, #AFEEEE 
Item, "Palevioletred" = Set skin coloring, #D87093 
Item, "Papayawhip" = Set skin coloring, #FFEFD5 
Item, "Peachpuff" = Set skin coloring, #FFDAB9 
Item, "Peru" = Set skin coloring, #CD853F 
Item, "Pink" = Set skin coloring, #FFC0CB 
Item, "Plum" = Set skin coloring, #DDA0DD 
Item, "Powderblue" = Set skin coloring, #B0E0E6 
Item, "Purple2" = Set skin coloring, #800080 
Item, "Red2" = Set skin coloring, #FF0000 
Item, "Rosybrown" = Set skin coloring, #BC8F8F 
Item, "Royalblue" = Set skin coloring, #4169E1 
Item, "Saddlebrown" = Set skin coloring, #8B4513 
Item, "Salmon" = Set skin coloring, #FA8072 
Item, "Sandybrown" = Set skin coloring, #F4A460 
Item, "Seagreen" = Set skin coloring, #2E8B57 
Item, "Seashell" = Set skin coloring, #FFF5EE 
Item, "Sienna" = Set skin coloring, #A0522D 
Item, "Silver" = Set skin coloring, #C0C0C0 
Item, "Skyblue" = Set skin coloring, #87CEEB 
Item, "Slateblue" = Set skin coloring, #6A5ACD 
Item, "Slategray" = Set skin coloring, #708090 
Item, "Snow" = Set skin coloring, #FFFAFA 
Item, "Springgreen" = Set skin coloring, #00FF7F 
Item, "Steelblue" = Set skin coloring, #4682B4 
Item, "Tan" = Set skin coloring, #D2B48C 
Item, "Teal" = Set skin coloring, #008080 
Item, "Thistle" = Set skin coloring, #D8BFD8 
Item, "Tomato" = Set skin coloring, #FF6347 
Item, "Turquoise" = Set skin coloring, #40E0D0 
Item, "Violet" = Set skin coloring, #EE82EE 
Item, "Wheat" = Set skin coloring, #F5DEB3 
Item, "White" = Set skin coloring, #FFFFFF 
Item, "Whitesmoke" = Set skin coloring, #F5F5F5 
Item, "Yellow" = Set skin coloring, #FFFF00 
Item, "YellowGreen" = Set skin coloring, #9ACD32

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
ایوت بالاخره یه کمکی پیدا شد باز هم از اینا بزار آقا مهدی
85.gif

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
امروز دارم میترکونم:D
---
حالا میخوام یه حالگیری اساسی برا فایرفاکس کارا بدم
4.gif
19.gif
15.gif

واون چیزی نیست جز استفاده از فایل های جاوا در اپرا
خوب این یعنی چی ؟؟
106.gif

مثلا شما میتونید حرکت متن در تایتل بار رو غیرفعال کنید
برا عکس ها گزینه زوم داشته باشید
اتو فیل برا فرمهاتون داشته باشید
و کلی امکانات دیگه .. که فایرفاکس کارا پزشو میدادن
16.gif

- خیلی خوب خیلی خوب من میخوام
38.gif

Tools-->prefrence-->advanced-->contents-->javascriptOptions
خوب اینجا مسیر یه پوشه رو میدید و بعد فایل هایی که من بهتون میگم رو میریزید تو این پوشه
حالا میرسیم به اسکریپت ها
اینجا کلیک کن..همینجا..اینجا
خوب حالا بعد اینکه دانلود کردید فایل های جاوا رو میریزید تو پوشه ای که داشتید
مثلا من یه اسکریپت زوم تصاویر رو دانلود و گزاشتم تو پوشم ... بعد اپرا رو بستم دوباره باز کردم تا تغییرات اعمال بشه
بعد رو هرعکسی که دو سه ثانیه ماوس رو نگه میدارم یه چیزی میاد که مثبت منفی داره و زوم میکنه
83.gif

----
جالب بود نه
90.gif

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منوی tools بخش 2:
delete private data: از این میتونید برای پاک کردن کش، history، کوکیها و... استفاده کنید اما با انعطاف پذیری بسیار بسیار بالا شما براحتی میتونید تعیین کنید که کدام کوکی ها و از چه سایت هایی پاک بشن و کدومها پاک نشن و همچنین پسورد های موجود در wand آدرس های تایپ شده در آدرس بار و... براحتی قابل پاک شدن و یا باقی موندن هستند
نکته: از من به شما نصیحت قبل از زدن delete حتما گزینه details رو بزنید و گزینه هاش رو چک کنید و الا ممکن بعد بدچوری پشیمون بشید
301.gif

گزینه هایی که در قسمت دوم منوی tools هستند در واقع همون پانل ها هستند که قبلا معرفی کردم و اینجا هم وجود دارند و مهمترین آنها عبارتند از:
Notes,Transfers,History,Links,.....

نکته1: توی اپرا 9 و در قسمت پانل ها گزینه ای که یک پانل رو به یک پنجره کامل تبدیل میکرد (کنار دکمه ضربدر برای بستن پانل) دیگه نیست و اینجاست که این گزینه ها بدرد میخوره
نکته2: باز هم توی اپرا 9 گزینه widgets به این منو اضافه شده که امکانات بسیار جالبی داره اون هایی که با سیستم عامل مکینتاش کار کرده باشن میدونن چیه و دقیقا چیکار میکنه
نکته3: برای اونایی که احتمالا نمیدونند wand چی هست باید بگم که wand یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین امکانات اپراست (حداقل برای من) و به این شکل کار میکنه که وقتی شما توی یک سایت عضو هستید و برای اولین بار به اون login میکنید (و به طور کلی در مورد هر فرمی که پسورد داشته باشه) اپرا از شما میپرسه آیا میخواهید یوزر و پسوردتون ذخیره بشه که اگر قبول کنید بار بعد که وارد سایت شدید کافیه کلید های Ctrl+ Enter (با اونی که تو IE هست فرق فوکوله) رو بزنید و یا آیکون مدادی شکل توی نوار آدرس رو بزنید خودش یوزر و پسورد شما رو وارد میکنه

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منوی tools بخش3:

Advanced: در این قسمت تنظیمات پیشرفته ای وجود داره که معمولا حرفه ای ها
308.gif
ازش استفاده میکنن و مهمترین گزینه های اون عبارتند از:
cookies: این قسمت مربوط به مدیریت کوکیهاست و میتونید کلیه سایتهایی رو که روی سیتمتون (البته در مرورگر اپرا) کوکی نصب کرده اند رو ببینید و اونها رو حذف یا ویرایش کنید
Wand asswords: عملکرد این گزینه دقیقا مشابه Cookies هست با این تفاوت که در مورد wand password . هست
نکته1: میشه با تیک زدن هر دو گزینه cookies و wand login در پنچره تنظیمات مربوط به هر کدوم هر دو گزینه را یکجا مدیریت کنید
نکته2: در مورد گزینه Edit در این دو قسمت به خاطر اینکه تفاوت بین تنظیمات ورژن 8.5 با ورژن 9 چیزی شبیه به میان ماه من تا ماه گردون هست و همچنین به علت اینکه هنوز خیلی با تنظیمات اپرا 9 آشنا نیستم و کار نکردم (یه چیزی تو مایه های همون بیسواتی خودمون
302.gif
) از توضیحش صرف نظر میکنم
300.gif

Plug in: با زدن این گزینه شما میتونید پلاگین های نصب شده بر روی اپرا و مسیر نصبش رو ببینید مثلا اینکه پلاگین مربوط به shockwave نصب هست یا نه توضیحات مقصل برای پلاگین ها هم باشه برای بعد.
cache: با این گزینه شما میتونید لیستی فایل های کش شده روی سیتمتون رو ببینید و اونها رو مدیریت کنید فکر کنم همه بدونن به چه دردی میخوره
Reload from Cache: با این گزینه میتوانید به جای اینکه یک صفحه را از روی سرور رفرش کنید آنرا با محتویات داخل cache لود کنید که باعث سرعت کار میشود البته اگر محتویات صفحه مربوطه توی cache موجود باشد

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منوی tools بخش4(Quick preferences):
Quick preferences: این گزینه خودش شامل یک زیر منو هست که در هرجای اپرا با زدن F12 میتونید احضارش کنید گزینه های جالبی داره و از چند بخش تشکیل شده که اولین قسمت مربوط به pop-ups ها است و گزینه های زیر را دارد:
نکته: قصد جسارت به اساتید رو ندارم اما برای کسانی که احیاتا نمیدونن باید بگم که pop-ups ها همون پنحره های اضافی و اکثرا مزاحمی هستند که با رفتن به بعضی سایتها برامون باز میشن و اکثرا جنبه تبلیغاتی دارند.
Open all pop-ups:این گزینه pop-ups ها رو بیخیال میشه و همه رو باز میکنه یعنی میشه یه چیزی تو مایه های همون IEخودمون
Open pop-ups in background: این گزینه pop-ups ها را باز میکند اما در صفحه ای در پس زمینه تا مزاحم ما نشوند و نپرن جلوی چشمون
Block unwanted Pop-ups:این گزینه که پیش فرض اپرا هم هست pop-ups های ناخواسته رو تشخیص میده و میبنده بعد هم یک الارم براتون نمایش میده که فلان pop-upبسته شد به نظر من این گزینه خیلی خوب و هوشمندانه عمل میکنه و بهش دست نزنید بهتره حالا خود دانید.
Block all pop-ups: این یکی هم به سیم آخر میزنه و همه رو میبنده
بخش دوم منوی Quick preferences مربوط به چگونگی لود شدن عناصر مختلف یک صفحه وب هست اگر یادتون باشه توی منوی view گزینه مربوط به لود شدن یا نشدن عکسها رو داشتیم این قسمت همون هست منتها در مورد سایر عناصر یعنی:
Enable GIF/SVG Animation: باعث نشون دادن یا ندادن فایلهای انمیشن (متحرک) ساخته شده با فرمت gif میشود مثل بعضی از تبلیغات توی سایتها
Enable Sound in web page: اگر غیر فعالش کنید فایلهای صوتی که با لود شدن بعضی سایتها و خصوصا وبلاگ ها اجرا میشوند را اجرا نمیکند من که همیشه غیر فعالش میکنم اینترنت نفتی ما چی هست که بخوایم موقع دیدن یه صفحه آهنگ هم برامون لود کنه
Enable java:باعث فعال یا غیر فعال شدن جاوا میشود البته اصلا اگر جاوا رو سیستمتون داشته باشید
Enable Plug-ins: خوب معلومه که پلاگین ها رو اجرا میکنه یا نمیکنه اما پلاگین چیه همینقدر بدونید که فعلا مهمترین کاربردش در لود کرد یا نکردن عناصر فلش (swf) هست تا برسیم به پلاگین ها
Enable java scripts: باعث اجرا شدن یا نشدن اسکریپت های جاوا میشه
Enable Cookies:از این گزینه برای غیر فعال کردن کوکی ها میتونید استفاده کنید اما چون کوکیهای مفید هم وجو دارند و همینطور میتونید اونها رو براحتی و طبق آنچه قبلا گفته شد مدیریت کنید بهتره بذارید زندگیشون رو بکنن
Enable Proxy Serever: اینو خدائیش فکر کنم همه بلد باشن.
243.gif
243.gif
توضیحات کامل برای بچه مثبت ها هم باشه موقع آموزش نحوه ست کردن پراکسی
در بخش سوم این منو شما تعیین میکنید که اپرا خودش رو به عنوان چه مرورگری به سایتی که میرید معرفی کنه و این موضوع بر میگرده به اون موقع ها که اپرا هنوز تو سری خور بود و هیشکی قبولش نداشت به همین خاطر بعضی سایتها بهش اجازه همه کار نمیدادن و این گزینه برای همین اختراع شاید هم کشف شد
نکته: در اپرا 9 گزینه ای اضافه شده با نام site preferences که بوسیله آن میتوان برای هر سایتی که میرویم قوانین خاص وضع کنیم مثلا تو PT کوکی ها اجرا بشوند یانه یا مثلا اسکریپت های جاوا روی چه سایتی اجرا و در چه سایتی اجرا نشود و.... دیگه چی میخواید

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از SherlockHolmes :
چرا توی ادیتور ها دکمه های Home & End کار نمیکنن؟!
تا اونجایی که من اطلاع دارم این مشکل مال ادیتور های فارسی و زبان فارسی هست توی ادیتور های انگلیسی این مشکل وجود نداره
دوستان دیگه اگر اطلاعات بیشتری دارن بیان اینجا بگن

Pastil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میشه بگین چجوری میشه عرض search field رو در اپرا افزایش داد؟
اصلا این کار عملی هست یا خیر؟

بالا