برگزیده های پرشین تولز

ایجاد قالب برای صفحات سایت

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،

دوستانی که با محیط dreamweaver آشنایی دارند احتمالاً می دونن که وقتی تو این محیط بخواهیم یک وب سایت کامل رو ببندیم حالا چه داینامیک باشه و چه استاتیک این امکان رو داریم که قالب صفحات رو یعنی قسمتهایی مثل اسم سایت، لوگو، منوها، مشخصات صاحبان در پایین صفحه و کلا اون عناصری رو که تو همه صفحات تکرار می شن تو یه فایل با پسوند dwt یا dreamweaver template ذخیره کنیم و همه صفحات رو به این فایل مقید (bind) کنیم و بعد قسمتهای متغیر هر صفحه رو تو همون صفحه کار کنیم. مزیت این کار هم مشخصه : اگر زمانی بخوایم قالب سایت رو عوض کنیم این کار رو فقط تو همون فایل dwt انجام می دیم.

حالا سوال من اینه که همچین امکانی توی VS. Net هم هست؟ یا مهم تر از اون به صورت مسقل از محیط (dreamweaver، VS.Net و ...) چه ابزار و امکاناتی برای این کار وجود داره؟

اگر از دوستان کسی تو این زمینه اطلاعاتی داشته باشه یا منابعی بشناسه و معرفی کنه ممنون می شم.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
تو نسخه 2005 امكان ساخت اسكين وجود داره به صورت فايل مجزا
تو اين ورژن واقعا كار راحت شده .... مستر پيج ها و فايل هاي اسكين كه ديگه خداست:D

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehdvirus :
تو نسخه 2005 امكان ساخت اسكين وجود داره به صورت فايل مجزا
تو اين ورژن واقعا كار راحت شده .... مستر پيج ها و فايل هاي اسكين كه ديگه خداست:D
این فایل های مجزا که میگی پسوندشون vsi نیست؟ من یه همچین چیزی تو msdn پیدا کردم ولی چون هنوز همت رفتن سمت 2005 رو نکردم و تو 2003 هم نتونستم از این فایلها استفاده کنم (یعنی 2003 نمیشناختشون) حدس زدم باید مال asp.net 2 و vs.net 2005 باشن!

اینی که میگی همونه؟!!

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
نه فرمتش
skn
هست و اوني كه شما ميگي اگه اشتباه نكنم فرمت استارتر كيت هاست

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehdvirus :
نه فرمتش
skn
هست و اوني كه شما ميگي اگه اشتباه نكنم فرمت استارتر كيت هاست
آها، مرسی از راهنماییت. ظاهراً همه راه ها به 2005 ختم میشه!!!

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوستان سعی کنید با مد روز جلو برید ، به نظر من کار جالبی نیست که صفحه ها رو جای دیگه طراحی کنید و بعد بیاد تو ویژال استدیو پیست کنید ، با حد اقل دانش HTM میتونید چند تا tabel ساده بسازید که براشون کلاس تعریف کنید و کارای قسنگ کاریش رو تماما توی قسمت استایل پیاده کنید ، تازه توی دات نت 2 که دیگه اصلا سیستمی به هم زده !

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از H_R :
دوستان سعی کنید با مد روز جلو برید ، به نظر من کار جالبی نیست که صفحه ها رو جای دیگه طراحی کنید و بعد بیاد تو ویژال استدیو پیست کنید ، با حد اقل دانش HTM میتونید چند تا tabel ساده بسازید که براشون کلاس تعریف کنید و کارای قسنگ کاریش رو تماما توی قسمت استایل پیاده کنید ، تازه توی دات نت 2 که دیگه اصلا سیستمی به هم زده !
خوب انجام دادن قشنگ کاری ها با استایل درست ولی یه چیزهایی هست که نمیشه با استایل ساخت. مثل همین جدول که میگی یا مثلاً لوگو که باید تو همه صفحه ها باشه. اینجور موقع هاست که یا باید از dwt دریم ویور یا همین اسکین که صحبتش شد استفاده کرد یا به قول خودت پیست کرد. تازه اون هم معنیش این نیست که جای دیگه کار طراحی رو انجام بدیم. تو همون vs صفحه اول رو طراحی می کنیم بعد تو صفحه های بعدی پیست می کنیم!!!

فقط می مونه این تعریف کردن کلاس برای جدول که من نفهمیدم یعنی چی؟!! شاید جواب همون سوال من باشه که دنبال یه راه مستقل از محیط کار می گشتم. میشه بیشتر توضیح بدی؟

بالا