برگزیده های پرشین تولز

بازاریابی شبکه ای

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
سلام

میدونم تو ایران حدود 10 تا 11 شرکت بطور قانونی تو این زمینه کار میکنن که میشه به بیز biz ، پنبه ریز ، بادریان و .. اشاره کرد
اگه اطلاعاتی دارن در اختیار بزارن تا بتونیم راجع به این صنعت که سویم شغل پول ساز دنیا هم هست بیشتر بشناسیم

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
سلام

میدونم تو ایران حدود 10 تا 11 شرکت بطور قانونی تو این زمینه کار میکنن که میشه به بیز biz ، پنبه ریز ، بادریان و .. اشاره کرد
اگه اطلاعاتی دارن در اختیار بزارن تا بتونیم راجع به این صنعت که سویم شغل پول ساز دنیا هم هست بیشتر بشناسیم

بازاریابی شبکه ای = کلاهبرداری بزرگ

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
راستش یاد 10 سال پیش افتادم که وقتی کسی میخواست اینترنتی خرید کنه این حرف رو میزدن
بر چه اساسی میگین کلاهبرداریه
من کسایی رو میشناسم به درامد های خوبی رسیدن .یعنی کلاه برداری کردن؟

hesam_wb

Registered User
لایک‌ها
515
اول شما به اثبات برسونید که درآمد داشتند بعد بحرفیم
اصلا کلاه برداری نیست اما اصول کار چیه ؟
مثلا شامپوی سان سیلک (برند جهانی شناخته شده و بدون حرف) تو بازار 10 تومنه،اینا میان تو همون اندازه با یه برند خودشون (مثل but که واسه بادرانه) پر میکنن اصلا هم معلوم نیست از کجاست بعد میگن 12 بفروش،میگی بابا مگه میشه میگه آره به خانوادت بده ازش !
تا میشینن باهات صحبت کنن میگن تو وزارت اطلاعاتو اینا نماینده دارنو ازین حرفا !
کار خوبیه اما کجا نوشته سومین شغل پردرآمد دنیاست ؟
کار خوبیه اما کی گفته تو آمریکا همه دانشجوها اینکارو میکنن ؟
کار خوبیه اما نه به این صورتی که ایران داره انجام میشه !

آقا اصلا فروختی !

میدونی چه کلاه برداریه بزرگی میکنن این وسط ؟
بذا بگم...

شما و 100 نفر دیگه روز 3 خرداد 100 میلیون خرید میکنید که ازین مبلغ مثلا 10 میلیون مال شناست،کی بهتون میده اینو ؟
31 خرداد این یعنی 28 روز میمونه تو حسابشون و سود پول شمارو میخورند به همین سادگی :)
دیدی حالا کجاش بود کلاهبرداریش !

کلا اینا حرفشون اینه،جنس بی نام و نشون آشغال مارو بیا بکن تو پاچه اطرافیانت...

والسلام

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
راجع به کیفیت که فک نکنم این حرفی که میزنین درست باشه . چون به شخصه از محصولات رو بعضی هاش رو تست کردم و حداقل با جرات میتونم بگم کیفیتشون از سطح متوسط بازار با نوجه به قیمتشون بهتره .
راجع به نگه داشتن پولشون که باید بگم درست میگین ولی خوب باز این وسط یه پولی دارن اخر ماه میدن به ما . اگه از اینا نخرین باید از مغازه دار بخرین که مغازه دار از دلال میگیره همشو. اینجا هم دلاله سود میکنه خیلی بیشتر ولی به ما چیزی میده؟
درسته جنس بی نام نشونه ( و اصلا قانونش اینه که شناخته شده نباشه ) ولی دلیل بر بی کیفتی نیست البته یکی دوتا شرکت رو دیدم که اقرار زیاد میکنن راجع به محصولاتشون که درست نیست این حرکت

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
راستش راجع به سوین شغل پول سازراست میگین و نیست
ولی زیر شاخه تجارت الکترونیکه که اون جزء پر درامد ترین هاست ( اگه اشتباه نکرده باشم)

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
راستش یاد 10 سال پیش افتادم که وقتی کسی میخواست اینترنتی خرید کنه این حرف رو میزدن
بر چه اساسی میگین کلاهبرداریه
من کسایی رو میشناسم به درامد های خوبی رسیدن .یعنی کلاه برداری کردن؟
بنا به فتوای حضرت آیت الله ***** ای هم بازاریابی شبکه ای شرعی نیست. و کسب درآمد از این طریق اشکال دارد.

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
اگه از طرف اقای ***** ای حرام اعلام شدن شاید برای شرکت هایی که خارج از ایرانن ولی توی ایران فعالیت دارن مثل شرکتهای هرمی سابق وگرنه شرکت های ایرانی که شبکه کار میکنن چطوری از طرف وازرت صنایع و معادن بهشون مجوز دادن و حتی سایت هاشون هم نماد الکترونیک دارن و معتبر حساب میشن

باید خدمتتون عرض کنم فعالیت هاشون اونطور که مشخصه قانونیه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
کلا تو ایران اکثر افرادی که نیاز به بازاریاب دارند حالا چه شبکه ای چه همین آگهی های روزنامه می خواهند یا جنس بی نام و نشون بی کیفیت را بری براشون قالب کنی یا اینکه جنسی که مغازه دار خودش داره 50تومن می خره را شما بهش 52تومن بفروشی که خوب مشخصه 100درصد با عقل در تضاده .شما دقت کنید شرکتهای درست حسابی اکثرا بازیابشون نقش ویزیتور داره نه قالب کن و قیمتشون هم لیست قیمت رسمی دارند در تمام کشور با برند خودشون و کلی هزینه برند سازی کردند نه اینکه شما تازه بری دم مغازه به مغازه دار برندو بشناسونی

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
حالا نمیدونم چقدر راجع به بازار یاببی شبکه ای اطلاع دارین دوست عزیز ولی تا جایی که من خبر کلا هدف بازار یابی شبکه بازار داغه برخلاف بازاریابی معمولی که هدف بازار گرم یا سرده
و اینکه 50 درصد کار یا بیشتر ساخت شبکه و سازمانه که درامد اصلی هم از اونجاست
وچ

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
بازاریابی شبکه ای یعنی تو پاچه کردن جنسای الکی گرون که یا بی کیفیتن و یا کیفیت بهتر از اون اجناس توی بازار با قیمتی ارزون تر با یه برند خیلی معروف موجوده .:general106::general403::general403:
جدیدا هم گیر دادن و پرزنت میکنن ! ول کن هم نیستن :D
هر جوری هم بخوای بهشون بفهمونی که این روش اشتباهه دلایل زیر رو میارن :
ما مجوز داریم ! - وزارت صنعت و معدن و اطلاعات و ... کنترلمون میکنه ==== در جواب باید بگم این همه شرکت و موسسه کلاهبردار با سابقه های قوی و سرمایه های خوب که کلاهبرداری کردن . کارشونم قانونی و با مجوز بوده ولی پشت پرده هدفشون انجام جرم هستش:general106:
هدف ما فروش کالاهای نا معروفه ! - خوب اصلا چه ربطی داره ! یکی از گزینه های مهم توی رقابت قیمت پایینه که اینا ماشاالله جنسایی که عرضه میکنن اصلا قابل مقایسه با برند های معروف نیست ولی قیمتشون بیشتره !:general505:
فلانی و x و y و ... به درآمد اینقدر میلیون در ماه رسیدن . شما کسی رو میتونی معرفی بکنی که با دست خالی به این درآمد رسیده باشه ؟! - خدا شاهده توی انحصاری ترین بازارها هم افراد موفق تعدادشون بیشتر از این نوع کسب و کاره !!!!:confused:
و ....
اینا رفتن سراغ قشر دانشجو و کسایی که بیشترشون تا حالا پول در نیووردن و با 4 عمل اصلی ریاضی ( :confused: ) جوری تظاهر به پول سازی میکنن که طرف هم فکر میکنه به این راحتیه و میتونه توی چند وقت به درآمد عجیب ماهی فلان قدر برسه . بقیه بیزینس من ها و کاسب ها هم اوسکلن :general309: و نمیفهمن که بازاریابی شبکه ای معجزه قرنه !:general209:
مغزه اعضاشونو شست و شو میدن و همشون مثل ضبط صوت در جواب هر سوال و مشکلی یه سری جمله های کلیشه ای و مشابه به هم تکرار میکنن !:eek:
یکی از بچه ها چند وقت قبل زنگ زده بود ( اولین نفر ) و مخواست پرزنت بکنه . گفتش عاقا بیا یه قرار بزاریم همو ببینیم و یه مورد کاری پیش اومده از طرف یه شرکت و ... ! منم گفتم باشه میام ببینم چه خبره . رفتم و دیدم تو پارک گروه گروه نشستن ! از همون جا دو هزاریم افتاد موضوع جالبی نیست :general602: . تو کافه که رفتیم
یه نفر اومد که پرزنت بکنه :general105: . از معرفی هم دیگه و چه ماشینی دوس داری شروع کرد :general509: منم فهیمدم چه خبره و الکی به حرفای طرف گوش میکردم :general607: آخره کارم با یه سری سوال و جوابایی ک بینمون رد و بدل شد خداروشکر کار بدون فحش و داد و بیداد تموم شد:mad: ! بد جوری رو مخم بودن
خلاصه کار خوبی نیست . :general210:

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
اگه از طرف اقای ***** ای حرام اعلام شدن شاید برای شرکت هایی که خارج از ایرانن ولی توی ایران فعالیت دارن مثل شرکتهای هرمی سابق وگرنه شرکت های ایرانی که شبکه کار میکنن چطوری از طرف وازرت صنایع و معادن بهشون مجوز دادن و حتی سایت هاشون هم نماد الکترونیک دارن و معتبر حساب میشن

باید خدمتتون عرض کنم فعالیت هاشون اونطور که مشخصه قانونیه
اتفاقا برای شرکتهای ایرانی فتوا دادن:
----------------------------------------------------------------------------------------
با سلام
۱۱ شرکت به طور رسمی با مجوز وزارت صنعت معدن تجارت مشغول بازایابی شبکه ای هستند.
سیستم درآمد زایی این شرکت ها به صورت خرید و فروش خود فرد و تیم فروشی که ایجاد کرده می باشد( نوع و پلن درآمد زایی هر شرکت متفاوت است اما به طور کلی از سود شرکت به صورت درصدی درآمد کسب می شود)
اما بازاریابی شبکه ای نه در مجلس قانونی دارد نه تبیعتا شورای نگهبان نظری ذر مورد آن بین کرده است
مسئله ی اصلی این است که بر خلاف کوئست هم محصول وجود دارد(محصول هم مصرفی است هم به قیمت)و جدا از بحث اشتغال زایی به تولید ملی و برند کردن آن کمک میکند
افراد زیادی مشغول به این کار هستند که چون مجوز وزارت را دیده اند پیش خودشان این فکر را می کنند که پس از لحاظ شرعی حلال نیز می باشد.
آیا درآمد حاصل از این شغل حلال است یا خیر؟؟

پاسخ حضرت آیت الله ***** ای
به طور کلى بازاريابى شبكه‌اى صورت شرعی ندارد و اين قبيل موارد بايد بر اساس قوانين مصوّب مجلس شورای اسلامی و مورد تأييد شورای محترم نگهبان باشد و در صورت نبود قانون هم لازم است از طريق مجاری قانونی اقدام شود.و کسب درآمد از این طریق اشکال دارد.
----------------------------------------------------------------------------------------------
توضیح:
نکته اول: در پاسخ هم اشاره شده که "بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ" شرعی نیست. و کسب درآمد از این راه اشکال داره.
نکته دوم: همین طور اشاره شده داشتن مجوز وزارت صنعت معدن تجارت هیچ مزیتی نیست. و ملاک، قوانين مصوّب مجلس شورای اسلامی و مورد تأييد شورای محترم نگهبان می باشد.

bayern_vahid

Registered User
لایک‌ها
469
همش چرت و پرته محضه
جالب اینجاست این شرکتها 10 سال پیش یه بار کلا زندگیها رو نابود کردن الان که نسل عوض شده دارن بازم به همون روشهای نخ نما شده کلاه ملتو ورمیدارن

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
یک حرف درستی که دوستمون اشاره کرد اینه که اکثرا کسایی وارد اینکار میشند که هوش اقتصادی خوبی ندارند و راحت گول بازی با اعداد و ارقام رو می خورند . من افراد زیادی رو دیدم که بدهکاری و ابروریزی پیش فک و فامیل تنها چیزی بوده که از این راه نصیبشون شده .
در مورد کیفیت هم مثلا شامپوهای یکی از همین شرکتا ساخت بلاروس هست .شامپوی تولیدی این کشور به نظرتون قابل مقایسه با شامپوی المانی هست که تازه قیمتش هم بیشتر از اونه ؟

wate

Registered User
لایک‌ها
94
رفتم و دیدم تو پارک گروه گروه نشستن !
سلام
چند وقت پیش از تو پارک رد میشدم دیدم یه گروه دختر و پسر دوره هم جمع شده بودن که احتمالا دانشجو بودن.
گفتنم شاید اردوی چیزی اومدن. اردو تو پارک!!:general707:
حالا حدس میزنم که حتما بازرایابی شبکه ای بوده یا کلاهبرداری مرموز.

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
من یکسالی هست دارم فعالیت میکنم. درآمدم از بابام بیشتر شده! کسانی که میان میگن کلاهبرداری و فلانه باید برید تو باقی بخش های زندگیشون ببینید اونجاها چیکارا کردن که این کارو میبرن زیر سوال! در ضمن میانگین تو خوده بیز که من فعالم به ازای هر ۲۰ تومن ۱ تومن پورسانته شماست. اینکار نه غیرقانونیه نه تو پاچه کنی! عرضه میخواد که همه کس نداره و میان میگن آااای فلانه و جنس هاش گرونه و حرام و لنگش درازه! من و ۱۰ تا از دوستام که با هم استارت زدیم به درآمد عالی رسیدیم چون پاش وایسادیم و کار کردیم و بجای غر زدن ۴ تا کتاب درست خوندیم کارمونو بردیم جلو! بجای ننه من غریبم و اتهام به بقیه درست کار کردن و یاد بگیریم بهتره;)

essi67

Registered User
لایک‌ها
96
بازاریابی شبکه ای شاید کسی ندونه در مرحله اول فکر کنن که مربوط شبکه های کامپیوتری یا همون اینترنتی باشه که کاملا اشتباست و اصلا اینطوری نیست و در واقع نوعی از عرضه کالا با کمک تبلیغات کلام به کلام و حذف واسطه های سنتی است که بهتره کمی تحقیق کنید و متوجه میشین

10 سال پیش فقط شرکت های خارجی بودن که ت ایران کار میکردن و همشون هم بازاریابی شبکه ای نبودن بلکه شرکت های هرمی بودن که خیلی تفاوت داره که کاملا موافقم و علاوه بر اینکه به اقتصاد لطمه میزد و سر خیلی ها رو کلاه گذاشت از جمله دادش خودم

و نمیدونم با اینکه اینا مجوز دارن و دارن کار میکنن بازم خیلیا میگن شرعی حرامه!!!!

نمیدونم چطوری حساب میکنید که میگین اونایی که علم اقتصادیه کمی دارن میان این کارو میکنن
اگه کسی کمی از رایضیات و تساعد اطلاعات داشته باشه می بینه که خیلی هم خوب میشه ولی باید زحمت کشید

من خودم طرفدار بازاریابی شبکه ای نیستم و به تازگی اطلاعت کسب کردم ولی بنظرم یکی از راهای رشد اقتصادی کشور میتونه همین بازاریابی شبکه ای باشه ولی به روش درست.
گاردهایی که جلوش گرفته میشه از روی اطلاعات کم و باورهای غلطه

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
بازاریابی شبکه ای شاید کسی ندونه در مرحله اول فکر کنن که مربوط شبکه های کامپیوتری یا همون اینترنتی باشه که کاملا اشتباست و اصلا اینطوری نیست و در واقع نوعی از عرضه کالا با کمک تبلیغات کلام به کلام و حذف واسطه های سنتی است که بهتره کمی تحقیق کنید و متوجه میشین

10 سال پیش فقط شرکت های خارجی بودن که ت ایران کار میکردن و همشون هم بازاریابی شبکه ای نبودن بلکه شرکت های هرمی بودن که خیلی تفاوت داره که کاملا موافقم و علاوه بر اینکه به اقتصاد لطمه میزد و سر خیلی ها رو کلاه گذاشت از جمله دادش خودم

و نمیدونم با اینکه اینا مجوز دارن و دارن کار میکنن بازم خیلیا میگن شرعی حرامه!!!!

نمیدونم چطوری حساب میکنید که میگین اونایی که علم اقتصادیه کمی دارن میان این کارو میکنن
اگه کسی کمی از رایضیات و تساعد اطلاعات داشته باشه می بینه که خیلی هم خوب میشه ولی باید زحمت کشید

من خودم طرفدار بازاریابی شبکه ای نیستم و به تازگی اطلاعت کسب کردم ولی بنظرم یکی از راهای رشد اقتصادی کشور میتونه همین بازاریابی شبکه ای باشه ولی به روش درست.
گاردهایی که جلوش گرفته میشه از روی اطلاعات کم و باورهای غلطه

دلیلش همونه که گفتید کسانی کمی از ریاضیات سر در میارن به این نتیجه میرسند که خوبه. اگر سوادشون کمی بیشتر بود متوجه میشدن که این کار یک کلاهبرداری بیش نیست.
این کار نه تنها یکی از راه های رشد اقتصادی کشور نیست بلکه کاملا برعکس، یکی از راه های فلج کردن و ویرانی اقتصاد کشور هست.

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
دلیلش همونه که گفتید کسانی کمی از ریاضیات سر در میارن به این نتیجه میرسند که خوبه. اگر سوادشون کمی بیشتر بود متوجه میشدن که این کار یک کلاهبرداری بیش نیست.
این کار نه تنها یکی از راه های رشد اقتصادی کشور نیست بلکه کاملا برعکس، یکی از راه های فلج کردن و ویرانی اقتصاد کشور هست.
داداش خوده شرکت بیز الان ۴ تا کارخونه زده و کلی کارگر استخدام کرده که هیچ! یسری جوونم بجا گوشه قهوه خونه نشستن اومدن از روابط اجتماعیشون استفاده میکنن دستشونو از جیب باباشون در آوردن کار میکنن! کدوم صنعت میتونست ۱۵۰ هزار تا آدم و بیاره سره کار درآمد خوب کسب کنن؟ امریکا از سال ۱۹۶۰ داره نتورک میکنه فلجه الان یا ما؟ شما که سوادت خوبه بیا بگو چرا فلج میکنهه؟؟؟

بالا