برگزیده های پرشین تولز

باشگاه بدنسازی مجازی pT

FITNESS یا HEAVY DUTY کدام ؟

  • FITNESS (بدن سازی به صورت کم حجم، ورزشی سازنده و مکمل ورزش های دیگر)

  • HEAVY DUTY ( بدن سازی به صورت حرفه ای، حجیم ساخت بدن و کار قدرتی)


Results are only viewable after voting.

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
تاریخ عضویت
6 ژانویه 2006
نوشته‌ها
1,050
لایک‌ها
32
سلام دوستان من یه خورده گرفتارم تین مقاله رو میزارم:

هفت روش براي زيبايي اندام

در نظر گرفتن اهداف کوچک و قابل اجرا ، روشي بسيار موثر تر از پيروي از برنامه‌هاي سخت براي دست يافتن به اهداف بسيار بزگ است.
براي اينکه اندامتان تغيير قابل ملاحظه‌اي پيدا کند ، لازم نيست که حتما به اندازه يک دونده ماراتن‌ بدويد و يا از يک کوه بلند بالا برويد.
در واقع توصيه مي‌کنيم براي رسيدن به تناسب اندام هيچ‌گاه يک مرتبه به ورزش سنگين نپردازيد، بلکه قدم به قدم پيش برويد.
اين کار علاوه بر تضمين رسيدن به يک اندام متناسب ، باعث اعتماد به نفس شما هم مي‌شود. درنظر گرفتن اهداف کوچک ، يک روش بسيار موثر براي سوزاندن چربي و داشتن عضلات خوش‌فرم و خوش‌تراش است.
ما 7 هدف کوچک اما مفيد و موِثر را به شما توصيه مي‌کنيم که با انجام آنها ، شما مي‌توانيد اندامي زيبا و متناست داشته باشيد.

1- طناب‌زدن بدون وقفه به مدت 10 دقيقه:
فوايد: اين حرکت که معمولا در مدارس ابتدايي براي کودکان درنظر گرفته مي‌شود، علاوه برسوازندن بيش از 100 کالري، باعث تناسب بازوها و پاهاي شما مي‌شود. در ضمن، طناب‌زدن، افزايش چالاکي، توازن و توان شما را هم به‌دنبال دارد. اين حرکت را طبق برنامه‌ زير، سه بار در روز انجام دهيد.


برنامه


هفته اول: بدون طناب ، 1 تا 2 دقيقه درجا بپريد. سپس طناب را برداريد و در هر بار چرخش طناب، يک جهش بر پاي راست و يک جهش بر پاي چپ انجام دهيد. اين نوع طناب‌زدن را يک دقيقه ادامه دهيد. سپس طوري طناب بزنيد که با هر چرخش طناب بر روي يک پايتان بپريد و اين حرکت را نيز 2 دقيقه انجام دهيد.

هفته دوم تا چهارم: پرش‌هاي سريع (يک پرش در هر ثانيه) به‌مدت 5 تا 10 ثانيه را به برنامه قبلي‌تان اضافه کنيد. 10 تا 20 ثانيه بين هر سري پرش استراحت کنيد. براي شروع، 6 بار اين حرکت را تکرار کنيد و به‌تدريج تا 12 سري حرکت افزايش دهيد.

هفته پنجم تا هشتم: 3 تا 5 دقيقه بدون استراحت، طناب بزنيد. به‌تدريج اين ميزان را در هر بار 30 تا 60 ثانيه اضافه کنيد تا به مرز 10 دقيقه برسيد.

2- حرکت شناي مردانه انجام دهيد
فوايد: علاوه بر دست‌ها، تمام بالاتنه‌تان را به‌کار مي‌گيرد.


برنامه


1) بر روي را‌ه‌پله زانو بزنيد، دست‌هاي خود را 2 يا 3 پله بالاتر از زانوهايتان بگذاريد. سپس به آهستگي آرنج‌هايتان را‌ تا کنيد و قفسه سينه‌تان را پايين بياوريد تا به پله برسد. اين حرکت شنا را 5 تا 10 بار و يک روز در ميان انجام دهيد تا به‌تدريج برايتان آسان شود.
2) در اين مرحله، ديگر لازم نيست با کمک پله‌ها شنا بزنيد! روي زمين مسطح زانو بزنيد به‌طوري که زانوهايتان کنار هم باشد، سپس دست‌هايتان را که به اندازه عرض شانه‌هايتان از هم باز شده است، بر روي زمين قرار دهيد. در همان حالي که زانوهايتان روي زمين تا شده است، 5 تا 10 حرکت شنا را يک روز در ميان انجام دهيد.
3) هنگامي که اين حرکت نيز برايتان آسان شد، زانوهايتان را از زمين برداريد و پاهايتان را صاف کنيد تا تنها تکيه‌گاهتان بر روي زمين‌، پنجه پاها و کف دستانتان باشد. به آهستگي بدنتان را به‌طرف زمين ببريد به‌طوري که آن خط مستقيمي که از پاشنه‌هاي پايتان تا سرتان ايجاد شده همچنان حفظ شود. به اين مي‌گويند يک شناي مردانه! آن‌قدر تمرين کنيد تا بتوانيد 10 حرکت شناي مردانه پشت سر هم انجام دهيد. قبل از اينکه به اين مرحله برسيد، اگر خسته شديد، مي‌توانيد زانوهايتان را روي زمين بگذاريد و حرکت را ادامه دهيد.
3- 5 کيلومتر بدويد
فوايد: حدود 350 کالري خواهيد سوزاند (براساس سرعت 16 کيلومتر در ساعت) و پاهايتان را قوي و متناسب خواهيد کرد.


برنامه


وحشت نکنيد. به پايان رساندن يک مسافت 5 کيلومتري، حتي براي دوندگان هم در ابتدا يک هدف بزرگ است اما طراحي برنامه، به‌گونه‌اي است که به‌تدريج پيشرفت کنيد تا زماني که به آمادگي کامل برسيد و بتوانيد 5 کيلومتر را تمام کنيد.

هفته اول: 5 دقيقه پياده‌روي کنيد و سپس 2 دقيقه بدويد. اين روش را تکرار کنيد تا مسافت 6.1 کيلومتر را طي کنيد. اين کار را 3 روز در هفته انجام دهيد.

هفته دوم: 3 تا 4 دقيقه پياده‌روي کنيد و سپس 3 تا 4 دقيقه بدويد اين روش را تکرار کنيد. تا در مجموع مسافت 1.5 تا 3 کيلومتر را طي کرده باشيد. اين روش دويدن را نيز 3 بار در هفته انجام دهيد.

هفته سوم: 1 دقيقه پياده‌روي کنيد و 5 دقيقه بدويد، اين روش را نيز تا رسيدن به 3 کيلومتر تکرار کنيد و باز هم 3 بار در هفته بدويد.

هفته چهارم: 3 تا 5 کيلومتر در يک روز و 3 روز در هفته بدويد.

هفته پنجم: مانند هفته چهارم 3 تا 5 کيلومتر در هر روز و 3 روز در هفته بدويد.

هفته ششم: اکنون مي‌توانيد هر روز 5 کيلومتر را به آساني بدويد.

4- خود را از ميله بارفيکس بالا بکشيد
فوايد: باعث تقويت بازوها، شانه‌ها و عضلات بالاي پشتتان مي‌شود.


برنامه


بارفيکس از آن ورزش‌هايي است که به‌خاطر سختي‌اش ، همه از آن فرار مي‌کنند و معمولا در امتحانات ورزش مدرسه و دانشگاه‌ها ، پايين‌ترين نمرات را نصيب آدم مي‌کند. اگر شما طبق برنامه عمل کنيد ، اين حرکت براي شما خيلي آسان‌تر خواهد شد.
1) يک صندلي در زير ميله بارفيکس قرار دهيد. روي صندلي بايستيد و سپس ميله بارفيکس را طوري بگيريد که دستانتان به اندازه عرض شانه‌هايتان باز و کف دستتان به طرف مخالف صورتتان باشد. حالا خود را بالا بکشيد تا چانه‌تان به بالاي ميله برسد و هم‌زمان با بالاکشيدن نفس خود را بيرون بدهيد. سپس با شروع تنفس بعدي به پايين برويد تا پايتان به صندلي برسد. 30 ثانيه تا 1 دقيقه استراحت کنيد و مجددا حرکت را تکرار کنيد. براي شروع، 2 تا 3 بار حرکت خوب است ولي به‌تدريج که قوي‌تر مي‌شويد، بر تعداد حرکات اضافه کنيد.

2) هنگامي که توانستيد 5 بار پشت سر هم خود را با کمک صندلي از ميله بارفيکس بالا بکشيد (بارفيکس بزنيد)، صندلي را از زير پايتان برداريد و خودتان را کاملا بالا بکشيد.

5-يک حرکت تعادلي يوگا را ياد بگيريد
فوايد: تنه‌تان را مستحکم مي‌کند و انعطاف‌پذيري و قدرت بالاتنه‌تان را افزايش مي‌دهد.


برنامه


1) پاهايتان را به هم بچسبانيد و بايستيد، دست‌هايتان را به‌طرف سقف بالا بکشيد. پاشنه‌هايتان را بلند کنيد و بر روي پنجه پاهايتان بايستيد، سپس به آهستگي زانوهايتان را تا کنيد تا باسنتان به 3 سانتي‌متري پاشنه‌هاي پايتان برسد. در طي انجام اين حرکت پشتتان بايد کاملا صاف باشد. اگر حفظ تعادل در اين مرحله برايتان سخت است، يک لوله چوبي را زير پايتان قرار دهيد تا برايتان راحت شود.
2) سپس زانوهايتان را از هم باز کنيد و کف دست‌هايتان را که به اندازه عرض شانه‌هايتان از هم باز است را روي زمين و در 30 سانتي‌متري پاهايتان بگذاريد: انگشت‌هايتان را از هم باز کنيد به‌طوري که انگشت وسطي‌تان به‌طرف جلو باشد.
3) در اين مرحله آرنج‌هايتان را تا کنيد تا آرنج‌هايتان زير زانوهايتان قرار بگيرد. نگاهتان را مستقيم به جلو حفظ کنيد.
4) همان‌طور که انگشتان پايتان روي زمين است، تنه‌تان را به‌‌طرف جلو بکشيد و سپس پاهايتان را در حالي که آرنج‌هايتان مختصري تا شده است و تمام وزنتان بر روي دست‌هايتان متمرکز شده، از زمين بلند کنيد. قبل از انجام اين کار، يک بالش يا تشک جلوي خود بگذاريد تا در صورتي که به طرف جلو افتاديد ، آسيب نبينيد. اين حرکت را آن‌قدر تکرار کنيد تا بتوانيد 30 ثانيه در حال تعادل بر روي دستانتان بمانيد.

6- سرعت دويدن خود را افزايش دهيد
فوايد: 1 کيلومتر دويدن سريع‌تر، مي‌تواند ميزان مصرف کالري را تا نزديک به 30 درصد افزايش دهد.


برنامه 10 هفته‌اي


هفته اول: با سرعت معمولي که برايتان راحت است. 3 روز در هفته بدويد و يا در فواصل آن پياده‌روي کنيد.

هفته دوم: فواصلي را که در زير گفته مي‌شود به برنامه معمول دويدنتان اضافه کنيد: با دويدن معمولي به مسافت 1 کيلومتر شروع کنيد، 1 کيلومتر بعدي را به اين صورت بدويد؛ 30 ثاينه سريع و سپس يک دقيقه معمولي بدويد. سپس با يک کيلومتر دويدن معمولي، خود را سرد کنيد. اين برنامه را يک روز در هفته انجام دهيد و 2 روز ديگر در هفته همان برنامه دويدن / پياده‌روي هفته اول را انجام دهيد.

هفته سوم: برنامه هفته اول را تکرار کنيد.

هفته چهارم: براي افزايش قدرت و استقامت‌ پاهايتان از يک تپه يا مسير سربالايي به‌طرف بالا بدويد. اين تپه يا مسير سربالايي بايد طوري باشد که بالا دويدن از آن 45 تا 60 ثانيه براي شما طول بکشد (اگر تردميل‌‌داريد، آن‌را بر روي شيب 3 تا 4 درصد تنظيم کنيد.)
روش انجام کار به اين صورت است: براي گرم‌کردن خود، يک کيلومتر بر روي زمين صاف بدويد. سپس از مسير شيب‌دار يا تپه بالا بدويد و بعد به‌تدريج سرعت خود را کم کنيد، 2 دقيقه استراحت کنيد و 2، 3 بار ديگر دويدن از سربالايي را تکرار کنيد. خود را با دويدن آهسته‌تر روي زمين صاف، سرد کنيد. اين تمرين را يک بار در هفته، علاوه بر برنامه دويدن / پياده‌روي در روزهاي دگير، انجام دهيد.

هفته پنجم: برنامه هفته اول را تکرار کنيد.

هفته ششم: برنامه هفته دوم را تکرار کنيد.

هفته هفتم:برنامه هفته اول را تکرار کنيد.

هفته هشتم: برنامه هفته چهارم را تکرار کنيد.

هفته نهم: برنامه هفته اول را تکرار کنيد.

هفته دهم: برنامه هفته دوم را تکرار کنيد.

7- يک روز تمام پياده‌روي کنيد (15 تا 25 کيلومتر)
فوايد: بيش از 1500 کالري خواهيد سوزاند، پاها، دست‌ها و پشتتان تقويت مي‌شود و بر چالاکي، توازن و سرعت شما افزوده خواهد شد.


برنامه


مسافت: هر هفته 2 ساعت پياده‌روي کنيد (حدود 10 کيلومتر.) در دفعات بعدي هر بار 20 تا 30 دقيقه به برنامه‌تان اضافه کنيد تا به 4 ساعت برسد.

سطح شيب‌دار: در مسيرهاي سربالايي پياده‌روي کنيد. يا اگر تردميل در دسترس داريد، شيب آن را به 5 تا 7 درصد افزايش دهيد و 5 دقيقه راه برويد، سپس در شيب 3 درصد 3 دقيقه راه برويد. اين فواصل را 8 تا 10 بار در يک روز از هفته تکرار کنيد.


منيع : جام‌جم آنلاين
 

masoud1990

Registered User
تاریخ عضویت
8 دسامبر 2005
نوشته‌ها
87
لایک‌ها
0
سلام من 15سالمه یکم تا قسمتی زیاد اضافه وزن دارم قد 167 من کلا تپل بودم اما بعد از اینکه سرو کارم با کامپیوتر افتادو العان هم که دیگه باید روزی 8-7 ساعت یک جا بشینم میخواستم برم بدن سازی اما خودم بیشتر دوست دارم پاورلیفتینگ کار کنم چون استعدادش رو دارم اول اگه میشه یه برنامه بدن سازیبه من بدید اگه مقدوره برای استید و اگه میشه یکمی در مورد پاورلیفتینگ منو راهنمایی کنید
 

Seday paye ab

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
2 جولای 2005
نوشته‌ها
50
لایک‌ها
1
محل سکونت
كرمان
بنده 16 ساله با 178سانت قد و 70 كيلو وزن با دو سال سابقه كار يه برنامه حرفه اي مي خواستم
روي بازو هم تاكيد خاصي دارم يه برنامه براي حجم از آقايون
لاهيج
roje_aria

ببخشيد ها:blush:
 

mehran_p

Registered User
تاریخ عضویت
23 فوریه 2006
نوشته‌ها
64
لایک‌ها
1
با سلام خدمت اساتید
من 18 سالمه با 170 قد و 55 وزن :(
چند بارم تجربه نا موفق بدنسازی داشتم
حاضرم هر کاری بکنم :happy: که به یه وزن و قد مناسب (عالی )برسم
اگه دوستان لطف کنید و یه برنامه بدنسازی و یه برنامه غذایی و یه لیست از قرصهایی که می تونه به من کمک کنه بدید ممنون میشم
با تشکر
 

Troy

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
1 فوریه 2006
نوشته‌ها
120
لایک‌ها
0
به نقل از Troy :
سلام دوستان

من حدودا یک سال هست که بدنسازی کار میکنم ( هفته ای 3 روز) و 18 سال هم دارم.:cool:
به نظرتون، می تونم یه مقدار سنگین تر کار کنم؟ یعنی مثلا 4 روز در هفته برم و وزنه های سنگین تری بزنم؟:f34r:
آیا احتمال داره که هنوز جای رشد برای من باشه و با سنگین تر کار کردن، مانع رشد بشه؟:blink:

البته یه دو سه هفته ای 4 روز در هفته کار کردم، اما فکرکنم برام یک کم زیاده، اما 3 روز هم کمه!:blink:
به نظرتون باید چی کار کنم؟ یا کجای کار ایراد داره؟

بالاخره ما 4 روز بریم یا 3 روز؟
وزنه کم بزنم یا زیاد؟


؟؟؟:wacko:
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
به نقل از Troy :
بالاخره ما 4 روز بریم یا 3 روز؟
وزنه کم بزنم یا زیاد؟


؟؟؟:wacko:
خوب از نظر سنی شما جای رشد داری هنوز , هفته ای 4 جلسه مشکلی نداره فق ط سعی کن هر جلسه بیشتر از نیم ساعت نشه .

و به خاطر گرمای هوا و از دست رفتن اب بدن , سعی کن موقع تمرین , اب زیاد بخوری.

البته با احترامی که برای اساتید در اینجا قائل هستم بعضی از فرمایشاتشون رو اصلا نمی پذیرم .

من شاید 2 سال سابقه ی بدنسازی داشته باشم ولی از خیلی از قهرمانان در این رشته اطلاعات کسب کردم.
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
کالری چیست؟

از نظر کارشناسان فیزیک, مقدار انرژی است که اگر , به یک گرم اب اضافه کنیم, یک درجه ی سانتیگراد حرارت انرا بالا میبرد

در علم پزشکی, یک واحد چاق زایی هست و هر 7700 واحد از ان , اگر بیشتر از نیاز در یافت شود, میتواند یک کیلو چربی در بدن بسازد.

ما شش گروه غذایی اصلی داریم:

1-هر 100 گرم کربوهیدرات--------------دارای 400 کالری

2-هر 100 گرم پروتئین---------------دارای 400 کالری

3-هر 100 گرم چربی---------------دارای 900 کالری

4-هر 100 گرم ویتامین-------------دارای 0 کالری

5-هر 100 گرم اب و املاح-----------دارای 0 کالری

بنابراین, یک گرم پروتئین مساویه با 4 کالری
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
جدول وزن و کالری روزانه خانمها

قد(سانتیمتر)-----------------وزن(کیلو)-----------------کالری مصرفی

---148-------------------------48---50------------------1200---1500

---151-------------------------18---53------------------1260---1575

---154-------------------------50---55------------------1320----1650

---157-------------------------52---58------------------1380---1725

---160-------------------------54---60------------------1440---1800

---163-------------------------56---63------------------1500---1875

---166-------------------------59---65------------------1560---1950

---169-------------------------61---68------------------1620---2025

---172-------------------------62---70------------------1680---2100

---175-------------------------65---73------------------1740---2175

---178-------------------------68---75------------------1800---2250

---181-------------------------70---78------------------1860---2325

---184-------------------------72---80------------------1920---2400
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
جدول وزن و کالری روزانه اقایان


قد(سانتیمتر)-----------------وزن(کیلو)-----------------کالری مصرفی

---157-------------------------57---63------------------1520---1900

---160-------------------------60---66------------------1585---1980

---163-------------------------62---69------------------1650----2065

---166-------------------------65---72------------------1715---2145

---169-------------------------67---74------------------1780---2230

---172-------------------------70---77------------------1850---2310

---175-------------------------72---80------------------1915---2400

---178-------------------------75---83------------------1980---2475

---181-------------------------77---85------------------2045---2560

---184-------------------------80---88------------------2110---2640

---187-------------------------82---91------------------2180---2725

---190-------------------------85---94------------------2245---2800
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
کالری مصرفی طی یک ساعت برای انسان 70 کیلو گرمی

نوع فعالیت در روز---------------کالری مصرفی

خوابیدن70

دراز کشیدن80

نشستن100

انجام کار دستی110

ایستادن120

رانندگی120

ظرفشویی135

خیاطی135

شست و شوی لباس بادست150

اشپزی150

نرمش170

روفتن با جارو دستی170

پیاده روی170

راه رفتن کند180

تعمیر لوازم منزل185

گردگیری190

پاک کردن پنجره195

اتو کشی200

همبازی شدن با بچه ها200

دوچرخه سواری200

بازی گلف200

مرتب کردن تختخواب250

قالیبافی240

باغبانی240

چمن زدن با دستگاه250

روفتن با جارو برقی270

پینگ پنگ275

استفاده از اره برقی290

قدم زدن300

پارو کردن برف300

انجام کارهای سخت خانگی300

رقصیدن300

چمن زدن با قیچی300

رژه ی نظامی310

تمیز کردن کف اتاق350

تنیس350

بدمینتون350

والیبال350

عملگی ساختمان360

شستوشوی ماشین380

بیل زدن390

پرورش اندام400

بالارفتن از پله500

پارو زدن قایق400

شنا اهسته400

دوچرخه سواری با سرعت400

کلنگ زدن420

اسب سواری سریع470

قدم زدن تند480

تنیس یکنفره470

شمشیر بازی500

باغبانی سخت500

هند بال550

فوتبال550

شنا سرعت متوسط550

دوچرخه سواری سریع600

اسکی600

کشتی1350
 

XONIX_JAM

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 ژانویه 2006
نوشته‌ها
146
لایک‌ها
0
محل سکونت
TABRIZ
به علت مشكلي كه اي ديم پيدا كرده بود دير خدمتتون رسيدم
به بزرگواري خودتون ببخشيد

واقعا دست شما درد نكنه
اصلا چنين انتظاري نداشتم كه از اينجا چنين استفادهاي بكنم
من از اساتيد محترم اين بخش كمال تشكر و قدر داني رو دارم و اميدوارم
بتونم از شرمندگي شما در بيام

حالا كه به من رو دادين ديگه ول كن اين بخش نيستم
(البته ميدونم كلا درد سرم)

براساس تاريخ پستها سوالاتم مطرح ميكنم

اقاي roje_aria79 واقعا تشريح شمارو درك كردم اخه من
مهندسي علوم دامي تموم كردم و اين جرياني كه شما فرموديد
با كمي فرق تو دام هم داريم(فيزيولوژي دام تقريبا شبه انسانه)
حالا با اينكه اساتيد مخالف مصرف تستوسترون هستند من خودم
اثرات مثبت و منفي اونو تو دام ديدم.
1=ايا من ميتونم با مصرف دوز كم اين هورمون هم به منظورم نزديك بشم
و هم از اثرات شديد (منفي) اين هورمون به دور باشم؟
2=تو هفته نامه البرز در مورد هورموني به نام اومنادرن خوب صحبت شده
به نظر شما مصرفش خوبه و مورد دوره پاك سازي بهد مصرف هورمون يه
توضيحي لطف كنيد روش هم بفرماييد ممنون ميشم و اين دوره مهمه؟؟؟

جناب اقاي lahij_web از زحمات شما و توجه تون ممنونم ولي نمي دونم كه
چطور ازتون تشكر كنم چون واقعا منو نسب به بدن سازي دلگرم كرديد
از برنامه اي كه ارائه كردين هم خيلي خوشم اومد عالي بود.
از بابت تغذيه و محلول هم ايول به شما كه من خجالت كشيدم بپرسم اما شما
نپرسيده جواب دادين.
در ضمن شما سروري من كوچيكتم و برام افتخاري خودموني شدن با شما.
حتما نتايجو خدمتون عرض خواهم كرد.

مدير محترم اقاي hamedsullivan از توجه و پيگيري شما هم متشكرم
ولي احساس ميكنم موضوع بنده تازه وارد باعث كمي كم رنگ شدن رابطه
دوستي بين اساتيد محترم اين بخش شده كه من خودم واقعا از اين موضوع
تعجب كردم و اصلا راضي نيستم به خاطر طرح سوالي از جانب بنده اين رابطه
سست بشه.
اصلا اقايون شكم بنده قربون اون محبتتون ,قابل نداره


بازم ممنون
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
به نقل از XONIX_JAM :
مدير محترم اقاي hamedsullivan از توجه و پيگيري شما هم متشكرم
ولي احساس ميكنم موضوع بنده تازه وارد باعث كمي كم رنگ شدن رابطه
دوستي بين اساتيد محترم اين بخش شده كه من خودم واقعا از اين موضوع
تعجب كردم و اصلا راضي نيستم به خاطر طرح سوالي از جانب بنده اين رابطه
سست بشه.
اصلا اقايون شكم بنده قربون اون محبتتون ,قابل نداره


بازم ممنون
نه دوست عزیز , مگه 5 سالمونه که قهر کنیم .فقط یه بحث دوستانه بود.

من فقط نظر خودم و شنیده ها و تجربیاتم رو میگم , خوب چون به نتیجه هم رسیدم در اثباتشون پافشاری میکنم.

به هر حال این رشته , طوری هستش که بعد از یه مدتی , هر کسی مربیه خودش میشه.

ممکنه , برنامه ای که به من میسازه برای دیگری خوب نباشه ولی خوب یه سری اصول هست که در تمامی برنامه ها باید رعایت بشه.


در ضمن سعی میکنم این هفته یه صحبتی با دوست خوبم , مهراب فاطمی بکنم و یه سری از صحبتهاشو اینجا بذارم.

موفق باشین.
 

masoud1990

Registered User
تاریخ عضویت
8 دسامبر 2005
نوشته‌ها
87
لایک‌ها
0
salam doostan lotfan age mitooid javabe poste habliye ma too safheye ghabli ro begid lotfan
 

roje_aria79

Registered User
تاریخ عضویت
21 فوریه 2006
نوشته‌ها
3,518
لایک‌ها
19
محل سکونت
In The Stars
به نقل از XONIX_JAM :
به علت مشكلي كه اي ديم پيدا كرده بود دير خدمتتون رسيدم
به بزرگواري خودتون ببخشيد
واقعا دست شما درد نكنه
اصلا چنين انتظاري نداشتم كه از اينجا چنين استفادهاي بكنم
من از اساتيد محترم اين بخش كمال تشكر و قدر داني رو دارم و اميدوارم
بتونم از شرمندگي شما در بيام
حالا كه به من رو دادين ديگه ول كن اين بخش نيستم
(البته ميدونم كلا درد سرم)
براساس تاريخ پستها سوالاتم مطرح ميكنم
اقاي roje_aria79 واقعا تشريح شمارو درك كردم اخه من
مهندسي علوم دامي تموم كردم و اين جرياني كه شما فرموديد
با كمي فرق تو دام هم داريم(فيزيولوژي دام تقريبا شبه انسانه)
حالا با اينكه اساتيد مخالف مصرف تستوسترون هستند من خودم
اثرات مثبت و منفي اونو تو دام ديدم.
1=ايا من ميتونم با مصرف دوز كم اين هورمون هم به منظورم نزديك بشم
و هم از اثرات شديد (منفي) اين هورمون به دور باشم؟
2=تو هفته نامه البرز در مورد هورموني به نام اومنادرن خوب صحبت شده
به نظر شما مصرفش خوبه و مورد دوره پاك سازي بهد مصرف هورمون يه
توضيحي لطف كنيد روش هم بفرماييد ممنون ميشم و اين دوره مهمه؟؟؟
جناب اقاي lahij_web از زحمات شما و توجه تون ممنونم ولي نمي دونم كه
چطور ازتون تشكر كنم چون واقعا منو نسب به بدن سازي دلگرم كرديد
از برنامه اي كه ارائه كردين هم خيلي خوشم اومد عالي بود.
از بابت تغذيه و محلول هم ايول به شما كه من خجالت كشيدم بپرسم اما شما
نپرسيده جواب دادين.
در ضمن شما سروري من كوچيكتم و برام افتخاري خودموني شدن با شما.
حتما نتايجو خدمتون عرض خواهم كرد.
مدير محترم اقاي hamedsullivan از توجه و پيگيري شما هم متشكرم
ولي احساس ميكنم موضوع بنده تازه وارد باعث كمي كم رنگ شدن رابطه
دوستي بين اساتيد محترم اين بخش شده كه من خودم واقعا از اين موضوع
تعجب كردم و اصلا راضي نيستم به خاطر طرح سوالي از جانب بنده اين رابطه
سست بشه.
اصلا اقايون شكم بنده قربون اون محبتتون ,قابل نداره
بازم ممنون
دوست عزیز خوشحالم که تونستم کمکی بکنم در مورد هورمون تستستورون به نظر من می تونید از مکمل هایی که باعث تحریک مقدار اون در بدن می شوند استفاده کنید مثل : نورو آندرستندیون(امیدوارم درست نوشته باشم) که اینها باعث افزایش کار غدد و ترشح بیشتر این هورمون در بدن میشوند.
در ضمن همونطوری که hamedsullivanعزیز گفتند این مسائل یک اختلاف سلیقس که مشکلی ایجاد نمیکنه و ماکه بچه نیستیم .
از hamedsullivanعزیز تقاضا دارم اگر لطف کنند و به علت اینکه خودم را در حد یک مربی نمیبینم و تقاضای یک از دوستان Seday paye abکه خواستار برنامه بدنسازی شدند ایشون به جای من زحمت اینکار را بکشند .
 

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
تاریخ عضویت
6 ژانویه 2006
نوشته‌ها
1,050
لایک‌ها
32
با تشکر از آقا حامد که زحمت کشیدن:

=-=-=-=-=-=-=-=-=

اگر مى خواهيد بالاتنه قوى و متناسب داشته باشيد بايد عضلات شكم را قوى كنيد. با داشتن عضلات شكمى قوى راست قامت بوده و محكم و زيبا قدم برمى داريد. براى اين منظور ۱۵ دقيقه در۴ روز از هفته را به تمرينات زير اختصاص دهيد.

چرخيدن به شكل مورب:

از توپ هاى طبى كه در حدود ۱كيلو و ۳۶۰ گرم وزن دارد يا توپى مثل توپ واليبال استفاده كنيد. نخست روى زمين بنشينيد و توپ را در يك طرف از خود قرار دهيد زانوانتان را خم كرده به هم بچسبانيد و كف پاهايتان را روى زمين بگذاريد از مفصل ران به عقب كمى خود را متمايل كنيد تاجايى كه احساس كنيد عضلات شكم تان سفت و محكم شده است در اين زمان توپ را با دو دست خود برداريد و در طرف راست خود نگه داريد و عدد يك را بشماريد در اين لحظه بايد پشت دست خود را راست و مستقيم نگه داريد.
در مرحله بعد به آرامى توپ را به بالاى شكم برده و دوباره بشماريد سپس توپ را به طرف چپ خود برده و بشماريد دوباره توپ را به طرف وسط برده و سپس به سمت راست اين كار را ۸ تا ۱۲ بار تكرار كنيد و هرماه دوبار ديگر به تعداد اين حركات اضافه نماييد.

زانوهاى بالا با پرس توپ:

روى زمين به پشت بخوابيد و توپ را در ميان زانوان خود بگذاريد با انگشت دو دست زير سر حالت بالشت قرار دهيد پاها را از زمين بلند كرده و در اين حالت توپ را محكم در ميان زانوان خود نگه داريد. سپس عضلات شكم را محكم كرده و سرتان را به همراه شانه هاى خود از زمين بلند كنيد مراقب باشيد كه دراين مرحله به گردن تان فشار زيادى وارد نشود. اين حركات را آرام و آهسته ۸ تا ۱۲ بار تكرار كنيد.

پرس سه قسمتى:

در حالى كه روى زمين به پشت خوابيده ايد و زانوانتان خميده است توپى را بالاى سينه خود قرار دهيد سپس عضلات شكم را سفت كرده شانه ها را بالا آوريد و دستتان را به طرف جلو بكشيد و بشماريد.
پس از آن توپ را به بالاى سر برده و بشماريد سپس توپ را به عقب برده و بالاى سينه تان قرار دهيد در مرحله بعد سر و شانه ها را پايين آورده و ۸ تا ۱۲ بار اين حركت را انجام دهيد.
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
به نقل از bAbAk_king :
با تشکر از آقا حامد که زحمت کشیدن:

=-=-=-=-=-=-=-=-=

اگر مى خواهيد بالاتنه قوى و متناسب داشته باشيد بايد عضلات شكم را قوى كنيد. با داشتن عضلات شكمى قوى راست قامت بوده و محكم و زيبا قدم برمى داريد. براى اين منظور ۱۵ دقيقه در۴ روز از هفته را به تمرينات زير اختصاص دهيد.

چرخيدن به شكل مورب:

از توپ هاى طبى كه در حدود ۱كيلو و ۳۶۰ گرم وزن دارد يا توپى مثل توپ واليبال استفاده كنيد. نخست روى زمين بنشينيد و توپ را در يك طرف از خود قرار دهيد زانوانتان را خم كرده به هم بچسبانيد و كف پاهايتان را روى زمين بگذاريد از مفصل ران به عقب كمى خود را متمايل كنيد تاجايى كه احساس كنيد عضلات شكم تان سفت و محكم شده است در اين زمان توپ را با دو دست خود برداريد و در طرف راست خود نگه داريد و عدد يك را بشماريد در اين لحظه بايد پشت دست خود را راست و مستقيم نگه داريد.
در مرحله بعد به آرامى توپ را به بالاى شكم برده و دوباره بشماريد سپس توپ را به طرف چپ خود برده و بشماريد دوباره توپ را به طرف وسط برده و سپس به سمت راست اين كار را ۸ تا ۱۲ بار تكرار كنيد و هرماه دوبار ديگر به تعداد اين حركات اضافه نماييد.

زانوهاى بالا با پرس توپ:

روى زمين به پشت بخوابيد و توپ را در ميان زانوان خود بگذاريد با انگشت دو دست زير سر حالت بالشت قرار دهيد پاها را از زمين بلند كرده و در اين حالت توپ را محكم در ميان زانوان خود نگه داريد. سپس عضلات شكم را محكم كرده و سرتان را به همراه شانه هاى خود از زمين بلند كنيد مراقب باشيد كه دراين مرحله به گردن تان فشار زيادى وارد نشود. اين حركات را آرام و آهسته ۸ تا ۱۲ بار تكرار كنيد.

پرس سه قسمتى:

در حالى كه روى زمين به پشت خوابيده ايد و زانوانتان خميده است توپى را بالاى سينه خود قرار دهيد سپس عضلات شكم را سفت كرده شانه ها را بالا آوريد و دستتان را به طرف جلو بكشيد و بشماريد.
پس از آن توپ را به بالاى سر برده و بشماريد سپس توپ را به عقب برده و بالاى سينه تان قرار دهيد در مرحله بعد سر و شانه ها را پايين آورده و ۸ تا ۱۲ بار اين حركت را انجام دهيد.
ممنون از شما , یه نکته در مورد حرکت شکم که لازم میدونم بگم اینه که:

در موقع انجام حرکت شکم, حتما ,زبونتون رو به سقف دهانتون بچسبونید این کار باعث میشه به ستون فقراتتون اسیب نرسه
 

roje_aria79

Registered User
تاریخ عضویت
21 فوریه 2006
نوشته‌ها
3,518
لایک‌ها
19
محل سکونت
In The Stars
به نقل از hamedsullivan :
ممنون از شما , یه نکته در مورد حرکت شکم که لازم میدونم بگم اینه که:

در موقع انجام حرکت شکم, حتما ,زبونتون رو به سقف دهانتون بچسبونید این کار باعث میشه به ستون فقراتتون اسیب نرسه
hamedsullivanجان این بحث زبون را نگرفتم یعنی که چه ؟
 

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
16 دسامبر 2005
نوشته‌ها
6,664
لایک‌ها
137
سن
44
محل سکونت
on the road
به نقل از roje_aria79 :
hamedsullivanجان این بحث زبون را نگرفتم یعنی که چه ؟
موقعی که شما در حرکت شکم به بالا و پایین میرین هنگامی که نفس میگیرید, زبون باید به سقف دهان چسبیده باشه,

در غیر اینصورت به کمر , اسیب میرسه.
 

masoud1990

Registered User
تاریخ عضویت
8 دسامبر 2005
نوشته‌ها
87
لایک‌ها
0
سلام من 15سالمه یکم تا قسمتی زیاد اضافه وزن دارم قد 167 من کلا تپل بودم اما بعد از اینکه سرو کارم با کامپیوتر افتادو العان هم که دیگه باید روزی 8-7 ساعت یک جا بشینم میخواستم برم بدن سازی اما خودم بیشتر دوست دارم پاورلیفتینگ کار کنم چون استعدادش رو دارم اول اگه میشه یه برنامه بدن سازیبه من بدید اگه مقدوره برای استید و اگه میشه یکمی در مورد پاورلیفتینگ منو راهنمایی کنید
 
بالا