برگزیده های پرشین تولز

بانك اطلاعاتي

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من به تازگي شروع به برنامه نويسي بانك اطلاعاتي كرده ام و در اين مدت كوتاه هميشه در برنامه هايم ازAccess استفاده مي كرده ام. اما تا جايي كه مي دانم، اكثر افراد خبره در زمينه بانك اطلاعاتي،
ازOracle, SQL Server, My SQL استفاده مي كنند. مي خواستم بدانم در اين نرم افزارها چه خصوصيتي وجود دارد كه باعث مي شود، برنامه نويسان از اين نرم افزار ها استفاده كنند و به سراغ Access‌ نروند؟ آيا زماني كه قرار است از برنامه بانك اطلاعاتي مان تنها در يك كامپيوتر استفاده شود و ديگر مساله شبكه و ... مطرح نيست، باز هم استفاده از نرم افزارهاي نامبرده، ترجيح داده مي شود؟ تاثير حجم داده هاي درون DataBase روي انتخاب نرم افزار، به چه صورت است؟

- با تشكر

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
توی دلفی معمولا از بانک access کمتر استفاده می شه چون انواع دیگه با موتور BDE راحتر کنار می یان

اون بانک های تحت شبکه ای هم که نام بردید بیشتر برای پایگاه های داده بزرگ و جداول سنگین با چنیدید هزار رکورد مناسبه تا یه برنامه معمولی که در حدود دو سه هزار رکورد خواهد داشت با برای برنامه هایی که به صورت شبکه ای کار می کنند
من شخصا وقتی فقط قرار برنامه بر روی یه سیستم اجرا بشه Paradoxرو پیشنهاد می کنم چون خیلی خوب با BDE کار می کنه
و سرعتش هم بد نیست

captanblack

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

راستش Access دو تا مشکل داره !
اول اينکه وقتی Insert و Delete میکنی ! حجم فایل MDB الکی بالا میره و باید Compact And Repair کنی ! دوم اینکه طبق گفته مایکروسافت ! Access تا 2GB میتونه بزرگ بشه و کارش را روان دنبال کنه !

در رابطه با BDE باید بگم که اصلا چیز مزخرفیه ! و Paradox از اون مزخرف تر ! اگه بگردین شاه پسورد Paradox را پیدا میکنید که به راحتی جدول را باز میکنه حالا پسوردش هر چی میخواد باشه !
در ضمن BDE شما را مجبور میکنه که روی سیستم مقصد BDE را نصب کنید (معمولا Package ) میسازند !

اگه توی Forum های دلفی بگردی میبینی که همش از BDE بد گفتن ! و منم فکر میکنم BDE مایه خجالت Borland باشه !

اما ADO و الان ASO .Net آزمایش خودش را پس داده !

در کل Access برای تپه نوردی خوبه اما باید با MSSQL یا Oracle از کوه بالا رفت !

امیدوارم جوابت را گرفته باشی ! (راستی MSSQL و Oracle برتری های بسیار بیشتری دارند که میتونه توی سایتهاشون پیدا کنی !

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
من صد در صد با BDE مخالفم. یک بار بدجوری دست منو گذاشت لای پوست گردو!!! بعد از صد تا رکورد سیستم دیگه انگار هنگ کرده بود با این BDE !!

من الان با My Sql مینویسم. خیلی بهتره خصوصا اینکه منم باهاش راحت ترم (مخصوصا اینکه با PHP هم باهاش کار کردم و خلاصه اینکه سیستم آینده داریه!!! رشدش عالیه گرچه هنوز همه چیزایی که لازمه نداره ولی کم نمیاره.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از راهنماييتون ممنونم
منتها مي خوام بدونم اگه تعداد ركورد هاي يه DB زياد باشه( بيشتر از 4000تا) و قراره كه از برنامه مان تنها در يك كامپيوتر استفاده بشه يعني مساله شبكه و ... هم مطرح نباشه و براي اتصال به DB از ADO هم بخواهيم استفاده كنيم، اونوقت:
1.از برنامه هايي نظير MSSQL استفاده ميشه؟
2. و ديگه اينكه بايد MSSQL يا ... روي كامپيوتر كاربر كاملاً نصب بشه؟
3. اگر فقط چند تا از service هاي هر كدام( MSSQL, MYSQL , Oracle,...) لازمه كه نصب بشن، لطفاً اونها رو نام ببريد.

خيلي ممنون

captanblack

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ببین معمولا برای استفاده از یک بانک اطلاعاتی بر روی یک سیستم و نه شبکه میتونی به راحتی از Access استفاده کنی و فقط کافیه فایل MDB دنبال برنامت باشه ! گر چه من در یک پروژ] MDB را روی یک Lan برای کاربرا Share کردم و همه هم کارشون را را حت انجام دادند !

در رابطه با حجم Data مشکل پیش نمیاد من الان دارم با Access در حجم 100 مگابایت و حدود 10 تا 15 هزار رکورد راحت کار میکنم ! و آخ هم نمیگه !! از ADO هم استفاده کن ! مشکلی پیش نمیاد !

در رباطه با MSSQL من خودم همیشه Developer Edition را برای مشتری هام نصب میکنم ! البته میتونی MSDE را هم نصب کنی ! اما اگه نمیخوای چیزی را روی Web ببری ! همون Access انتخاب خوبیه ! وگرنه بهتره (فقط بهتره نه اینکه حتمیه) از MSSQL یا MySQL استفاده کنی ! Oracle لقمش یکم زیادی بزرگه !

امیدوارم کارت راه بیفته !

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از littlerabbit :
من صد در صد با BDE مخالفم. یک بار بدجوری دست منو گذاشت لای پوست گردو!!! بعد از صد تا رکورد سیستم دیگه انگار هنگ کرده بود با این BDE !!

من الان با My Sql مینویسم. خیلی بهتره خصوصا اینکه منم باهاش راحت ترم (مخصوصا اینکه با PHP هم باهاش کار کردم و خلاصه اینکه سیستم آینده داریه!!! رشدش عالیه گرچه هنوز همه چیزایی که لازمه نداره ولی کم نمیاره.
در مورد استفاده از BDE بايد بگم كه من در يك پروژه با نزديك به يك ميليون ركورد با اون و جدول پارادكس كار كردم . در زمينه اضافه كردن رمورد به بانك بايد هميشه خواستان باشد كه ايندكسها به هم نخورد. بخصوص وقتي در زمانيكه برنامه دارد روي بانك باز كار ميكند و برق كامپيوتر مي رود تقريبا تمام ايندكس هاي بانك خراب مي شود.
اما از يك واقعيت نمي توان گذشت. اگر شما در كارتان نياز به جستجوي سريع داريد فكر مي كنم نسبت به اكسس بهتر كار بكنه. من با يك ميليون ركورد و حدود 500 مگا بايت اطلاعات در كمتر از ثانيه جستجو انجام مي دهم.
البته اينرا هم بگويم كه من اين پيشنهاد را د رمقايسه با كسس گفتم.

يك مشكل بزرگ در BDE هم هست. اونهم قفل شدن دايركتوري مربوط به خود اين برنامه در زمان كار كردن با بانك هست. در بسياري از موارد ( كه بيشتر ناشي از عدم دقت در برنامه نويسي است) شما بايستي برنامه را بسته و يا حتي ويندوز خودتان را دوباره راه اندازي نمائيد تا بتوانيد با BDE كا كنيد.

نتيجه : اگر يك برنامه تك كاربره داريد و تعداد اضافه و ويرايش بانك شما كم است و بيشتر جستجو مي كنيد BDE و Paradox مناسب است . اما اگر مي خواهيد ويرايش زيادي در بانك انجام بدهيد و مدت اين ويرايش هم زياد است اصلا پينشهاد نمي كنم از BDE و پارادکس استفاه کنید. همان اکسس بهتر است.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از راهنمایی های خوبتون متشکرم. :)

بالا