برگزیده های پرشین تولز

با احتمال مسدود کردن هاست ما توسط آمریکا چه کنیم؟

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

حتما شما هم گاه به گاهی اخباری رو میشنوید که فلان شرکت آمریکائی .. سرور های ایرانی رو بسته و حتی اجازه نداده از دیتا هاشون back up گرفته بشه. که نمونه اش رو براتون میزارم... همین چند روز پیش اتفاق افتاده

بار دیگر: مسدود کردن یک هاستینگ ایرانی توسط یک شرکت آمریکایی
http://www.ict-center.ir/ShowNewsFull4.aspx?ID=175&Size=1

خوب اگه این اتفاق برای هر هاست بیفته قائدتا سایتهائی هم که توسط اون هاست میزبانی میشه ... کاملا نابود میشن و دیگه از دیتا هاشون هم نمی تونن استفاده کنن. من این مسئله رو با هاستم مطرح کردم گفت که آینده رو نمیشه پیش بینی کرد.. و ممکنه این اتفاق بیفته.. با دوستم مشورت کردم که چه کنم.. گفت که از هاستت بخواه که هر یک ماه cd دیتا هاتو بهت بدن... من به هاست گفتم.. ولی گفت چنین چیزی امکان نداره و من خودم باید فول بک آپ بگیرم و داون لود کنم.. هر موقع که دوست داشته باشم.. اما فکر نکنم این کار عملی باشه.. چون مثلا فرض کنیم حجم سایتی 2 گیگ شده.. که سایت ما بزودی میشه.. مگه میتونیم این همه رو یک بار بک آپ بگیریم و داون لود کنیم.. من موندم که چه کار کنم.. چون شدیدا نگران دیتا های سایتمون هستم

ممنون میشم اگر راهنمائی بکنید

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از hamids54 :
سلام

حتما شما هم گاه به گاهی اخباری رو میشنوید که فلان شرکت آمریکائی .. سرور های ایرانی رو بسته و حتی اجازه نداده از دیتا هاشون back up گرفته بشه. که نمونه اش رو براتون میزارم... همین چند روز پیش اتفاق افتاده

بار دیگر: مسدود کردن یک هاستینگ ایرانی توسط یک شرکت آمریکایی
http://www.ict-center.ir/ShowNewsFull4.aspx?ID=175&Size=1

خوب اگه این اتفاق برای هر هاست بیفته قائدتا سایتهائی هم که توسط اون هاست میزبانی میشه ... کاملا نابود میشن و دیگه از دیتا هاشون هم نمی تونن استفاده کنن. من این مسئله رو با هاستم مطرح کردم گفت که آینده رو نمیشه پیش بینی کرد.. و ممکنه این اتفاق بیفته.. با دوستم مشورت کردم که چه کنم.. گفت که از هاستت بخواه که هر یک ماه cd دیتا هاتو بهت بدن... من به هاست گفتم.. ولی گفت چنین چیزی امکان نداره و من خودم باید فول بک آپ بگیرم و داون لود کنم.. هر موقع که دوست داشته باشم.. اما فکر نکنم این کار عملی باشه.. چون مثلا فرض کنیم حجم سایتی 2 مگ شده.. که سایت ما بزودی میشه.. مگه میتونیم این همه رو یک بار بک آپ بگیریم و داون لود کنیم.. من موندم که چه کار کنم.. چون شدیدا نگران دیتا های سایتمون هستم

ممنون میشم اگر راهنمائی بکنید
اگر به Cronjob يا Shell دسترسی دارید، میشه با استفاده از یک اسکریپت به صورت خودکار در زمانهایی که شما تعیین می کنید از دیتابیس بک آپ گرفت و به اکانت جی میل یا هر اکانت دیگری ارسال کرد.
من یکسالی است که از این روش استفاده می کنم.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
آره Cron اسکریپت خیلی خوبی هست که میتونه کارایی که یوزر تعیین میکنه رو به طور خودکار و زمانبندی شده انجام بده. ولی متاسفانه من دقیقا روش کار باهاشو بلد نیستم.
عطا جان امکان داری یه توضیح کوتاه راجع به کانفیگ و نصبش و کلا روش استفاده رو بدی؟ فرضا میخوام بفرستم به اکانت جی میل. ممنون میشم.

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
به نقل از athar :
آره Cron اسکریپت خیلی خوبی هست که میتونه کارایی که یوزر تعیین میکنه رو به طور خودکار و زمانبندی شده انجام بده. ولی متاسفانه من دقیقا روش کار باهاشو بلد نیستم.
عطا جان امکان داری یه توضیح کوتاه راجع به کانفیگ و نصبش و کلا روش استفاده رو بدی؟ فرضا میخوام بفرستم به اکانت جی میل. ممنون میشم.
جایی که شما سرور میگیری و این پلن هایی که ارایه میدین هم جزو این شرایط میشه یا نه.منظورم اینه که سرور شما آمریکا هستش؟

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
الان سرور خود ***** تو آمریکاست !
شما نگرانه چی هستید ؟!

به این سادگی ها هم نیست !

حتما کاسه ای رو کاسه بوده

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
من میخواستم بنویسم اگه یک زمانی حجم سایت 2 گیگ بشه چه کنیم..که اشتباها نوشته بودم 2 مگ....

هیچ چیزی رو نمیشه در آینده پیش بینی کرد...ممکنه اون اتفاق بیفته.به نظر من اگر هر مدیر سایتی ضریب امنیت سایتش رو
با داشتن back up های به موقع .. بالا ببره... مخصوصا برای سایتهائی که تا بحال وقت زیادی براشون صرف شده و سرمایه گذاری های زیادی براشون انجام شده...کار اصولی تر و عاقلانه تری رو انجام دادن. شاید گرفتن بک آپ برای یک سایتی که یک زمانی وبلاگ بوده و کل حجم اطلاعاتش 5 مگ نمیشه صدق کنه و راحت باشه... اما من توی این فکر هستم که سایتهایی که 50 گیگ حجم اطلاعاتشون هست و روزانه صدها هزار مراجعه کننده دارن.. بهترین روش پشتیبان گیری دیتا هاشون چی هست... اینجاست که حکایت اون ضرب المثل صادق هست.. که کار از محکم کاری عیب پیدا نمیکنه

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از artin :
الان سرور خود ***** تو آمریکاست !
شما نگرانه چی هستید ؟!

به این سادگی ها هم نیست !

حتما کاسه ای رو کاسه بوده
تایید میشه!
اصولا این طور مواقع حتما اتفاق خاصی افتاده که تو اخبار ذکر نمیشه. وگر نه خیلی از سرورهای دیگه هم باید هو تو تو!;)

athar

Registered User
لایک‌ها
8
آره
بهترین سرورها معمولا توی آمریکا هستن. سرورهای ما هم روی آمریکا هستن. ولی چون ما تقریبا با ایرانی ها کار نمیکنیم و غیر من و چند تا رسیلر بقیه همه خارجی هستن احتمال گیر دادن خیلی کمه.
بک آپ هم اجتناب ناپذیره. دوست من LeasedLine داره. اما چند وقت پیش فرومش هک شده بود. بهش گفتم بک آپت رو ری استور کن. گفت بک آپ ندارم!

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
بسته به حجم اطلاعات داره، تا زماني که يک سايت از shared hosting استفاده ميکنه يعني حجم اطلاعات ديتابيس زياد نيست بک آپي که خود ميزبان ميگيره قابل قبوله، یه عده از ميزبان ها بک آپ هفتگیشون رو به يه سرور ديگه و معمولا در يک ديتاسنتر ديگه مي فرستن، اينطوري اگر اتفاقي در يک ديتاسنتر بيفته بک آپ در يک ديتاسنتر ديگه هست (حالا اين دومي ميتوني توي آمريکا باشه يا نباشه که البته اگرم باشه عيبي نداره، احتمال اينکه يک مرتبه همه با هم سايت هاي ايراني رو بيرون بريزن خيلي کمه) منتها تا اين مرحله بايد از ميزبان سوال کنين که سياست بک آپ گيري يا backup policy اونا دقيقا چيه؟ آيا بک اپ روي سرور ديگه هم دارن؟ اصولا کي ها بک اپ ميگيرن؟ هفتگيه؟ روزانه؟ ماهانه؟ همه اينا با هم ؟ يعني بايد شما سياست بک آپ گيري اون ميزبان را از خودشون سوال کنين و توضيحاتي که ميدن روشن مي کنه که شما بايد نگران باشين يا خيال اسوده اي داشته باشين.

در مورد زماني که حجم سايت و حجم ديتابيس خيلي بالا بره معمولا باري که به سرور وارد ميکنه اينقدر زياد ميشه که ديگه نمي تونه روي shared hosting بمونه، ميتونه بره روي يه dedicated server يا حداقل يک vps در هر کدوم از اين دو حالت ديگه اون صاحب سايت خودش دسترسي مديريت داره و ميتونه خودش به بک آپ ها نظارت کنه و در صورت لزوم يه سرور يا vps و يا يک فضاي محدودتري در جاي ديگه بخره و ترتيبي بده بک آپ فرستاده بشه به اون فضای خريداري شده مختص بک آپ.

در واقع شما وقتي حجم اطلاعاتتون خيلي بالا باشه راه درست اينه که سايتتون روي يک سرور باشه و بک آپ هاتون روي سرور ديگه ولي تا اون موقع ساده تر و کم خرج تر هم ميشه بک اپ گرفت.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از ataasgari :
اگر به Cronjob يا Shell دسترسی دارید، میشه با استفاده از یک اسکریپت به صورت خودکار در زمانهایی که شما تعیین می کنید از دیتابیس بک آپ گرفت و به اکانت جی میل یا هر اکانت دیگری ارسال کرد.
من یکسالی است که از این روش استفاده می کنم.
عطا جان اگر این رو دقیق توضیح بدهید خیلی عالیه.:)

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از aaber_piade :
بسته به حجم اطلاعات داره، تا زماني که يک سايت از shared hosting استفاده ميکنه يعني حجم اطلاعات ديتابيس زياد نيست بک آپي که خود ميزبان ميگيره قابل قبوله، یه عده از ميزبان ها بک آپ هفتگیشون رو به يه سرور ديگه و معمولا در يک ديتاسنتر ديگه مي فرستن، اينطوري اگر اتفاقي در يک ديتاسنتر بيفته بک آپ در يک ديتاسنتر ديگه هست (حالا اين دومي ميتوني توي آمريکا باشه يا نباشه که البته اگرم باشه عيبي نداره، احتمال اينکه يک مرتبه همه با هم سايت هاي ايراني رو بيرون بريزن خيلي کمه) منتها تا اين مرحله بايد از ميزبان سوال کنين که سياست بک آپ گيري يا backup policy اونا دقيقا چيه؟ آيا بک اپ روي سرور ديگه هم دارن؟ اصولا کي ها بک اپ ميگيرن؟ هفتگيه؟ روزانه؟ ماهانه؟ همه اينا با هم ؟ يعني بايد شما سياست بک آپ گيري اون ميزبان را از خودشون سوال کنين و توضيحاتي که ميدن روشن مي کنه که شما بايد نگران باشين يا خيال اسوده اي داشته باشين.

در مورد زماني که حجم سايت و حجم ديتابيس خيلي بالا بره معمولا باري که به سرور وارد ميکنه اينقدر زياد ميشه که ديگه نمي تونه روي shared hosting بمونه، ميتونه بره روي يه dedicated server يا حداقل يک vps در هر کدوم از اين دو حالت ديگه اون صاحب سايت خودش دسترسي مديريت داره و ميتونه خودش به بک آپ ها نظارت کنه و در صورت لزوم يه سرور يا vps و يا يک فضاي محدودتري در جاي ديگه بخره و ترتيبي بده بک آپ فرستاده بشه به اون فضای خريداري شده مختص بک آپ.

در واقع شما وقتي حجم اطلاعاتتون خيلي بالا باشه راه درست اينه که سايتتون روي يک سرور باشه و بک آپ هاتون روي سرور ديگه ولي تا اون موقع ساده تر و کم خرج تر هم ميشه بک اپ گرفت.

با هاست در این زمینه صحبت شد.

علی رغم اینکه هاست در معرفی سرویس های خودش ادعا کرده که secure daily back up ... ولی میگه که ما در شرایط خاصی .. خودمونو موظف میدونیم که از دیتا های کاربران پشتیبان تهیه کنیم.. وگرنه تهیه نسخه پشتیبان به عهده کار بران است و اونها میتونن هر زمان که مایل باشند پشتیبان تهیه کنند و روی همان سرور و یا به کمک ftp در جای دیگه بزارن... اما چند سوال

1- اگر قرار باشه خود کاربران نسخه پشتیبان تهیه کنند.. پس اون عبارت secure daily back up دیگه چه صیغه ای هست..
2- حالا اگر بنا به فرض هم خود کاربر وقت این کار رو داشت.. سوال اینجاست که اگر یک زمان حجم دیتا های سایتی به چند گیگ رسید( که سایت ما بزودی میشه...)... آیا خود کاربر میتونه از پس پشتیبان تهیه کردن این حجم زیاد بر بیاد؟ و اصلا شدنی هست؟
3- در باره shell هم صحبت کردم.علی رغم اینکه در جدول خدماتش shell رو by request معرفی کردن.. اما میگه چنین سرویسی ندارن...

اگه دوستان راهنمائی کنن ممنون میشم

بالا