برگزیده های پرشین تولز

با چهار میلیارد و صد و دوازده میلیون چیکار میشه کرد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
میگم این یه پیشنهاد کاره.زدن کارخانه شالیکوبی.خرید شلتوک.تولید و فروش برنج ایرانی!
این کار میتونه بخشی از سرمایه گذاری شما باشه...
و چون خشکبار هست مساله خاصی(حاد بودن مثل تره بار) برا فروشش نیست..
مثه یه کار تولیدی و خدماتی میمونه در واقع..
کارخونه میزنی.شلتوک میخری.برنج تولید میکنی و میفروشی...
من قبلا بازاریابی کار کردم.نه تو این مورد البته.چون بنظرم واسه مورد برنج،کیفیت خود محصول در واقع بهترین تبلیغه..
من به این دلیل پیشنهاد دادم چون خودم تو این منطقه هستم و دارم میبینم همه ساله اینهمه برنج تو این ناحیه تولید میشه و همه ش هم فروش میره!
چو ن همه اونایی که کشاورزند،نمیخوان که محصولشون تا سال آینده تو انبار باشه که..پس میفروشن!(خودمون هم مزرعه داریم!)
پس می مونه مساله تولید برنج و فروش..
باید شلتوک رو خرید،تو کارخونه خودت تبدیلش کنی به برنج،و بفروشیش..
پس چون خودت داری محصول اولیه رو میخری یه سود از اون واسه تبدیلش به برنج داری.یه سود واسه کارخونه و یه سود واسه فروش تو زمان مناسب.
این تموم ماجراست..

ممنون از پيشنهاد
كارخونه شاليكوبي نوع كارش چجوريه؟ سالي يك بار فقط كار ميكنه؟
حجم سرمايه گذاري چقدر نيازه؟
1. براي ساخت شاليكوبي
2. براي خريد برنج از مزارع و كشاورزان
كدوم منطقه رو پيشنهاد ميدي؟

amirsima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ممنون از پيشنهاد
كارخونه شاليكوبي نوع كارش چجوريه؟ سالي يك بار فقط كار ميكنه؟
حجم سرمايه گذاري چقدر نيازه؟
1. براي ساخت شاليكوبي
2. براي خريد برنج از مزارع و كشاورزان
كدوم منطقه رو پيشنهاد ميدي؟

کار اصلیه کارخونه سفیدکردن شلتوک هست.یعنی تبدیل شلتوک به برنج!
هرسال اول مهر تا اوسط آبان موقع برداشت شلتوک تو منطقه ماهست(کامفیروز و توابع مرودشت استان فارس)
چون خشکبار هست،برخی همون موقع برداشت میفروشن و بعضی هاهم بعدا..(چون امکان داره یکم گرون تر بشه شلتوک!) در اضاش برنج هم گرون میشه.تو این شرایط بازم خریدار شلتوک(که شما باشی) ضرر نمیکنه! چون از اون طرف برنج هم تو بازار گرون میشه..
سرمایه اولیه کارخونه که شامل خرید دستگاه آلات شالیکوبی میشه که حدودا 150میلیون میشه..
و هزینه ی زمین و ساخت یه سوله حداقل 1500متری.که هم دستگاه آسیاب داخلش باشه و هم مقداری جا واسه انبار و نگهداری دم دست شلتوک..
الان در حال حاضر شلتوک اماده واسه چرخ(شلتوک بعد از برداشت، میزان رطوبتش بالاست و باید توسط نور خورشید یا دستگاه های خشک کن رطوبتش به میزان مناسب کاهش داده بشه) به قیمت هر کیلو 2700تومن هست.که پس از تبدیل به برنج از قرار هرکیلو 5500به صورت عمده ای و فروش تنی و خرده فروشی حدود 6000هزار تومن هست.
که تو فرآیند تولید شلتوک به برنج بسته به نوع آن از هر 100کیلو 60تا75کیلو برنج بدست میاد. و چون شلتوک دارای پوست سفت و محکمی از جنس سیلیس هست،پوست اون رو هم مشتری از جهرم واسه تولید ذغال و ... (چوب رو به صورت لایه لایه روی هم میذارن و بین لایه ها و فضاهای خالی چوبها پوست شلتوک میریزن و اون رو اتیش میزنن،چون پوست شلتوک کندسوز هست و یکم فشرده،سوختن چوب به صورت ناقص انجام انجام میشه که ذغال مرغوبی رو پس از سوختن کل سبوس تولید میکنه و همچنین از پوست اون واسه تولید خاک پرورش قارچ نیز استفاده میکنن)میاد و میخره و باز هم از فرایند آسیاب و سفیدکردن برنج پودری بدست میاد که بهش میگن "آردک" و تو دامداری ها استفاده میشه...
این دوتا یعنی پوست شلتوک و آردک(یاهمون سبوس برنج) از تبدیل شلتوک به برنج بدست میاد که در واقع میشه هزینه سفیدکردن برنج و کارخونه و کارگرهاش.(چون اگه مثلا شما کشاورز باشی و شلوک رو ببری برنج کنی هیچ پولی به کارخونه دار بابت تبدیلش نمیدی!(چون ارزش پوست شلتوک و آردک یا سبوس اون میشه دستمزد کارخونه دار!)
پس کارخونه به تنهایی به صرفه هست...
خرید محصول عمدتا و باید بیشتر به صورت شلتوک باشه،چرا که تولید و درامد زایی تبدیل شلتوک به برنج باعث جبران خواب سرمایه ای شما تا فروش نهایی میشه...
و اما خرید، بستگی به میزان بازاریابی و فروش داره بیشتر..
فکرکن بخری و تولید کنی و نتونی بفروشی! مسلما جالب نیست..(چون برنج رو حداکثر یکسال بیشتر نمیشه نگه داشت!)
اما وقتی یکم کار کردی و نبض بازار اومد تو دستت خیلی بهتر میشه کار کرد..
این عاقلانه تر و محافظه کارانه تر از ریسک بزرگ در مرحله اول انجام دادنه..(نمیدونم،شاید شما ریسک کردن رو دوست داشته باشی..!)
قیمت فعلی رو گفتم.اما قیمت یک ماه پیش شلتوک یعنی قبل از برداشت حدود هر کیلو 3500تا4000 تومان بود.پس حتی باتوجه به نرخ فعلی تورم تو کشور ما حتی خرید و انبار و توزیع تو زمان مناسب بدون هیچگونه کار خاصی سود ده هست..!
پس سرمایه گذاری تو مراحل اولیه شد: خرید زمین واسه کارخونه و ماشین آلات اون.خرید شلتوک به مقداری که تونایی فروش اون حس بشه(با توجه ه میزان بازاریابی) مثلا الان 20الی30 تن تو مراحل اولیه.(که باتوجه به میزان خرید شلتوک سالانه توسط کارخانه "رک" که تو منطقه ما فعالیت داره و خودم دارم میبینم اینو،این میزان بسیار ناچیز هست...)
درضمن باید برند خاصی واسش درنظر گرفته بشه و بسته بندی مناسب داشته باشه که هزینه داره.
منطقه ما حدود 40کیلومتری غربی شهرستان مرودشت میشه که بهترین برنج رو داره و شهرت خاص خودش رو داره..
خودم چندسال تو تهران زندگی میکردم و میدیدم کم و بیش از برنج منطقه ما تو برخی از فروشگاه ها موجود بود و قیمت بالایی نسبت به نرخ فروش تومنطقه خودمون رو داشت!(که میشه از این پتانسیل به خوبی استفاده کرد...).اون موقع اگه برنج اینجا مثلا3000بود اونجا میدیدم نزدیک4500بود!(این یعنی یه عالمه دلال بازی و چرخش و سود.که میشه به عرضه مستقیم تبدیلش کرد و سود بیشتری کسب کرد..
فکر کنم خیلی نوشتم!!!!
سوالی بود امروز مغازه ام و آنلاین!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
نگفتی کارش چند بار در ساله این کارگاه؟

یکم قیمتها رو بالا گفتی، برای من اردیبهشت هاشمی درجه 1 آوردن کیلویی 5.800 تحویل تهران، تزه قیمت عمده نبود.

amirsima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
والا این قیمت اینجاست...
هاشمی واسه شماله..
برنج اینجا خیلی با اونجا فرق میکنه حاج حسین...

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
والا این قیمت اینجاست...
هاشمی واسه شماله..
برنج اینجا خیلی با اونجا فرق میکنه حاج حسین...

یعنی برنج شما بهتره؟! راستش تا حالا نشنیده بودم!!

بازم سوالم رو جواب ندادی!

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
برنج هاشمی درجه یک تو چند ماه اخیر 6500تا7000تومن بود البته همه جا همین قیمت بود -آقا حسین احتمالا اونی که شما خریدید درجه یک نبوده و به اسم درجه به شما دادن چون از این کارا زیاد انجام میدن

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
برنج هاشمی درجه یک تو چند ماه اخیر 6500تا7000تومن بود البته همه جا همین قیمت بود -آقا حسین احتمالا اونی که شما خریدید درجه یک نبوده و به اسم درجه به شما دادن چون از این کارا زیاد انجام میدن

تایید میشه .
ما هم از خود رشت - منطقه لشت نشاء خریدیم کیلویی 6650

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

تایید میشه .
ما هم از خود رشت - منطقه لشت نشاء خریدیم کیلویی 6650

ما تو اردیبهشت خریدیم کیلویی 5.800 بعد که پخت کردیم اقوام گفتن ما هم میخوایم بعد که زنگ زدم گفت برای شما اون قیمت بود برای دیگران الان 8.500 ولی مطمئنه یعنی من بهش اعتماد دارم دیگه اگر کوتاهی میکنه گردن خودش!

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
این تاپیک چه تاپیکیه که پایین نمیره

amirsima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام.ببخشید.نبودم امروز..
الان از عروسی اومدم گفتم یه چک کنم ببینم چه خبر شده!
گفتم که حاجی،کارش همه وقت سال هست..
چون اینجا همه باهم تمام محصولشون رو نمیفروشن!
هرکی الان که موقع برداشته،به قدری که لازم داره میفروشه و باقی رو میذاره تو انبار..
اونوقت باز یکم قیمتا بهتر میشه و بازم یه سری دیگه میفروشن..
خلاصه چون همه یه سلیقه نیستن،همه وقت خریدو فروش شلتوک و بالطبع کار کارخونه دائم هست..و همینطور خرید و فروش برنج توی بازار..

والله اگه ما دادیم به خورد چنتا از دوستامون تو تهران(از خونه بردم) که میگفتن ما خیلی احساس سیری میکنیم!(بعد از خوردن!)
چون بنظرشون خیلی فرق میکرد با همه برنجایی که تو همه عمرشون خورده بودن..!
بگرد اونجا شاید یکم اسم و رسمش اونجاها پیدا شه..!
بیشتر به اسم "برنج کامفیروزی" هست تهران..یا شایدم به اسم نوع بذرش :"چمپا" "CHAMPA"!
اونم اگه واقعا اصلیش باشه و غالب نباشه!
تو ستارخان میدیدم تو تک و توکی سوپری ها...(راستش یادم نیست درست!اونجا بود دیدم،یا میدون بوستان بود..خلاصه دیدم اونجاها!)

ehsan329

Registered User
لایک‌ها
222
آقا من با 40 ميليون تومن چيكار كنم به نظرتون؟
خودم تصميم دارم كه بزارم بانك يه 3-2 ماه باشه بعدش يه وام 20تومني بگيرم بزارم روش با سودش قسط اين 20 تومن رو بدم و همينطور روال رو پيش ببرم...

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
خودم تصميم دارم كه بزارم بانك يه 3-2 ماه باشه بعدش يه وام 20تومني بگيرم بزارم روش با سودش قسط اين 20 تومن رو بدم و همينطور روال رو پيش ببرم...

فکر خوبیه فعلا تو این شرایط!

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674

چه فکر با حالی کردی تا حالا به همچین چیزی فکر نکرده بودم
crazy.gif

دوستان نظرتون رو کامیون چیه؟ درامد زایی باهاش فکر کنم خیلی خوب باشه.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
چه فکر با حالی کردی تا حالا به همچین چیزی فکر نکرده بودم
crazy.gif

دوستان نظرتون رو کامیون چیه؟ درامد زایی باهاش فکر کنم خیلی خوب باشه.

هر کاری تجربه میخواد ، کار رو ماشین اونم رو کامیون دیگه جای خود دارد!

amirsima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
دوستان نظرتون در مورد راه اندازی یه بازارچه فروش و توزیع به قیمت تعاونی چیه؟
مثل بازارچه های میوه و تره بار و کالاهای اولیه خانواده ها مثل خشکبار،گوشت،شوینده،لبنیات و...(مثل بازارچه های میوه و تره بار تو تهران!)
این طرح تو ذهنم هست واسه یه شهر 6-7هزار نفری که نزذیک خودمون هست و از توابع هم مراجعه کننده بهش خیلی زیاد هست..

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674
هر کاری تجربه میخواد ، کار رو ماشین اونم رو کامیون دیگه جای خود دارد!

گواهینامه ی پایه 1 بگیری دیگه همه ی مشکلات حله فقط از اون به بعد باید بار جابه جا کنی

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674
مطمئنی گواهینامه پایه 1 بگیری همه چی حله؟

یعنی تجربه نمیخواد؟

مگه میخوای چیکار کنی؟؟؟؟؟ یه بار میخوای اینور و انور کنی که کارگرا انجام میدن بقیش هم که فقط رانندگیه!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا