برگزیده های پرشین تولز

با 12 میلیون تومان چه کار و کاسبی راه بندازم؟

mo-shariati

Registered User
لایک‌ها
40
سلام دوستان
من حدودا 12 میلیونی دارم و البته باید بگم تخصص خاصی که بشه بر مبنای اون کاری رو شروع کنم هم ندارم.شما چجور کاری رو پیشنهاد میکنین که هم ریسک کمی داشته باشه و هم درآمد ماهیانه حدودا 500000 ؟

ircapital

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
8
سلام دوست گرامي ،
اينكه هيچ تخصصي نداشته باشيد كه گمونم اغراق باشه حتما يه توانايي داريد .
ولي بهرحال بدون در نظر گرفتن اين مورد به نظرم ميشه كارهاي زير رو بهتون پيشنهاد كرد :

خريد دو دستگاه وانت بار جهت اساس كشي كه با داشتن راننده مطمئن و مناسب ميتونه درآمد خالص بالاي 600 در ماه رو داشته باشه .
( البته از ديد خود من خودرو هرگز سرمايه نيست ولي منبع درآمد به حساب مياد ) .

شريك شدن و راه اندازي يك دفتر پيك موتوري و استخدام چند موتوري مناسب و گرفتن روزانه بين 10 تا 20 درصد كارمزد ازشون كه باز هم
يه مقدار زمان ميبره ولي با شروع مناسبش ميتونه درآمد ماهيانه تا 800 رو با توجه به سرمايه اوليه داشته باشه .
( اين مورد به تنهايي به جايي نميرسه و بايستي از سرمايه و تجربه يك نفر ديگه هم استفاده كرد و البته خوبيش اينه كه نيازي به انجام
كار و فعاليت از سوي شما وجود نداره ) .

وارد شدن به معاملات خودرو و كسب سود از خريد و فروش خودروهاي دست دوم .
( كه البته نياز به تجربه و زبون بازي و همراهي يك يا جند دلال خوب و آشنا داره ) .

و يا راه اندازي يك كار مشاركتي با يك فرد مطمئن كه فعاليتش بتونه براتون اين ميزان درآمد مورد نظر رو داشته باشه .
( البته اين مورد هم نياز به زمان داره هم همراهي يك فرد ديگه و ممكنه در كوتاه مدت براتون درآمدي نداشته باشه ) .

در كل با اين مبلغ نميشه فعاليت كسب و كار مناسبي راه انداخت و انتظار داشت بلافاصله بدون تجربه و تخصص به درآمد رسيد .
و چون تخصصي هم نداريد نميشه بهتون بازار سكه يا ارز رو پيشنهاد داد وگرنه سود كوتاه و ميان مدت مناسبي داره اما تجربه و شناخت ميخواد .

mo-shariati

Registered User
لایک‌ها
40
ممنون از راهنمایی های شما دوست عزیز ircapital
اما در مورد راه انداری پیک موتوری با چند نفر از آشناها که یا خودشون پیک دارن یا توی پیک کار میکنن مشورت کردم این کار رو پیشنهاد نکردن و گفتن دردسر زیادی داره
در مورد بازار سکه و ارز هم فکر نمیکنم که با توجه به بازار پرنوسان به عنوان یک سرمایه گذاری کوتاه مدت یا میان مدت مناسب باشه هرچند که مطمئنا یک سرمایه گذاری بلند مدت پرسود خواهد بود.
راستش خودم تو این فکرم که شاید فروش و توزیع کارت شارژ بین سوپرمارکت کار بدی نباشه البته هنوز در موردش تحقیق نکردم که توی خرید کلی با حداقل چه قیمتی میشه کارت شارژ خرید و حداکثر چند فروخت؟
فقط فکرش به ذهنم اومده و البته ممنون میشم اگه کسی از دوستان نظری راجع به این کار داره بگه؟

بالا