برگزیده های پرشین تولز

با 5 میلیون تومان چیکار میشه کرد؟

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
ببینید نظر من اینه :

من اولاش میگفتم خوب بانکا هم این کارو میکنن و از این حرفا

اما در واقع هیچ انسانی رو تو زندگیم ندیدم که پول از مردم نزول کرده باشه و موفق شده باشه

آدمای غولی رو دیدم که با کله زمین خوردن

ورشکستگی های بد جور داشتن

کسایی که اسم ببرم میشناسید ... آدمای خیلی کله گنده که مخشون تو بیزینس حرف نداشت

به این نتیجه رسیدم که نمیشه بین تمام انسانهایی رو که دیدم و میشناسم همشون زمین بخورن مگه اینکه این کار

ایرادی داشته باشه :(

من با بانک و اینا کار ندارم ... اما تو اشخاص چه افرادی که نزول کردن چه نزول دادن عاقبت خوبی نداشتن

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
نمیدونم شاید یه مساله متافیزیکی هم پشت نزول باشه که ورشکست میشن ولی به نظر من اینکه چرا خیلی از کسانی که نزول میگیرن کارشون به نتیجه خوبی نمیرسه بلکه بدتر هم میشه این هست که یا آلردی! ورشکسته و بدهکار هستن و دنبال یه راه نجات یا خریدن زمان هستن یا اینکه تصور میکنن موقعیت یا ایده بسیار خوبی دارن که میتونه سودهی عالی داشته باشه و بهره نزول رو هم بپوشونه. معمولا هم اینطوریه که هرچقدر سود بیشتر، ریسک و احتمال شکست هم بیشتر.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
نمیدونم شاید یه مساله متافیزیکی هم پشت نزول باشه که ورشکست میشن ولی به نظر من اینکه چرا خیلی از کسانی که نزول میگیرن کارشون به نتیجه خوبی نمیرسه بلکه بدتر هم میشه این هست که یا آلردی! ورشکسته و بدهکار هستن و دنبال یه راه نجات یا خریدن زمان هستن یا اینکه تصور میکنن موقعیت یا ایده بسیار خوبی دارن که میتونه سودهی عالی داشته باشه و بهره نزول رو هم بپوشونه. معمولا هم اینطوریه که هرچقدر سود بیشتر، ریسک و احتمال شکست هم بیشتر.

ببین من کسایی رو که دیدم همشون آدمایی بودن که مثلا 30 میلیارد سرمایه داشتن میخواستن برج بزنن

یا تو کار واردات بودن و میخواستن بیشتر خرید کنن و یا تو کار صادرات فرش بودن و و و و و ...

یعنی شاید 1 نفر رو میدونم که بدهکار بود ... اما بقیه وضعشون فوق العاده بود

اما من میگم اصلا به حرف هیچ کس کاری ندارم

چیزی که با چشم خودمه دیدم و به این باور رسیدم یه جای کار این مساله مشکل داره که حتی 1 نفر هم توش

نتونسته درستکار کنه ... همش مقطعی بوده ... طرف از پله 20 رسیده 30 بعد یهو کله شده رفته پله 5

یا از نبردبون افتاده پایین

به جان خودم یکی از فامیلا تو کار طلا بود و خیلی آدم قدری بود ... میگم قدر یعنی خونه حیاط دار 500 متری

تو نیاوران داشت و تو قائم و بازار مغازه های بزرگ داشت و تشکیلاتی داشت خلاصه

اینا برای اینکه یهو بکشن بالا و به قول معروف گنده تر بشن شروع کردن به پول گرفتن

هی رفتن بالا بالا بالا ... بعد یه جوری با مخ خوردن زمین که تمام زندگیشونو که فروختن هیچچچچچچچچچچچچ

زندان رفتن هیچچچچچچچچچچچچچ ... پول تاکسیشونم نمیتونستن بدن و سر پول تاکسی هم دعواشون میشد

به خدا یه چیزایی دیدم که بگم میگرخید :(

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
از دایی من گنده تر تو بازار نبود

رو اسمش قسم میخوردن و حتی بعد ورشکستگی هنوزم از خوبیاش میگن

حداقل 70% بازاریا و دوست و اشنا و هرکیو که بشناسین بهش پول داده بود

بعد 2-3 سال یهو ......................

اعلام ورشکستگی ( البته اشنا داشت و بی تقصیر شناخته شد )

خدا میدونی چند میلیارد بود و چقدر یکی دو میلیون جمع شده بود

من خودم پارسال فکر میکردم دیگه بارم رو بستم

اما هرجا سرمایه گذاشتم گیر کرده یا در حال سوختنه

نزول خیر و برکت نداره

قربانت / حجت

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
خب بله، منم تایید کردم معمولا اینطوری میشه که شما گفتید. من در مورد دلیل اینکه چرا اینطوری میشه صحبت کردم. گفتم نمیدونم عوامل متافیزکی هم موثر هست یا نه، اما معمولا اون 2 حالتی که گفتم پیش میاد که به اون روز می افتن.

ببین من کسایی رو که دیدم همشون آدمایی بودن که مثلا 30 میلیارد سرمایه داشتن میخواستن برج بزنن

یا تو کار واردات بودن و میخواستن بیشتر خرید کنن و یا تو کار صادرات فرش بودن و و و و و ...

یعنی شاید 1 نفر رو میدونم که بدهکار بود ... اما بقیه وضعشون فوق العاده بود

اما من میگم اصلا به حرف هیچ کس کاری ندارم

چیزی که با چشم خودمه دیدم و به این باور رسیدم یه جای کار این مساله مشکل داره که حتی 1 نفر هم توش

نتونسته درستکار کنه ... همش مقطعی بوده ... طرف از پله 20 رسیده 30 بعد یهو کله شده رفته پله 5

یا از نبردبون افتاده پایین

به جان خودم یکی از فامیلا تو کار طلا بود و خیلی آدم قدری بود ... میگم قدر یعنی خونه حیاط دار 500 متری

تو نیاوران داشت و تو قائم و بازار مغازه های بزرگ داشت و تشکیلاتی داشت خلاصه

اینا برای اینکه یهو بکشن بالا و به قول معروف گنده تر بشن شروع کردن به پول گرفتن

هی رفتن بالا بالا بالا ... بعد یه جوری با مخ خوردن زمین که تمام زندگیشونو که فروختن هیچچچچچچچچچچچچ

زندان رفتن هیچچچچچچچچچچچچچ ... پول تاکسیشونم نمیتونستن بدن و سر پول تاکسی هم دعواشون میشد

به خدا یه چیزایی دیدم که بگم میگرخید :(

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
کسی میدونه زمان صدر اسلام هم تورم وجود داشته یا نه؟ مثلا قیمت خرما زمان پیغمبر با زمان ابوبکر چقدر تفاوت داشته؟
غیر مستقیم به سوال ایشون هم ربط داره، بالاخره ببینیم نزول قضیش چیه!

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
خب آخرش وقت آدم پول داره . یکی هم لازم داره چه باید کرد ؟

سود مشخص تعیین نکن ... بگو ضرر نمیده و اصل پولشو تضمین کن ... اما در مورد سود بگو متغیره

حالا یک ماه ممکنه شما 1 % سود کنی و یک ماه 10 %

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
شاید دلش بخاد بره با پول ما یک خانه رهن کنه . دلش نمیخاد با پول کار کنه . این نمیشه که الکی آدم بگه متغیر سود بده

یعنی آخرش چون آدم نمیتونه سود بگیره باید به یارو بگه اصلا نمیدم و طرف بره از نزول خور تیره ای صدی 10 بگیره .

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
شاید دلش بخاد بره با پول ما یک خانه رهن کنه . دلش نمیخاد با پول کار کنه . این نمیشه که الکی آدم بگه متغیر سود بده

یعنی آخرش چون آدم نمیتونه سود بگیره باید به یارو بگه اصلا نمیدم و طرف بره از نزول خور تیره ای صدی 10 بگیره .

میتونه سود بانکی حساب کنه ... یعنی 100 % هر 2 طرف راضین

اما من نظر خودمو گفتم ... نگفتم کسی اجراش کنه ... شما بورو پولتو بده سود 10000 % بگیر

یا اصلا رفاقتی بده ... اونم پای خودته

اصل مطلب گم شد ...:D
پیشنهاد بدین با 5 تومان چی کار کنه ...:rolleyes:

5 تومن رو بره یه سفر ایتالیا هم خیال خودشو راحت کنه هم منو

آقا مبارک باشه ! سندشو بزن به نامش همین رو براش گرفتیم ... :)

معامله شد ؟ مبارکــــــه

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
میتونه سود بانکی حساب کنه ... یعنی 100 % هر 2 طرف راضین

اما من نظر خودمو گفتم ... نگفتم کسی اجراش کنه ... شما بورو پولتو بده سود 10000 % بگیر

یا اصلا رفاقتی بده ... اونم پای خودته

5 تومن رو بره یه سفر ایتالیا هم خیال خودشو راحت کنه هم منو

معامله شد ؟ مبارکــــــه
مبارک صاحبش :lol:

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
خب پس فردا هم بگید بورس و سهام هم حرامه چون پولت همینجوری میره بالا بدون اینکه عرق بریزی .

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
به این بنده خدا کمک کنید ... هر کاری هم میخواید بکنید بخدا کسی کاریتون داره :D

این قدر روی این مساله کلید نکنید ... برید نزول کنید نزول بدید نکنید بکنید :دی

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
پس چرا بانک ها با اینکه میدونند این کار نزوله، بازم به مردم سود میدن؟ حتما یه تبصره ای یا بندی داره که این کار رو نزول حساب نکنند دیگه!

من تهرانم ولی فرقی نمی کنه کجا سرمایه گذاری کنم. چه شرایطی؟

اگه دقت کرده باشید بانک ها عبارت علی الحساب :Dرو به کار می برند.
این یعنی که فردا مثلا به جای 15% هم می توانند به شما 1% بدند و هم می توانند 40% درصد سود بدند. و شما هم حق اعتراضی نخواهید داشت.... اما نکته جالب ماجرا اینجاست که همیشه همان درصد موجود در قرارداد پرداخت میشه... و اینجوری قوانین شرع اسلام را دور می زنند.:lol:

بالا