برگزیده های پرشین تولز

بحث در مورد انواع مودم

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
مشکل اینجاست که شما برای استفاده از وویس آن باید با نرم افزارهای خاص اقدام کنید ومشکل از مودم نیست. نرم افزارهایی مثل Modem Spy .

hana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از PHA1 :
مشکل اینجاست که شما برای استفاده از وویس آن باید با نرم افزارهای خاص اقدام کنید ومشکل از مودم نیست. نرم افزارهایی مثل Modem Spy .

از همين نرم افزار هم استفاده كردم ولي پیغام ميداد كه مودم شما voice را ساپورت نمیکنه. :wacko:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از hana :
از همين نرم افزار هم استفاده كردم ولي پیغام ميداد كه مودم شما voice را ساپورت نمیکنه. :wacko:

تو ويندوز 98 هم همين مشگل بود

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
این نرم افزار با همه مودمها سازگار نیست .مثلا با زولتریکس من هم همین پیغام رو میده.

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
خب دوستان دست كم يه مدوم خيلي خوب و خيلي ارزون معرفي كنيد تا ما بريم بخريم :rolleyes:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از korosh bozorg :
خب دوستان دست كم يه مدوم خيلي خوب و خيلي ارزون معرفي كنيد تا ما بريم بخريم :rolleyes:

كوروش جان CNET انتخاب خوبيه چون گارانتيش معركست...
DSP داره...
CALL waiting داره...
و از همه مهمتر 3 سال گارانتي ساخت سيستم....

تو قلابيا و ارزونا من خودم جنيوس دارم خريدم 5.5 كه واقعا سرعتش خوبه ولي گارانتي نداره...

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از rax :
كوروش جان CNET انتخاب خوبيه چون گارانتيش معركست...
DSP داره...
CALL waiting داره...
و از همه مهمتر 3 سال گارانتي ساخت سيستم....

تو قلابيا و ارزونا من خودم جنيوس دارم خريدم 5.5 كه واقعا سرعتش خوبه ولي گارانتي نداره...
درود
آقا چرا فرار كردي :D
ميخواستم نوع مدوم جنيوست رو بپرسم :blink:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از korosh bozorg :
درود
آقا چرا فرار كردي :D
ميخواستم نوع مدوم جنيوست رو بپرسم :blink:

من داشتم چيزي دانلود ميكردم پيامات اف لاين ميومد...
شرمنده ام...

مودم من از ايناست كه فقط يه چيپ Agree -Lucent داره...
بري بازار بگي جنيوس ريمارك همه دو زاريشون ميوفته...
البته سينت حدود 10 هزار تومنه كه اونم ارزششو داره واقعا..
گالاكسي هم اگه گير بياري مشابه سينته ولي گارانتتيش يك ساله....

من هروز 1-5 ان هستم .....سوالي بود در خدمتم...

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
خوب بعد از بوقي ما اومديم يه مودم خريديم! حالا بد گير داده به ما!
يه مودم كريتيو v92 خریدم اول اینکه برای اپدیت درایورش کلی دردسر کشیدم و کلی هم ابتکار به خرج دادم!(سوالی داشتین در خدمتم!)
مشکل چیه؟ اینه که تا حالا من نتونستم بیشتر از 15 دقیقه با این مودم تو اینترنت بمونم! یعنی اینکه هی دی سی میشه بعضی وقتها 2 دقیقه بعضی وقتها 5 دقیقه!!
موم قبلیم هم کریتیو بود اما این مشکل رو اصلا نداشت به هیچ عنوان دی سی نمیشد اما این کشته مارو! مودم قبلی رو که میذارم هنوز هم خوب کار میکنه و دی سی نمیشه اما این نه
کسی نمیدونه مشکل از کجاس؟ نکنه باید برم یه مودم دیگه بخرم؟!! :wacko:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
من یه ابتکار جدید! دارم برای حل این مشکل که الان نمیتونم توضیح بدم!! چون الان دی سی میشم:lol: اگه مشکل من رو توی تاپیک مشکل با مودم کریتیو حل کنید میتونم بیام اینجا توضیح بدم!!

hana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز سلام

گویا میتوانی مشکل من در مورد مودم Rockwell 2Chip رو حل کنی . از شما خواهش میکنم در این زمینه مرا

راهنمایی کنید . به خدا من از کامپیوتر زیاد سر در نمیارم. وگر ما که از خدامونه بتونیم خدمتی به خلق اله

بکنیم

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
خوب چشم! فقط یه کمی تا قسمتی ممکنه به شما کمک نکنه!!!که اونم شاید بشه یه راه حلی براش پیدا کرد که اخر میگم!

در حال حاضر شاید بالای 50 درصد از مودم ها از چیپستهای conexant استفاده میکنن ممکنه که حتی روی چیپست مودم شما نام این شرکت نباشه اما دلیل نمیشه که ساخت این شرکت نباشه!:lol: بحثش مفصله!
کلا مودم های این شرکت نصبشون سخته (اکثرا) مسلما همراه مودم یه سی درایور هم موجوده که حتما درایورش هم قدیمیه! من خودم همیشه ترجیح میدم اخرین درایور رو برای سخت افزارها از اینترنت بگیرم مشکلی که برای این مودم ها پیش میاد اینه که درایورهای جدید این شرکت voice رو ساپورت نمیکنن

اولین کاری که میکنید اینه که این برنامه رو دانلود کنید:
http://www.conexant.com/support/files/listmodem_app.zip
این برنامه به شما میگه که اصلا مودم شما ساخت این شرکت هست یا نه و دوم اینکه به شما میگه چیپستش HSF هست یا HCF
وقتی متوجه شدید به این صفحه بریدو درایور مربوطه رو دانلود کنید
http://www.conexant.com/support/md_driverdownload.jsp

حالا چیکار میشه کرد؟ اگه مودم شما دارای voice باشه(از روی جعبه و یا کاتالوگش و یا اینترنت میشه فهمید) اصولا درایوری که روی سی دی هست voice رو ساپورت میکنه پس ما یه درایور داریم که ساپورت میکنه یکی داریم که ساپورت نمیکنه!
راه حل: داخل پوشه ی درایور(هم اونی که از سایت میگیرید هم اونی که روی سی دی هست) یه فایل *.inf قرار داره هر دوی این فایلها رو باز کنید یعنی هم درایور جدید که ساپورت نمیکنه هم درایور سی دی که ساپورت میکنه
فایلها داخل نوت پد باز میشن حالا داخل اونی که ساپورت میکنه کلمه ی voice رو سرچ کنید جای اون کلمه رو دقیق بفهمید کجاست! یعنی زیر چه کلماتی و داخل چه بخشی هست حالا همین قسمتی رو که پیدا کردید توی اون یکی فایل هم دنبالش بگردید و چیزهایی رو که نداره توش کپی کنید
قسمت [voice] رو کاملا داخل جای مشخصش(یعنی اینکه بالاش چیه پایینش چیه!) کپی کنید

حالا درایور جدید شما voice رو هم ساپورت میکنه!! d:

اما مشکل شما! شما اول مطمئن شو که مودم voice داره دوم اینکه اگه درایور داخل سی دی هم voice نداره اون برنامه ی اولی رو که گفتم بگیر و ببین مودمت از چه نوعیه بعد اینجا بنویس تا من یه درایور با ساپورت voice برات درست کنم!!!!!

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
خوب چشم! فقط یه کمی تا قسمتی ممکنه به شما کمک نکنه!!!که اونم شاید بشه یه راه حلی براش پیدا کرد که اخر میگم!

در حال حاضر شاید بالای 50 درصد از مودم ها از چیپستهای conexant استفاده میکنن ممکنه که حتی روی چیپست مودم شما نام این شرکت نباشه اما دلیل نمیشه که ساخت این شرکت نباشه! بحثش مفصله!
کلا مودم های این شرکت نصبشون سخته (اکثرا) مسلما همراه مودم یه سی درایور هم موجوده که حتما درایورش هم قدیمیه! من خودم همیشه ترجیح میدم اخرین درایور رو برای سخت افزارها از اینترنت بگیرم مشکلی که برای این مودم ها پیش میاد اینه که درایورهای جدید این شرکت voice رو ساپورت نمیکنن

این برنامه به شما میگه که اصلا مودم شما ساخت این شرکت هست یا نه و دوم اینکه به شما میگه چیپستش HSF هست یا HCF

حالا چیکار میشه کرد؟ اگه مودم شما دارای voice باشه(از روی جعبه و یا کاتالوگش و یا اینترنت میشه فهمید) اصولا درایوری که روی سی دی هست voice رو ساپورت میکنه پس ما یه درایور داریم که ساپورت میکنه یکی داریم که ساپورت نمیکنه!
راه حل: داخل پوشه ی درایور(هم اونی که از سایت میگیرید هم اونی که روی سی دی هست) یه فایل *.inf قرار داره هر دوی این فایلها رو باز کنید یعنی هم درایور جدید که ساپورت نمیکنه هم درایور سی دی که ساپورت میکنه
فایلها داخل نوت پد باز میشن حالا داخل اونی که ساپورت میکنه کلمه ی voice رو سرچ کنید جای اون کلمه رو دقیق بفهمید کجاست! یعنی زیر چه کلماتی و داخل چه بخشی هست حالا همین قسمتی رو که پیدا کردید توی اون یکی فایل هم دنبالش بگردید و چیزهایی رو که نداره توش کپی کنید

اما مشکل شما! شما اول مطمئن شو که مودم voice داره دوم اینکه اگه درایور داخل سی دی هم voice نداره اون برنامه ی اولی رو که گفتم بگیر و ببین مودمت از چه نوعیه بعد اینجا بنویس تا من یه درایور با ساپورت voice برات درست کنم!!!!

Tiny_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشید می تونم بپرسم چرا شما voice رو مودم اینقدر براتون مهمه . منظورم این که خوب چرا از کارت صوتی استفاده نمیکنین . چون تازه voice روی خیلی از مودم ها half duplex هست در صورتی که کارت صدا full duplex هست.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
ببخشید می تونم بپرسم چرا شما voice رو مودم اینقدر براتون مهمه . منظورم این که خوب چرا از کارت صوتی استفاده نمیکنین . چون تازه voice روی خیلی از مودم ها half duplex هست در صورتی که کارت صدا full duplex هست.
برای این اهمیت داره که برنامه هایی که افراد میخوان استفاده کنن مودم voice دار میخوان اگه برنامه تشخیص بده که مودم voice نداره عملا نمیشه ازش استفاده کرد مثلا برنامه های پیغامگیر از این نوع هستن یعنی اگه شما voice »ودمت نصب نشده باشه برنامه تشخیص میده که مودم voice «داره و کار نمیکنه

اینا رو ولش کنید! مشکل من چی شد؟

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از faridbahal :
خوب بعد از بوقي ما اومديم يه مودم خريديم! حالا بد گير داده به ما!
يه مودم كريتيو v92 خریدم اول اینکه برای اپدیت درایورش کلی دردسر کشیدم و کلی هم ابتکار به خرج دادم!(سوالی داشتین در خدمتم!)
مشکل چیه؟ اینه که تا حالا من نتونستم بیشتر از 15 دقیقه با این مودم تو اینترنت بمونم! یعنی اینکه هی دی سی میشه بعضی وقتها 2 دقیقه بعضی وقتها 5 دقیقه!!
موم قبلیم هم کریتیو بود اما این مشکل رو اصلا نداشت به هیچ عنوان دی سی نمیشد اما این کشته مارو! مودم قبلی رو که میذارم هنوز هم خوب کار میکنه و دی سی نمیشه اما این نه
کسی نمیدونه مشکل از کجاس؟ نکنه باید برم یه مودم دیگه بخرم؟!! :wacko:
احتمالا مشکل از تو
هست
آخه مرد حسابی وقتی مودمت درست کار میکنه برای یه وی 92 میری یه مودم جدید میخری که چی؟:D:D:D

hana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از faridbahal :

در حال حاضر شاید بالای 50 درصد از مودم ها از چیپستهای conexant استفاده میکنن ممکنه که حتی روی چیپست مودم شما نام این شرکت نباشه اما دلیل نمیشه که ساخت این شرکت نباشه!:lol: بحثش مفصله!

اما مشکل شما! شما اول مطمئن شو که مودم voice داره دوم اینکه اگه درایور داخل سی دی هم voice نداره اون برنامه ی اولی رو که گفتم بگیر و ببین مودمت از چه نوعیه بعد اینجا بنویس تا من یه درایور با ساپورت voice برات درست کنم!!!!!

سلام

اون كاري رو كه گفته بودي انجام دادم. برنامه اولي رو اجرا كردم و نتيجه:

Vendor name : conexant
Device name : HSF CHURCHILL DATA/ FAX
MODEM TYPE :HSF
WINXP INBUILD SUPPORT: YES

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
:lol: :lol: :lol:
بابا من رفتم v92 خریدم که هی یه صدایی از اون اتاق نیاد که بگه از اینترنت بیا بیرون شاید یکی زنگ بزنه:lol:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
خوشم میاد که سطح علمی پستهام داره زیاد میشه!:lol:
سلام

اون كاري رو كه گفته بودي انجام دادم. برنامه اولي رو اجرا كردم و نتيجه:

Vendor name : conexant
Device name : HSF CHURCHILL DATA/ FAX
MODEM TYPE :HSF
WINXP INBUILD SUPPORT: YES
خوب دوست عزیز من توی نوشتن این توضیحات یه ذره عجله کردم مثلا اینکه خوب وقتی مودم شما جای میک داره 100 در صد voice هم داره! (پس اشتباه از من بود که نفهمیدم!) دوم اینکه شما گفتی ویندوز generic میشناسه! خوب حتما هم اینو میشناسه شما مگه مودمت سی دی نداره؟ شما اگه میخوای اینهمه دردسر نداشته باشی فقط کافیه که درایور مومدت رو از سی دی اجرا کنی این توضیحاتی که من دادم بیتش ربه درد کسایی میخوره که دوست دارن درایور جدید داشته باشن اما شما به نظر میاد فقط برات کافیه هکه voice مودمت فعال بشه پس همون سی دی رو بذار و اجراش کن

بالا