برگزیده های پرشین تولز

بدست آوردن اسم (domain) يك سايت را از طريق IP

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام :cool:

دوستان عزيز ميخواهم بدونم كه چه جوري ميشه اسم (domain) يك سايت را از طريق ip آن بدست آورد .

قضيه از اين قرار است كه دوست عزيزمان كه وبمستر سايت www.haydarpage.tk ميباشد به جاي فوروارد كردن نام اصلي سايت كه فكر ميكنم free هم باشد از اين كد استفاده /http://66.103.129.60 نموده , بنابراين دسترسي به نام اصلي سايت امكان پذير نميباشد .

البته اين را هم ذكر كنم كه دليل اصلي كنجكاوي من امكانات و ظرفيت و ترانسفر بالاي سرور اين سايت ميباشد كه اگر مجاني باشد فوق العاده است.

لطفا اگر ميتوانيد راهنمايم كنيد.

roolee

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوباره سلام :cool:

الو الو ........

يكي به من كمك كنه

اصلا كاري كه من ميخوام ميشه يا نه

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
والا من که دقیقا نفهمیدم چی می گید ولی با IP فقط وقتی می شه دامین رو پیدا کرد که IP به صورت Dedicate می بود.

kamyar_akhbari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از roolee :

دوستان عزيز ميخواهم بدونم كه چه جوري ميشه اسم (domain) يك سايت را از طريق ip آن بدست آورد .

قضيه از اين قرار است كه دوست عزيزمان كه وبمستر سايت www.haydarpage.tk ميباشد به جاي فوروارد كردن نام اصلي سايت كه فكر ميكنم free هم باشد از اين كد استفاده /http://66.103.129.60 نموده , بنابراين دسترسي به نام اصلي سايت امكان پذير نميباشد .

البته اين را هم ذكر كنم كه دليل اصلي كنجكاوي من امكانات و ظرفيت و ترانسفر بالاي سرور اين سايت ميباشد كه اگر مجاني باشد فوق العاده است.

roolee

سلام دوست عزيز.

كاري رو كه شما فرموديد (پيدا كردن دامين از طريق آي پي) ميشه از طريق سايت زير (يا سايتهاي مشابه) انجام داد
اما مساله اي كه وجود دارد اينست كه (TLD) (تاپ لول دامين) آدرسي كه شما فرموديد tk. هستش كه اين سايت
ظاهرا اين Top level domain رو ساپورت نميكنه :(

البته همونطور كه يكي ديگه از دوستان فرمودند اگر آي پي Dedicate شده باشه براي سايت كه قضيه خيلي راحت تر
ميشه اما اين سايت كه عرض كردم ميتونه حتي اگه يك آي پي چندين هاست رو هم داره سرويس ميده ، بهتون
نشون بده كه دامين هاي اكتيو روي اون آي پي كدوما هستن :)

آدرس سايت : http://whois.webhosting.info

هم ميتونيد از طريق search box موجود در خود سايت سرچ كنيد (هم آي پي و هم دامين) و هم ميتونيد از شكل
زير استفاده كنيد :

مثال 1 : http://whois.webhosting.info/persiantools.com اين مثال آي پي سايت مورد نظر+ يك whois

مفصل + اينكه چند تا سايت روي اون آي پي دارن هاست ميشن ميده

مثال 2 : http://whois.webhosting.info/67.18.241.58 اين مثال كليه سايتهايي كه دارن روي اين آي پي هاست

ميشن رو بهتون نشون ميده ;)

اگه كمك ديگه اي ازم برمياد در خدمتم.
موفق باشيد.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از roolee :

roolee
موقع لود سایت اگه تو پایین صفحه اگه دقت کنی معمولا نشون میده در حال دانلود و دریافت اطلاعات از چه سایتهای هست! تیز باشی متوجه میشی از روی اون

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

kamyar_akhbari جان كاري كه گفتيد انجام دادم ولي نتيجه نگرفتم.

mehrdad1355 عزيز كاري كه شما ميگويد را خودم هم ميدانستم ولي مشكل ما هم سر اين است كه ip سايت به جاي دومين سايت در دامنه tk فوروارد شده و نميتوان آدرس را تشخيص داد .

باز هم ممنون و متشكرم از راهنمايتان .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
خوب اگه با ای پی این کار رو کرده پس رفته یه هاست گرفته ولی دامین نگرفته و به صورت زیر فضای اون هاست فروشه کار میکنه مثل این مثلا
http://tetahost.com/~irwizard//home

ببین تحت اون ای پی چه هاست فروشی دامینش ست شده! حتما هاستش مال اونه! مثلا تو این مثال هاست فروشی تتا هاست هست

kamyar_akhbari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز ، مجددا سلام
1.GIF

فكر كنم اين اطلاعات بتونه كمكتون كنه
3.GIF

ضمنا آي پي اون سايت dedicate هستش...

OrgName: Nader Solutions, Inc.
OrgID: NADER
Address: P.O. Box 770832
City: Orlando
StateProv: FL
PostalCode: 32824
Country: US
NetRange: 66.103.129.0 - 66.103.129.255 <<<<<<
رنج آي پي هايي كه دست اين شركته كه آي پي مورد نظر شما هم تو همين رنج هستش

CIDR: 66.103.129.0/24
NetName: NADER1
NetHandle: NET-66-103-129-0-1
Parent: NET-66-103-128-0-1
NetType: Reallocated
NameServer: NS1.NADERSOLUTIONS.COM<<<<<<<
NameServer: NS2.NADERSOLUTIONS.COM
Comment:
RegDate: 2003-04-03
Updated: 2003-04-03
TechHandle: NSS6-ARIN
TechName: Nader Solutions Support
TechPhone: +1-407-448-3565
TechEmail: [email protected]
OrgTechHandle: NSS5-ARIN
OrgTechName: Nader Solutions Support
OrgTechPhone: +1-407-448-3565
OrgTechEmail: [email protected]
# ARIN WHOIS database, last updated 2005-06-18 19:10
# Enter ? for additional hints on searching ARIN's WHOIS database.
OrgName: Nader Solutions, Inc.
OrgID: NADER
Address: P.O. Box 770832
City: Orlando
StateProv: FL
PostalCode: 32824
Country: US
Comment:
RegDate: 2003-04-03
Updated: 2003-04-03
AdminHandle: NSS5-ARIN
AdminName: Nader Solutions Support
AdminPhone: +1-407-448-3565
AdminEmail: [email protected]
TechHandle: NSS5-ARIN
TechName: Nader Solutions Support
TechPhone: +1-407-448-3565
TechEmail: [email protected]
# ARIN WHOIS database, last updated 2005-06-18 19:10

ضمنا مكان فيزيكي سرورش هم تو ايالت جورجيا و در شهر آتلانتا ي آمريكا هستش
3.GIF

موفق باشيد ..

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام :)

مهرداد جان شايد به قول شما فقط هاست خريده باشد و دومين برايش ثبت نكرده باشد

اگر اشتباه نكنم براي اون مثالي كه زدي ( http://tetahost.com/~irwizard//home ) چون ساب دومين است يك آي پي مستقل وجود ندارد. ولي خود دومين اصلي و مادر يعني http://tetahost.com داراي يك آي پي با كد 67.19.73.162 ميباشد. كه ما اگر بخواهيم آن ادرس شما كه ساب دومين نيز ميباشد به صورت آي پي بنويسيم به صورت http://67.19.73.162/~irwizard//home ميشود.
نتيجه گيري :
اون ip كه در سايت www.haydarpage.tk فوروارد شده /http://66.103.129.60 ميباشد و طبق اون چيزهاي كه گفتم پس نميتونه يك ساب دومين باشه .
حالا ديگه دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه شايد براي اين ip دومين اصلي ثبت نشده باشد ولي نميدونم كه اصلا همچين چيزي ميشه يا نه .

--------------

آقا كاميار از اينكه پيگير تاپيك من هستي و اين همه اطلاعات جامع برايم گذاشتي ممنونم .
از اطلاعاتي كه برايم فرستادي آدرس سرور سرويس دهنده را پيدا كردم( NADERSOLUTIONS.COM
) و يه سر به اون زدم ولي چيزي با عنوان free host يا مشابه آن پيدا نكردم.
براي همين فكر ميكنم كه وبمستر سايت www.haydarpage.tk اين هاست را خريده ولي دوميني برايش ثبت نكرده باشد .

كه اگر اين جوري باشه پس همه چيز منتفي است چون من فكر ميكردم اين سرور مجاني باشد . :(

----------------------

آقا مهرداد و كاميار بازهم ممنونم و متشكرم :cool:

انشا’ اله 1 در اين دنيا و 100 در آخرت نصيبتان شود.
:rolleyes:
مخلص و شاگرد شما roolee :blush:

kamyar_akhbari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اولا كه خواهش ميكنم دوست عزيز. كاري نكردم كه ..

دوما كه ببين من نميدونم شما با قضيه دامين و هاستينگ و مسايل مربوطه چقدر آشنايي داري و تا چه حد
از ريزه كاري هاش اطلاع داري.. اگه ميدونستم بهتر ميتونستم راهنمايي كنم.

ببين وقتي يك دامين ثبت ميكني (حالا از طريق هر شركتي كه ميخواد باشه) ، خود اون دامين به تنهايي قابل
استفاده براي ايجاد يك سايت نيست. بنابراين بايد شما همونطور كه ميدوني بايد يك فضايي رو به اين دامين
اختصاص بدي تا بتوني فايلهاتو اونجا نگهداري كني. احتمالا اينا رو خودت هم ميدونستي. اما حالا مساله اينه
كه شما ارتباط اين دامين و فضا رو چطوري برقرار كني!

اين كار (برقراري ارتباط بين دامين و فضا) 2 راه داره كه معمولا همه از يكي از اين دو راه استفاده ميكنن :

1- شما (يا شركتي كه دامين رو براتون ثبت كرده) يك پنل كنترل دارين (بسته به نوع دامين تون) كه تو اون
پنل يه سري امكانات از جمله اطلاعات تماس، اطلاعات بيلينگ و... و همچنين امكان ست كردن DNS رو
خواهيد داشت. ( كه اين اطلاعات وقتي از دامين Whois بگيريد ديده ميشود) اين ( دي ان اس) آدرس ها
در واقع همان پل ارتباطي بين دامين و فضاي شما هستن.

شركتهايي كه اقدام به ارائه فضاي وب (هاستينگ) مينمايند، معمولا از نرم افزار هاي كنترلي براي دامين
هايي كه قرار است روي سرورشان هاست شود استفاده ميكنند . كه زماني كه شما دي ان اس مربوط به
دامين خود را بر روي يكي از سرورهاي آن شركت ست ميكنيد، كافيست آن شركت در نرم افزار مذكور يك
يوزر و مقدار فضاي مشخصي به شما اختصاص دهد تا دامين شما بتواند (توسط همان دي ان اس هاي ست
شده) به هاست مربوطه ارجاع داده شود و صفحات مربوط نمايش داده شود.

خب حالا در روش اول كه توضيحات اوليه اون رو براتون نوشتم، شما مستقيما هنگام تنظيم دي ان اس،
آدرس دي ان اس همون هاست سرويس رو در پنل مديريت دامينتون وارد ميكنيد و پس از Apply شدن
(كه معمولا چند ساعتي طول ميكشه) هنگامي كه كسي دامين شما رو ميخواد brows كنه ، مستقيما
به همون هاست مورد نظر ارجاع ميشه و صفحات براش باز ميشن
1.GIF

2- در روش دوم ، از طريق ارجاع غير مستقيم عمل ميشه. بدين صورت كه شما هنگام ست كردن دي ان اس
در پنل مربوط به دامينتون ، يك دي ان اس آدرس (غير از دي ان اس آدرس اصلي اون هاست مقصد) و در
واقع ميشه گفت يك دي ان اس آدرس مجازي رو ست ميكنيد . اون دي ان اس آدرس مجازي بايد به جايي
ارجاع بشه كه امكان كنترل كاربراني كه ميخوان دامين شما رو brows كنن رو به شما بده. نمونه هاي زيادي
از اين نوع شركتها و سايتها هست كه به شما (مجاني و يا گاها با دريافت مبالغي) امكاناتي همچون
URL forwarding و Email forwarding و ... رو ميدن (مثلا مثل mydomain.com , proredirect.com ,
easydns.com , dns2go.com ,...)
كافيست براي سرويس گرفتن از اين نوع سايتها ، يك كدكاربر براي خودتون ايجاد كنين تو اون سايت و در
پنل مديريت دامينتون دي ان اس هاي اون سايت رو (كه خودشون بهتون ميدن) ست كنيد. بعد از Apply
شدن دي ان اس ها، وقتي كسي بخواد آدرس دامين شما رو Brows كنه ، به خاطر اون دي ان اس ها
به اون سرويس مجازي ارجاع داده ميشه. لازم به ذكر هستش كه در اون سرويس مجازي شما ميتونيد
درخواست هاي Brows رو به يك آدرس ديگه يا سايت ديگه و يا حتي يك Valid IP ارجاع بدين!
بدين صورت شما ميتونين عملا كسي رو كه به آدرس دامين شما مراجعه كرده به يه جاي ديگه ارجاع بدين
(حتي مثلا به سايت ياهو!!
3.GIF
)

خب ، اين همه توضيح دادم و سرتون رو دردآوردم برا اين بود كه متوجه بشين اون دوستتون كه آدرس
HAYDARPAGE.TK رو در اختيار داره، چه كار كرده كه شما اسم سايت رو نميتونين ببينين موقع بارگذاري
سايتش !
3.GIF

اينطوري كه تحقيقات من نشون ميده، دامين مذكور كه مالكيتش مال يه شركت آمريكايي با مشخصات ذيل
هستش :

Taloha, Inc. / Dot TK
584 Castro Street #260
San Francisco
USA

دامين مذكور (اينطوري كه من احساس ميكنم) از طريق proredirect.com فوروارد شده به يك valid IP كه​

اون آي پي روي يك هاست ست شده ( و dedicate هم هست براي همين آدرس) . يك كمي عجيب غريب​

به نظر ميرسه! نميدونم چرا همچين كاري كرده طرف! بهتر از اين ميشد كه ست كنه !
3.GIF

دليل اينكه همه چي رو با احتمال ميگم ، اينه كه متاسفانه سايتهاي معتبري كه من ميشناسم ،​

سرويس whois براي دامين هاي با پسوند tk ندارند (حتي خود Internic.net كه ديگه آخر مرجعه و​

TLD هاي مختلف رو داره! چيزي ازش نميده!) فقط يك سايت كه نميدونم رسمي هست يا نه يه whois​

كوچولو ازش بهم داد كه متاسفانه به علت policy هاي تعريف شده خودش، فقط جزئيات كمي كه در بالا​

براتون نوشتم بهم دادش و متاسفانه DNS هاشو نشون نميده كه رو كجا ست شده.​

اگه ميداد كه همه چي حل بود ديگه.. راحت ميشد پيداش كرد كه از چه نوع Managing يي داره استفاده​

ميكنه براي دامينش. (اين طوري كه از چيزاي مختصري كه تو اون سايت نوشته بود دستگيرم شد، احتمالا​

ميشه از طريق اون سايت دامين هاي tk رو مجاني ثبت كرد
4.GIF
)​

اينو به اين دليل گفتم كه شما فرموده بوديد دنبال free host توي Nadersolutions.com گشتيد!!!​

به نظر من طرف آدرسش رو مجاني ثبت كرده و از طريق URL Forwarding آدرس رو به سرويسي كه​

(با پول و نه مجاني) از Nadersolutions گرفته ، ارجاع كرده
3.GIF
حالا دليل اينكه آي پي وليد گرفته براي​

سرويسش رو مكن نميفهمم! چون تقريبا هزينش زياده آي پي وليد و با اين پولي كه براي آي پي وليد​

داده ميتونست يه هاست (حالا گرچه با آي پي Share ) بگيره و DNS هاشو مستقيما ست كنه رو همون!​

معذرت ميخوام كه اينقدر حرف زدم و مزاحم وقتتون شدم.​

موفق باشيد.​

53.GIF

راستي آدرس اون سايتي كه ازش whois و ساير اطلاعات رو گرفتم اين بود ، شايد به دردتون بخوره :

سايت : www.dot.tk
whois : http://www.dot.tk/vc001200.html

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام :rolleyes:

واي كاميار جان بابا تو ديگه كي هستي. واقعا با اين همه اطلاعات مفيد منو شرمنده كردي. :blush:

كاميار عزيز در مورد اينكه ابتدا دومين ثبت و سپس به آن فضا جهت ايجاد صفحات و فايلها تخصيص داده ميشود , اطلاعاتي از قبل داشتم , البته نه به اين صورت دقيق و مهندسي.

در مورد قسمت دوم كه روش ارجاع غير مستقيم ميباشد ميخواهم چند نكته را ذكر كنم كه در تائيد نوشته هاي شما مي باشد .

نكته 1 : كاميار جان فكر ميكنم در مورد سايت www.dot.tk اطلاعات كاملي نداشته باشي . براي شما و ديگر دوستاني كه در اين مورد اطلاعي ندارند يه سري توضيحات ميدم شايد به كارتان بياد و البته ببخشيد - من در حدي نيستم كه به شما اساتيد گرامي چيزي را ياد بدم اين را براي كساني در سطح خودم مينويسم تا شايد ما هم به درد كسي بخوريم :blush:

Tokelau يه جزيره كوچك است كه اگر اشتباه نكنم در نزديكي نيوزيلند و استراليا ميباشد. يك تيم مهندسي از ساكنين اين جزيره براي اينكه اين جزيره را معروف كنند و به جهانيان بشناسند يه فكر توپ كردند و تصميم گرفتند با ثبت دامنه tk به نام جزيره خودشان , آن را به صورت رايگان و به صورت دامنه مجازي و بدون "هاست" يعني به صورت URL forwarding و Email forwarding به تمامي كاربران دنيا ارائه دهند . و من فكر ميكنم كه دراين راه يعني تبليغ جزيره موفق هم بوده اند. :D
بهترين مزيت اين دامنه رايگان نسبت به دامنه هاي رايگان ديگر كه شما هم به چند مورد آن اشاره كرديد (mydomain.com , proredirect.com ) كوچك بودن و كم بودن حروف آن هست كه باعث شده اكثر افراد اين دامنه را ترجيح دهند . :cool: مثل من : www.roolee.tk

نكته 2 : البته در هنگام لود شدن سايت با اين دامنه يك تبليغ كوچك popup ظاهر ميگردد كه آن را هم ميتوان در كنترل پنل سايت dot.tk حذف كرد . كه بيش از 95% افراد ايراني از اين موضوع خبر ندارند .

نكته 3 : وقتي كه صفحه در حال لود شدن است ميتوان با مشاهده در status bar مرورگر آدرس سايت اصلي كه معمولا وبلاگ يا ساب دومين ميباشند را مشاهده كرد . (معمولا وبمستر اين سايتها براي رهايي از شر اين آدرسهاي طولاني از دامنه tk استفاده ميكنند) .

خلاصه اون چيزي كه باعث شد من در مورد سرور سايت www.haydarpage.tk كنجكاو شوم اين است كه همانطور كه گفتم معمولا وبمستر وبلاگها و سايتهاي مجاني كه از ساب دومين استفاده ميكنند از اين دامنه بهره ميبرند ولي سايت www.haydarpage.tk داراي امكانات حرفه اي از قبيل cgi - ftp - sql server - php - prel و... و همچنين ترانسفر فوق العاده بالاي اطلاعات ( سايت www.haydarpage.tk يكي از محبوترين و بهترين و به روز ترين سايتها در زمينه دانلود موسيقي ميباشد و روزانه كلي بازديد كننده دارد كه در حال دانلود موزيك ميباشند و بنابراين بايد ترانسفر بالاي داشته باشد ) ولي با اينحال اينجا براي من سوال پيش مي آيد كه كسي كه اين همه هزينه ميكند و هاست با ظرفيت بالا ميخرد پس چرا از دومين مجاني استفاده ميكند و يا اينكه چرا به جاي فوروارد كردن دومين اصلي سايت در dot.tk از ip آن بهره ميگيرد تا كسي از نام اصلي سرور كه شايد هم مجاني باشد سر در نياورد و يا اينكه كسي كه همچين سايتي دارد پس چرا داراي يك ايميل حرفه اي نميباشد و از يك ايميل gmail استفاده ميكند و چرا وبمستر اين سايت با اين همه دقت در رد گم كردن دومين اصلي سايت و زرنگي نتوانسته از وجود بنر تبليغاتي dot.tk در هنگام لود شدن سايت جلوگيري كند و .... :f34r:

البته من چند بارهم به وبمستر اين سايت email زدم ولي جواب نداده :(

واي من چقدر فك زدم :blink: , خودم هم خسته شدم :wacko:

-------------------------------------------------------------------------

اين را هم بگم كه يك سايت پيدا كردم كه يك ساب دومين مجاني با 100مگابايت فضا و 1 گيگ ترانسفر ماهانه و همه نوع امكانات و از همه مهمتر بدون تبليغات را ارائه ميدهد .
من هم يك ساب دومين براي خودم ثبت كردم با اين آدرس www. roolee.hostingez.com و در ضمن من هم مثلا زرنگي كردم و ip سايتم كه /http://209.67.208.34/~rooleeho ميباشد در www.roolee.tk فوروارد كردم :D :p

مشخصات كامل هاستينگ اين سايت را قرار ميدهم تا شايد دوستان ديگر هم به آن احتياج داشته باشند:
آدرس سايت : http://hostingez.com

HostingEZ is please to offer 100% FREE Web Hosting with no ads!​

www.YourName.com or YourName.HostingEZ.com​
• 100 MB Disk Space​
• 1000 MB Bandwidth​
• Cpanel Control Panel​
• Free Email [email protected]
• FTP and Web-Based Upload​
• CGI, PHP, MySQL support​
• No file size limits​
• No restrictions on file types​
• No restrictions on website language​
• No Banners or pop ups​
• 100% Free Web Hosting​
• Instant Account Activation​

به نظر من فوق العاده هست , نظر شما چيست :cool:

ببخشيد اگر سرتون در گرفت - شرمنده شما roolee

aliasghari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يك domin ir ثبت كرده ام و همچنين يك دامين و هاست در پرشن تولز دارم چگونه مي توانم بدون اينكه هاست بگيرم آدرس ir را به دوميني كه در پرشين تولز دارم دايورت كنم

meghdad67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من مي خوام بدونم كه چه جور مي تونم از اح چيزايي كه انتظار دارم بگيرم
برنامه اي هست سايتي هست كه بتونم اين كار رو بكنم با تشكر اگه تلفن يا چيزي از خودتون به من بدين كه بتونم ارتباط برقرار كنم تشكر تلفن من 09354636066
با تشكر

بالا