برگزیده های پرشین تولز

: برای آنها که به فیس بوک مسی حمله می کنند

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
برای آنها که به فیس بوک مسی حمله می کنند !

ایرادی ندارد، دور هم جمع هستیم و با هم می گوئیم و می خندیم. اگر دید ما این است که فقط خودمان هستیم و خودمان را می بینیم، اشکالی ندارد. می توانیم شوخی کنیم و هر حرفی که دوست داریم بزنیم اما قضیه با چیزی که فکرش را می کنیم، فرق دارد. اینجا صفحه شخصی یک آدم معمولی نیست؛ صفحه شخصی لیونل مسی ستاره آرژانتینی فوتبال دنیاست. بازیکنی مودب که وقتی با کف پا روی انگشتش می روند، هیچ نمی گوید. وقتی با تکل از پشت و از عمد او را می زنند، دوباره هیچ نمی گوید. از مسی به یاد نداریم، به کسی توهین کرده باشد، به تماشاگران، مربیان، بازیکنان حریف، خبرنگاران و حتی مردم عادی. رفتار مسی، مثل رفتار یک بازیکن معمولی است و در زمین هیچگاه کسی احساس نمی کند با بهترین بازیکن دنیا روبروست. رفتار او مغرورانه نیست و همیشه متواضع برخورد می کند. این پیش زمینه ای از تصویری است که همه از مسی در ذهن داریم اما آیا به این تصویر احترام می گذاریم؟!
بعد از پایان مراسم قرعه کشی، در حالی که معلوم نیست مسی کجاست و چه می کند، عده ای از طرفداران ایرانی به سوی صفحه اجتماعی این بازیکن هجوم می برند و هر چه که دوست دارند برایش می نویسند؛ مشابه اتفاقی که پس از برد تاریخی والیبال ایران مقابل ایتالیا اتفاق افتاد. وقتی در چند دقیقه، هزاران هواداران ایرانی به صفحه شخصی زایتسف ستاره این تیم هجوم بردند و هر چه دوست داشتند نوشتند و باعث شدند او موضع بگیرد و برای «تمام ایرانی ها» بنویسد: «متاسفم که بزرگترین تفریح ایرانیان، توهین به دیگران است!» اینجاست که می گویند تر و خشک با هم می سوزند. این مصداق بارز همان چند صد تماشاگری است که بین هزاران تماشاگر هر چه از دهانشان در می آید می گویند و باعث می شوند جو یک ورزشگاه مسموم شود.
همین امروز و فرداست که احتمالا لیونل مسی هم به هجوم ایرانی ها به صفحه شخصی اش واکنش نشان دهد و چیزی بنویسد که به جای خنده، برای خود گریه کنیم. به طور قطع با شناختی که از مسی داریم، او محترمانه پاسخ این کامنت های بعضا بی ادبانه و توهین آمیز را می دهد. فراموش نکنیم ما مردمانی هستیم که خود مقابل توهین، شدیدترین واکنش ها را نشان می دهیم و در ورزشگاه به خاطر حرکت فلان بازیکن در مسابقه رفت، انواع الفاظ رکیک و غیر رکیک را در بازی برگشت به او می خورانیم.
ایرادی ندارد، می توانیم همچنان دور هم خوش باشیم و به دیگران توهین کنیم اما فردا روزی که جوابمان را دادند، بهتر است دهانمان را ببندیم و لام تا کام حرف نزنیم. همیشه می گوییم ایرانی به ادبش معروف است و به فرهنگش اما اینکه امروز ما می کنیم، نه نشان از ادب دارد و نه نشان از فرهنگ.

نقل شده از : خبر آنلاین

منبع اصلی : برای آنها که به فیس بوک مسی حمله می کنند

Last edited:

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
کسایی که توی پیج مسی کامنت چرند میذارن 2 دسته هستند.

دسته ی اول اونایی که شعورشون پایینه و بخاطر احساسات چیزایی مینویسن و عشق این داشتن توی پیج مسی چیزی بنویسن و دیده بشن
دسته ی دوم اونایی هستند که آنتی مسی اند، افرادی که الان رو فرصتی مناسب برای عقده گشایی میبینند.

جز هر دسته که باشن نشون میدن واقعا شعور مردممون چقدر پایینه . از این بابت ممنونم ازشون، چون انسان خودش رو جایی نشون میده که پلیس و ناظری وجود نداشته باشه، مثل محیط های مجازی.

ما اروپایی فکر میکنیم، چشم هامون رو هم که میبندیم فکر میکنیم ایران جاییه در بلوک غرب اروپا ولی واقعیت اینه که ایران یک کشور خاورمیانه ایه ، جایی بین پاکستان، افغانستان و عراق.

arambash

Registered User
لایک‌ها
563
دوست عزیز وقتی میام میگم حالم از فیسبوک به هم میخوره چرا یه عده میان سینشونو چاک میکننو کل میندازن ؟
اما من الان دوباره حرفمو تکرار میکنم حالم از فیسبوک کلاً به هم میخوره چون چیز بی ارزشیه که فقط به خاطر تبلیغات معروف شده ولی در عمل به همون مزخرفی چت رومای یاهو هست خب طرف میاد پروفایل میسازه یه سری علائقشو میگه اسمو فامیلشم میگذاره مطالبشم میگذاره که چی ؟! واقعاً سایت دیگه نیست وبلاگ نمیشه ساخت و همین کارارو توش با یه سری فرقای جزئی کرد ؟ البته که هست این سایت مسخره الکی گنده شده و ایرانیها هم که نمیدونن و از این مسائل سر درنمیارن برای اینکه فکر میکنن اگر توش فعالیت پررنگ نداشته باشن عقب مونده معرفی میشن میرنو هرچی غلطی که اکثریت میکننو میکنن یکی از بیکاریشونه یکی از عقده انزواشونه که میخوان قاطی جمع بشن قاطی جمعی که واقعاً اراذل اوباشی بیش نیستن
حالم به هم میخوره از اکثریت جوونای بی فرهنگ این مملکت تا چندسال پیش چت رومای یاهو باقی مونده بود که از چندسال قبلش به خاطر پوچ بودنش علی رغم تبلیغات بسیار زیاد نظیر الان فیسبوک خارجی ها کم کم ترکش کرده بودنو ایرانیهای بی عقل توش ریخته بودنو ول نمیکردن از صبح تا شب ویس فحش چت شده بود سرگرمی یه مشت عقب مونده بی تربیت و یه عده دیوانه هم توش عکس ردوبدل میکردن و یه بار ندیدم توش فعالیت بشه بلکه آب حوض خالی کردن واقعی بود ... دقیقاً الانم همین مسخره بازیارو تو فیسبوک میبینیم البته خارجیها فعالیت معمولی و کمی دارنو برای نیاز نه فقط فیسبوک توئیتر و ... هم دارن ولی مثل ایرانیها علاف این کارا نیستن و فرهنگشم دارن افراد معروف هم اونو مثل وبلاگ شخصی استفاده میکننو اپش میکنن ولی ایرانیها هم افراطی و هم بی فرهنگن و روشی که روز به روزم شدت میگیره بین جوونای بیعقل و کم سنو سال رواج داره که میرن پیج آدمای بزرگ بهشون فحش میدن!!! یعنی مسخره ترین و خنده دار ترین سرگرمی اینترنتی که من دیدم همینه از چت رومای یاهو هم مسخره تره
اینکه واقعاً همچین کاری چه لذتی داره رو روانکاوا میتونن از ذهن مریض این جوونای بی تربیت و علاف ایرانی بیرون بکشن و ما فقط میبینیم و خنده تلخی به وضع اسفناک بچه های مملکتمون میکنیم ...

اگر بخوام ملتمو در یک کلام توصیف کنم: ملتی افراطی و بی نزاکت هستیم.

علاوه بر اینکه هیچیمون با آداب نیست از غذا خوردن بگیر تا احوال پرسی کردنو اون رسم زشت تعارف کردنمون که آبرو برامون نگذاشته تو خیابونا هم میریزیمو مرگ بر مرگ بر سر میدیم یا از یه چیز بی ارزش حمایت میکنیم تو اینترنت میریزیمو همون کارو میکنیم رو سر یکی خراب میشیم و میلیونی بهش فحاشی میکنیم یا یه نظرسنجی رو خیلی مسخره و طبق میلمون بدون هیچ منطقی با حمایتهای غیرمنصفانه جهت میدیم اونقدر حضورمون پررنگه که نتایج عجیب و بی اعتبار و بی ارزش میشه برای همین دنیا از این ملت خوشش نمیادو طردشون میکنه باور کنید مردم دنیا از شلوغ بازیای ما بیزارن چون فقط مخل نظمیمو سر هر سفره ای میریم به جای اینکه با آداب غذا بخوریم با دستای کثیف و به شکلی زننده غذارو میچپونیم تو دهنمون برای اینکه هیچ زیبایی و نظمی نداریم برای اینکه بی ادبیم برای اینکه اعتبار نداریم شکوه نداریم توهمی هستیمو در حالیکه جزو خاورمیانه و اتفاقاً عقب مانده ترین ملتشم هستیم خودمونو نژاد برتر میدونیمو همسایه هامونو ملخ خورو خرو ... خطاب میکنیم این رفتارای متوهمانه و بی نزاکتی های دسته جمعیه که واقعاً باعث شده کسی تو دنیا رغبت فکر کردن به مارو نکنه و الانم تنها دلخوشیمون اینه که مسی هاشم بیک زاده رو شناخته ...
واقعاً زبونیم... نیستیم ...؟!

arambash

Registered User
لایک‌ها
563
ما حقیریم واقعاً ملت حقیری هستیم که هرکسی هم از ما چیزی ندونه و کنجکاو بشه و آشنایی پیدا کنه به ریشمون میخنده و میره یا اینکه برای بیشتر سرگرم شدن میمونه و حسابی دستمالیمون میکنه متأسفانه ما سالهاست داریم توسط استعمارگرا دسستمالی میشیم که اونم ریشه در شخصیت خودمون و اجدادمون داره

خوشحالم و افتخار میکنم که کمترین فعالیت رو در فضای فارسی فیسبوک و نه تنها این بلکه کلاً فضای فارسی اینترنت دارم

یک بار تو یه فروم با یه اسرائیلی آشنا شدم و پرسید تو فیسبوک عضوی گفتم نه ! خندید و برام ابراز تأسف کرد من هم به همین بسنده کردم که عضوم ولی چون فعالیتی ندارم میگم عضو نیستم ایدیمو هم بهش دادم فکر نکنه دروغ میگم...
اما توی دلم حسابی خجالت کشیدم چون علت اصلیش مسخره بودن فضای فارسی زبون فیسبوکه که فایده ای برای فعالیت من نداشت و اگر اینو به اون دوست اسرائیلی میگفتم دیگه حسابی بیش از پیش ضایع میشدم
واقعاً لعنت به همه اون هموطنایی که با بی فرهنگیو بی مسئولیتیشون در قبال فعالیتای زشتیکه باعث پایین تر اومدن شخصیت ما جلوی مردم دنیا میشه مارو شرمنده میکننو مجبور میکنن جلوی حرقای حق و تلخ خارجیا سکوت کنیم و با سکوت خودمون بهشون حق بدیم بگن:
"ایرانی عقب مونده مگه شما هم تو تهران اینترنت دارید؟!"

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
شک نکنید...

بروز هر اونچه که در فضاهای بین المللی و فضاهای مجازی از ایرانیها میبینیم، نتیجه مستقیم رفتارها و ناهنجاریهای اجتماعی داخل ایران هست و بس. آدم دچار عادته... در هر شرایطی که زندگی بکنید بعد از مدتی بهش عادت خواهید کرد. ما به شیوه جاری زندگی در این مملکت عادت کردیم. خیلی از کج رویهایی که هرجای دیگه ای از دنیا باعث تعجب و شرم و ننگ میشه، برای ما عادیه... چون در بطن و متنش داریم زندگی میکنیم.
این البته به اون معنا نیست که همه جای دنیا طیب و طاهر و بدون اشکال هستن. اما دست کم کمترین و دورترین کشورها و مردمشون هم برای رسیدن به استانداردهای بالای زندگی بشری تلاش میکنن. اما دریغ از ما...
از ماهایی که از نفرت از دیکتاتوری دم میزنیم اما در رفتارهای روزانه با غریبه و آشنا، این دیکتاتورهای کوچک درون ما هستن که تصمیم میگیرن. دیکتاتور همیشه خودش رو صاحب حق میدونه. فکر میکنه که هیچوقت اشتباه نمیکنه. فکر میکنه که مصالح دیگران رو از خودشون بهتر میدونه. فکر میکنه همه باید باهاش موافق باشن وگرنه نابود میشن. فکر میکنه هر نقدی رو باید به شدت ***** کنه مبادا که به هیبت و بزرگیش لطمه ای بخوره. قدرت رو برای تحکیم خواسته های خودش و تحکم به دیگران میخواد. تاب دیدن موفقیت دیگران رو نداره. هر اتفاقی باید از کانال تایید اون بگذره. و در نهایت، فکر میکنه که جاودانه خواهد ماند...
حالا یه نگاه از دریچه وجدان بیدار به خودمون و رفتارها و طرز فکرهای خودمون و اطرافیانمون بندازیم. ببینیم چند درصد خصوصیتهای گفته شده در ما هست؟ هرچه این درصدها بالاتر باشه، دیکتاتور تریم... این رو بذارید کنار یه توهم تاریخی که ایران و ایرانی رو صاحب بالاترین و بزرگترین تمدن از 3000 سال پیش تا احتمالا 3000 سال بعد میدونه...
اونقدر در گوش خودمون خوندیم که بهترینیم... باورمون شده... کوچکترین نقدی رو تحمل نمیکنیم... همه کمابیش ایراد دارن اما ما عمرا... در ورزشگاه هامون فحش ناموس میدیم اما مدعی هستیم بهترین تماشاگران دنیا رو داریم... اونوقت مثل کبکی که سر در برف فرو کرده باشه، پیچ میکروفونهای ورزشگاه رو میبندیم تا بقیه نشنون... تا بگیم نبوده... اما واقعیت چیز دیگه ایه...
ما زنها رو به ورزشگاه راه نمیدیم چون محیط اونجا رو مناسب نمیدونیم!!!!!! در عین حال هیچ تلاشی هم برای رفع این عیب و باز شدن راه خانمها به ورزشگاه نمیکنیم. این تناقض نیست؟ چند نفر رو میشناسید که در مکالمات روزمره شون محض مزاح و خنده و شوخی همدیگر رو فحش پیچ میکنن؟ و به این اهانتها میخندن و نشانه عمق دوستیهاشون میدونن؟ خب وقتی قبح چنین عملی در جامعه و بین مردم ریخت، اونهم بین مردمی که در توهم فرهنگ و هنر و اخلاق غرق شدن، طبیعی نیست که از باب تحبیب و برای ابراز صمیمیت و خوشمزگی، مسی یا هرکس دیگه ای رو فحش باران بکنن؟
در همین بخش و تاپیکهاش بگردید و ببینید کلمات نامناسب چقدر راحت خرج میشه. من چون پستهای اینچنینی رو به مقتضای وظیفه ام میخونم و پاک میکنم شهادت میدم... اونهایی که خطاب به شخص مقابل و احتمالا منفورشون از هیچ توهینی دریغ نمیکنن، همونهایی که در ورزشگاهها کش دار ترین کلمات ممکن رو توزیع میکنن، همونهایی که در کوچه و خیابون از روی دوستی یا دشمنی، حرمت کلمه و زبان رو نگه نمیدارن... مسلما فرهنگ ناب!!! ملی شون رو در مواجهه با مسی و امثالهم به سادگی لو خواهند داد.

یک چیز رو میدونم و بهش ایمان دارم... باید از اسب ادعای کهنه 2500 سال مون بیایم پایین... بریم جلو آینه واقعیت و خود حقیقی خودمون رو ببینیم. باید بفهمیم اگر ملتی پیشرفت کرد، فقط با صنعت و تجارت و علم نبوده... زیرساخت همه اونها فرهنگ هست. کما اینکه ما 2500 سال پیش (شاید) فرهنگش رو داشتیم و مدتی آقای دنیا بودیم... اما این ارثیه کهنه الان فقط یه قاب عکس خاطره انگیزه... بابتش به ما اعتبار نمیدن... باید یاد بگیریم... باید قبل از هرچیز فرهنگ درست رو یاد بگیریم... اولین خشت این آموزش هم احترام هست... باید یاد بگیریم به دیگران احترام بذاریم... احترام ارث پدری نیست که از دنیا و روزگار طلب کنیم... کالای رایجیه که باید ارائه کنی تا بهت ارائه بشه...
باید از خودمون شروع کنیم... وگرنه ما میمونیم و اون قاب عکس قدیمی که تا چند وقت دیگه، هیچکس رو به یاد هیچ چیز نخواهد انداخت...

hamed-nvidia

Registered User
لایک‌ها
34
شک نکنید...

بروز هر اونچه که در فضاهای بین المللی و فضاهای مجازی از ایرانیها میبینیم، نتیجه مستقیم رفتارها و ناهنجاریهای اجتماعی داخل ایران هست و بس. آدم دچار عادته... در هر شرایطی که زندگی بکنید بعد از مدتی بهش عادت خواهید کرد. ما به شیوه جاری زندگی در این مملکت عادت کردیم. خیلی از کج رویهایی که هرجای دیگه ای از دنیا باعث تعجب و شرم و ننگ میشه، برای ما عادیه... چون در بطن و متنش داریم زندگی میکنیم.
این البته به اون معنا نیست که همه جای دنیا طیب و طاهر و بدون اشکال هستن. اما دست کم کمترین و دورترین کشورها و مردمشون هم برای رسیدن به استانداردهای بالای زندگی بشری تلاش میکنن. اما دریغ از ما...
از ماهایی که از نفرت از دیکتاتوری دم میزنیم اما در رفتارهای روزانه با غریبه و آشنا، این دیکتاتورهای کوچک درون ما هستن که تصمیم میگیرن. دیکتاتور همیشه خودش رو صاحب حق میدونه. فکر میکنه که هیچوقت اشتباه نمیکنه. فکر میکنه که مصالح دیگران رو از خودشون بهتر میدونه. فکر میکنه همه باید باهاش موافق باشن وگرنه نابود میشن. فکر میکنه هر نقدی رو باید به شدت ***** کنه مبادا که به هیبت و بزرگیش لطمه ای بخوره. قدرت رو برای تحکیم خواسته های خودش و تحکم به دیگران میخواد. تاب دیدن موفقیت دیگران رو نداره. هر اتفاقی باید از کانال تایید اون بگذره. و در نهایت، فکر میکنه که جاودانه خواهد ماند...
حالا یه نگاه از دریچه وجدان بیدار به خودمون و رفتارها و طرز فکرهای خودمون و اطرافیانمون بندازیم. ببینیم چند درصد خصوصیتهای گفته شده در ما هست؟ هرچه این درصدها بالاتر باشه، دیکتاتور تریم... این رو بذارید کنار یه توهم تاریخی که ایران و ایرانی رو صاحب بالاترین و بزرگترین تمدن از 3000 سال پیش تا احتمالا 3000 سال بعد میدونه...
اونقدر در گوش خودمون خوندیم که بهترینیم... باورمون شده... کوچکترین نقدی رو تحمل نمیکنیم... همه کمابیش ایراد دارن اما ما عمرا... در ورزشگاه هامون فحش ناموس میدیم اما مدعی هستیم بهترین تماشاگران دنیا رو داریم... اونوقت مثل کبکی که سر در برف فرو کرده باشه، پیچ میکروفونهای ورزشگاه رو میبندیم تا بقیه نشنون... تا بگیم نبوده... اما واقعیت چیز دیگه ایه...
ما زنها رو به ورزشگاه راه نمیدیم چون محیط اونجا رو مناسب نمیدونیم!!!!!! در عین حال هیچ تلاشی هم برای رفع این عیب و باز شدن راه خانمها به ورزشگاه نمیکنیم. این تناقض نیست؟ چند نفر رو میشناسید که در مکالمات روزمره شون محض مزاح و خنده و شوخی همدیگر رو فحش پیچ میکنن؟ و به این اهانتها میخندن و نشانه عمق دوستیهاشون میدونن؟ خب وقتی قبح چنین عملی در جامعه و بین مردم ریخت، اونهم بین مردمی که در توهم فرهنگ و هنر و اخلاق غرق شدن، طبیعی نیست که از باب تحبیب و برای ابراز صمیمیت و خوشمزگی، مسی یا هرکس دیگه ای رو فحش باران بکنن؟
در همین بخش و تاپیکهاش بگردید و ببینید کلمات نامناسب چقدر راحت خرج میشه. من چون پستهای اینچنینی رو به مقتضای وظیفه ام میخونم و پاک میکنم شهادت میدم... اونهایی که خطاب به شخص مقابل و احتمالا منفورشون از هیچ توهینی دریغ نمیکنن، همونهایی که در ورزشگاهها کش دار ترین کلمات ممکن رو توزیع میکنن، همونهایی که در کوچه و خیابون از روی دوستی یا دشمنی، حرمت کلمه و زبان رو نگه نمیدارن... مسلما فرهنگ ناب!!! ملی شون رو در مواجهه با مسی و امثالهم به سادگی لو خواهند داد.

یک چیز رو میدونم و بهش ایمان دارم... باید از اسب ادعای کهنه 2500 سال مون بیایم پایین... بریم جلو آینه واقعیت و خود حقیقی خودمون رو ببینیم. باید بفهمیم اگر ملتی پیشرفت کرد، فقط با صنعت و تجارت و علم نبوده... زیرساخت همه اونها فرهنگ هست. کما اینکه ما 2500 سال پیش (شاید) فرهنگش رو داشتیم و مدتی آقای دنیا بودیم... اما این ارثیه کهنه الان فقط یه قاب عکس خاطره انگیزه... بابتش به ما اعتبار نمیدن... باید یاد بگیریم... باید قبل از هرچیز فرهنگ درست رو یاد بگیریم... اولین خشت این آموزش هم احترام هست... باید یاد بگیریم به دیگران احترام بذاریم... احترام ارث پدری نیست که از دنیا و روزگار طلب کنیم... کالای رایجیه که باید ارائه کنی تا بهت ارائه بشه...
باید از خودمون شروع کنیم... وگرنه ما میمونیم و اون قاب عکس قدیمی که تا چند وقت دیگه، هیچکس رو به یاد هیچ چیز نخواهد انداخت...
واقعا متاسفم برای بعضیها ...

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852

farz1n

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
این ها ، عده ای هستن که نسبت به حرف مسی که گفته ایران رو نمیشناسم ... موضع گیری کرده و حساس شده اند.
مردم ایران بسیار احساسی هستند.
من از این دوستان میخوام که به ستاره آرژانتینی توهین نکنند.

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
این ها ، عده ای هستن که نسبت به حرف مسی که گفته ایران رو نمیشناسم ... موضع گیری کرده و حساس شده اند.
مردم ایران بسیار احساسی هستند.
من از این دوستان میخوام که به ستاره آرژانتینی توهین نکنند.
درسته . با شما موافقم . من نگاه می کردم یکی از دلایلش رو همین می دیدم ولی از بین شاید 50 تا 100 هزار کاربری که از بین میلیون ها کاربر ایرانی اونجا حضور داشتن قریب به اتفاق شوخی های معمولی می کردن و نمیشه گفت حرف بدی میزدن و فقط در حد یه سرگرمی سالم بود و یه عده زیادی هم دائما مشغول عذر خواهی به زبانهاب مختلف :) و یه عده قلیل حرف های رکیک میزدن و آتیش بیار معرکه می شدن که همین عده ممکنه پروفایلاشون فیک باشه ! و خوب طبیعتا یه عده هم احساساتی و بدون توجه دنباله رو اونها میشدن !

و این به این معنی هم نمی تونه باشه که اونها که بی احترامی می کردن اکثریت جامعه ایران بودن :)

مسی یکی از بازیکنهای بسیار محبوب منه ♥

Last edited by a moderator:

farz1n

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مسی در پاسخ به سوال خبرنگار گفته بود شناختی از فوتبال ایران نداره
نه اینکه ایران رو نشناسه!!
اون اصن همچین اخلاقی نداره

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
شک نکنید...

از ماهایی که از نفرت از دیکتاتوری دم میزنیم اما در رفتارهای روزانه با غریبه و آشنا، این دیکتاتورهای کوچک درون ما هستن که تصمیم میگیرن.

خداییش حرف دل ما رو زدی از وقتی این خبر رو شنیدم همش همین حرفها و کلمات تو سرم بود اما زبان بیانش رو نداشتم که دیدم شما به بهترین وجه بیانش کردی دستت درد نکنه.

واقعا" زیباترین جمله رو همون زایتسف گفته که : توهین کردن بهترین تفریح ایرانیهاست از در خونه میای بیرون تا برگردی به راحتی استاد دایره المعارف فحاشی و توهین میشی. یادمه یه زمانی وقتی کسی کلمه ....خل رو میگفت همه چپ چپ نگاش میکردن اما الان مثل نقل ونبات از دهن پیر و جوون تو کوچه و اداره و مغازه میریزه بیرون.

خدا رحم کنه بهمون

amir110011

Registered User
لایک‌ها
1,806
توهین تو شبکه ای مثل فیسبوک که طرفدارای زیادی تو جهان داره واقعا بازتاب خیلی بدی برای فرهنگمون داره خیلی کار اشتباهی بود

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
یاد امضای یکی از بچه ها همینجا افتادم
وقتی ارزش ها عوض می شوند، عوضی ها با ارزش می شوند.

misna

Registered User
لایک‌ها
49
اتفاقا امروز که یکم وقت کردم رفتم ببینم چی شده که این همه دارن میگن که ملت رفتن پیج مسی رو ... مال کردن
رفتم تمامه کامنت ها رو خوندم واقعا خیلی برای خودم که همچین هموطنایی دارم خجالت زده شدم
توی یکی از عکسا که ملت کلی بدو بیراه گفته بودن مسی یه کامنت گذاشته بود که بی نهایت خجالت کشیدم نوشته بود که من از فوتبال ایران اطلاعاتی ندارم ولی از تمدن و فرهنگ ایران خیلی شنیده بودم و تا الان فکرمیکردم که مردم این کشور با این تمدن باید خیلی دوست داشتنی باشن ولی تواین چند روز غیرش برام ثابت شد ...در آخر نوشته بود از مردم با این تمدن همچین برخوردی بعید بود
حالا برید حال کنید که چقدر پیج مسی رو ترکوندیم .........

joseffist

Registered User
لایک‌ها
53
دوستان کمم حقیقتا فکر میکنم به عده ای غیر ایرانی ، فقط برای خراب کردن ایرانیها اینکار رو کردن .
آخه خیلی بعیده که ایرانی ها اینکار رو بکنن .

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
من به چندتا از پروفایل هایی که فحاشی کردند نگاه می کردم اکثرا بچه های دهه هفتاد به بالا بودن! البته تقصیری ندارند وقتی جامعه بهشون امکاناتی نمی ده که خودشون رو تخلیه کنند و تنها سرگرمیشون فیسبوک و امثالهم هست اکثرا مونگول و خل و چل و دچار کمبود و عقده های روانی میشن برای اینکه انرژی خودشون رو تخلیه کنند جو زده می شن یه همچین حرکات زشتی می کنند. از حق نگذریم همش تقصیر عادل فردوسی پور بود این مشنگ های دهه هفتادی رو جو زده کرد.

arambash

Registered User
لایک‌ها
563
دوستان کمم حقیقتا فکر میکنم به عده ای غیر ایرانی ، فقط برای خراب کردن ایرانیها اینکار رو کردن .
آخه خیلی بعیده که ایرانی ها اینکار رو بکنن .

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

نه عزیزم توطئه در کار نیست!!
اینم مثل ورزشگاهه یکی فحش آبدار میده بقیه خوششون میاد تکرار میکنن
ما واقعاً بی فرهنگیم بار اولشونم نیست تو این سایت مزخرف این کارارو میکنن ظاهراً عده زیادی 24 ساعته اونجا ولن که سر پیج یکی خراب شن اراذل مجازین دیگه کلیپ انیمیشنشو مگه ندیدی! خداروشکر هیچوقت قاطی این جماعت علاف و مسخره نشدم

arambash

Registered User
لایک‌ها
563
من به چندتا از پروفایل هایی که فحاشی کردند نگاه می کردم اکثرا بچه های دهه هفتاد به بالا بودن! البته تقصیری ندارند وقتی جامعه بهشون امکاناتی نمی ده که خودشون رو تخلیه کنند و تنها سرگرمیشون فیسبوک و امثالهم هست اکثرا مونگول و خل و چل و دچار کمبود و عقده های روانی میشن برای اینکه انرژی خودشون رو تخلیه کنند جو زده می شن یه همچین حرکات زشتی می کنند. از حق نگذریم همش تقصیر عادل فردوسی پور بود این مشنگ های دهه هفتادی رو جو زده کرد.
عزیز من خودم 62 ام ولی باور کن به سنو سالش نیست کلاً ما ایرانیا همین شکلی هستیم تو ورزشگاها تو خیابونا تو خیلی جاها میشه بی نظمی بی فرهنگی رو دید.
عادل هرچیم که بگه نمیشه اونو مقصر دونست چون ملت باید خودشون آدم باشن نه اینکه یکی بتونه با یه انگولی بهشون خط بده!!
اینا سالهاست مدل فیسبوک رفتنشون و اصلاً هدف مسخرشون از رفتن به این سایت همین بوده !

xuvi

Registered User
لایک‌ها
273
به نظر من دلیل عمده اش به خاطر تعامل نداشتن ایرانیا با جامعه بین الملل هست
اگر کمی معاشرت با سایر کشورها وجود داشت (منظورم رفت آمد مردم کشورهاست) شاهد این قضایا نبودیم
الان اکثر مردم کشور ما از کشور خارج نشدن یا اگه هم شدن برای زیارت اونم به عربستان و سوریه یا برای هوس بازی بوده اونم به تایلند!!!
دلیلش هم بر میگرده به فرهنگ استفاده از چیزهای مختلف

اگر این رفت و آمد ها وجود داشت ملت فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی رو یاد میگرفتن
اگه این رفت و آمد ها وجود داشت ملت فرهنگ احترام به عقاید همدیگر رو یاد میگرفتند
اگه این رفت و آمد ها وجود داشت ملت فرهنگ آشغال ننداختن تو خیابونا رو یاد میگرفتن
اگه این رفت و آمد ها وجود داشت ملت یاد میگرفتن ورزشگاه جای تشویقه نه فحش دادن
اگه این رفت و آمد ها وجود داشت ملت فرهنگ استفاده از تکنولوژی رو یاد میگرفتن
اگه این رفت و آمد ها وجود داشت ملت با فرهنگ و خوب و بود سایر ملت ها آشنا میشدن
و...

بالا