برگزیده های پرشین تولز

بهترين خواننده هاي پاپ ايراني كدام ها خواهند بود!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من اصولا موسيقي پاپ لوس آنجلسي(و بدتر از اون موسيقي پاپ ايراني!!) رو خيلي جدي نميگيرم
چون به نظرم اكثرا هيچ نكته جالبي ندارند!خواننده ها به شدت از فقر سليقه رنج ميبرند.آهنگ سازها
هم در يك do while بي پايان افتاده اند!البته بعضي خواننده ها جدا هستند مثل بيژن مرتضوي با پنجه ي طلاييش
و خواننده هايي مثل داريوش, ابي, گوگوش ,معين و.... كه شايد من ازشون خوشم نياد ولي صاحب سبك هستند و به نظر ميرسه كه شعور دارند در انتخواب شعر و آهنگ.
اما 2 خواننده هستند كه جديدا توسط بنده كشف شده اند :D كه به نظرم كارشون نه مثل دسته اوله بزن در رو هست نه مثل دسته دوم جا افتاده.اين 2 خواننده آرمان و هلن هستند!
آرمان صداي بسيار حجيم و قوي داره كه امتياز بسيار بزرگيه من به شخصه كمتر خواننده پاپي رو ديدم كه صدايي
به خوبي آرمان داشته باشه!
انتخواب آهنگهاشم بد نيست ;) و رگه هايي از آواز ايراني در تكنيكهاي صداش ديده ميشه!از لحاظ اركستراسيون هم طبق معمول هميشه احمقانه!!
اما مشكلي كه امكان داره دچارش بشه اينكه امكان داره در چرخه بندري خواني بيفته اميدوارم در آينده بشه روش حساب كرد
اما هلن!اولين ترانهاي كه ازش شنيدم ترانه خونه بود كه به نظرم جزو 100 آهنگ برتر ده سال اخيره!
صداي بسيار خوبي داره(دقت كنيد به "ترانه بردي از يادم" و "بيت اميد اهل وفا تويي")و سليقه بسيار خوبي هم داره
و كمتر مذخرف ميخونه!تكنيك بسيار خوبي داره!و يكي از مزايايش عدم آمدن عشوه شتريه كه متا سفانه خيلي باب شده در بين خواننده هاي زن.از لحاظ اركستراسيون هم يه مقدار بهتر از بقيه است.
باز هم ميگم اين 2 كامل نيستند ولي امكان داره در آينده خواننده هاي خوب تري بشوند(البته هلن اين احتمال در موردش بيشتره!)
خب اين از من شمام اگه خواننده خوبي سراغ داريد بگيد

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
اره صداي قوي و حجيم آرمان ريشه در هيکل حجيمش هم داره.
ولي کلا 98% اينايي که به عنوان خواننده پاپ( خيلي معذرت مي خوام شرمنده ام) عر عر مي کنند. نمي دونند نت چي هست.
آهنگ سازهاشون هم در اصل ملودي سازند. يعني اينکه با دهن( يا با سوت زدن) يا با رنگ گرفتن روي ميز يه ملودي مي پرونند بيرون ميدن به تنظيم کننده اونم مثلا تنظيم مي کنه. :hmm:

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از kami :
ولي کلا 98% اينايي که به عنوان خواننده پاپ( خيلي معذرت مي خوام شرمنده ام) عر عر مي کنند. نمي دونند نت چي هست.
آهنگ سازهاشون هم در اصل ملودي سازند. يعني اينکه با دهن( يا با سوت زدن) يا با رنگ گرفتن روي ميز يه ملودي مي پرونند بيرون ميدن به تنظيم کننده اونم مثلا تنظيم مي کنه. :hmm:

دقيقا به همين علته كه من محمد نوري رو بهترين مي دونم.

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
دمت گرم من جرات نداشتم اينو بگم!!
تنظيم چيه؟
منظورت ارگ با فجيع ترين حالته!!خاك تو سرشون بكنن
واقعا كه موسيقي پاپ ايراني از لحاظ آهنگ فاجعه است.
تركها خيلي جلوترند
راستي هيكل آرمان رو نديدم

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
راستي بهتره سره اين بحث كنيم كه از بين اين 300-400 تا خاننده كدومشون امكان داره آدم تر باشن! :D

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا ابي خواننده پاپه؟ :happy: اگر هست خوب ميخونه و صداش رو دست نداره. حجم و قدرت. فقط حيف كه ×س و شعر زياد ميخونه وگرنه چي ميشد!

خانوم گل آي خانوم گل برام سخته تحمل :lol:
يه زماني ميشنيدم اين و سياوش قميشي شعراشون يكي هستن. سياوش شعر خوبا رو خودش ميخونه و بدا رو ميده ابي!

آهنگاي شيش و هشت هايده خدا بيامرزم خوب بود! ولي نميدونم منظورتون از پاپ همين پاپ هاي مبتذل اخير هست كه اسم از آرمان و ...مياريد ديگه؟ اينا رو ولش قديمي ها رو بچسب!

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از SherlockHolmes :
راستي بهتره سره اين بحث كنيم كه از بين اين 300-400 تا خاننده كدومشون امكان داره آدم تر باشن! :D
به ضرص قاطع: هيچ کدام! :cool:

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
بابا من تعارف الكي نمي كنم . من كارهاي ابي ، داريوش و قيمشي رو واقعا دوست دارم . و در بين آهنگسازها و تنظيم كننده ها حداقل 80 در صدش رو باهاتون موافقم ، ولي افرادي هم هستن مثل شماعي زاده ، قيمشي ، منوچهر چشم آذر ، فريد زولاند و شهرام آذر و.... كه كارشون رو بلدن و به شعور مخاطب احترام مي ذارن .

البته در كل ايراني كم گوش نمي دم ، بهرحال اين قضيه مختص ايراني نيست ، اگه يه چرخي در كانال هاي خارجي مثل : viva , magic , onyx , countdown ,.... و يا كانال هاي عربي : melody , rotana , ....‌بزنين ، بيشتر از اينها جفنگ مي بينين كه كمتر نمي بينين . مخصوصا اين سياه پوستها كه خوندنشون آدم رو ديوونه مي كنه ، آه يه Come on‌و..... همش همين .

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
منم از برادران : قميشي - فرشيد امين و از خواهران خواهر هلن رو فكر مي كنم خوب باشن
راستي اين هلن يهو از كجا افتاد اينقدر معروف شد
thumbs-up.gif

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من از آرمان فقط 2 تا آهنگ دبم تنگه و سيه مو رو شنيدم. آهنگ قشنگ ديگه اي هم داره؟!
هايده-معين-شكيلا با اين 3 تا حال ميكنم. البته شكيلا سنتي بيشتر به حساب مياد.

abdarchi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
منم با خرس قاتل اعلام میکنم ابی ...

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ويگن و محمد نوري توي پاپ! تو جديدا هم هلن رو منم قبول دارم. كاش بتونه بيشتر از ظرفيتش استفاده كنه.
ابي هم صداش خوبه شعراي خوبشم يه نظرم از بقيه بيشتر باشه! (مثلا پوست شير رو من خيلي دوست دارم همين طور شكار رو) شعراي داريوش بيشترشون به نظرم خيلي گل درشت و تابلوان.
فرهاد هم كه اصلا بحثش جداست!

معين و هايده رو من بهشون ميگم پاپ سنتي يا پاپ شرقي! هر دوشون هم خواننده هاي خوبي هستن و آهنگ هاي خوب هم كم ندارن.

ولي وضعيت پاپ ايران در برابر تركيه واقعا غم انگيزه! ترك ها حداقل 20 تا خواننده درجه يك دارن كه سطح كيفيت كارشونم به خوبي حفظ مي كنن...

من از اين كاست غريبه ي فريدون هم خوشم اومد!! بخصوص تنظيمش در مقايسه با تنظيم هاي ايروني! ذوق مرگ كننده ست! شعرهاشم گرچه چيز خاص و خارق العاده اي نيستن اما دست كم فحش نيستن!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
اصلا بيايد خواننده ها رو چند بخش كنيم :cool:
بخش اول:همون طور كه گفتيم سنتي-پاپ: هايده معين شكيلا
بخش دوم :پاپ نوين:فريدون فروغي -فرهاد - محمد نوري(كه شجريان هم گفته بهترين خواننده پاپ هست) و اندكي داريوش
بخش سوم:پاپ شاد عروسي :D :شهرام صولتي -شبپره -شهره-ليلا فروهر-ناهيد(ويژگي اين دسته اينه كه هيچكي حتي خودشونم ادعا نميكنند كارشون خيلي جديه :D
بخش چهارم:پاپ چندش آور:^%^%^%^،#@##$@$!@#!:معمولا سعي ميشه با خوابوندن مه رويان در وان جذابيت ايجاد بشه :D (شرمنده ترسيدم اسم ببرم!!) :(
كسي دسته ديگهاي ميتونه اضافه كنه؟
ولي وضعيت پاپ ايران در برابر تركيه واقعا غم انگيزه! ترك ها حداقل 20 تا خواننده درجه يك دارن كه سطح كيفيت كارشونم به خوبي حفظ مي كنن...
اونا خيلي حمايت ميشند.تنظيمها فوق اعادهاي دارند ونوازندگان واقعا چغري دارند!(هيچ دقت كردي از سازهاي سنتيشون مثل باقلاما ,كمانچه يا اون سازشون كه عيت سه تاره با چه ظرافتي توي آهنگاشون استفاده ميكنند!!

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
(مثلا پوست شير رو من خيلي دوست دارم

اتفاقا خود ابي هم مي گه اين سوگولي آهنگاهشه و خودش هم اين رو از همه بيشتر دوست داره .

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
کسی هست که باور کنه من اولين آهنگ ايرانی که خودم گوش کردم سال اول دانشگاه بود؟!
اونم قميشی....برو بچ خوابگاه خوب ميدونن قميشی چه نقش مهمی در خوابگاه داره!!!

من فقط از اين خوشم مياد.....
اين آهنگ سياه رنگه عشقه هم ديوونم ميکنه....خوانندش کيه؟!!ميخوام بکشمش!

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
من تو دسته بندی تو نمیگم ! دسته بندی من اینجوریه!:
پاپ: قمیشی ابی داریوش(که به نظرم از وقتی ترک کرده داره جفنگ میخونه! این فقط نظر شخصی من بود!) ستار(خصوصا اهنگهای قدیمیش) معین
پاپ مجاز: مهرزاد -مجتبی کبیری- و محسن چاوشی
سنتی هم هیچ جوره حال نمیکنم همینطور خارجی

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
آقا يه چيزي خيلي برا من جالبه
چرا هر كي رفت اونور خوبه هر كي اينور موند بده؟
فقط محمد اصفهاني ;)
از آهنگسازها هم مجيد انتظامي و بابك بيات ;)

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مجيد انتظامي و بابك بيات

اين يكي رو شديدا باهات موافقم ، دمت گرم .
حالا كه اهل آهنگهاي بابك بيات هستي ، آلبوم تموم شد ترانه با صداي ماني رهنما رو شنيدي ؟ خدايي بچه با استعدادي .

در ضمن من هم از اصفهاني خيلي خوشم مياد ، واقعا صداي خوبي داره ، من اكثر كنسرت هاش رو نيز رفتم . كمتر كسي داريم كه قدرت و توانايي صداي اون رو داشته باشه .

راستي يه دفعه كنسرت اصفهاني رفته بوديم ، بايك بيات هم بود ، با رفيقم رفتيم پيشش خدايي هر وقت مي بيني اش يه جورايي تو فكره ،‌نمي دونم اگه شرايط عو ض نشده بود الان داشت با خوانندگان قديمي پاپ كار مي كرد ؛ خلاصه گفتم استاد ان شا ... ابي برگرده ما شما رو كنار ابي ببينيم ، اون بنده خدا هم فقط نگاه كرد .

اين هم آدرس سايتش : http://www.babakbayat.com/

FBS6.jpg
FBSh2.jpg

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
محمد اصفهاني رو خوب اومدي :D

night wolf

Registered User
لایک‌ها
5
اول از همه قميشي به خاطر شعرها و آهنگ سازيش.
دوم ابي صداي خيلي عالي داره.
معين تو صداش يه غم خاصي هست من خيلي با صداش حال ميكنم.
اينور آب هم:
پاپ مجتبي كبيري-محمد اصفهاني
سنتي هم جديدا با همایون شجریان دارم حال ميكنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا