برگزیده های پرشین تولز

بهترین حساب سپرده برای کودک

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
درود به همه یاران گرام
دوستان خدا به ما یه پسر خوب داده میخوام برای آیندش یه پسنداز داشته باشم هرچند کم
سرمایه اولیه حدود ۱تومن هست ماهیانه ۵۰ تومن میخوام بهترین نوعش باشه خودم نظرم سپرده جوانان بانک مسکن بود ولی ممنون میشم کمکم کنید
پیشاپیش سپاسگزارم

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بسیار فکر خوبی هست،حتما این کار رو انجام بدین....حتی شده با واریز ماهانه به یک حساب قرض الحسنه
حساب مسکن هم خوب هست و مزیتش دریافت وام مسکنه
اما اولا سودش ذکر نشده بود...میدونین چند درصد هست؟
دوما شما مجبور هستید ماهانه مبلغی رو واریز کنید که هر ماه بیشتر هم میشه(البته کم هست و قابل پرداخت)

حساب گنجینه سپر صادرات هم هست که البته قابلیت وام نداره...سودش باید 20 درصد باشه(از شعبه بپرسید و مطمئن بشید) و خوبیش اینه که میتونین این اختیار رو داشته باشین که ماهانه واریز نکنین و یا سه ماهه یا سالانه بدیدن

غیر از این گونه سپرده ها،بیمه عمر های سرمایه گذاری هم هستند که علاوه بر اندوخت سرمایه،پوشش بیمه عمر رو دارن......البته برای یک کودک که خدای نکرده،از دست رفتنش ایجاد بار اقتصادی نمیکنه،پوشش عمر غیر ضروری هست،اما حسنش اینه که بعدا مقدار اندوخته رو میشه بصورت حقوق دریافت کرد،سود تضمینی بعضی شرکت ها 18 و بعضی 15 هست اما به صورت قطعی 20 و بالای اون یعنی 23-25-27 هم ممکن هست بره
نقطه ضعف اون کمتر شده سرمایه نهایی بعلت کسر حق بیمه سالیانه هست

این راه بیشتر برای یک جوان که تازه مسئولیت زندگی رو عهده دار شده مفید هست چون از مزیت بیمه عمرش هم استفاده میکنه(من خودم رو بیمه کردم)
البته شما میتونین بجای باز کردن حساب برای فرزندتون یا بیمه کردن اون؛خودتون رو بیمه عمر و سرمایه گذاری کنید و فرزندتون رو ذی نفع قرار بدین

پس قدم نو رسیده رو تبریک میگم ، و تحسینتون میکنم که همچین برنامه ای برای فرزندتون دارین؛هر حساب یا راه سرمایه گذاری رو براش انتخاب کنین مطمئنا ضرر نمیکنین

Last edited:

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
دوست عزیز . تمام بانک های این مملکت به روش پونزی اداره میشن . یعنی همه بانکهای این مملکت بیشتر از اون چیزی که تو حسابشونه بدهکار هستن . خیلی خیلی زیاد . شاید 50 درصدش هم موجود ندارن .
روی سیستم پونزی نمیشه حساب باز کرد . مخصوصا که 50 سالی هم عمر دارن . معلوم نیست این بانک ها تا کی باز هستن شاید 5 سال شاید 50 سال . ولی اگه اعلام ورشکستگی کنن ....
به نظرم هیچ چیز پر اتیه تر از خرید زمین برای بلند مدت نیست .
شما خودت کم کم جمع کن تو یک جایی که شهر داره میره به اون سمت یک قطعه بخر . آینده نوه ات هم تامین میشه .

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015
درود به همه یاران گرام
دوستان خدا به ما یه پسر خوب داده میخوام برای آیندش یه پسنداز داشته باشم هرچند کم
سرمایه اولیه حدود ۱تومن هست ماهیانه ۵۰ تومن میخوام بهترین نوعش باشه خودم نظرم سپرده جوانان بانک مسکن بود ولی ممنون میشم کمکم کنید
پیشاپیش سپاسگزارم
یه کار الکی ... مادربزرگم میگفت وقتی داییت بچه بود هر ماه یه مقدار پول که به پول اون زمان (40 سال پیش ) پول خوبی بود براش پس انداز میکردیم ولی وقتی بزرگ شد با همه اون پول نمیشد یه قاقالی لی هم خرید ! در صورتی که اگر همون پول رو طلا میخرید الان کلی پول بود ...
من خودم در آینده برای بچم پول پس انداز میکنم ولی به دلار ! شده پنجاه هزار تومن هم باشه میرم 15 دلار میخرم حداقل میدونم ارزشش کم نمیشه . شما یک میلیون ده سال پیش با الان حساب کن ارزشش ده برابر کم شده !

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
یه کار الکی ... مادربزرگم میگفت وقتی داییت بچه بود هر ماه یه مقدار پول که به پول اون زمان (40 سال پیش ) پول خوبی بود براش پس انداز میکردیم ولی وقتی بزرگ شد با همه اون پول نمیشد یه قاقالی لی هم خرید ! در صورتی که اگر همون پول رو طلا میخرید الان کلی پول بود ...
من خودم در آینده برای بچم پول پس انداز میکنم ولی به دلار ! شده پنجاه هزار تومن هم باشه میرم 15 دلار میخرم حداقل میدونم ارزشش کم نمیشه . شما یک میلیون ده سال پیش با الان حساب کن ارزشش ده برابر کم شده !
اصلا در زندگی هزار تا مساله پیش میاد که شبیخون زده میشه به اون حساب پس انداز
یه بار می خوان خونه بخرن, یه بار میخوان ماشین بخرن, یه جا مقروض شدن... مگه می مونه پولی داخل همچین حسابی.حتی اگر بماند هم تورم چیزی ازش باقی نمیزارد

Trickett

Registered User
لایک‌ها
815
الان با 10میلیون میتونی زمینی که بفرض 10سال دیگه رونق پیدامیکنه بخری
پولتو جمع کن یه همچین زمینی بگیر، در آینده با پول اون زمین حداقل یه آپارتمان میتونه بگیره یا با پولش یه کاری شروع کنه
اما با پولی که تو بانک جمع بشه فوقش یه پراید بدن:D اگه اون زمان هم تولید بشه

ای کاش ما هم مثل کشورای توسعه یافته بودیم و دغدغه آینده بچمون نداشتیم!
مردم ایران متاسفانه یا حسرت گذشته رو میخورن یا کلی انرژی واسه آینده اما حال؟!

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
حرف های همه درسته......
درست هست که ارزش پول کم میشه،اما حسن این حساب ها،خنثی کردن اثر تورمی هست،چون هم سود بالاتر از تورم بهش تعلق میگیره و هم پرداخت های ماهیانه میتونه با تناسب تورم اون سال افزایش پیدا کنه
دللر هم فکر خوبی هست،چون ارزشش نسبت به ریال خیلس بیشتر حفظ میشه،که البته اون رو هم باید تو حساب یکساله بزارین که بهش سود تعلق بگیره و فعلا حساب های روزشمار وجود نداره که ماهانه بشه به پول اضافه کرد.
بهتر از دلار طلا هست،اما مشکل ذخیره کردنش هست،نوسانات قیمت رو هم باید در نظر گرفت.
زمین هم فکر خوبی هست....اما حسابی باید تحقیق کنین زمین رو درست انتخاب کنین و پیشبینی توسعه شهر رو انجام بدین که یکوقت زمین شما کم ارزش نشه و یا شامل طرح های شهرداری نشه

به هرحال هر راهی باشه ، مهم اینه که بفکر آینده هستی؛حسن حساب بی دردسر بودن و آسان بودن سرمایه گذا،ی و همچنین معافیت از مالیات(بسیار مهم هست) هست.
اگرچه میزان رشدش پایین هست.

حتی همون آمریکایی ها هم به فکر آینده بچه اشون هستن و چیزی به اسم college fund یا همون 529 plan دارن که برای ذخیره کردن پول برای آینده تحصیلی فرزندانشون هست و از مالیات هم معافه.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
شما پول ها را روی هم جمع کن سکه بخر سکه را در صندوق امانات نگهداری کن. با تورم بالا نمیشه پول نگه داشت سکه هم چند ماه دیگه بخر چون ممکنه تا چند ماه دیگه قیمتش پایین بیاد.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
خوش به حال بچه که این پدر و مادر رو داره! زمان ما که پدرمون چیزی از پس انداز نمیفهمید که هیچی پول هامون رو کش هم میرفت :/ به همین خاطر به ما میگن نسل سوخته! :)

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
البته ایشون باید احتمال (خدایی ناکرده) مرگ خودشون رو هم بدن،که در اون صورت بعد از طی کردن انحصار وراثت میشه موجودی صندوق رو در حضور همه وراث برداشت کرد که من خودم این مراحل رو طی کردم؛البته صندوق ما موجودی نداشت و نمیدونم آیا به محتوای صندوق مالیات تعلق میگیره یا خیر
مگر اینکه با همسرشون یک صندوق وکالتی اجاره کنن........وگرنه خود فرزندشون تا ۱۸ سالگی نمیتونن به صندوق دسترسی داشته باشه

البته وکالت بعد از فوت ابطال میشه و باید تا قبل از طی شدن مراحل قانونی مربوط به فوت،محتویات صندوق برداشت بشه

Last edited:

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
خودم نظرم سپرده جوانان بانک مسکن بود

بدترین نوع حسابی که تا حالا دیدم همین سپرده جوانان بانک مسکنه. چند سال قبل ما هم خواستیم برای بچه امون همین حرکت رو بزنیم اما دیدیم سود که بهت نمیده حتی اقساطش رو مثل وام حتی با یک روز تاخیر ببری جریمه ات میکنه. همون ماه دوم بستیمش.
همیشه میگم سگ نزول خورای بازار شرف داره به سیستم بانکیمون.

حرف اون دوستمون هم که گفته توی فراز و نشیب زندگی خرج میشه کاملا" صحت داره . تا حالا ده بار حسابشون رو پر کردیم اما هرجا گیر کردیم ازش استفاده کردیم. بهترین راه چیزیه که نتونی ازش سریع استفاده کنی حتی سکه و طلا و ارز هم همین خاصیت رو داره و تستش کردیم. زمین خوبه اما به شرطی که توان خریدش رو داشته باشی.
بیمه عمر و پس انداز هم به شرطی که قبولش داشته باشی خوبه

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
ایده های دلار و طلا جالب بود
بنظرم خرید سهمهای ارزان پنی(زیر ارزش اسمی100 تومن)و آتیه دار هم بد نیست(باوجود اینکه خودم هم میگم بورس ایران قمارخونه ای بیش نیست)ولی شاید 20 سال دیگه جریان عوض شده باشه..همونطور که 10سال پیش سهمهایی سیمانی بود که 9000 تومنی بود که حالا170 تومن هم خریدار نیست
بنظرم میشه ترکیبی از هر سه مورد فوق ایجاد کنی و همون اصل همه تخم مرغها در یک سبد نباشه!!!مثلا یک ماه نقدیا بیمه عمر جمع کنی یکماه ارز!!یکماه سهم و یکماه طلا(مثل هرفصل یا زمانی که تشخیص دادین یکی از موارد فوق)
نمیدونم چرا اصلا حس خوبی نسبت به بیمه عمر ندارم وامیدی ندارم که درآبنده با این همه تعهد واقعا جوابگو باشند

us12

Registered User
لایک‌ها
410
توی هزینه های زندگی خودم موندم چه برسه به بچه آینده :)

به نظر من همانطور که خودم از 0 شروع کردم بچه ام هم باید از 0 شروع کنه تا سرد و گرم روزگار را بچشه :))
وقتی از نظر مالی به یک حد رسیدم که رضایت بخش بود ، کسب و کار را تعطیل میکنم و سعی میکنم تا زندم هرچی به دست آوردم را خرج کنم ...
هیچ وقت برای آیندگان نقش نگهبان بانک را بازی نمیکنم ...

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ایده های دلار و طلا جالب بود
بنظرم خرید سهمهای ارزان پنی(زیر ارزش اسمی100 تومن)و آتیه دار هم بد نیست(باوجود اینکه خودم هم میگم بورس ایران قمارخونه ای بیش نیست)ولی شاید 20 سال دیگه جریان عوض شده باشه..همونطور که 10سال پیش سهمهایی سیمانی بود که 9000 تومنی بود که حالا170 تومن هم خریدار نیست
بنظرم میشه ترکیبی از هر سه مورد فوق ایجاد کنی و همون اصل همه تخم مرغها در یک سبد نباشه!!!مثلا یک ماه نقدیا بیمه عمر جمع کنی یکماه ارز!!یکماه سهم و یکماه طلا(مثل هرفصل یا زمانی که تشخیص دادین یکی از موارد فوق)
نمیدونم چرا اصلا حس خوبی نسبت به بیمه عمر ندارم وامیدی ندارم که درآبنده با این همه تعهد واقعا جوابگو باشند

کاملا موافقم که باید چند راه سرمایه گذاری رو انتخاب کرد.
اما اصلا با سهام موافق نیستم......مگر اینکه سرمایه گذاریش کم باشه ک ضرر نکنین
نمیدونم کسی شانس بیاره یه پول کمی بزاره سهم شرکتی رو بخره که ۲۰ سال دیگه یه غول بزرگ بشه

در مورد بیمه عمر هم نمیدونم چی بگم.....آخه عادت ما ایرانیها اینه که به سیستم بی اعتمادیم....اما من تازه بیمه عمر پدرمو از این بیمه عمر اجباری محل کارش گرفتم....بیمه میهن....راحت و بی دردسر...البته مبلغش کم بود
اما این قراردادشون خیلی محکمه.....تنها راه دررو اینه که بگن دروغ نوشتی،اونم فقط در تعهد بیمه عمرشه نه سرمایه...
بیمه مرکزی هم تعهد داره.......اگه شما روزی رو تصور کنین که بیمه مرکزی یا بانک مرکزی نتونن تعهداتشون رو عملی کنن،پولتون هرجایی باشه اینقدر بی ارزشه که بدرد آتش روشن کردن هم نمیخوره
فقط یه علتی که بهشون پیشنهاد میدم به بیمه عمر هم فکر کنن،دردسر هایی هست که موقع فوت سرپرست خانواده بوجود میاد......من این ها رو چشیدم،میدونم چی هست......حداقل یه بیمه عمر ساده هم باشه،موقع اتفاق،یه پولی دست و بالشونو میگیره،هرچند کم باشه؛اما اگه بیمه عمر و سرمایه گذاری باشن،در صورت سلامت هم میتونن ازش بهره برداری کنن.

Last edited:

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
بنظرت سهم 70-80 نهایتا تا150 تومن 20 سال دیگه میخاد چند باشه؟سود نقدی و افزایش سرمایه هم که شاید داشته باشه!!100 هزارتومن هم که برای خرید سهم مبلغی نیست بخان بخرند

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
ممنون از همه دوستان بابت پاسخهای زیباشون
دوستان بیمه عمر نیاز ندارم چون شرکتمون هم بیمه عمر مون رو پرداخت میکنه هم تکمیلی و حوادث و...
طلا و سکه دلار هم باید یه سرمایه باشه که بگیریم بر فرض با ماهی ۱۰۰ تومن نمیشه این روش رو پیش برد
ترجیحم نوعی سپرده هستش که مثلا تو ۲۰سال اینده این مبالغ خورد به عدد قابل توجه بشه با سودش
میدونم شدنیه ولی یادم نمیاد کدوم مدل و کدوم بانک بود
بازم سپاس

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
ممنون از همه دوستان بابت پاسخهای زیباشون
دوستان بیمه عمر نیاز ندارم چون شرکتمون هم بیمه عمر مون رو پرداخت میکنه هم تکمیلی و حوادث و...
طلا و سکه دلار هم باید یه سرمایه باشه که بگیریم بر فرض با ماهی ۱۰۰ تومن نمیشه این روش رو پیش برد
ترجیحم نوعی سپرده هستش که مثلا تو ۲۰سال اینده این مبالغ خورد به عدد قابل توجه بشه با سودش
میدونم شدنیه ولی یادم نمیاد کدوم مدل و کدوم بانک بود
بازم سپاس
من هم کار شما رو برا پسرم انجام دادم ولی تو بانک صادرات تو طرح گنجینه طلایی سپهر بانک صادرات.شما هم یه سرچ بکن ببین شرایط کدوم بهتره،تو سایت محاسبه گر سود رو هم داره

بالا