برگزیده های پرشین تولز

بهترین راه حل بکاپ گیری در سرور

h_p609

Registered User
لایک‌ها
40
سلام دوستان سال نو مبارم باشه.
بنده یه سرور مجازی ایران دارم با ویندوز سرور 2012R2 که روش یه سایت asp با sql server و وبسایت پنل راه اندازی کردم.
این سرور اطلاعات حدود 200-300 شرکت را نگهداری میکنه و یه جورایی اتوماسیون آنها هست. پس نیاز دارم که منظم ازش بکاپ بگیرم تا اگر سرور دچار مشکل شد بتونم حداکثر چند ساعته مشکل را برطرف کنم.

حالا سوال من اینه که بهترین راه حل برای تهیه بکاپ چیه؟
1- بکاپ دیتابیس
2- بکاپ سرور و تنظیماتش

میخوام ترجیحا بکاپ را روی سروری دیگر ذخیره کنم به نحوی که عملیات بکاپ گیری روی کار سرور اصلی هم اختلالی ایجاد نکنه از نظر سرعت. در ضمن اوج کار سرور در ساعات 7 صبح تا 6 عصر هست.

abbasjiji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
شما میتونید هر صبح ساعت 2 (2 صبح) بطور منظم از وبسایت ها بکاپ گیری کنید چون تقریبا افت مصرف هست و منابع کمی از سرور درحال استفاده هست

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
آقا یه چیزی هم من بگم جهت اطلاعات عمومی شاید هم بدونی
از این سایت هم تا حجمی که رایگان است میتونی بک آپت را انتقال بدی به گوگل درایو و چند فضای ابری دیگه
از حد که گذشت تبادل رایگانت دیگه پولی است
https://mover.io/

h_p609

Registered User
لایک‌ها
40
آقا من بیشتر مشکلم در خصوص سرور مجازی هست که دارم. اگر سرور down شد یا اتفاقی براش افتاد چیکار کنم؟
آیا میتونم سرور دیگری را باهاش join کنم که تا این مشکلی براش پیش اومد اون بیاد توی مدار؟ یا اینکه طوری بکاپ بگیرم که بتونم توی یکی دو ساعت تمام سرور را از اول یه جای دیکه برپا کنم؟
نرم افزارهایی که برای این زمینه میتونم استفاده کنم هم بگید ممنون میشم

aordibehesht

Registered User
لایک‌ها
90
آقا من بیشتر مشکلم در خصوص سرور مجازی هست که دارم. اگر سرور down شد یا اتفاقی براش افتاد چیکار کنم؟
آیا میتونم سرور دیگری را باهاش join کنم که تا این مشکلی براش پیش اومد اون بیاد توی مدار؟ یا اینکه طوری بکاپ بگیرم که بتونم توی یکی دو ساعت تمام سرور را از اول یه جای دیکه برپا کنم؟
نرم افزارهایی که برای این زمینه میتونم استفاده کنم هم بگید ممنون میشم

سلام

میتونید یک هارد به صورت Raid 1 یا Raid 5 به سرورتون اضافه کنید. در این صورت اطلاعات به طور یکسان بر روی هر دو هارد ذخیره می شوند و در واقع هر دو هارد اطلاعات یکسانی دارند.

بالا