برگزیده های پرشین تولز

بهترین شامپو برای موهای خیلی چرب

run.exe

Registered User
لایک‌ها
1
اقا از پوست چيزي جذب نميشه . پوست سر هم از اين قاعدع مستثنا نيست! اگه اين طور بود دارو ها رو طوري درس ميكردن كه مثلا وقتي شما كليت درد گرفت بمالي رو پوستت روي كليه بعد سه وت خوب بشه؟!چربي هم از غده هاي زير پوست ترشح ميشه و بنابراين شامپو تاثيري در نحوه ترشح اونا نداره!
هيچ شامپويي با عث جلوگيري از ريزش مو يا قطع ان نخواهد شد. واين حرفها همش تلقين ويا؟؟؟؟؟هستند.
البته مويي كه روي سر هست قضيش فرق ميكنه وممكنه شامپو توي براق شدن يا كدر شدن وغيره تاثير داشته باشه.كه حتي همون رو هم فكر نميكنم تاثيري داشته باشه.
ولي از لحاظ مارك شامپو من خودم نيوا مصرف ميكنم چون موهام لخت هستن و واقعا حال ميكنم باهاش چون موهام رو فوق العاده نرم ميكنه

البته اشتباه می کنید چون جذب پوستی هم یکی از طرق جذب به بدن هستش.
بسیاری از سموم و داروها و حتی فلزات سنگین جذب پوستی دارن.
مثلا کادمیوم رو اگه شما دستت بگیری جذب میشه . یا برخی قرص ها مثل فیناستراید که تو کاتالوگش نوشته جذب پوستی داره و خانم های باردار نباید حتی این قرص رو لمس کنن(اثرت رو جنین داره).
سم د.دت هم جذب پوستی بالایی داره .
داروها و مواد محلول در چربی جذب پوستی دارن.
داروی ماینوکسیدیل هم از طریق فولیکول های مو جذب میشه.
پس جذب پوستی یکی از راه های انتقال مواد به بدن هستش.
اما شامپو چون زود شسته میشه جذبش خیلی ناچیز هستش و این رو درست می فرمایید و سر همین هستش که می گن 3-5 دقیقه شامپو روی سر بمونه تا جذب شه.
این شامپو ها هم (برای موهای چرب) ماده سورفاکتانت بیشتری دارن که موجب حل شدن چربی سر میشن و تا چند روز بعد که ترشحات ادامه داره سر چرب میشه.
اما شامپوهای معمولی مقدار ماده حلال چربیشون کمتره .
اینم که هیچ شامپویی معجزه نمیکنه یا جلوی ریزش رو نمیگیره رو درست می فرمایید.
اما هستن شامپوهایی که درجه ph شون کم هستش و در نتیجه ریزش مو در اونا کمتر از بقیه هستش که ph بالایی دارن.

Last edited:

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
اقا از پوست چيزي جذب نميشه . پوست سر هم از اين قاعدع مستثنا نيست! اگه اين طور بود دارو ها رو طوري درس ميكردن كه مثلا وقتي شما كليت درد گرفت بمالي رو پوستت روي كليه بعد سه وت خوب بشه؟!چربي هم از غده هاي زير پوست ترشح ميشه و بنابراين شامپو تاثيري در نحوه ترشح اونا نداره!
هيچ شامپويي با عث جلوگيري از ريزش مو يا قطع ان نخواهد شد. واين حرفها همش تلقين ويا؟؟؟؟؟هستند.
البته مويي كه روي سر هست قضيش فرق ميكنه وممكنه شامپو توي براق شدن يا كدر شدن وغيره تاثير داشته باشه.كه حتي همون رو هم فكر نميكنم تاثيري داشته باشه.
ولي از لحاظ مارك شامپو من خودم نيوا مصرف ميكنم چون موهام لخت هستن و واقعا حال ميكنم باهاش چون موهام رو فوق العاده نرم ميكنه

جذب شدن که میشه ولی نه به سرعت... به خاطر همینه که روی این شامپوهای ضد شوره و ضد ریزش و این چیزا معمولاً مینویسن که 3-5 دقیقه یا حتی بیشتر روی سر بمونه... مثلاً همین فولیکاها نوشتن سه دقیقه بمونه و بعدش بشورید و دوباره تکرارش کنید... من قبلاً یه سری یه لوسیون طبی بود که میزدم اون باید 6 دقیقه رو کله میموند.....

وقتی تأثیر داره، به خصوص این شامپوهایی که میگن بزارید چند دقیقه بمونه ، پس یعنی جذب میشه و تأثیرگذاره...

تأثیرشم مشهوده...

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
آلپسین c1 رو امتحان کن
خیلی ثواب داره یکجورایی :happy:

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193

البته اشتباه می کنید چون جذب پوستی هم یکی از طرق جذب به بدن هستش.
بسیاری از سموم و داروها و حتی فلزات سنگین جذب پوستی دارن.
مثلا کادمیوم رو اگه شما دستت بگیری جذب میشه . یا برخی قرص ها مثل فیناستراید که تو کاتالوگش نوشته جذب پوستی داره و خانم های باردار نباید حتی این قرص رو لمس کنن(اثرت رو جنین داره).
سم د.دت هم جذب پوستی بالایی داره .
داروها و مواد محلول در چربی جذب پوستی دارن.
داروی ماینوکسیدیل هم از طریق فولیکول های مو جذب میشه.
پس جذب پوستی یکی از راه های انتقال مواد به بدن هستش.
اما شامپو چون زود شسته میشه جذبش خیلی ناچیز هستش و این رو درست می فرمایید و سر همین هستش که می گن 3-5 دقیقه شامپو روی سر بمونه تا جذب شه.
این شامپو ها هم (برای موهای چرب) ماده سورفاکتانت بیشتری دارن که موجب حل شدن چربی سر میشن و تا چند روز بعد که ترشحات ادامه داره سر چرب میشه.
اما شامپوهای معمولی مقدار ماده حلال چربیشون کمتره .
اینم که هیچ شامپویی معجزه نمیکنه یا جلوی ریزش رو نمیگیره رو درست می فرمایید.
اما هستن شامپوهایی که درجه ph شون کم هستش و در نتیجه ریزش مو در اونا کمتر از بقیه هستش که ph بالایی دارن.

جذب شدن که میشه ولی نه به سرعت... به خاطر همینه که روی این شامپوهای ضد شوره و ضد ریزش و این چیزا معمولاً مینویسن که 3-5 دقیقه یا حتی بیشتر روی سر بمونه... مثلاً همین فولیکاها نوشتن سه دقیقه بمونه و بعدش بشورید و دوباره تکرارش کنید... من قبلاً یه سری یه لوسیون طبی بود که میزدم اون باید 6 دقیقه رو کله میموند.....

وقتی تأثیر داره، به خصوص این شامپوهایی که میگن بزارید چند دقیقه بمونه ، پس یعنی جذب میشه و تأثیرگذاره...

تأثیرشم مشهوده...

دوست نداشتم وارد این بحث بشم اما فضولیم اجازه نداد :blush:
چندتا نکته می گم که حتما توی امتحان میاد . پس دقت کنید !

1- اینکه اگر چیزی از طریق پوست جذب نمیشه پس چرا می گن شامپوی ضدشوره باید 3الی 5 دقیقه روی سر بمونه ! مورد اشکال است !
الف ) در درمان شوره ما با یکسری عوامل روی سطح پوست طرفیم . قرار نیست چیزی جذب بشه . قراره 3 الی 5 دقیقه مثلا کتوکونازول روی پوست بمونه تا مثل قارچهای روی سطح پوست رو از بین ببره

2- محل اشکال بعدی اینست که بگوییم " ماینوکسیدیل از طریق پوست جذب میشه پس ما اگر فیل هم رو 6 ماه بذاریم روی پوست سرمون احتمالا جذب میشه :)) "
عزیزان اینجا موضوع بزرگی ملکول و ذرات مطرح هستند . هیچ دلیلی نداره اگر ماینوکسیدیل از طریق پوست جذب میشه ملکولهای بزرگ پروتئین و ویتامین هم جذب بشن
مسئله بعدی اینه که اصلا جذب موضعی این مواد درصورت تحقق آیا موثر هست ؟ و چه مزیتی به دریافت خوراکی آنها دارد ؟

3- اشکال بعدی که واقعا قلب علما را به درد می آورد اینست که گروهی ثحیونصت معتقدند شامپو ضد ریزش مو داریم و خیلی موثر است و ...
ببینید یکوقتی هست من شامپویی مصرف می کنم که به موهام نمی سازه . خشکشون می کنه یا اصلا استاندارد نیست و مزینه ریشه پوست و مو ! رو به فاک و فنا میده :happy: این یک داستان هست
حالا اگر طرف شامپوی مناسب استفاده کنه قطعا اوضاعش بهتر میشه اما معنیش این نیست که شامپو باعث شده مو دربیاره و ...
شامپوی ضدریزش اساسا حرف علمی نیست و جنبه تبلیغاتی داره اما مهمه است که شامپو به پوست و موی شما بسازد

اینجام اگر گفتم شامپوی آلپسین نه بخاطر کافئین و زینکش بود . بخاطر این بود که واقعا در جذب چربی اضافه پوست و مو موثره و بوی خوشی هم داره :blush:

جان بچه هاتون دیگه در این مورد سوال نپرسید . من هرچه بلد بودم در مورد شامپو و ریزش مو قبلا در همین پی تی افاضه فرمودم . کافیه سرچ کنید . قربان موهای همگی

Gripen

Registered User
لایک‌ها
27
خانم دكتر دست شما درد نكنه
ugly_wink.gif

پس ما اشتباه فكر ميكرديم؟!
4628.gif

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
خانم دكتر دست شما درد نكنه
ugly_wink.gif

پس ما اشتباه فكر ميكرديم؟!
4628.gif

شما که تاجایی که من خوندم تقریبا همین حرفای منو گفتی
من با بیشتر حرفات موافقم اما مثلا با اون قسمتی که گفتی شامپو روی چربی مو تاثیر نداره موافق نیستم
البته موافقم که روی Sebum تاثیر خاصی نداره اما چربی پوست و مو رو میشه با شامپوی مناسب بخوبی کنترل کرد

برای کسانی که موی افتضاح چرب ( از خیلی چرب اونورتر ) دارند . هفته ای 1-2 بار با فاصله حداقل 3 روز استفاده از شامپوی کتوکنازول ( نیزورال ) هم بد نیست . البته هر اقدامی بهتره زیر نظر متخصص باشه

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
منم شوره سر داشتم و با head and shoulders کاملا خوب شد!
در ضمن موهام هم چربه

Dr_King

Registered User
لایک‌ها
13
به نظر من بهترین شامپو شامپوی تخم مرغی داروگر هست...پدر من چندین چند سال هست که می زنه و موهاش پرپشت هم هست و ریزش هم نداره....منهم خودم دیگه از اون استفاده می کنم ...واقعا عالیه
tokhmorghi-400x400.jpg

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
به نظر من بهترین شامپو شامپوی تخم مرغی داروگر هست...پدر من چندین چند سال هست که می زنه و موهاش پرپشت هم هست و ریزش هم نداره....منهم خودم دیگه از اون استفاده می کنم ...واقعا عالیه
tokhmorghi-400x400.jpg

تایید میشه برای موهای خیلی چرب بهترین شامپوه. هم غلیظ و هم به صرفه

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
تایید میشه برای موهای خیلی چرب بهترین شامپوه. هم غلیظ و هم به صرفه

این غلیظ و با صرفه رو خوب اومدید
آدم خود بخود حس می کنه دارید درمورد مایع ظرفشویی صحبت می کنید :happy:

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
این غلیظ و با صرفه رو خوب اومدید
آدم خود بخود حس می کنه دارید درمورد مایع ظرفشویی صحبت می کنید :happy:

باور می کنی برام فرقی نداره:lol: پودر لباسشویی و مایع ظرفشویی و شامپو می تونن در صورت ضرورت جانشین همدیگه شن.:D:lol:

reza_khoshtip

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان نظرتون در مورد شامپوهای ایرانی ایروکس و سینره چیه؟

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
سينره شامپوي كنترل كنده موي چربش(چاي سبز+گريپ فورت) ميتونه تا نهايت 24 ساعت خشك نگه داره در كل بد نيست
به نظر پنتين بنفش خوبه ولي خيلي كم شده!

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
من که تاپیکو نخوندم ولی خواستم بگم شامپو Clear مدل Scalp Oil Control همچین چربی موهاتو می گیره که از خشکی نتونی شونش کنی. موهای من چربه ولی نه خیلی کلیر که میزدم زیادی خشکش می کرد.

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
این شامپو clear که فرمودید داروخونه میفروشن؟؟

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
پنتین بنفش هم توصیه میشه!!!!!!

reza_khoshtip

Registered User
لایک‌ها
3
من امروز با یه دکتر داروساز صحبت میکردم میگفت شامپوهای ایرانی از نظر کیفیت همشون در یه سطح هستند و هیچ فرقی با هم ندارند و تفاوت قیمتشونم به خاطر نوع قوطی و بسته بندیشون هستش این آقا میگفت شامپو سینره برای موهای چرب 3500 تومان و شامپو ایروکس برای موهای چرب 2700 تومان و شامپو فولیکا برای موهای چرب 3900 تومان و شامپو صحت برای موهای چرب 1300 تومانه که از لحاظ محتوا همشون یکی هستند و میگفت بهتره پولتو دور نریزی و همون شامپو صحت رو بخری و اگر هم میخوای شامپو خارجی مصرف کنی فقط شامپو vitalker بگیر که ساخت ایتالیا هستش و خیلی کمیابه و حدود 30000 تومان قیمت داره و 250 میل هستش و دیگر شامپوهای خارجی که وارد ایران میشه همشون تقلبی هستند این دکتر داروساز خودش هم تو نارمک تهران داروخانه داره

Last edited:
بالا