برگزیده های پرشین تولز

بهترین مرکز برگزاری آزمون آیلتس کدام است؟

mojtaba_br

Registered User
تاریخ عضویت
15 نوامبر 2015
نوشته‌ها
172
لایک‌ها
7
سن
29
بهترین مرکز برگزاری آزمون آیلتس کدام است؟ همیشه در سمینارهای توجیهی ، جلسات مشاوره و کلاس آیلتس (کلاس ielts) یا کلاس خصوصی آیلتس ، دوستان متقاضی برای دوره آیلتس (دوره ielts) این سوال را دارند که چه مرکزی برای امتحان دادن مناسب تر است.
چند نکته را باید در نظر بگیریم:

اول اینکه نمره مهارت های ریدینگ آیلتس و لیسنینگ آیلتس شما دارای پاسخ های مشخص و از قبل تعیین شده می باشد و سلیقه ی انسانی دخالتی بر این نمره ها نخواهد داشت. در نتیجه، در این دو بخش، مرکز امتحانی شما هیچ تفاوتی نخواهد داشت مگر در کیفیت پخش صدای مهارت لیسنینگ آیلتس!

دوم اینکه تمامی مراکز رسمی برگزار کننده ی آزمون آیلتس در ایران از طرف سه ارگان برگزار کننده ی آزمون آیلتس، یعنی بریتیش کانسیل (British Council)، آی دی پی استرالیا (idp Australia) و دپارتمان ESOL کمبریج (Cambridge ESOL) تحت نظارت هستند. این یعنی قرار است که تمامی ممتحن های آیلتس به صورت مستمر ارزیابی شوند و جای نگرانی برای دست نیافتن به نمره ی واقعی شما وجود نداشته باشد! اما ...!

به علاوه، بسیاری از متقاضیان آزمون آیلتس بر این باور هستند که اگر در خارج از ایران امتحان دهند، نمره ی بالاتری کسب خواهند کرد. این باور کاملا اشتباه است! پول و زمان خود را هدر ندهید و به جای این کار، روی ارتقای دانش و مهارت های لازم برای آیلتس تمرکز کنید. برعکس، در کشورهای خارجی، تمرکز شما بخاطر محیط جدید کاهش می یابد و درنتیجه یِ عدم آشنایی با زبان آن کشور، امنیت ذهنی شما کاهش یافته و دچار استرس مضاعف می شوید که قطعا در نمره شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. جالب اینجاست که دانشجویان اروپایی بر این باور هستند که اگر در کشور خود امتحان دهند، نمره ی بهتری خواهند گرفت! این باور هم درست نیست! شما هر کجای دنیا امتحان دهید، نمره ای را خواهید گرفت که استحقاقش را دارید!


در مورد نظرسنجی هایی که در سایت های مختلف در مورد مراکز برگزای آزمون آیلتس گذاشته می شوند، باید این مطلب را حتما به یاد داشت که معمولا عموم افراد نظرهای منفی خود را در سایت های مختلف قرار می دهند، نه نظرهای مثبت. دلیل؟ خیلی ساده است! ما یاد گرفته ایم که وقتی نمره ی خوبی می گیریم، آن را ثمره تلاش خود می دانیم و واقعیت هم همین است. اما مشکل زمانی ایجاد می شود که ما امتحان را خراب می کنیم و در نتیجه هر گونه مسئولیتی را از سر باز کرده و بر گردن مرکز امتحانی می اندازیم! و اینگونه داوطلبانی را که می خواهند در آن مرکز امتحان دهند را می هراسانیم. از شما داوطلب عزیز که ثبت نام کرده اید خواهشمندیم که با سر زدن به بخش فورم ها و مطالب مربوط به مراکز آزمون، به خود استرس وارد نکنید! تنها چیزی که دانستن آن قبل از انتخاب مرکز آزمون می تواند مفید باشد این است که آیا آن مرکز بخش لیسنینگ خود را از طریق هدفون پخش می کند یا بلندگو؟ آیا کیفیت صدای بلندگوها برای درک مطلب استاندارد است یا خیر؟ آیا محیط امتحانی ساکتی دارد یا پر سروصدا؟


آیلتس ایرسافام


آیا برخورد پرسنل صمیمی و دلگرم کننده است؟


پرسنل بداخلاق


برای اینکه با جزئیات بدانید در کدام مرکز امتحان داده و مسیر شما تا نمره مورد نظرتان در آیلتس به چه صورت است، همین حالا با متخصصین اکسیر آیلتس تماس بگیرید. تعیین سطح و مشاوره در این مرکز به صورت رایگان صورت می پذیرد.


آموزش آیلتس

موفق باشید.
 
بالا