برگزیده های پرشین تولز

به عنوان تازه وارد به پايگاه داده

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
قصد دارم سوالامو اينجا بپرسم. البته ممكنه بعضي از اونا خنده دار باشه!:lol:
1. وقتي با phpmyadmin يك table درست مي كني بعدش ميگه INDEX نداره. سوالم اينه كه مي خواد با index چكار كنه؟
قبلا از همه پاسخ هاي شما در اين تاپيك تشكر مي كنم

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
جواب:
براي افزايش سرعت

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خودتون ميپرسين خودتون هم جواب ميدين. جالبه!!!!!!
بله از ايندکس براي افزايش سرعت استفاده ميشه ولي اگه نحوه انجام اين روال توسط dbms رو مطالعه کرده باشين متوجه ميشين که نميشه همينطوري براي اينکه سرعت بالا بره براي همه فيلدها ايندکس تعريف کرد چون حجم پايگاه داده رو بصورت تصاعدي بالا ميبره. فقط در مواردي که مطمئنيم مثلا روي يه فيلد تعداد کوئريهاي زيادي ( بالاهاي هزار و ميليون ) قراره انجام بشه بهتره براش ايندکس تعريف کنيم وگرنه در تعداد رکوردهاي پايين و تعدادي درخواستهاي کم اصلا تاثير محسوسي روي سرعت نميزاره.

چقدر حرف زدم!!

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
خوب من دو روز بعد از سوالم جوابشو پيدا كردم اينجا نوشتم.
اما حالا يك مشكل مهم. و اون اينه كه چطور وقتي اطلاعات رو از ديتي بيس مي گيريم فارسي نشون بده؟ يعني unicode utf-8 نشون بده و كاراكترهاي اجقوجق نشون نده؟
اگر لطف كنيد كد بزاريد و يك جوري بنويسيد كه ياد بگيرم.ممنون

m2babaey

Registered User
لایک‌ها
0
سايتتونو خوب طراحي كرديد
اما سوال جديدم:
من دارم يك سايت با mysql درست مي كنم اما يكي از مشكلاتي كه توي هاستهاي واقعي دارم ( نه لوكال) اينه كه نمي تونم به ديتابيس وصل بشم.
باور كنيد جانم به لب رسيده! ( البته مي دونم مشكل از منه نه از هاست) مي خوام كه اگر كسي اين كار رو كرده بگه كه يوزر، پسورد و نام ديتابيس رو چي ميزاره؟ ( تو shared host(
منظورم اين نيست كه پسوردتونو به من بگيد. منظورم اينه كه فرض كنيد يوزرنيم شما براي لاگين به سي پنل باشه cpanelusername
بعد از تو mysql databases يك ديتابيس و يوزر جديد مي سازد بعد اون يوزر رو به ديتابيس اد مي كنيد
پسورد يوزري هم كه ساختيد 123 هستش
حالا تو دستور اتصال به ديتابيس چي مي نويسيد؟

بالا