برگزیده های پرشین تولز

بوی بد ماهی فروشی و مزاحمت برای مغازه های کناری

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,249
سلام
یک مغازه ای بود که من چند روز پیش به یکی از دوستان پیشنهاد دادم اجاره کنه میخواست فست فود بزنه بعد متوجه شدیم دو تا مغازه اونورترش یه ماهی فروشی هست که بوی گندش همه جارو برداشته بنابراین پشیمون شد

چیزی که ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر مثلا یه نفر بیاد این مغازه رو اجاره کنه و رستوران بزنه میتونه از این یارو شکایت کنه ؟
اگر که یه نفر مثلا یه فست فود یا رستوران یا بستنی فروشی داشته باشه و یه نفر بیاد بغلش یه ماهی فروشی بزنه اونوقت چی ؟

من برای خودم نمیخوام فقط برای اطلاعات عمومی میپرسم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
من شنیدم میشه شکایت کرد که مغازه دار را بهش اخطار می دهند باید بوی بد مغازه را رفع کنه حالا به هر روشی مثل فریز کردن یا تهویه و....همون رستوران و فست فودم نباید دود و بوی شدید داشته باشه چون همین شغلها هم شاید برای عابر بوی خوبی باشه اما وقتی طرف 24ساعته این بو تو دماغش باشه حالش بد میشه .نکته ای که هست اینه همین جور که شما از مغازه دار میری شکایت می کنی اونم به هر روشی شده میشه موی دماغت

behnam69.x

Registered User
لایک‌ها
439
حاجی شما همونی نیستی که تاپیک زده بودی پیرمردا میان دم خونمون میشینن میخوام شکایت کنم مزاحمن ؟!
یکی دو بار دیگه هم تاپیک زدی در مورد شکایت از این و اون !
الان هم اومدی تاپیک زدی در مورد شکایت از ماهی فروشی

باو حاجی شما که از همه شهر شکایت داری , شهر که مال شما نیست فقط :D

خوب اینهمه جا ! یه جا دیگه کرایه کن ! بنده خدا آخه بوی ماهی رو چکار کنه مگه دست خودشه ؟! :D

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
حاجی شما همونی نیستی که تاپیک زده بودی پیرمردا میان دم خونمون میشینن میخوام شکایت کنم مزاحمن ؟!

خوب اینهمه جا ! یه جا دیگه کرایه کن ! بنده خدا آخه بوی ماهی رو چکار کنه مگه دست خودشه ؟! :D
من نمی دونم این بنده خدا چرا تاپیک میزنه همه بهش گیر میدند

اما این جمله آخرت از اون حرفهای جنگلی بود:D
فرق جنگل با شهر و فرق مردم بی فرهنگ و با فرهنگ تو همینها است مثلا آهنگری صدا داره کاریشم نمیشه کرد من فردا بیام تو خونه آهنگری راه بندازم ؟؟؟؟؟؟از طرفی ماهی و مرغ فروش نظافت رعایت کنه و فقط دنبال سود نباشه می تونه کاری بکنه که کوچکترین بویی از مغازه بیرون نیاد خودم حداقل10مورد سراغ دارم.تو جذب مشتری هم خیلی تاثیر مثبت داره طرف بره تو مغازه بو گند ماهی بیاد بیشتر علاقه به خرید داره یا مغازه خوش بو؟؟؟؟؟؟
از طرفی برای هر شغلی باید جای مناسب انتخاب کرد مثلا بازار تره بار و بازار پروتئین برای همین کاره.
حتی تو همین اصفهان چندتا بازار تخصصی ماهی داریم .

behnam69.x

Registered User
لایک‌ها
439
من نمی دونم این بنده خدا چرا تاپیک میزنه همه بهش گیر میدند

اما این جمله آخرت از اون حرفهای جنگلی بود:D
فرق جنگل با شهر و فرق مردم بی فرهنگ و با فرهنگ تو همینها است مثلا آهنگری صدا داره کاریشم نمیشه کرد من فردا بیام تو خونه آهنگری راه بندازم ؟؟؟؟؟؟از طرفی ماهی و مرغ فروش نظافت رعایت کنه و فقط دنبال سود نباشه می تونه کاری بکنه که کوچکترین بویی از مغازه بیرون نیاد خودم حداقل10مورد سراغ دارم.تو جذب مشتری هم خیلی تاثیر مثبت داره طرف بره تو مغازه بو گند ماهی بیاد بیشتر علاقه به خرید داره یا مغازه خوش بو؟؟؟؟؟؟
از طرفی برای هر شغلی باید جای مناسب انتخاب کرد مثلا بازار تره بار و بازار پروتئین برای همین کاره.
حتی تو همین اصفهان چندتا بازار تخصصی ماهی داریم .

اگر توی شهری بازار ماهی فروشا وجود داشته باشه خوب اصلا نباید به طرف اجازه بدن بیاد محیط شهری مغازه ماهی فروشی بزنه .
این بابا هم اگر میتونه از بوی ماهی جلوگیری کنه که صد در صد باید رعایت کنه اما معمولا ماهی فروشی مغازش به صورت روبازه و روی پیشخون جلوی مردم میچینن. بستگی به شرایط مغازش داره.

این دوستمون هم میخواد بره اونجا مغازه بگیره و بعد اون بابا ماهی فروشه که یک عمره اونجاست رو شکایت کنه بندازه بیرون , چرا ؟ چون من اومدم فست فود بزنم تمام مغازه های این راسته باید جمع کنن برن . نمیشه که :D

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من شنیدم میشه شکایت کرد که مغازه دار را بهش اخطار می دهند باید بوی بد مغازه را رفع کنه حالا به هر روشی مثل فریز کردن یا تهویه و....همون رستوران و فست فودم نباید دود و بوی شدید داشته باشه چون همین شغلها هم شاید برای عابر بوی خوبی باشه اما وقتی طرف 24ساعته این بو تو دماغش باشه حالش بد میشه .نکته ای که هست اینه همین جور که شما از مغازه دار میری شکایت می کنی اونم به هر روشی شده میشه موی دماغت

مثل این میمونه که بگی یه قصاب چرا گوسفند میکشه دم مغازه اش یا بگی یه قصاب چرا گوشت خورد میکنه چون من گیاه خوارم :D

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,249

داداش اشتباه گرفتی من نبودم:general208:
بعدشم گفتم که این مغازه رو برای خودم نمیخوام فقط برام سواله :general208: اگر روزی یه نفر اومد یه فست فود یا بستنی فروشی زد بغلشم صاف یکی اومد ماهی فروشی زد خب کار طرف میپکه توی این مملکت قانونی برای این شرایط هست یا نیست :general712:

behnam69.x

Registered User
لایک‌ها
439
داداش اشتباه گرفتی من نبودم:general208:
بعدشم گفتم که این مغازه رو برای خودم نمیخوام فقط برام سواله :general208: اگر روزی یه نفر اومد یه فست فود یا بستنی فروشی زد بغلشم صاف یکی اومد ماهی فروشی زد خب کار طرف میپکه توی این مملکت قانونی برای این شرایط هست یا نیست :general712:

مطمئنا هیچکس نمیاد بغل ماهی فروشی بستنی فروشی بزنه :D ولی بغل بستنی فروشی رو نمیدونم میان ماهی فروشی بزنن یا نه :D

اگر هم فقط دنبال جواب این سوالی که مطمئن باش هیچ قانونی وجود نداره و باید باهاش کنار بیای :general406:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
مثل این میمونه که بگی یه قصاب چرا گوسفند میکشه دم مغازه اش یا بگی یه قصاب چرا گوشت خورد میکنه چون من گیاه خوارم :D
اولا کشتن گوسفند در مغازه غیر قانونی و قصاب حق این کار را نداره حتی آویزون کردن گوشتم بیرون قصابی غیر قانونیه
مثال گوشت خرد کردن و گیاه خواری هم ربطی به مثال و بحث من نداره

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اگر توی شهری بازار ماهی فروشا وجود داشته باشه خوب اصلا نباید به طرف اجازه بدن بیاد محیط شهری مغازه ماهی فروشی بزنه .
این بابا هم اگر میتونه از بوی ماهی جلوگیری کنه که صد در صد باید رعایت کنه اما معمولا ماهی فروشی مغازش به صورت روبازه و روی پیشخون جلوی مردم میچینن. بستگی به شرایط مغازش داره.

این دوستمون هم میخواد بره اونجا مغازه بگیره و بعد اون بابا ماهی فروشه که یک عمره اونجاست رو شکایت کنه بندازه بیرون , چرا ؟ چون من اومدم فست فود بزنم تمام مغازه های این راسته باید جمع کنن برن . نمیشه که :D
سوال ایشون برعکس بود میگه اگر من رفتم مغازه زدم و فردا یکی اومد کنارم ماهی فروشی راه انداخت بعد میشه از طرف شکایت کرد یا نه .اگر مغازه ای که توش ماهی فروشی باشه هر آدم عاقلی می دونه نباید کنارش مغازه بستنی و فست فود و....بزنه و طبیعتا حق هم با ماهی فروشه چون چندین ساله حق سر قفلی داره

طرف ماهی فروش اگر به فکر باشه و کلا بخواد سطح کلاس کاریشم بالا ببره به راحتی همون ماهی ها را انتقال میده به یخچال مثل خیلی از ماهی فروشها تهویه هم خیلی مهمه مثلا ماهی فروشی که من خودم ازش خرید می کنم وسط شهره خیلی هم بزرگه کلی هم میز داره که روش یخ با ماهی چون تهویه مناسب داره و دائما کف مغازه را می شوره از طرفی یخ زیاد میریزه هم ماهی تازه تر می مونه هم تا شما وارد مغازه نشی بو نمیاد حسابی هم کسب و کارش گرفته و سکه شده

lovefire2114

Registered User
لایک‌ها
46
سلام
یک مغازه ای بود که من چند روز پیش به یکی از دوستان پیشنهاد دادم اجاره کنه میخواست فست فود بزنه بعد متوجه شدیم دو تا مغازه اونورترش یه ماهی فروشی هست که بوی گندش همه جارو برداشته بنابراین پشیمون شد

چیزی که ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر مثلا یه نفر بیاد این مغازه رو اجاره کنه و رستوران بزنه میتونه از این یارو شکایت کنه ؟
اگر که یه نفر مثلا یه فست فود یا رستوران یا بستنی فروشی داشته باشه و یه نفر بیاد بغلش یه ماهی فروشی بزنه اونوقت چی ؟

من برای خودم نمیخوام فقط برای اطلاعات عمومی میپرسم
باید چند مغازه دور و اطراف ازش شکایت کنند بعدش هم مجبورش می کنند که بوی بد رو کاهش بده مثلا هواکش بزاره دقیقا مثل فلافلی که توی پاساژ ما زده بود و همه ازش شکایت کردند در آخر هم جمع کرد رفت . خخخخ

on-track

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
33
استارتر شما یه مدت دنبال کار میگشتین چی شد؟ الان کجا مشغولین؟ یادمه از جمع اوری صایعات بگیر تا ابکاری و استخراج فلزات رفتی، منم یه کار موقت میخوام ولی اکثرا یا رانندگیه یا کاری مرتبط با رانندگیه

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,249
استارتر شما یه مدت دنبال کار میگشتین چی شد؟ الان کجا مشغولین؟ یادمه از جمع اوری صایعات بگیر تا ابکاری و استخراج فلزات رفتی، منم یه کار موقت میخوام ولی اکثرا یا رانندگیه یا کاری مرتبط با رانندگیه
فعلا دارم روی بازیافت ضایعات الکترونیک کار میکنم:general105:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سوال خوبیه. یک حقوقدان بهتر از هر کس دیگه ای میتونه راهنمایی کنه. من اگه پاسخ دقیقی برای این موارد پیدا کردم حتماً شما و سایر دوستان رو در جریان قرار میدم.

اون دوستی هم گه میگه قصاب جلوی مغازش گوسفند میکشه ، احتمالآً در جایی زندگی میکنه که هنوز قصابی ها به سبک 70 سال پیش کار می کنند! جایی که ما زندگی میکنیم ، هیچ قصابی حق کشتن گوسفند جلوی مغازه و خون و خون ریزی نداره! حتی میوه فروش هم حق نداره که ضایعات میوه و سبزی رو بیرون مغازه قرار بده.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سوال خوبیه. یک حقوقدان بهتر از هر کس دیگه ای میتونه راهنمایی کنه. من اگه پاسخ دقیقی برای این موارد پیدا کردم حتماً شما و سایر دوستان رو در جریان قرار میدم.

اون دوستی هم گه میگه قصاب جلوی مغازش گوسفند میکشه ، احتمالآً در جایی زندگی میکنه که هنوز قصابی ها به سبک 70 سال پیش کار می کنند! جایی که ما زندگی میکنیم ، هیچ قصابی حق کشتن گوسفند جلوی مغازه و خون و خون ریزی نداره! حتی میوه فروش هم حق نداره که ضایعات میوه و سبزی رو بیرون مغازه قرار بده.

پس شما جایی که زندگی میکنی ایران نیست :D , دل خجسته ای داریدا :p
ما دزد گرفتیم زنگ زدیم 110 اومدن ( در حال سرقت , بخشی از اموال قبلش برده بود ) بردنش , فردا زنگ خونه زدن دیدیم دزده ول کردن اومد تهدیدمون کرد :D
حالا به قصابی و ماهی فروشی گیر بدن زهی خیال باطل :general304::general304::general304::general304::general304::general304::general304: میخوای چنتا پوست گوسفند و گاو تازه سلاخی شده برات بیارم یا جلو خودت سلاخی کنن بهت تحویل بدن
از این قانونا دوزاری زیاده کی انجام میده :D هنوز درک نکردید ایران زندگی میکنید نه آمریکا :general304:

Last edited:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,249
چه طوره؟ به سودآوری رسیدی؟ توضیح می دی در موردش؟ ممنون
فعلا تئوریه از اون چیزی که فکر میکردم سخت تر هست دارم یه سری دستگاه هاشو آماده میکنم یا میسازم

donner48

Registered User
لایک‌ها
5
باید اگر تهران هست از طریق 137 به شهرداری شکایت کنه و شکایتش را از طریق اداره ساماندهی صنایع و مشاغل که زیر مجموعه شهرداریه پیگیری کنه در نهایت تعطیلش نمیکنند ولی وادارش میکنند که یک سری از ضوابط را رعایت کند وگرنه پلمپ و جریمه اش میکنند

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

بالا