برگزیده های پرشین تولز

بیماری ایدز و نکاتی که لازم است بدانید

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
بله همینطوره. بسیاری از مشکلات به فرهنگ مربوط است.

madman2011

Registered User
لایک‌ها
2,724
بعد چند وقت اين بيماري بروز ميكنه

براي مثال يارو تو همين ماه رابطه داشته

اگه الان بره آزامايش بده تشخيص داده ميشه؟؟

سوال بعدي اين كه اگه طرف بره به بهانه اهدا خون مشخص ميشه كه مبتلا شده يا نه؟؟

Last edited:

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
تست ایدز بهتر است بعد چهار هفته و سه ماه انجام شود

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
برای منم همین سواله که بعد چندماه مشخص میشه و علائم اولیش چیه ؟

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
بعد سه ماه مطمئنن قابل تشخیص است. اولین علائم ایدز، حالت هایی شبیه به سرماخوردگی است.

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633

farahabad

Registered User
لایک‌ها
145
کجا باید بریم تست ایدز بدیم؟جواب ازمایش چقدر معتبره؟ بابتش چقد باید بصرفیم؟

linkoln

Registered User
لایک‌ها
2,632
علائم بیماری HIV در کمتر از دو ماه بروز میکنه.
عوارضی همچون دل پیچه ، سر درد ، کوفتگی ، مشکلات جنسی ، اسهال ، وز وز کردن گوش و..
این علائم بین بیماری های دیگه هم مشابه هست و دلیل نمیشه اگه شما همه این علائم رو دارا هستید یعنی به ویروس ایدز مبتلا هستید.
- برا تشخیص این بیماری بهترین راه اینه که به مراکز تزریق خون برید.
اولین سوالی که موقع اهدا خون از شما میپرسند اینه که آیا نزدیکی با جنس مخالف داشتی یانه؟
اگه داشته باشی که صریحا ازتون آزمایش تست ایدز میگیرن و کمتر از یک ماه تو سایتی که بهتون اعلام میکنن نتیجه رو میزنن.
بهترین مزیت هاش اینه که شما هویتت به هیچ وجه فاش نمیشه و همچنین برای عموم رایگانه.

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108
عوارضی همچون دل پیچه ، سر درد ، کوفتگی ، مشکلات جنسی ، اسهال ، وز وز کردن گوش و..
این علائم بین بیماری های دیگه هم مشابه هست و دلیل نمیشه اگه شما همه این علائم رو دارا هستید یعنی به ویروس ایدز مبتلا هستید.
اولین سوالی که موقع اهدا خون از شما میپرسند اینه که آیا نزدیکی با جنس مخالف داشتی یانه؟
اگه داشته باشی که صریحا ازتون آزمایش تست ایدز میگیرن و کمتر از یک ماه تو سایتی که بهتون اعلام میکنن نتیجه رو میزنن.
بهترین مزیت هاش اینه که شما هویتت به هیچ وجه فاش نمیشه و همچنین برای عموم رایگانه.

یا علییییییییییییییییی !!!
باووووووووو خدا وکیلی کی این اطلاعات غلط رو بهتون داده ؟ نگید اینارو ! بعد از 2-3 ماه از وارد شدن ویروس به بدن از طریق ازمایش خون میشه تشخیص داد که طرف مبتلاست اما علائمش ممکنه تا 10 سال بعد هم بروز نکنه و طی این مدت هیچ مشخصه ای از بیماری در بدن فرد نباشه .

حالا سوال من اینه . اگر یکی از افرادی که ویروس رو داره با فرد سالمی رابطه داشته باشه تقریبا چند درصد احتمال داره که فرد سالم هم مبتلا بشه ؟ میدونم که 100% نیست ...

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
باووووووووو خدا وکیلی کی این اطلاعات غلط رو بهتون داده ؟ نگید اینارو ! بعد از 2-3 ماه از وارد شدن ویروس به بدن از طریق ازمایش خون میشه تشخیص داد که طرف مبتلاست اما علائمش ممکنه تا 10 سال بعد هم بروز نکنه و طی این مدت هیچ مشخصه ای از بیماری در بدن فرد نباشه .

حالا سوال من اینه . اگر یکی از افرادی که ویروس رو داره با فرد سالمی رابطه داشته باشه تقریبا چند درصد احتمال داره که فرد سالم هم مبتلا بشه ؟ میدونم که 100% نیست ...

تایید میشه

احتمالش زیاده، به ریسکش نمی ارزه

linkoln

Registered User
لایک‌ها
2,632

البته ویروس ایدز انواع مختلفی داره.
قوی ترین نوع این بیماری علائمش تو این مدت بروز میکنه و البته به ود فرد بستگی داره.
این کمتر از دو ماه هم مظور اینه که با آزمایش میشه وجود این ویروس رو تشخیص داد.

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
کجا باید بریم تست ایدز بدیم؟جواب ازمایش چقدر معتبره؟ بابتش چقد باید بصرفیم؟
آزمایش ایدز و هپاتیت بدون دفترچه حدودا بین 100 الی 150 میشه. کمتر از یک هفته هم جواب آزمایش میاد. میزان دقت جواب آزمایش (انواع آزمایش ایدز) بالای 98% هست.
نمونه جواب تست هپاتیت و ایدز در زیر میبینید. در این جواب هردو مورد تست شده منفی می باشند. میزان آنتی بادی مقاوم برابر هپاتیت هم مشخص شده.

farahabad

Registered User
لایک‌ها
145

عزیز این چیزی که در مورد ازمایش ایدز در مراکز انتقال خون گفتی کاملا اشتباه است.چون من از سن 18 سالگی اهدا کننده مستمر بودم. بار آخری که رفتم خون بدم دختره پرسید رابطه جنسی داشتید منم گفتم بله داشتم. چند تا سوال دیگه هم برای رد گم کنی گرفت و گفت نمیتونم خون از شما بگیرم. من هم از اینکه نتونسته بودم به وظیفه انسانیم عمل کنم اعصابم خورد شد و گفتم باید دلیل اینکه نمیتونم خون بدم رو بگید. گفت به ما گفتن نگید ولی بخاطر ارتباط جنسی نمیتونیم خون بگیریم .از ازمایش ایدز هم خبری نبود. این برادران و خواهران ما در سازمان انتقال خون.خون مردم رو میکنن تو شیشه.. ببخشید میکنن تو کیسه بعد میبرن هزار و یک جور فراورده خونی ازش بدست میارن و بعد هم صادر میکنن کشورهای دیگه. مشتری هم براش فک و فراوونه.البته سهم کشورهای دوست و برادر غزه و لبنان کاملا محفوظه. این واقعیتها رو بی پرده گفتم چون 2 سال و نیم اهدا کننده مستمر بودم و توی سن 25 سالگی بر اثر تصادف موتورسیکلت مقدار خیلی زیادی خون شایدبگم یک و نیم لیتر خون از دست داده بودم. توی بیمارستان شهدا تجریش نه تنها خون ندادن بلکه اصلا تحویل نمیگرفتن :grrr: . فکر کن تصادف در حد مرگ کرده باشی سر و صورت و دست و پا داغون(صورت در حد 55 بخیه جر خورده) بعد به کمک یک موتوری رفته باشی بیمارستان. بعد هیچ کس هم محل بهت نزاره آخرش بعد از دو ساعت نظافتچی بیمارستان متوجه بشه و به دادت برسه.
این حرفی که در مورد خون و فراورده هاش و فروشش گفتم کاملا اثبات شدست.منتها یه نیم قرن دیگه زمان لازمه تا مردم متوجه بشن.

farahabad

Registered User
لایک‌ها
145
آزمایش ایدز و هپاتیت بدون دفترچه حدودا بین 100 الی 150 میشه. کمتر از یک هفته هم جواب آزمایش میاد. میزان دقت جواب آزمایش (انواع آزمایش ایدز) بالای 98% هست.
نمونه جواب تست هپاتیت و ایدز در زیر میبینید. در این جواب هردو مورد تست شده منفی می باشند. میزان آنتی بادی مقاوم برابر هپاتیت هم مشخص شده.

ممنون بابت راهنماییت از شما دقیقا چقدر گرفتن؟100 -150؟

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
عزیز این چیزی که در مورد ازمایش ایدز در مراکز انتقال خون گفتی کاملا اشتباه است.چون من از سن 18 سالگی اهدا کننده مستمر بودم. بار آخری که رفتم خون بدم دختره پرسید رابطه جنسی داشتید منم گفتم بله داشتم. چند تا سوال دیگه هم برای رد گم کنی گرفت و گفت نمیتونم خون از شما بگیرم. من هم از اینکه نتونسته بودم به وظیفه انسانیم عمل کنم اعصابم خورد شد و گفتم باید دلیل اینکه نمیتونم خون بدم رو بگید. گفت به ما گفتن نگید ولی بخاطر ارتباط جنسی نمیتونیم خون بگیریم .از ازمایش ایدز هم خبری نبود. این برادران و خواهران ما در سازمان انتقال خون.خون مردم رو میکنن تو شیشه.. ببخشید میکنن تو کیسه بعد میبرن هزار و یک جور فراورده خونی ازش بدست میارن و بعد هم صادر میکنن کشورهای دیگه. مشتری هم براش فک و فراوونه.البته سهم کشورهای دوست و برادر غزه و لبنان کاملا محفوظه. این واقعیتها رو بی پرده گفتم چون 2 سال و نیم اهدا کننده مستمر بودم و توی سن 25 سالگی بر اثر تصادف موتورسیکلت مقدار خیلی زیادی خون شایدبگم یک و نیم لیتر خون از دست داده بودم. توی بیمارستان شهدا تجریش نه تنها خون ندادن بلکه اصلا تحویل نمیگرفتن :grrr: . فکر کن تصادف در حد مرگ کرده باشی سر و صورت و دست و پا داغون(صورت در حد 55 بخیه جر خورده) بعد به کمک یک موتوری رفته باشی بیمارستان. بعد هیچ کس هم محل بهت نزاره آخرش بعد از دو ساعت نظافتچی بیمارستان متوجه بشه و به دادت برسه.
این حرفی که در مورد خون و فراورده هاش و فروشش گفتم کاملا اثبات شدست.منتها یه نیم قرن دیگه زمان لازمه تا مردم متوجه بشن.

کاملا تایید میشه
لایک

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173

افرین منم از یه شخص بسیار مطمئن حرف های شما رو شنیدم بهترین کار حجامت هست تازگی ها تو اروپا و امریکا بشدت رواج پیدا کرده

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
قیمتی که دوستمون گفتند برای ازمایشگاههای خصوصی هست، مراکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی مجانی هستند و حتی اسم شما رو هم نمیپرسند، بعد از ازمایش یک کد به شما میدن که بصورت تلفنی و گفتن کد نتیج آزمایش رو بهتون اعلام میکنند.

مراکز مشاوره بیماری های رفتاری مراکزی هستند که قابلیت ارائه خدمات آموزشی، مشاوره، درمان و پیشگیری و کاهش آسیب را به افراد در معرض بیشترین خطر ابتلا به اچ ای وی و مبتلایان به ایدز و بیماری های آمیزشی فراهم می­کنند.

فراهم نمودن امکان دسترسی عموم مردم به مراکزی مطمئن جهت کسب اطلاعات در مورد راه های انتقال و پیشگیری ایدز؛ فراهم نمودن امکان دسترسی گروه های در معرض بیشترین خطر برای ابتلا بهاچ ای وی / ایدز و بیماری های آمیزشی و خانواده آنان به خدمات آموزشی، مشاوره، تشخیص اچ ای وی، خدمات کاهش آسیب، مراقبت و درمان بیماری های آمیزشی و افزایش امکان دسترسی افراد در مواجهه شغلی به خدمات تشخیصی و پیشگیری از ابتلا به اچ ای وی، از مهمترین اهداف مراکز مشاوره بیماری های رفتاری است. ارتقای سطح آگاهی و توانمند سازی پرسنل شاغل در مراکز مشاوره بیماری های رفتاری باعث ارتقای کیفیت ارائه خدمات در این مراکز می­شود.

در راستای اجرای برنامه کشوری کنترل و پیشگیری از اچ ای وی / ایدز، مراکز مشاوره بیماری های رفتاری با رویکرد مشتری مدار، جهت ارئه خدمات آموزشی، مشاوره و تشخیص اچ ای وی و مراقبت و درمان، تحت نظارت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فعالیت می­کنند. رعایت داوطلبانه بودن و رازداری در آزمایشات، مشاوره قبل و بعد از آزمایش اچ ای وی یکی از اصول اساسی ارائه خدمت در این مراکز است که نقش بسیار مهمی در شناسایی افراد مبتلا به اچ ای وی و نیز ارزیابی افراد در معرض خطر این عفونت دارد. در این مراکز افراد یا به صورت داوطلبانه برای انجام مشاوره مراجعه می کنند و یا افرادی هستند که از قبل در این مراکزدارای پرونده بوده اند و یا از طرف دیگر مراکز بهداشتی درمانی به این مراکز ارجاع می شوند.

به علاوه در این مراکز خدمات دیگری از جمله: آموزش های لازم و ارائه خدمات کاهش آسیب همچون توزیع سرنگ و سوزن، توزیع کاندوم، توزیع داروی متادون برای معتادان تزریقی، توزیع مواد ضدعفونی کننده، انجام آزمایشات پاراکلینیک و ارائه خدمات مراقبت و درمان و درمان ضد رتروویروسی بر اساس دستور العمل کشوری انجام می شود.

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
یکی از مسائلی که مغز من رو درگیر می کنه و بهش فکر میکنم اینه که کی درمانی برای ایدز کشف میشه که این همه بیمار مبتلا به ایدز، به خاطر نداشتن اطلاعات کامل پزشکی و همچنین مشکلات جنسی ناخواسته درگیر این بیماری شده اند، درمان کامل بشوند. دعا کنید واقعا اینجور افراد به دعای ما نیاز دارند

بالا