برگزیده های پرشین تولز

بیمه خویش فرما

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
تامین اجتماعی برو
بیمه مشاغل آزاد میشی که ماهیانه 190.000 تومان باید امسال بریزی تا بعد از 30 سال واریز حق بیمه بهت حقوق بازنشستگی بدهند و در طی این مدت بهت دفترچه بیمه تامین اجتماعی میدهند

با این دفترچه چیکار میشه کرد ؟

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
با این دفترچه چیکار میشه کرد ؟

رفت دکتر و پول ویزیت‌ کمتری از حالت آزاد پرداخت
هزینه داروی کمتری پرداخت
هزینه بیمارستانی کمتر پرداخت (تو بیمارستانهایی که این بیمه را قبول میکنند)

اعتبار این دفترچه هم تا وقتی هست که دارید بیمه پرداخت میکنید اگر بیمه پرداخت نکنید آنرا مهر نمیکنند و در نتیجه دیگه اعتباری ندارد

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
ادرس شعبه های تهرانو از کجا بگیرم ؟

GreenRoad

Registered User
لایک‌ها
79
سلام
میفرمایید معایب بیمه خویش فرما نسبت به بیمه ای که از طرف شرکت برامون پرداخت میشه پس از گذشت 30 سال چیست ؟
یعنی چه مزایایی رو در خویش فرما نداریم که در بیمه ی رد شده از سمت شرکت ها داریم ؟؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
تامین اجتماعی برو
بیمه مشاغل آزاد میشی که ماهیانه 190.000 تومان باید امسال بریزی تا بعد از 30 سال واریز حق بیمه بهت حقوق بازنشستگی بدهند و در طی این مدت بهت دفترچه بیمه تامین اجتماعی میدهند
هر ساله چند درصد گرون میشه این نوع بیمه؟

asire_eshgh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام
میفرمایید معایب بیمه خویش فرما نسبت به بیمه ای که از طرف شرکت برامون پرداخت میشه پس از گذشت 30 سال چیست ؟
یعنی چه مزایایی رو در خویش فرما نداریم که در بیمه ی رد شده از سمت شرکت ها داریم ؟؟
معایبش اینه که بیمه خویش فرما هیچ هزینه ای در خصوص بیکار شدن فرد ( بیمه بیکاری) پرداخت نمیکنه

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
تامین اجتماعی برو

شرمنده من زياد از بيمه سر در نميارم
ولي سوالم اينه كه 30 سال ؟؟؟
جايي هست بريم بيمه بشيم و مثلا بعد 10 سال حقوق بازنشتگي بدن بهمون؟؟

راستي يه سوال ديگه هم دارم
يكي از دوستان من نويسنده هست
طبق اين دستورالعمل بيمه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
http://www.ahleghalam.ir/Bime.pdf
ايشون ميتونه خودش رو بيمه كنه
ولي اونم مث من سر در نمياره كه اصلا مزاياي اين بيمه چي هست !
فقط واسه درمان هستش؟ هزينه هاي بيمارستان رو ميدن؟
يا مثلا بعد يه مدتي حقوق بازنشتگي هم بهش تعلق ميگيره؟
لطفا يه توضيحي بدين
تشكر

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585

دوست عزیز برای استفاده از مزایای حقوق بازنشستگی کامل باید سابقه سی سال پرداخت بیمه به سازمان تامین اجتماعی رو داشته باشی بعنی به ازای هر روز از یک ماه باید یک سال بیمه پرداخت کنی.

در همین سازمان تامین اجتماعی استثنائاتی هم وجود داره یعنی ممکنه حقوق بازنشستگی شما بر اساس سن و سال و سابقه تعیین بشه و زیر سی سال هم انجام میشه.

سازمان تامین اجتماعی در صورتی که شما ده سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشی و به سن حداکثری هم رسیده باشی شما رو با حقوق معادل 10 روز بازنشسته میکنه

سایر بیمه های خصوصی و دولتی هم طرحهایی برای مستمری دوران بازنشستگی دارند اما معمولا" این طرحها یک جانبه است یعنی یا فقط بازنشستگی رو شامل میشه یا فقط درمان و عمر رو پوشش میدن در حالی که تامین احتماعی هردو رو شامل میشه
متاسفانه خوب یا بد این از انحصارات این سازمانه و هیچ بیمه دیگه ای اجازه نداره امکاناتش مثل تامین اجتماعی فراگیر باشه بخصوص در زمینه خدمات درمانی.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد بیمه دوست نویسنده اتون هم چیزی که من متوجه شدم این بود که کلا" حق بیمه اشون 18 درصده که 10 درصد رو دولت میده و 8 درصد رو خودشون.
هزینه های درمانی افراد تحت تکفلشون رو هم 50 درصد خودشون میدن و 50 درصد رو دولت
نویسندگانی هم که بخاطر سن زیاد و یا بیماری لاعلاج مشمول بیمه تامین اجتماعی تمیشوند هم 100 درصد هزینه ها توسط دولت پرداخت میشه
البته کلی هم شرط و شروط برای شناسایی یک فرد به عنوان نویسنده گذاشته

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763

http://www.ahleghalam.ir/Bime.pdf
ايشون ميتونه خودش رو بيمه كنه
ولي اونم مث من سر در نمياره كه اصلا مزاياي اين بيمه چي هست !
فقط واسه درمان هستش؟ هزينه هاي بيمارستان رو ميدن؟
يا مثلا بعد يه مدتي حقوق بازنشتگي هم بهش تعلق ميگيره؟
لطفا يه توضيحي بدين
تشكر

به ازای هر سال دادن حق بیمه, یک روز به شما در ماه حقوق بازنشستگی میدهند مثلاً اگر 15 سال حق بمیه داشته باشید و به سن بازنشستگی برسید و دیگه نخواهید بیمه بدهید میتوانید هر ماه به اندازه 15 روز کار حقوق بازنشستگی بگیرید یا میتوانید بقیه حق بیمه را یکجا بدهید و حقوق کامل بگیرید (البته کمتر کسی این کار را میکند چون مبلغش خیلی زیاد میشود)

جواب سئوال دوم :
یک دفترچه بیمه تامین اجتماعی میدهند که میتواند باهاش دکتر و بیمارستان (بیمارستانهایی که بیمه تامین اجتماعی قبول میکنند) بره و هزینه کمتر بدهد و بعد از 30 سال پرداخت بیمه هم حقوق بازنشستگی میگیره

البته باید بدونید که تامین اجتماعی بیمه ضعیفی برای درمان هست ولی بهتر از نداشتن‌اش هست!

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
به ازای هر سال دادن حق بیمه, یک روز به شما در ماه حقوق بازنشستگی میدهند مثلاً اگر 15 سال حق بمیه داشته باشید و به سن بازنشستگی برسید و دیگه نخواهید بیمه بدهید میتوانید هر ماه به اندازه 15 روز کار حقوق بازنشستگی بگیرید یا میتوانید بقیه حق بیمه را یکجا بدهید و حقوق کامل بگیرید (البته کمتر کسی این کار را میکند چون مبلغش خیلی زیاد میشود)

جواب سئوال دوم :
یک دفترچه بیمه تامین اجتماعی میدهند که میتواند باهاش دکتر و بیمارستان (بیمارستانهایی که بیمه تامین اجتماعی قبول میکنند) بره و هزینه کمتر بدهد و بعد از 30 سال پرداخت بیمه هم حقوق بازنشستگی میگیره

البته باید بدونید که تامین اجتماعی بیمه ضعیفی برای درمان هست ولی بهتر از نداشتن‌اش هست!

ممنون عزيز
فقط يه سوال
هر ماه بايد چقدر براي بيمه بده؟
و اينكه بعد از 30 سال چه مقدار حقوق ميگيره؟
البته سوال مسخره اي بود ! ( 30 سال بعد كي ميدونه حقوق اون سازمان چقدره!!! )
ولي الان رو مثال بزنيد ( يعني كساني كه الان دارن ماهيانه پول ميدن چقدر ميدن؟
و اونايي كه بازنشست مثلا ارشاد هستن چقدر ميگيرن؟

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
ممنون عزيز
فقط يه سوال
هر ماه بايد چقدر براي بيمه بده؟
و اينكه بعد از 30 سال چه مقدار حقوق ميگيره؟
البته سوال مسخره اي بود ! ( 30 سال بعد كي ميدونه حقوق اون سازمان چقدره!!! )
ولي الان رو مثال بزنيد ( يعني كساني كه الان دارن ماهيانه پول ميدن چقدر ميدن؟
و اونايي كه بازنشست مثلا ارشاد هستن چقدر ميگيرن؟

باید از نزدیکترین شعبه تامین اجتماعی قسمت بیمه هنرمندان بپرسید چون امسال مشکلاتی بین ارشاد و تامین اجتماعی برای حق بیمه پیش آمده! و انگار هزینه‌های بیمه درمانی نویسندگان را زیاد کرده‌اند

بعد از 30 سال به اندازه حداقل حقوق آن سال حقوق میگیرد مثلاً اگر 30 سال پیش حق بیمه داده بود امسال ماهی 750.000 تومان حقوق بازنشستگی میگرفت

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
من میخواستم خویش فرما کنم اما واقعا بی فایدس
الان حقوق کسی که سی سال بیمه ریخته ماهی 750تومن
یعنی اگه شما بیست سال بیمه بریزی ماهی 500 میگیری
البته اا بیست سال دیگه پایه حقوق میره بالاتر اما بازم ناچیز نسبت به اینکه الان ماهی 190 تومن باید بدی و هر سالم زیادتر میشه
واسه کسی که جایی کار میکنه اوناواسش میریزن خوبه نه به صورت خویش فرما

Sent from Great Honor 4C

MyLGcookie

Registered User
لایک‌ها
446
من یک قرارد ماده 24 خدمات مشاوره ای با یه سازمانی پارسال بستم که تموم شد
آیا میتونم اون یکسال هم که گذشته پوله بیمه رد کنم و سابقه برام حساب بشه؟
من به یه دفتر بیمه مراجعه کردم که میگه خویش فرما 190 تومن ولی اگر بتونی چند نفر رو بیاری که من خویش فرما کنم 60 تومن پورسانت میدم
مگه این 190 همش مال تامین اجتماعی نیست؟

soheil1972

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با درود خدمت دوستان عزیز
من بیمه مشاغل ازاد هستم و از کار افتاده کلی شده ام و سابقه بیمه ام یکسال است و حق بیمه ام را 18% پرداخته ام میخواستم سوال کنم که حقوق دریافتی چقدر میباشد
با تشکر

123arash

Registered User
لایک‌ها
74
سلام
قصد دارم بیمه خویش فرما تامین اجتماعی بشم.اگر عزیزان اطلاعی درباره مدارک مورد نیاز دارن بنده رو راهنمایی بفرمایند.
26سالمه خدمت رفتم درس هم تموم شده...ممنونم

mohammad1.t

Registered User
لایک‌ها
36
سلام
قصد دارم بیمه خویش فرما تامین اجتماعی بشم.اگر عزیزان اطلاعی درباره مدارک مورد نیاز دارن بنده رو راهنمایی بفرمایند.
26سالمه خدمت رفتم درس هم تموم شده...ممنونم
سلام
من جایی که هستم بیمم نمیکنه ؛ رفتم تامین اجتماعی بیمه اختیاری شدم؛ مدارک هم فقط کپی مدارک شناسایی و عکس و کارت پایان خدمت دادم تشکیل پرونده دادم بعد فرم میده برای ازمایش بعد هم جواب آزمایش رو بردم کمیسیون اونا هم دو تا بیشین پاشو دادن و گفتن سالمی بیمه شدی برو ماهی 250 تومن بده به ما! این شد که با پرداخت 250 تومن ماهیانه یه دفترچه بیمه گذاشتن کف دستتمون!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

بالا