برگزیده های پرشین تولز

تا حالا از چه طریقی بیشترین پولی را کسب کرده اید؟

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
سلام
اکثر شما دوستان با تجربه و کم تجربه یک نیم نگاهی به فعالیت اقتصادی، در راستای تخصصی که داشته اید،از طریق اینترنت پرداخته اید.
بعضی از دوستان موفقیت چشم گیری داشته اند و بعضی ها هم محکوم به شکست بودند.
سوال اینجاست.
چه امکاناتی داشتید و با آن امکانات چه سودی کردید و اگر ضرر کردید چه بوده است؟
از خودم شروع میکنم.
امکانات من 25 هزار تومان پول معادل 100 هزار تومان الان! یک وبلاگ. ایجاد فروشگاه اینترنتی کسب درامد ماهانه 100 هزار تومان در سال 1384
این رویه تا سال 1388 ادامه داشت. به علت تحصیل در دانشگاه!
سال 1386 به بعد شرکت در مسابقات خارجی و دریافت پول و استارت سرمایه گذاری در نت.
سال 1388 پیشرفت 1000 درصدی در فروش با یادگرفتن تکنیک های بازاریابی و فروش
سال 1390 از فرش به عرش با تحولی در سیستم فروشگاهی.
سال 1390 ایجاد یک شهربازی بزرگ و شکست در این پروژه و از بین رفتن 60 میلیون پول! این هم بواسطه داشتن شریک!
سال 1391 جبران 60 میلیون پول از دست رفته و زنده کردن آن با فروش وسایل شهربازی!
پیروزی من در ایجاد فروشگاه اینترنتی و شکست من در ایجاد شهربازی!
شما از چه طریقی موفق بوده اید؟ و از چه طریقی شکست خورده اید؟
نتیجه گیری از این تاپیک:
  • استفاده از تجربیات بچه ها در کسب و کار
  • بیان علت پیروزی ها و با در دست داشتن چه امکاناتی
  • بیان علت شکست ها و با در دست داشتن چه امکاناتی
  • این تاپیک به عنوان یک قسمت بسیار فعال برای کسب تجربیات دیگران است تا شما پیروز و یا اینکه شکست نخورید!
این قسمت اضافه شد:
اگر فعالیت غیر از اینترنتی نیز داشته اید که موفق بوده است بگویید چه بوده و اگر هم ضرر کردید نحوه ضرر را توضیح بدهید.

Last edited:

babapooldar

Registered User
لایک‌ها
1,044
خب ممنون از اینکه از گفتن جوک دست برداشتی و یه قدم مثبت :D

اولین فروشم یه وبلاگ اس ام اس بود 500 تومن دادم رفت که اونم یه تجربه شد تا هیچ وقت وبی که دارم رو نفروشم
بعدشم که همش نت ولی در کل سعی می کنم پولی که از نت در میارم رو توی نت سرمایه گذاری نکنم
بیشترش خرج خرید زمین شمال میشه البته درامد اصلیم از نت نیست با اینکه از نت خوب در میارم

یه تجربه که می خوام همه دوستان دیگه اونو تجربه نکنن اینه که هیچ وقت به سئو کار جماعت اعتماد نکنید :general210:
یاد گرفتن اصول سئو 2 روز وقت میخواد خودتون برید یاد بگیرید
این همه سالی که تو نت هستم فقط سه بار سرم کلاه رفت و خب هر سه بار این سئو کارها بودن که ما رو سرافراز کردن :general206:

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
خب ممنون از اینکه از گفتن جوک دست برداشتی و یه قدم مثبت :D

اولین فروشم یه وبلاگ اس ام اس بود 500 تومن دادم رفت که اونم یه تجربه شد تا هیچ وقت وبی که دارم رو نفروشم
بعدشم که همش نت ولی در کل سعی می کنم پولی که از نت در میارم رو توی نت سرمایه گذاری نکنم
بیشترش خرج خرید زمین شمال میشه البته درامد اصلیم از نت نیست با اینکه از نت خوب در میارم

یه تجربه که می خوام همه دوستان دیگه اونو تجربه نکنن اینه که هیچ وقت به سئو کار جماعت اعتماد نکنید :general210:
یاد گرفتن اصول سئو 2 روز وقت میخواد خودتون برید یاد بگیرید
این همه سالی که تو نت هستم فقط سه بار سرم کلاه رفت و خب هر سه بار این سئو کارها بودن که ما رو سرافراز کردن :general206:
خوب کارتون خارج از نت چی بوده است؟
امکاناتی که داشتید و سودی که کردید چگونه بوده است؟؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سال 86 گرفتن دیپلم و ترک تحصیل واسه زدن سایت
همان سال پول دادن به به طراح برای ایجاد سایت و الاف شدن به مدت یک سال و نهایتا در سال 87 بی خیال شدن و خورده شدن پول من توسط طراح و ضرر یک میلیونی در همان سال 87 که با عرق ریختن و کارگری ساختمان به دست آمده بود توسط خودم
سال 87 تا 88 بازم صبر واسه رفتن به خدمت و تا سال 89 خدمت کردن به مد 18 ماه
در سال 89 زدن فروشگاه اینترنتی و درآمد نسبتا خوب
سال 90 با درآمد فروشگاه یک سایت جامع زدیم و تا یکسال داشتیم و تا زیر 100 هم آمدیم اما مشکلاتی مانند گوگل پنالتی و فیلترینگ پیش آمد و کلا سایت نابود شد ( 14 ماه کار کردیم و بی نتیجه بود اما ضرری جز عمر هدر رفته نداشت)
از سال 91 گروه اینتزنتی یاهو را درست روش کار کردم و الان ماهی 1.5 درآمد دارم ازش و باز دارم روی چند سایت کار میکنم
بیشترین درآمدم از فروش یک دامین آی آر عددی سه رقمی بود که فروختم 7.5 میلیون تومن و بسیار لذت بخش بود

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
تجارب من
پول تون را تا میشه دست کسی ندید چون چند بار پول من را طراح های قالب خوردن
خودتون سئو و طراحی قالب و خرید قالب وردپرس را یاد بگیرید خیلی بهتره تا بدید کسی واستون بزنه
به کسی ابدا اعتماد نکید و حرف های خوب و عالی بدون پشتوانه را پشم بدونید
سایتتون را با هدف و پشتکار بزنید و نترسید
من سال 89 که خواستم فروشگاه بزنم کل سرمایه ام که 300 تومن پول بود را دادم پرینتر و دی وی دی و پانل پستی خریدم و شروع کردم و خدا را شکر خوب فروش داشتم تا سال 90 و با همین درآمد از خاک بلند شدم ( قبلش میرفتم پیش بابام کارای ساختمانی میکردم که اصلا راضی نبود ) البته بعدش بستم فروشگاه را و کلا روی سایت کار کردم چون دیگه فروش خوب نبود

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
تجارب من
پول تون را تا میشه دست کسی ندید چون چند بار پول من را طراح های قالب خوردن
خودتون سئو و طراحی قالب و خرید قالب وردپرس را یاد بگیرید خیلی بهتره تا بدید کسی واستون بزنه
به کسی ابدا اعتماد نکید و حرف های خوب و عالی بدون پشتوانه را پشم بدونید
سایتتون را با هدف و پشتکار بزنید و نترسید
من سال 89 که خواستم فروشگاه بزنم کل سرمایه ام که 300 تومن پول بود را دادم پرینتر و دی وی دی و پانل پستی خریدم و شروع کردم و خدا را شکر خوب فروش داشتم تا سال 90 و با همین درآمد از خاک بلند شدم ( قبلش میرفتم پیش بابام کارای ساختمانی میکردم که اصلا راضی نبود ) البته بعدش بستم فروشگاه را و کلا روی سایت کار کردم چون دیگه فروش خوب نبود
در حال حاضر به چکاری مشغول هستید؟
نکتنه ای که از شما متوجه شدیم این بوده است که:
تا جایی که میشه خودکفا شویم.
به کسی براحتی اعتماد نکنیم
بسیار ممنون

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
Last edited:

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
تو حیطه پزشکی ک.ا.ن.دو.م بفروشم اخه ؟:p:D
نه بوااا
مثلا چگونه درمان یک بیماری!! بلاخره دانش داشته باشی یه درامد خودش دیگه!!! تحقیق کردن و تبلیغ کردن برای مطب خودت!

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
نه بوااا
مثلا چگونه درمان یک بیماری!! بلاخره دانش داشته باشی یه درامد خودش دیگه!!! تحقیق کردن و تبلیغ کردن برای مطب خودت!
کسی روسیه مطب نداره . بیمارستان دولتی همه کار میکنن :D:p

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
تا الان کار در زمینه اینترنت خیلی انجام داده ایم. و همه شان شکر خدا درامد خوبی برایمان داشته اند. ولی تنها بدی که همیشه گریبان گیرم می شود. اتفاقات ناخواسته هست که برایم پیش می اید و برایشان برنامه ندارم.
مثلا یکی از بهترین درامد های که کسب کردم حدود یک سال و نیم پیش الی دو سال پیش بود. با روزی بالای 10 ساعت نویسندگی به طور ویرایشی و اختصاصی در چند سایت مختلف . بالای 1.500 درامد داشتم.
یکی از توصیه های که می توانم به دوستان بکنم. اینه که همیشه یک زمینه را انتخاب بکنید. و با عشق و علاقه و پشتکار و کمی هم پول به دنبال ان بروید. مطمئن باشید به پول های خوبی می رسید.
مثل ما نباشید. 22 زمینه کاری در نت را دنبالش بروید. و از همه شان هم درامد کسب بکنید. ولی در هیچ کدام به غیر از نویسندگی. حرفه ای کامل نشوید.

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
تا الان کار در زمینه اینترنت خیلی انجام داده ایم. و همه شان شکر خدا درامد خوبی برایمان داشته اند. ولی تنها بدی که همیشه گریبان گیرم می شود. اتفاقات ناخواسته هست که برایم پیش می اید و برایشان برنامه ندارم.
مثلا یکی از بهترین درامد های که کسب کردم حدود یک سال و نیم پیش الی دو سال پیش بود. با روزی بالای 10 ساعت نویسندگی به طور ویرایشی و اختصاصی در چند سایت مختلف . بالای 1.500 درامد داشتم.
یکی از توصیه های که می توانم به دوستان بکنم. اینه که همیشه یک زمینه را انتخاب بکنید. و با عشق و علاقه و پشتکار و کمی هم پول به دنبال ان بروید. مطمئن باشید به پول های خوبی می رسید.
مثل ما نباشید. 22 زمینه کاری در نت را دنبالش بروید. و از همه شان هم درامد کسب بکنید. ولی در هیچ کدام به غیر از نویسندگی. حرفه ای کامل نشوید.
نتیجه گیری از شما :
کاری که بلد نیستید وارد نشوید!
این شاخه اون شاخه نکنیم !
با تشکر. نفر بعدی لطفا

Mahdi-MA

Registered User
لایک‌ها
424
تاپیک پرباری میشه به لطف دوستان
پینشهاد هاتون برای تازه واردهایی مثل من هم بگید
زمینه هایی که الان میتونه باعص موفقیت بشه

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
تاپیک پرباری میشه به لطف دوستان
پینشهاد هاتون برای تازه واردهایی مثل من هم بگید
زمینه هایی که الان میتونه باعص موفقیت بشه
تا حالا شده کاری و فعالیتی انجام بدهی که یا مادی و یا معنوی برایت ارزش داشته باشه.آن کار چه بوده و با چه امکاناتی بوده است.
اگر هم ضرر دادی چی شد که ضرر دادی . اینو بگو خودت اول

Mahdi-MA

Registered User
لایک‌ها
424
تا حالا شده کاری و فعالیتی انجام بدهی که یا مادی و یا معنوی برایت ارزش داشته باشه.آن کار چه بوده و با چه امکاناتی بوده است.
اگر هم ضرر دادی چی شد که ضرر دادی . اینو بگو خودت اول
کار که زیاد منتها توی دنیای مجازی نبوده
تا دوسال پیش همین انجمن طراحی میکردم که دیدم حال و حوصلشو ندارم گذاشتم کنار
خواستم کدنویسی یاد بگیرم قالب بزنم تبدیل شده آماده بفروشم یا سفارشی که اونم هنوز همت نکردم.
الانم بدم نمیاد سرمایه محدودی برای شروع بزارم نت در حد 1 - 2 تومن
ولی نمیدونم چجور و کجا

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
کار که زیاد منتها توی دنیای مجازی نبوده
تا دوسال پیش همین انجمن طراحی میکردم که دیدم حال و حوصلشو ندارم گذاشتم کنار
خواستم کدنویسی یاد بگیرم قالب بزنم تبدیل شده آماده بفروشم یا سفارشی که اونم هنوز همت نکردم.
الانم بدم نمیاد سرمایه محدودی برای شروع بزارم نت در حد 1 - 2 تومن
ولی نمیدونم چجور و کجا
منظور فقط حیطه نت نیست. مثلا من شهربازی زدم موفق نشدم.
کلی ما گفتیم

بالا