برگزیده های پرشین تولز

تبديل اعداد به فارسي - فونت Tahoma فارسي --

ooje_asman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام چن سوال
1- چطور مي شه اجزا تاريخ رو جداگانه در بياورم يعني سال و روز و ماه را به طور جداگانه به دست بيارم و همچين چطوري مي شه فرمت تاريخ سيستم را عوض كرد
2- برا تبديل عدد به فارسي بدون دردسر يه راهي تو اين آدرس گفتن http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=286357&posted=1#post286357 البته در php و منم در vb امتحان كردم و جواب داد و دوتا مشكل 1- اين برنامه رو چه جوري برا كل اعداد برنامه تعميم بدم 2- وقتي از برنامه خارج مي شم و دوباره ميام عدد دوباره به انگليسي تبديل مي شه و بايس دوباره عدد فارسي بدم و البته در فايل exe مي مونه و فارسي نشون ميده
3- فونت tahoma فارسي سراغ دارين يعني اعدادش هم فارسي باشه و اگه جواب منفيه آيا مي شه اعدادش رو با فونت سازها تغيير داد و اعداد فارسي گذاشت
مرسي ممنون

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
1- با دستورات Day و Month و Year
2- من اونا نديدم. حقيقتش وقتش رو هم الان ندارم كه ببينم و احتمالا جوابتونو بدم. دوستان ديگه لطفا ...
3- يه فونت به نام TTahoma را آقاي بابك زواري تهيه كرده اند(نميدونم شايد ايشان هم از جايي گرفته بودند. اگه سازنده اش فرد ديگه اي است، يه وقت ناراحت نشه) كه همون فونت Tahoma است با اعداد فارسي. اينو تو يه تاپيك مستقل گذاشتم كه براي استفاده دوستان راحتتر و قابل دسترسي باشه. اينم لينك:
TTahoma font

اينكه گفتيد آيا ممكنه يه همچين چيزي رو خودمون درست كنيم، خوب معلومه كه ميشه. وگرنه اين فونت ساخته نميشد. اگه وقت كنم شايد بعدا چند تا فونت خوشگل رو هم خودم به اين حال و روز در آوردم و اينجا گذاشتم.

ooje_asman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و مرسي ولي تابع Day(Todey) رو كه امتحان كردم جواب نداد كه نداد ولي بقيه جواب دادن اگه ميشه اينم يه نيگا بهش بكنين

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من همين الان هم Day را امتحان كردم و صحيح جواب داد. ضمن اينكه من در برنامه هايم هم بارها از اين تابع استفاده كرده ام و مشكلي نداشته است.

ooje_asman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام نيلوفر خانم من اين تابع Day(Today) رو در دات نت استفاده كردم ولي جواب نداده و به قسمت Day اشكال ميگيره البته در وي بي 6 جواب ميده ولي در دات نت نه حالا شما تو دات نت تست كردين يا وي بي 6

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تو VB6 تست كرده بودم. ولي كاري نداره كه. يادمه گفتيد كه Month و Year را قبول كرده. خوب يكيشو بنويسيد و يه F1 روش بزنيد تا به MSDN بريد. SeeAlso رو بزنيد تا توابع شبيه به آن را بياره. مطمئنا يكيشون معادل همين Day است.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با استفاده از آرایه میتونی بجای شماره هر ماه یه کلمه فارسی تعیین کنی
چي ربطي داشت؟ ايشون ميخوان يه رشته تاريخ بدن و روز و ماه و سالشو جدا كنند و از تابع تحويل بگيرند. ولي به هر حال براي نام فارسي ماه، راه شما يكي از راههاي اينكاره.

PersianAmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
اگر از vb6 استفاده مي کنيد همان دستوراتي که niloufar خانم گفتند درست مي باشد.
اگر از vb.net استفاده مي نماييد از کلاس System.DateTime مشتق بگيريد و سال و ماه و روز و ساعت و ... را بگيريد.

ooje_asman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از PersianAmir :
سلام
اگر از vb6 استفاده مي کنيد همان دستوراتي که niloufar خانم گفتند درست مي باشد.
اگر از vb.net استفاده مي نماييد از کلاس System.DateTime مشتق بگيريد و سال و ماه و روز و ساعت و ... را بگيريد.
با سلام من ميگم وقتي برا year(Today) و month(today) جواب ميده چرا برا اين يكي جواب نمي ده اگه اين بشه بهتره چون هم سيستم خودش تعريفش كرده و دردسر كمتري داره مرسي

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من ميگم وقتي برا (year(Today و (month(today جواب ميده چرا برا اين يكي جواب نمي ده اگه اين بشه بهتره
يادمه گفتيد كه Month و Year را قبول كرده. خوب يكيشو بنويسيد و يه F1 روش بزنيد تا به MSDN بريد. SeeAlso رو بزنيد تا توابع شبيه به آن را بياره. مطمئنا يكيشون معادل همين Day است
سلام
اينكار رو انجام داديد؟

ghasedak_a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين فونته فارسي كه گفتيد (tahoma فارسيه ) رو چطوري مي شه به listbox نسبت داد ؟
اون كه جزو فونتاي ديفالت نيستش كه!!!!!!!
مي شه قده كدشو بذاريد :blush:

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام
خوب هستيد
فرض كنيد اسم لست باكس هست : list001
کد:
    Set fnt = list001.Font
    fnt.Name = "Tahoma"
    fnt.Size = FontSize