برگزیده های پرشین تولز

تعمير لپ تاپ شما ( تعمير گاه مجازي من

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
با سلام
بچه ها در اين تايپيك قصد دارم به رفع مشكلات لپ تاپ بپردازم البته از اول اين نكته رو بگم هدف مشكلات بيشتر سخت افزاري هستش تا نرم افزاري
هر مشكلي داريد بيان كنيد در ضمن اگر نياز به تعميرات حضوري هم داشتيد من در خدمتم قبلا يك تايپيك در بازارچه زدم ولي پاكش كردند بنابراين كساني كه قرار شد مشكلشون حضوري حل بشه آدرس در پيام خصوصي ميدم نگن اينجا داره بازار يابي ميكنه
ميگم هدف رففع مشكل از طريق اين تايپيك و در نهايت اگر نشد و كسي مايل بود ميتونيه حضوري بياد
دوتا از بچه ها در تصوير و مودم و درايور صدا مشكل داشتند لطفا بگن بهشون اردس بدم
چون ظاهرا حضوري ميخواستند بيان در غير انيصورت دوباره بنويسن مشكلو تا جواب بدم چون ممكنه مشكل بقيه هم باشه

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
خدمات قابل ارائه ما در دفتر و در اين فوروم كه بچه هارو راهنمايي كنم
نداشتن تصوير يا پرش تصوير يا رفتن آمدن تصوير
نداشتن صدا و مودم
كار نكردن USB
كار نكردن هارد و خدمات هارد و ريكاوري و بد سكتوري
مشكل نخواندن هارد
پروگرام كردن بايوس
برداشتن رمز بايوس
عدم شارژ يا مشكلات نگه نداشتن شارژ
مشكل باتري و....
خدمات تعويض چيپست ها مثل north bridge و south bridge و ic هاي شارژ و ديگر آي سي ها
تعويض LCD و يا تعمير اون

Last edited:

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
سلام
چند وقت پیش مادربورد لپ تاپم ایراد پیدا کرد بردم یه جا برای تعمیر. اون بابا یه قیمت پرتی داد و من منصرف شدم. ولی از وقتی آوردمش خونه دیگه با باتری روشن نمی شد! بعدش با قیمت کمتر از اون بابا مادربوردشو کلا تعویض کردم. حالا مشکل اصلی لپ تاپ حل شد ولی هنوزم با باتری روشن نمیشه و حتما باید به آداپتورش وصل باشه. حدس می زنم اون یارو تعمیر کاره وتی باتری توی دستگاه بوده کنتاکت های باتری رو اتصالی داده و بورد داخلی باتری سوخته.
حالا نظر شما چیه؟ البته من باتری رو باز کردم ولی اثری از سوختگی قطعه خاصی ندیدم. این احتمال هم به نظرم کمه که ایراد از مادربورد باشه. می خوام ببینم آیا باتری ارزش تعمیر داره و هزینه تعمیرش چقدر میشه؟
ممنون

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
سلام
چند وقت پیش مادربورد لپ تاپم ایراد پیدا کرد بردم یه جا برای تعمیر. اون بابا یه قیمت پرتی داد و من منصرف شدم. ولی از وقتی آوردمش خونه دیگه با باتری روشن نمی شد! بعدش با قیمت کمتر از اون بابا مادربوردشو کلا تعویض کردم. حالا مشکل اصلی لپ تاپ حل شد ولی هنوزم با باتری روشن نمیشه و حتما باید به آداپتورش وصل باشه. حدس می زنم اون یارو تعمیر کاره وتی باتری توی دستگاه بوده کنتاکت های باتری رو اتصالی داده و بورد داخلی باتری سوخته.
حالا نظر شما چیه؟ البته من باتری رو باز کردم ولی اثری از سوختگی قطعه خاصی ندیدم. این احتمال هم به نظرم کمه که ایراد از مادربورد باشه. می خوام ببینم آیا باتری ارزش تعمیر داره و هزینه تعمیرش چقدر میشه؟
ممنون
خوب من يه سوال دارم با هزينه چقدر مادر بردتونو تعويض كرديد ؟
واقعا اصلا بنظرتون نيازي به ابن كار بوده ؟
ببينيد احتمالا با اتصال باتري به دستگاه در مسير جريان تداخل ايجاد ميشه براي همين با باتري كار نميكنه مشكل 100% از آي سي يا مقاومت ها هست
اگر خودتون بلد هستيد ميتنيد باتري باز كنيد و بخش پشتيش كه داراي يك كيت هست توسط اهم متر همه خازن هاشو تست كنيد ببينيد سوختگي يا قطع جريان داره يا نه
در مرحله بعد يك آي سي در اون هست ( بسته به مدل برخي باتري ها) اگر بتونيد با استفاده از شماره روي آي سي در اينرتنت نقشه اونو گير بياريد و پايه هاي input و output اونو تست كنيد ببينيد جريان وجود داره يا نه
ضمنا روي بردتون هم بايد مسير سوكت باتري تا آي سي پخش كننده تست بشه شايد مشكل در اون تيكه هست
يه سوال
باتريتون شارژ ميشه اصلا ؟
باتري روي يك سيستم ديگه تست كرديد ؟
يه احتمالم هست كه اگر مادر برد عوض كرديد ديگه منتفي هست اونم اينه آي سي پخش كننده بردتون مشكل داشته باشه كه در مورد شما منتفي هست قضيه
در مورد تعمير باتري بله امكانش هست البته بايد بياريد ببينم گاهي هم نيست ولي تعمير باتري اساسا كار درستي نيست و يه باتري نو بخريد بهتره

Last edited:

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
خوب من يه سوال دارم با هزينه چقدر مادر بردتونو تعويض كرديد ؟
واقعا اصلا بنظرتون نيازي به ابن كار بوده ؟
ببينيد احتمالا با اتصال باتري به دستگاه در مسير جريان تداخل ايجاد ميشه براي همين با باتري كار نميكنه مشكل 100% از آي سي يا مقاومت ها هست
اگر خودتون بلد هستيد ميتنيد باتري باز كنيد و بخش پشتيش كه داراي يك كيت هست توسط اهم متر همه خازن هاشو تست كنيد ببينيد سوختگي يا قطع جريان داره يا نه
در مرحله بعد يك آي سي در اون هست ( بسته به مدل برخي باتري ها) اگر بتونيد با استفاده از شماره روي آي سي در اينرتنت نقشه اونو گير بياريد و پايه هاي input و output اونو تست كنيد ببينيد جريان وجود داره يا نه
ضمنا روي بردتون هم بايد مسير سوكت باتري تا آي سي پخش كننده تست بشه شايد مشكل در اون تيكه هست
يه سوال
باتريتون شارژ ميشه اصلا ؟
باتري روي يك سيستم ديگه تست كرديد ؟
يه احتمالم هست كه اگر مادر برد عوض كرديد ديگه منتفي هست اونم اينه آي سي پخش كننده بردتون مشكل داشته باشه كه در مورد شما منتفي هست قضيه
در مورد تعمير باتري بله امكانش هست البته بايد بياريد ببينم گاهي هم نيست ولي تعمير باتري اساسا كار درستي نيست و يه باتري نو بخريد بهتره

با تشکر از توجه شما.
بله به گفته اکثریت قریب به اتفاق تعمیرکارایی که نشونشون دادم مشکل لپ تاپم از چیپست جنوبیش بود که 70-80 تومان تعویضش خرج داره و منم تونستم با همین قیمت ها کل مادربوردشو از خارج از کشور تهیه کنم.
من یه کمی تست قطعاتو بلدم ولی این باتری من غیر از یه ترانزیستور بقیش smd هستن که تستشون خیلی سخته.
باتری رو ویندوز تشخیص میده ولی اصلا شارژ نمیشه که تا قبل از اینکه دست اون تعمیرکاره بدم کاملا سالم بود.
متاسفانه چون سیستم دیگه ای ندارم که این باتری بهش بخوره نتونستم روی سیستم دیگه ای تستش کنم.
در کل سل های باتریم سالمه و یه باتری نو بالای 50 تومان هزینه بر میداره. اگر بشه با قیمت خیلی کمتر از این تعمیرش کرد خوبه.

اگر یه عکس از بورد باتری بگیرم می تونه کمکی توی تشخیص بکنه؟

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
دوست من south bridge يا همون پل جنو بي مادربردتون مشكل داشته اون قطعه عوض ميشه نيازي نبوده مادربردتونو عوض كنيد ولي خوب مبارك باشه ايشالا
در مورد باتري گفتم اگر اهم متر يا مولتي متر داري درسته مقاومت هاش smd هست ولي قابل تست هستند با پراپ هاي مولتي متر ميشه راحت تست كرد حالا اگرم نتونستي كه هيچي
باتريت احتمالا همون يكي از مقاومت هاشه مشكاش
والا عكس بذار براي تعميرش بد نيست ولي من هم بشخصه البته بايد ببينمش ولي همون رقم ميگيرم براي تعميرش ولي خوب ديگه تصميم با خودته
خلاصه من و همكاران درخدمتيم

mojtabamo

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
با تشکر از شما،
آیا امکان استفاده از کارت گرافیک اکسترنال وجود داره و اگر آره قیمت چنین کارت هایی چقدره؟

بالا